III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

spetra
3. čer 2009

jajda: takže ty jen kojíš?
Já v podstatě skoro jen kojím. Malý pije, ale dělá přitom kraviny a víc toho má na sobě, tak jestli vypije 1dcl tak je to opravdu moc...

jajdaelda
4. čer 2009

spetro...kdepak...já kojím většinou jen 1x ráno a 1x odpoledne a tak 1-2x za noc....ale myslela jsem to tak, že tyhle 3-4 koja asi nedají litr tekutin a Kuba vypije navíc tak 50ml vody nebo čaje přes den

jajdaelda
4. čer 2009

tak já si myslím,že z prsu už toho taky moc nevypije,vzhledem k tomu mému ne častému kojení už se mi tolik nenalejvaj,takže mu dávám z obou..právě proto si myslím,že těch tekutin moc nemá ☹
Nechci mu dávat slazenej čaj..normální moc nechce a vodu taky moc ne...tak mu ředím ovocné šťávy...a včera mi jedna mamča na plavču říkala, že Sunarka má granulovaný neslazený,task se po něm podívám...

jajdaelda
4. čer 2009

tak jsem si dnes uvědomila,že už jsem asi 14dní nedala malýmu Vigantol :(

tanuki
4. čer 2009

já to taky flákám..tak dva dny ne, dvo jo..
A zkoušeli jste mtkvovou šťávu od hippu? naředím to V. vodou, moc jí to chutná.

Spetro, co píše chytrá kniha teď o spinkání přes den. U nás se začalo docela hodně spát přes den, večer naprosto nemůže usnout, až tak v deset a dnes se budila po hodině!!! Jediný delší usek spaní bylo 22-23:30 a 6-7:20..a pak hurá do školy :-P

Beti, co jsem koukala na golfky, všechny na mě působý dost chatrně- ty polohovací nožičky- takový platíčky a nemluvě o super plastových kolečkách..

radus78
4. čer 2009

tanu, ještě pořád jsme golfáče nekoupili. Nemůžu se rozhodnout. Taky bych je chtěla vidět, abych to posoudila.

jajdi, četla jsem si na kojeni.net, že by dítě mělo umět pít do cca 10 měsíců, do té doby mu stačí kojení a voda co je v přesnidávkách a v příkrmech a něco málo co vypije. Když nechcce pít, tak mu víc poředit příkrmy.

tanuki
4. čer 2009

radu, jojo, už bych to chtěla mít z krku..stát ty multiway o trochu míň, jdu do nich..

radus78
4. čer 2009

tanu, tady jsou asi jedny z nejlevnější s madlem http://www.babylife.cz/kocarky-chicco/chicco-mu... Je to teda loňský model. Našla jsem ještě levnější, ale bez madla. Madlo šlo dokoupit za 500, tak tohle vyšlo v kupě levnějš. 🙂

spetra
4. čer 2009

já četla, že pokud člověk kojí jen 3x denně mělo by dítě vypít 200 ml. Já teda kojím 4x + 1x v noci. Takže asi zatím můžu být v klidu. Ale ráda bych kojila míň, ale bojím se právě toho, že bude mít málo tekutin. Vypije taky tam maximálně 50 ml a dnes třeba ani kapku... ☹ Já právě taky nechci dávat nic slazeného, zatím dávám jen vodu. Asi 2x jsem zkusila bylinkový čaj, nezájem... ☹ Já bych ráda dávala vodu a něco jiného jen vyjímečně....
No jo Vigantol, ten jsem dens taky nedala... ☹
Chytrá kniha doporučuje 2 spánky za den. První po 2,5 hodinách po probuzení, druhý po 3 hodinách po probuzení.

spetra
4. čer 2009

jinak taky uvažuju o gofkách chicco... ale počkám si asi ještě chvilku jaké reakce budou T. na sezení v kočárku, zatím nezájem... ale ono to bude asi o obdobích.... mám sporťák takže nespěchám.... ale chtěla bych je, spíš pro sebe pro radost, že jsou lehčí a skladnější... 😉

tanuki
4. čer 2009

díky 😉 já chtěla ty tmavě tyrkys, ale ta sunflower také není špatná 😉 Ještě se mi docela líbí esprit candy.
http://www.eshopbaby.cz/katalog/candy-golfovy-k... ale když bych přičetla madlo, nánožník a pláštěnku, vychází to stejně. Dík moc za typ, už jsem docela blzko objednat toho sunflower multiway 😉

tanuki
4. čer 2009

díky, tak to zkusíme, dnes odpo spala jen chvililinku a krásně mi teď v 8usnula, uvidíme, co noc.
My právě sporťák nemáme, takže golfky poněkud hoří.
Podle toho popisu tam ty Liteway jdou až úplně do lehu, to bych chtěla..když malá ještě nesedí, ale snad bude stačit ten skoroleh multiway?

betina
4. čer 2009

tanu,

tyhle golfky (eprit) jsem taky chtěla, ale....zkoušela jsem je a jsou neuvěřitelně chatrný, takovýto chrastítko, no raději je zkus zkouknout naživo 😉

tanuki
4. čer 2009

jj, úplně mě přešla chuť kupovat jeté, když vidím, jak jsou skoro všechny chatrné 😉

jajdaelda
4. čer 2009

tak jsem koupila tu Sunarku na pití - je to zelenej čaj (bez kofeinu) a na 100g čaje obsahuje 4,5g sacharozy a je nepřidávaná...což jde,protože v normálních granulovanejch je na 100g čaje cca 95g cukru 😠

Já koupila golfky Babydream (sice jeté,ale jsou v perfektním stavu), zatím jsem je nevyzkoušela,neb máme taky sporťák,ale do města už je s sebou budu brát,protože Kuba se dost pronese ...

Mrkvičku od Hippu jsme nezkoušeli, jen jablko-mrkev od Hami a naředěná taky moc šmakovala

Jinak hlásím prořezávání 3.zubu - jednička nahoře...tak už chápu proč poslední tři noci řval jak pavián než usnul

Myslete na mě zítra - dělám 4 zkoušky ☹ ...jsem totálně vygumovaná, spoléhám na to,že to ukecám alespoň na E 😅

tanuki
4. čer 2009

tak hodně štěstí!!

spetra
4. čer 2009

jajda: ty jo 4 zkoušky, smekám... hodně štěstí!!!

tanuki
4. čer 2009

tak jsem ho objednala, dost bylo vysedávání a surfování. škoda, že tam také nemají širší nabídku slunečníků..

jajdaelda
5. čer 2009

holky, díky...tak dvě mám za sebou a zopakuji si je ☹

betina
5. čer 2009

jajdi a jejej🙂, nojono, kdo se má stíhat uči že?

včera jsme byly u dr.na kontrole v 8.mesících a malá má 67,5 cm a 6,97 kila. je prtousek a dr.říkala, že mám nasadit normálně pribináky, tvaroh a lehký omáčky a že se toho nemám bát 😀

jajdaelda
5. čer 2009

tak jedna úspěšně za mnou a na výsledek další si počkám do pondělí....

beti....mě to taky dr. říkala, že od 7. už můžu dávat pribináčky,tak začneme od ukončenýho...

radus78
5. čer 2009

jajdi, gratulace aspoň k té jedné zkoušce.

beti, tak oproti nám je teda drobek my jsme ji teď zkusmo zvážili a má 9kg 😀

tanu a které si objednala?

jajdaelda
5. čer 2009

radu děkuji...
ono to nebylo ani tak o naučení se, jako spíš o tom,jak se profesor vyspí...včera vyházel 70% studentů a dneska z 35 udělalo 6 😠 Nejhorší jsou důvody, proč vyhazuje - jednu holčinu vyhodil, že ji vůbec neviděl na přednáškách, jinou proto, že neměla práci v souladu s ISO, jinýho kluka zase za to,jak byl oblečenej 😠 No děs a hrůza...nejvíc mě na tom štve to, že sem budu muset jet na otočku - 250km sem a 250km zpátky kvůli 10ti minutám a když se zase blbě vyspít,tak to bude zbytečný..no, to je holt život...

beti...Veru je droboučká...užívej si to, protože 9kg macík se fakt už pronese...my jdeme na kontrolu ve čtvrtek, tak jsem zvědavá, myslím,že Kuba bude mít nějakých 9,5kg...i když dost se poslední týden hýbe...

dneska jsme koupili v Hypernově plenky Huggies, měli 1+1zdarma,tak jsem na ně zvědavá, vypadlay docela slušně

radus78
5. čer 2009

jajdi, no jo nejhorší je srážka s blbcem...

o tom pronesení mi ani nemluv. Dneska jsme byli vyprovodit tchány na letiště a já musela Aničku uspat na rukách. Mám je namožené.Doma ji sice přes den uspávám na rukách, ale na balonu,takže jí zadek opřu o moje nohy a není tak těžká.

Taky jsme byli v hypernově, ale nám ty huggiesky nějak nesedí. ☹

rehos
5. čer 2009

Ahojky,
tak Huggies ikdyž normoš nekupuju tak jsem pořídila taky páč jsou fakt levný z dřívějška vím že i dobrý,jinak kupuju v DM 😉
Koukám že máme podobně 9kilový drobky 😀 ,je to fakt síla to nosit když už je třeba.
Jajdi já tě obidvuji že se vůbec učíš,bych to nezvládala normoš natož sdítětem 😝
Co se pribináčků týče tak když jsem někomu řekla že jsem dala tak prý se můžou až po roce což teda všude píšou ale já zrovna podle knih a tabulek nejedu 😒 Dávám když to nijak dítěti nevadí i věci na které jiní čekají 😖
Tak konečně můžu vložit nějaké aktuální video 😉

tanuki
6. čer 2009

v pondělí by měly dorazit multiway sunflower, tak jsem zvědavá. Tam na obrázku barvy krásné, ale na MMB na fotkách tolik ne 😝 ale zas nebudu kůli lepší barvě dávat o 1500víc.. Jinak se mi také moc líbí jané energy, ale přijdou mi na větší děti. My pořád nesedíme, akorát když leze z matrace nohama napřed, tak jde do sedu.

Jsem zas hrozně rozežraná, ještěže to kojení!

Jajdi, to znamená, že ty zbylé máš? 🙂 taky jsem letos takovou jednu měla, napodruhé.. Ještě ke všemu se zkoušející jmenuej Průša a ta písnička na něj fakt sedí 😎 teda na to, jak zkouší..

začínám Verče Vařit, už mě ty přesnídávky nebaví. Dostali jsme králíka 😵 😵 😵tak jsme ho naporcovali na pidimidi porce a zamrazili. Večer dostala kaši z ovesných vloček a banánu, docala jí to jelo i bez UM. Akorát včera jsem to nejdřív nenamočila a dala tam i jahody a UM a to jí nejelo.

spetra
6. čer 2009

já mám huggies premium ráda, používám je dost, clasicc ty už se mi nelíbí, nevím jaké maji v hypernově v akci...
tanuki: tak pak dej vědět jak jsi s golfkama spokojená, ty jané se mi taky líbí, já nevím proč toužím po červených golfkách, to je jediné v čem mám jasno 😉 Taky už bych ráda aby T. seděl. Ale u něj to nehrozí, klidně bych se vsadila, že bude dřív chodit než sedět. 😠 Ty jsi se pustila i do vaření kaší. Šikulka. Já jak jsem rychle s vařením začala, tak i skončila... ☹
to jsou dost obříci, Tomáček měl před 14 dni 7,5 kg a to se narodil 3,95 kg, pěkně jste ho předběhli... 😉
já jsem asi až moc blázen, dodržuju různé tabulky co od kdy mám dítěti dát. Asi to přeháním, na druhou stranu není kam spěchat...

tanuki
6. čer 2009

já akorát ty jahody dala už teď. Na lepek se názory různí, ale zas moc pozdě je taky blbé.. Verča ho teda měla včera poprvé v podobě těch ov. vloček. No a nevím jak s rybou, to píšou až v roce, ale když je z Norska, to mi přijde jako nej!? Uvidíme, blbé s tím vařením je, že mi toho hodně zbývá. Musím toho dělat víc, jinak to neumixuju.. Kaše měla jen rýžové nemléčné+UM, pak teď od nutrilonu rýžovou, ale je tam skořice? vanilka..

ty černo červené Jané jsem viděla naživo, ale nejela je. Ale zas noc tmavé je na léto nepraktické.. Ale jinak moooc krásné

jajdaelda
7. čer 2009

tanu...mám jednu, a výsledek druhé budu vědět zítra. Ty dvě si zopáknu za 14dní...blbý je, že obě jsou u stejnýho profesora 😠 a ke všemu musím napsat nové práce...takže s tím srazíkem budeme muset vydržet ☹ 😉

ty Huggies byly právě ty premium a vzorek mi přišel dobrej...zatím,co jsme vyzkoušeli,tak v pohodě, ještě uvidíme, jak si poradí až se Kubík vykadí,protože to bývá většinou nálož 😀
Docela mě ale naštvali, když vidíte, kolik na tom mají zisk - běžně je prodávají za 399,- teď za to vychází na 200,-...stejně tak jako ty pitíčka od Hami...normálně je mají za cc 14,- Kč teď je měli v akci za 7,- 😠 jako samozřejmě mě to potěšilo a nakoupili jsme toho docela dost, ale když si vezmu, že nákup, který stál okolo 1200,- by stál jinak 2400,- 😠 tak to fakt se vyplatí čekat na takovýhle akce....

taky už chci začít s vařením...ale problém jsou ty porce,protože v pidi porcích se prostě vařit nedá...ale napadly mě polívky,ty se v menším vařit dají a snad by se daly i zamrazit???
Vypadá to,že Kuba už začíná akceptovat kousky v jídle,tak už by mu nemuselo vadit domácí namixované masko..dneska to zkusím s kuřecím a smíchat to s kukuřicí a mrkví od Alnatury

Jinak jsem zkusila ten čaj od Sunarky bez přidané sacharozy...granule mi přišly sladký,ale když se uvaří z toho čaj,tak fakt není téměř sladkej a je moc dobrej...možná jsem měla koupit malinový než ten zelenej,ale snad to Kubu už chytne,protože fakt moc nepije... ☹

copak se děje s Ilči? 😕 snad jsou v pořádku

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru