III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

jajdaelda
26. kvě 2009

rehos...tak úplně prořízlej není,ale kousek kouká a už je cítit i na ruce...

radu...no,tak to Tě lituji..naštěstí Kuba spí v jiném pokoji, protože jeho nebudilo ani tak manžovo chrápání jako moje mlaskání 😀

rehos
26. kvě 2009

jajdi jasně ale když už kouká tak to je prořízlej ikdyž ne celej 😉 ale dáseň už překonal 😀 a je cítit na ruce jo auau,Maruška mě jednou pořádně kousla a následně i sebe,to byl pláč..

jajdaelda
26. kvě 2009

tak holky, hlásím druhej zoubek 🙂
tak teď říkám při kojení Kubovi, ať si to užívá,že jestli začne kousat, tak má útrum.....jen nevím,jak to budu dělat v noci 😒

radus78
26. kvě 2009

jajdi,gratulujeme, vy jste se teda rozjeli 😀

betina
26. kvě 2009

jajdi, tak to teda jo s těma zoubkama, u nás furt nic 😀 zato dneska jsme se rozlezly dopředu,l takže si to štrádujeme za pejskem 😀

jajdaelda
27. kvě 2009

radu, děkujeme...jj, za poslední týden udělal Kuba velkej pokrok - staví se na 4 a sedá si..obojí je sice nejisté,ale snahu má velkou...ale už to bude tak,jak říkala beti - budeme jenom hlídat

beti...pejsek je dobrá motivace pro učení lezení 😀 Kuba se takhle honil s maminým pudlíkem....ona se chtěla přetahovat o provaz a když se k ní Kuba připlazil, tak popadla provaz a zase ho poponesla dál...a takhle tancovali po obýváku 😀

holky - dáváte už prckům do ruky žužlat kousky ovoce - např. jablka?

rehos
27. kvě 2009

Jajdi já moc Maru ne páč ona si vždycky ukousne a pak se někdy dusí a já se bojím,spíš něco co vím že se jí rozpustí jako rozmělní 😉 Jinak Maru má tak šíleně nateklé horní dásně že každým dnem čekám kdy se nějaký vyklube,vypadá to hned na dva 😨 Dneska na ní bylo vidět jak by se ráda pustila šla ale ta nejistota je silnější 😅

radus78
27. kvě 2009

rehos, zachvíli ti bude utíkat a už ji nedohoníš 🙂

tanuki
27. kvě 2009

ahoj spetro!
No my stále bezzubé a čím dál protivnější, tak už snad. Stále je zahleněná, odsávání se neskutečně brání 😔
když je vedro, máme na spinkání tohle http://www.baby-eshop.cz/deky-hraci-deky/hackov... ale spíš do kočárku..

Jsou Vaše děti také tak sadistiké, Verča neskutečně štípe a škrábe do obličeje, je to hrozné, už aby to bylo pryč!

Jajdi, už i sedíte, téda 😵

tanuki
27. kvě 2009

holky, co teda máte za kočárky? Já sjem z toho jelen 😉 jezdíme hlavně s tím chariotem, takže si říkám, že bych koupila nějaké jeté polohovatelné golfky? Zatím jsme viděli naživo jen chicco multiway, za 3600. Docela dobré jsou..ale možná bych teda levnější 😉

radus78
27. kvě 2009

Holky co se mi dneska stalo.Ráno Anička vstávala v 5 ráno. Nakojila se a už neusla. Zůstala u mě v posteli. Taxem ještě zavřela oči a měla ji mezi sebou a postýlkou, kterou mám přiraženou k posteli. Vzala si do ruky hrkátko a slyšela jsem jak mlátí do postýlky. Tak otevřu oči a krve by se ve mně nedořezal. Ona se otočila na břicho a jak couvá tak docouvala až na kraj té postýlky mlátila do ní hračkou a jedna noha už ji pomalu visela z postele dolů. 😲

radus78
27. kvě 2009

tanu, doškrábaná jsem snad celá a jak mě škube za vlasy... 😠

Zatím mám vybrané ty chicco multiway. U nás je měli za 3550Kč. Ten náš kočár je strašně těžký a když ho chcem dát do auta, tak je to teda posilovna.

betina
27. kvě 2009

tanu, my jsme pořídili golfky ABC design Giro a chytla jsem akci za 1700 a jsem nadmíru spokojená. jsou lehounké, krísně skaldné a přitom se dají dát skoro až do lehu a úplně do sedu a malé se v nich líbí víc než ve sportáku.

jj, škrábání i nás taky a ještě různé plazení se po mně 😀

jajdaelda
27. kvě 2009

tanu....jj teď to šlo nějak rychle...

jinak Kuba má rituál,že každý ráno v naší posteli trhá uši, nos a pusi tátovi a když odejde do práce,tak mě...už se ho to snažím odnaučovat,protože v neděli mě rejpnul do nosu takovým způsobem, že jsem prokrvácela 3 kapesníky a pak asi půl hodiny chodila s kapesníkem v nose, protože to nešlo zastavit 😅 ..no a dneska ráno mi vytrhl pramen vlasů...normálně mi vyškubne tak 5-6...dneska ráno jsem si dala tu práci a spočítala to - 43...a fakt to dost bolelo 😠

tanuki
27. kvě 2009

jajdi auuuu 😖 Jsem fakt zvědavá, kdy tohle přestane, když začnu kňourat, že mě to bolí, tak se ještě začne smát!
Beti, koukám, že to teda byla super akce 😵

jajdaelda
27. kvě 2009

já jsem se dneska přihlásila na přednášku - Masáž dětí míčkováním - budeme to zkoušet i na prckách a jsem na to zvědává...prý to pomáhá od problémů dýchacích cest...a je to dost příjemné, to vím z vlastní zkušenosti, když mi chodila v nemocnici rehab.sestra masírovat,tak právě míčkama a fakt super...i jsem si je pořídila domů, ale není kdo by mě masíroval 😒

ilci
28. kvě 2009

taky my furt jezdíme v hluboké korbě 😀
ale aktuální míry jsou 76cm a 9,8 kg, korbička má nějakých 75cm, fakt už se nevejde
jenže on tak rád jezdí na bříšku, to ve sporťáku moc nejde, že

jajdaelda
28. kvě 2009

tak to jsou krásný míry, Ilči...to je docela skok oproti tomu před měsícem, ne?
Já tedy už kupuju věci 80, ale dýlku nevím..i když dneska jsem Kubu posadila do židličky a taky mi přišlo,že je nějak větší 😅

radus78
28. kvě 2009

ilci, teda to je Mikeš obr. Už to nejsou ta naše malinkatá miminečka 😀

ilci
29. kvě 2009

no, to teda malinkatý už fakt nejsou
vedle Mikše ležel cca 3 měsíční klučina, no to byl drobeček 🙂
byl taky po očkování a řval jak tur
i přesto se chtěl Mikeš družit, hned mu šel po obličeji a na oči 😀

radus78
29. kvě 2009

Ahoj holky, u nás stále pokračuje bojkot pití ☹ Fakt do ní nemůžu nic dostat, jenom mlíko nebo trochu po lžičkách, ale to taky jen trošku. Volala jsem dr. protože má Anička už týden rýmu jak trám a chraptí. Prý do ní mám dostat co nejvíc tekutin 😅. Ráno jsem na ni i vyjela, že nepije, tak na mě hleděla jak z jara až mi to bylo líto ☹

radus78
29. kvě 2009

ilci, Anik se takhle sápe vždycky po 4 měsíčním bratrancovi. 😀 Už ho jednou drsně drápla, tak ji musím držet dál. On má chudák atopický ekzem, tak ať mu to nezhoršuje.

jajdaelda
29. kvě 2009

radu...Kubíkovi zachutnala šťáva z mrkve a jablka od Hami - ředím mu to tedy ještě vodou a fakt mu to šmakuje a je schopen vypít i 50ml najednou - z hrnečku, z láhve a pítka mi to taky bojkotuje...resp. dělá, že neví, jak se z toho pije 😀

jajdaelda
29. kvě 2009

holky, já se picnu...Kuba zjistil,že z kolínek se může přitáhnout do stoje 😕 ,jenomže samozřejmě,že se neudrží,takže pořád padá... ted klečel na kufru a koukal, za co by se zachytil a spadnul..naštěstí do košíku,takže to nebylo tak prudký,ale někde se cvaknul,protože mu teče trochu krve ☹ ..to je ale mžik a to sedím u něho a nestihla jsem ho chytit...
takže dneska mažeme pro koberce, aby mu to tolik neklouzalo a trochu to tlumilo ty pády...

jako dnešní počasí děs a hrůza...oprotí pondělku teplotní rozdíl -20st 😖

jajdaelda
29. kvě 2009

Tady snad začíná sněžit 😨 😠

rehos
29. kvě 2009

Ahojky,
Jajdi Kubík je šikula 😉
Počasí fakt děs,od rána u nás leje,není šance jít ven 😠 Jo a Maru udž druhý den trápí zuby natolik že náš pravidelný režim je okamžitě ten tam.Spinkala vždycky po obědě skoro dvě hodiny a teď sotva půl hodiny a brečí jak divá,navíc má trochu rýmu ☹ Včera večer sice usnula jak je zvyklá ale za hodinku ani ne už byla vzhůru,hrůza!

betina
29. kvě 2009

ahoj holky,

já ležíms e střevní chřipkou, včera to u nás vypadalo fakt zle, myslela jsem, že se nechám odtáhnout do nemocnice, dneska už je to lepší.

ilci, tak s těma mírama klobouk dolů, u nás to je tak 70 cm a 7,5 kila, ale je to mým odhadem, jdeme na kontrolu příští týden

jajdi, u nás pitný režim tzaky vyřešil až hrneček 😀

rehos
29. kvě 2009

beti tak to mě mrzí,brzy se uzdrav 🙂
dnes celý den lilo jak z konve takže jsme nevytáhly paty,hrůza a Maru byla zrovna mrzutá ☹

radus78
29. kvě 2009

beti, tak se uzdravuj a ať to nechytne Verunka.

rehos, já jsem dneska šla s Aničkou ven. Když jsem opouštěla byt,tak svítilo slunko a když jsem vyjela z kočárkárny tak lilo jak z konve. Ale musela jsem na nákup, takže jsme hold musely zmoknout. Aničce se pod pláštěnou teda vůbec nelíbí. Sice neřvala ale škubala ji a kopala do ni v jednom kuse.

tanuki
29. kvě 2009

beti, tak hodně zdravíčka! Váhově jsme na tom podobně..
Radu a krom tekutin ti něco poradila? U nás to samé. Pche, prý nekomplikovaná rýma 5-7dní. Zítra to bude u nás také týden a nevypadá to, že by chtěla odejít. ale je stále průsvitná, což je dobré.
Jajdi, vy máte teda veselo a ještě veseleji 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru