III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

betina
11. kvě 2009

tanu,

u nás je to ted hrůza přes den, noci standard 4-6 vstávání, Sunar opět nepochodil, jenže nechce moc kojit přes den, spíš jen v noci, já už fakt nevím a nervy mám v kýblu, protože to, co vyvádí přes den... 😀 rozhoupe houpačku (takový to sedátko) a křičí na něm jak o život 😀 pak, i když je upásáná, začne něco hledat na zemi, takžedělá snůru, pak se posadí a spadne, tak začne řvat a natahovat ruce, tak jen chodím, dělám blbiny a jsem večer na padnutí. jinak teda novinka, už nespíme skoro ani v kočárku, takže tak 2x20 minut denně. až půjdu na kontrolu k dr. v květnu, chci se zeptat, jak se u dětí pozná hyperaktivita 😀 😀

ilci, jj, taky jsem dneska veruš vysvětlovala, proč vstává o půl 6, když pak jen zývá a já taky 😀

ilci
11. kvě 2009

beti, Mikeš chce kojit jen v noci a přes den jen flašku, asi to neteče tak rychle a víc se musí namáhat, takže flaška našemu lenochovi vyhovuje víc 😀
včera usnul od rána od půl 7 až po obědě a spal za celý den necelé 2h, což je na něho fakt málo
asi to horko, včera bylo děsné (a to bylo jen 25, co budem dělat v létě?), byl v kočárku úplně zpocený

kinak už zabral, uspán v manduce 😀
už si na nosítko zvykl a v sobotu nám v něm poprvé usnul na výletě

betina
11. kvě 2009

ilci, jsem ráda, že jsi s manducou spokojená, nám taky vyhovuje

veruš se poprvé před chvilkou sama posadila a vysmátá jak lečo 😀

tanuki
11. kvě 2009

gratulujeme!
Na chalupě spala až do 7:45! dnes jsme dost odpočívali dopo, páč noc extra..a stalo se přesně to, čeho jsem se obávala. Nad ránem jsem to psych nevydržela a nechala jí v pokoji řvát, pak to nevydžel táta a vzal si jí..a ráno měla řídkou stlici, takže jí v noci muselo bolet bříško. a já jí v tom nechala..protože už prostě není poznak kdy něco a kdy nic 😢 😔

ilci
11. kvě 2009

beti, gratulace 🙂

jj, zatím nám manduca vyhovuje o krapet víc než ergo, protože má delší zádovou opěrku a Mikeš se tak nezaklání
takže ji asi pořídíme, zatím ji mám furt půjčenou na zkoušení

radus78
11. kvě 2009

taky se připojuju ke gratulaci 🙂

koukám, že ty noci jsou všude stejný. o půl třetí jsem to nevydržela a dala jí prso, ať je aspon chvíli klid. Budíček standartně mezi 5,30 a 6. hodinou. 🙄

jajdaelda
11. kvě 2009

beti...tak to je Veru fakt šikulka! A to už leze po čtyřech?

ilci...Mikšíkovi vše nejlepší k 7.měsíci

tak v Novohradských horách bylo opravdu nádherně...Kuba byl neskutečně hodnej a to i v noci...kámoška ho nazvala "motivačním dítětem" 😀 ...škoda jen, že poslední noc měl hroznou rýmu,nešlo mu moc dýchat, takže jsme jeli v neděli ráno domů...

tanu...Kuba má stolici jednou úplně tuhou a za pár hodinek řídkou...myslíš,že to bylo tím,že brečela?

radus78
11. kvě 2009

ilci, málem bych zapomněla 😅 ,všechno nejlepší Mikešovi 😀

jajdi,tak u nás to v plence vypadá podobně

tanuki
11. kvě 2009

jé, tak vše nej, ať mu pořád tak hezky chutná 😉

Verča má skoro pořád řídkou a teď dopo kakala asi 4krát.. Za měsíc máme zkusit lepek, snad ho snese a nějak se jí to kakání už upraví.

Nemáte nasudováno odkdy v nosítku na záda? Tenhle víkend jsem jí tam večer chvíli měla, protože jsem připravovala kašičku a neměla čas hlídat 😀

ilci
11. kvě 2009

děkujeme za přání 🙂

u nás je to podobné, ráno kadí tuhé bobky a odpoledne řidší, MM hlásí, že kadí přesnídávku 😀 😀

kdy na záda nevím, on se tam docela zaklání do zadu, takže radši urt na bříšku

betina
12. kvě 2009

jééé Ilči, já včera zapomněla 😠 Vše nejlepší Mikšovi, další spokojený měsíc přejeme!

ilci
12. kvě 2009

děkujeme 🙂

dneska počasí nic moc, furt přeprchá

ilci
12. kvě 2009

tak jsme došli z rehabky a malýmu naskakují modřiny ☹
taky vypadá jak po akupunktuře, má na noze a ruce červené vpichy a i červené flíčky pod kůží
jestli to ta fyzioterapeutka nepřehnala s tím cvíčením 😠

radus78
12. kvě 2009

ilci, to asi dost přepískla. ☹ Mě na to minule upozorňoval, protože prý když nereaguje jak má, tak víc tlačím na ty body. Abych jí třeba i nezlomila žebro nebo neudělala modřinu.

My byly minulý týden u ortopeda a říkal ať cvičíme dál a přijdeme na kontrolu až za 4 měsíce. 😖

ilci
12. kvě 2009

my jsme dneska nacvičovali ždímání a to mě přišlo jako maso
já už jsem nemohla a ona mi ještě na malýho tlačila
teď nevím, jestli s ním mám vůbec cvičit

radus78
12. kvě 2009

asi cvik na boku, že? Zkus s ním zacvičit a uvidíš, jestli nebude reagovat nějak jinak než obvykle. Kdyby jo, tak bych to cvičení na chvíli vynechala.

tanuki
12. kvě 2009

to jsou věci..no, kamarád ošetřoval mimi se zlomenou rukou po vojtovce 🤐
V. je s tátou na kolech a já jsem neschopná ničeho. Dnes přes den spala asi 10min!!!

ilci
12. kvě 2009

tanu, nestraš
radu, jj, na boku, rameno dolů a skrčenou nohu nahoru
má to právě modré okolo kolene ...

radus78
12. kvě 2009

tanu, Anička spala dopoledne skoro 2,5 hodiny. Jsem přemýšlela jestli jí něco není. Ale je to asi jen z toho, že tak brzo vztává.
ilci, tam je ještě alternativa s bodem na pánvi, ale to by ti museli ukázat na rehabce.

jajdaelda
13. kvě 2009

ahoj holky...tak mám za sebou zase dva dny práce...je neskutečný, jak to letí
Zatím zvládáme...¨
Kuba u maminy spí tak 3x denně,většinou tak 1,5 hodiny...

na dnešek jsem mu dala večer novou kaši od Sunarky...četla jsem,že obsahuje nějaký maltodoxin či co,že by to mělo dítě víc zasytit na noc...výsledek - 3x krmení 😒 a to už cca tak 2 měsíce kojím jen 2x za noc....

ilci
13. kvě 2009

tak jsem pro jistotu teď volala (jako správná hysterická matka 😀 ) té fyzioterapeutce ohledně těch Mikšových modřin a červených teček a je to prý OK
tak snad je to pravda

jajdi, letí to děsně, to je fakt
překulí se léto (jakože vedro jak v létě už chvíli je) a dětem bude rok 😅

jajdaelda
13. kvě 2009

ilci...ani mi nemluv...kamarádky Karolínce bude za 9 dní rok a mě to přijde jako včera, kdy jsem ji utěšovala, že přenášet 3 dny je v pořádku 😀

ilci
13. kvě 2009

jsme šli v pondělí kolem porodnice a já povídám (spícímu) Mikšovi - koukej, tady ses před 7 měsíci narodil 😀
a nostalgicky jsem koukala do oken 😀 😀
už si ani skoro nepamatuju, jak vypadal, když byl ještě malej
ještě že existujou foťáky 😉

radus78
13. kvě 2009

taky mi připadá,když se dívám na fotky po návratu z porodnice, že je to úplně jiné dítě 😀

betina
13. kvě 2009

ahoj holky,

ilci, jojo, je to velká nostalgie, připadá mi to teda dlouho...včera jsme byly s holkama z předporodního kuru na kafču a vzpomínaly jsme, jaký jsme byly břuchatky a ted máme tak velký mimina 😀

jajdi,u nás kaše zabrala jen chvilku, pořád vstáváme tak 4-6x 😖

ilci
14. kvě 2009

náš prcek se rozhodl, že půl čtvrté je ideální doba na vstávání
pěkně se najedl a byl přístupný různým hrám a laškování
myslela jsem, že mě klepne
podařilo se mi ho uspat až za dvě hodiny 😝
to už samozřejmě ječel, byl ospalý a nešlo mu usnout

jako chodit při tomhle do práce, tak to asi nedám 😀

betina
14. kvě 2009

ilci, tak to jste teda trhli asi s tím vstáváním rekor. mně k dyž to udělá veruš v 5, tak nadávám jako špaček 😀

jajdaelda
14. kvě 2009

beti...leze Veru po 4?

Tak jsem zkusila dneska dát Kubulovi do přesnídávky piškot,aby si zvykal na hrubší konzistenci..no snědl to, ale co u toho dělal za ksichtíky 😀

Tak zítra odjíždíme do Brna a v sobotu to protáhneme do Bratislavy...tak to bude Kuba poprvé v zahraničí 😀

jajdaelda
14. kvě 2009

Včera mě na plavču dostala jedna mamina...její kluk prý musí po každém jídle spát a spí tak 1,5 hodiny 😅 ... a to ho krmí min. 5x 😀

radus78
14. kvě 2009

jajdi, kolik tomu dítěti bylo? Já jsem ráda, když mi spí 2 hodiny za den. Někdy má teda i světlé chvilky a spí víc. 😉 Zjistila jsem, že to má nastřídačku. Jeden spí hodně druhý skoro vůbec.

Tak jsem se dneska rozhlídla u nás doma a kdybych měla šéfa na vedení domácnosti, tak bych už asi dostala výpověď. Je u nás mrdník na entou. Nějak tu domácnost nestíhám. 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru