III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

spetra
16. srp 2008

já břicho neměřím takže o kolik za jakou dobu poroste nevím...ale mám ho pořádné...já mám bohužel celý podbřišek i přes mazání plný striíí, první se mi objevila už 28 tt... to mívám taky pocit, že se mi kůže rotrhne a docela to i svědí... ale předtím jsem mluvila spíš o vnitřním pocitu obrovské tíhy břicha...

ilci
17. srp 2008

mě břicho měří v poradně, ale nemyslím tím obvod, ale od zhora dolů, to mě ty centimetry skáčou taky čím dál víc 😉
kůži mám taky napnutou, čekám, kdy praskne, ale co už naděláme, že
mažem a uvidíme, jak to dopadne 😉

mila12
17. srp 2008

přesně tak ilci 🙂 , mažeme, mažeme, uvidíme
mě taky měří dr. břicho od zhora dolů

mikulka
17. srp 2008

Ze strií mám hrůzu. Ale mažu jen 1x denně, musím víc. Kůži mám taky pěkně napjatou. teď mi připadá, že to břiocho roste nejvíc, skoro denně je o něco větší.

oslarko, do porodnice mám jednorázové kalhotky a jedny vložky Samu. Ještě ani nevím, co vše mám mít.

My máme přebalovák komodu a nahoře je deska. Bohužel je to přístup ze strany, což jsem nechtěla, ale jinak to nešlo. Máme malou ložnici. Zase mám ale vše při ruce, vedle skříňku s policemi. 😉

spetra
17. srp 2008

mě břicho doktor prvně měřil ve čt... Kolik vám naměřil?
já mám taky komodu s přebalovákem s přístupem ze předu, ale v dětském pokoji

chiwule
17. srp 2008

ahoj holky, tak s tím přebalovákem mám stejné dilema. Chtěla bych s přístupem zepředu co nejvíc variabilní do délky jak malá poroste - prostě aby to co nejdýl vydrželo. Slyšela jsem pozitivní doporučení na přebalovák na stěnu z Ikea, budu ho muset omrknout. Taky přemýšlím, do čeho vlastně ukládat malé věci - skříňka či komoda a jestli zvolit nábytek takový, který ji vydrží nějaký ten čas až bude třeba trochu běhat, no nevím... ceny mi přijdou šílený, dát za dětskou komodu víc, než jsme dali my za naše dvě do ložnice 😠
a dobrý je mít nějakou plochu, kde má člověk vše po ruce - plínky, věci na převlečení, čisticí ubrousky a po koupání, přemýšlím, jak to zorganizovat... do ložnice se nám to všechno nevejde a zas aby malá od narození byla ve svém pokoji - to budu jak na trní, navíc kojení...
je to dilema 😵

chiwule
17. srp 2008

co se týče stryjí, tak musím zaklepat, zatím jsem žádné neobjevila. Dokonce mi v nemocnici sestry říkaly, že mám hrozně jemnou kůži na břichu, že už to dlouho neviděly, takhle pěkné, bez stryjí, tak doufám, že to vydrží 🙂 já se mažu každý den po koupání, je to takový rituál, ani mi to už nepřijde a taky občas když malá dělá přemety v břiše a napíná se mi, tak třeba před spaním, na dobrou noc 😵

tanuki
17. srp 2008

jojo, přebalovák, to je dilema. Já bych nejradši měla tyhle věci v koupelně - mám v plánu spíš častěji oplachovat vodou než používat antiprudící kosmetiku (pokud už nebude opruzená)...a takhle budu lítat sem tam. Ale dětský pokoj je koupelně blíž, takže asi udělám přebalovací koutek už v něm. Momentálně uvažuju o tom, že si ho navrhnu a nechám udělat truhlářem na chalupě a pak holt půjde pryč... Máme v plánu látkovat, takže úložného prostoru u přebalováku bude potřeba hodně 😀 Moc se mi totiž nedaří zkombinovat představu o komodě a dostatečně vysokém místě na přebalovací podložku. Mám zatím akorát tu obyč podložku z Ikei.
Asi by si člověk vybral...ale ty ceny 😔 U nás úložný prostor jistí vestavěné skříně, ale stejně bych komodu chtěla 😉 Mimochodem, dnes jsem třídila a vel. 0-3měsíce mám 2mega tašky 😅 a to jsem z toho nic nekupovala 😀

mikulka
17. srp 2008

My máme celou řadu z Ikea a vybírali jsme to tak, abychom všechno později dali do dětského pokoje. Ikea má hodně souprav nábytku. A je to za dobré peníze.
Já mám právě vše při ruce (nebo spíš buud mít, až to nakoupím), přebalovák má dva otevřené prostory a dvě hluboká šuplata, skříňka vedle je vysoká, má mnoho polic, kastlík a ještě zavírací skříňku. také mám dětskou skříň, tam se vejde hodně moc. 😉

Já chci mít malého u sebe, dětský pokoj plánujeme až později, při druhé vlně rekonstrukce.

tanuki
17. srp 2008

já mám v plánu malou tak nejdřív ve 4měsících (ale asi do půlroka jo) přestěhovat na spinkání do dětského pokoje, bojím se totiž, abych jí nerozmazlila, aby si nezvykla, že kdykoliv kvíkne, někdo za ní přiběhne. Bude to taaaaak těžké toho broučka pořád nemazlit a neňufat a také trochu vychovávat 🙂

mikulka
17. srp 2008

Ono je jedno, kde dítě spí, tedy co se týče toho "rozmazlování". Když zabrečí v ložnici, nebo dětském pokoji, stejně si musíme určit, kdy za ním běžet a kdy ne a jedno kam. 🙂 😉 No, ale až praxe ukáže. 😕

betina
17. srp 2008

ahoj holky,

no s tou výchovu...taky mi kamarádka radí, že musím od malinka nastavit nějaký řád a já ji řkám, že to budu moci, ale až poznám, jestli brečí hladem nebo nedejbože jí něco bolí...taky se bojím. A to mi navíc můj MM říkal, že co jsem těhotná, tak začínám být hysterická. no měli jsme jednu takovou událost (pro zasmání). Začala strašná průtrž deště a já nestačila schovat kytky. Najednou vidím, jak se kytky v tom větru úplně naklání (mimochodem byly na pevno připevněny k parapetu), stoupla jsem si přede dveře a začala břečet, ať ty kytky zachrání nebo že je půjdu sklidt. Chudák MM šel a ani ne po minutě byl úplně mokrej. Díval se na mě jako vrah a říkal, že má doma hysterku. Mimochodem, tohle bych předtím nikdy neudělala 🙂

prostě hormony ☹

spetra
17. srp 2008

já mám taky představu nerozmazlovat, vychovávat k samostatnosti... v půl roce do vlastního pokojíčku... ale kdoví jak to dopadne... ☹
už ted v bříšku bych ho rozmazlovala

ilci
17. srp 2008

😀 😀 jojo, to jsou ta předsevzetí
já počítám do vlastního pokojíčku spíš tak kolem roku
teď bude spát s námi, ale protože je ložnice malá, budu přebalovat v pokojíčku
taky si tam pak bude hrát, ložnice bude jen na spaní
u nás spíš já budu ta přísnější a MM bude ten hodný tatínek 😀

spetra
17. srp 2008

jj, to taky očekávám, že tatínek bude to zlatíčko co si hraje a "vše" dopřeje...

ilci
18. srp 2008

tak co, holky, snad pořád držíte pohromadě 2v1 😉
mě se zas v noci zdálo, že rodím, to už se mi snad zdá obden a pokaždé je to jiné 😀

chiwule
18. srp 2008

ahoj ilci, u nás zatím dobrý (ťuk, ťuk, ťuk) jsme 2v1 😉 😎
já mám poslední dobou taky hrozně živý sny, ale spíš se mi zdá, že pořád někde cestuju, hlavně vlakem nebo metrem, s taškama 🙂

tanuki
18. srp 2008

ahoj těhule, tak to mně se předevčírem zdálo, že jsem kojila 🙂 ale pak jsem ve snu usnula a když jsem se "probudila" tak jsem byla nešťastná, že netuším, kolik doby uplynulo a rychle jsem dávala dítě k prsu, to vůbec nesálo...a já byla ještě zoufalejší 😉 a pak mi v tom snu nějak docvaklo, že jsem spala hodinu a půl a že je tudíž doceal normální, že dítě ještě nemá žízeň 😉 Aneb proč se netrápit už teď 😀

Já jsem četla, jak se zhoršuje na konci těhu paměť. Tak jsem si říkala, že snad to nebude tak hrozné. A teď se minimálně jednou denně vracím pro klíče, peněženku, pití 😠 😠 a pak ještě zjistím, že sjem si stejně ěco jiného zapomněla. Možná, kdybych tolik nestřídala tašky, tak se tomu vyhnu..

chiwule
18. srp 2008

tak s pamětí to mám na štíru už teď - manža je ze mě občas už zoufalý 😠 😎 a jediné čím se uklidňujeme, že - do konce těhu - bude hůř 😀

eliotka
autor
18. srp 2008

Ahoj holky,

tak takové sny naštěstí ještě nemám, ale strach, abych po porodu zvládla starost o mimi atd., to mám.
Dnes jsem četla, jak se povaha dítěte pozná už trochu v bříšku. jako energičnost a tak. A že kluci jsou už v bříšku pomalejší oproti holkám, to je prý pak vidět na monotoru. Ono je to pak znát, až se narodí, jak jsou kluci pozadu proti holčičkám. 😉

Jinak taky ještě nevím, jaký fusak vybrat, ale zavinovačku budu mít asi buď dvě rychlo, nebo jednu klasickou a jednu rychlozavinovačku.

betina
18. srp 2008

holky,

s tím chováním v bříšku je to prý pravda. Dá se to již vypozorovat. U nás by to teda znamenalo, že budeme zlobit celej den a trošku si odpočineme mezi 1 a 4:30 hodinou ranní 🙂

eliotka
autor
18. srp 2008

chiwule 🙂
Tak já mám spíš klidnější děcko, ale dost se leká různých zvuků. Třeba venku, když dělali plyn, tak se lekal vrtačky. Vaše malé se taky leká?

ilci
18. srp 2008

tak u nás už cca 2měsíce řádí střídavě sbíječky, vrtačky, dělají reko paneláku a prcek je v pohodě
jinak sebou mele celý den pokud třeba sedím, jakmile se hýbu, tak se uklidní a ozve se jen občas
takže to asi vypadá, že ho budu muset celý den houpat 😀 😀
asi si pořídím ten šátek na nošení .....

fusak přemýšlím emitex nebo kaiser, u emitexu se mi líbí víc barvy, u kaisera design, žádná barva se mi nehodí ke kočáru, aspoň co jsem viděla

tanuki
18. srp 2008

U nás přesně jako u Ilči - hrozně záleží na tom, jestli chodím - to jí prostě usmí bezpečně. Zato když sedím nebo ležím, tak je živo. Zajímavá situace je jízda autem - tam sice sedím, ale je tam zrychlení...takže na dálnici v poho a když zpomalíme, tak 😀
Dnes byla také legrace - seděla jsem a sepisovala a bylo puštěné rádio...a malá se vrtěla docela do rytmu, ale ne na všechno - jo na REM, Beatles...tak jsem si říkala, že má celkem dobrý vkus 😉 Ale teď odpo mi jí bylo úplně líto - jedna dodávka byla blbě parklá, doplňovala zboží a druhá, mnohem větší dodávka, spíš malý kamión nemohla díky tomu projet a zatroubila kousek od nás taaaaaaak nechutným zvukem, příšerně nahlas a děťátkou s sebou táááák příšěrně škublo 😢 No jsem magor, úplně bych teď brečela. Ať žije přecitlivělá matka 😉

Tak a atdy něco pro Vás, myslím, že to celkem sedí 😀
7. měsíc: Emoční příznaky: zvýšený strach z mateřství, kontrakcí a porodu, strach o zdraví dítěte, zapomnětlivost, častější snění a fantazírování o dítěti, začátek nudy a psychické únavy z těhotenství, touha "aby už bylo po všem".
8. měsíc: Emoční příznaky: zvyšující touha a netrpělivost, aby už bylo těhotenství u konce, obavy o zdraví dítěte, strach kontrakcích a porodu, zhoršující se zapomnětlivost
9.měsíc: V emoční sféře pocítíte více excitace, více úzkosti, více strachu , více zapomnětlivosti, taky úleva, že už jste téměř u cíle, dráždivost a přehnaná citlivost (zvlášť na lidi, kteří vám stále říkají "ty jsi ještě neporodila?", netrpělivost a neklid, snění a fantazírování o dítěti.
A jednoho krásného dne (nebo noci) začnete pociťovat stahy, které neustupují, ale naopak zesilují, ať děláte, co děláte, bělavý hlen se obarví příměsí krve a bude odcházet i ve větších kusech (hlenová zátka), trvalý mírný tlak v podbřišku z předchozích dní zesílí, a pokud k tomu všemu ještě odteče proudem něco co jistě není moči, je to jasné ….RODÍTE !

ilci
18. srp 2008

tanuki, tak to fakt docela sedí 😀
hlavně začátek nudy a psychické únavy z těhotenství, mě poslední dobou vůbec nic nebaví a třeba čučím na bednu, jen ať nějak zabiju čas 😀

mikulka
18. srp 2008

tanuki, to je přesné 🙂
Mně malý kope dost, nejvíce když jsem v klidu a hlavně večer. Když slyší hudnu, připadá mi, že se víc vrtí, ale nevím, jestli se mu líbí, nebo ne.
Já se teda nenudila nikdy v životě, ale posl. dobou trochu jo. Nic se mi nechce dělat. Ke všemu se nutím. třeba je to tak schválně zařízené, abychom více odpočívaly? 😕

Fusak zatím převažuje Emitex i ten Aesthetic, ale ten už je dost drahý.

tanuki
18. srp 2008

Já tohle cítila asi před měsícem - naštvaná, že není žádná akce - výlety, tloustnu... ale to strašení s placentou mě zas úplně změnilo, že jsem ráda, že je v bříšku a že si moc přeju donosit a tak 🙂

Jo a chtěla jsem Vám ještě napsat, že mě dnes Dr. trochu pokárala, že neberu těhuvitamíny. A musím teď brát železo, ale prý klidně i hořčík 3*2 (což mě dost překvapilo - já si jen tak bumbám Magnezii) a jód. Já jím jen rybí tuk, snažím se jíst hodně ryb (jód), měla jsem dokonce králičí a vepřová játra(železo), spoustu ovoce a zeleniny... a v prvním trimestru jsem jedla listovku forte... a najednou to nestačí?!?!?!?

jajdaelda
18. srp 2008

Ahoj holky, tak jsem byla dnes na besedě v porodnici. Příjemně mě potěšili, skoro nic s sebou nepotřebuji 😎 Kalhotky si mohu koupit namístě, prý těch 5 je zbytečných, spotřebují se tak 2 za pobyt. Vložky jsou volně k dispozici. Plenky pro mimi jsou taky volně k dispozici, max. nějakou vlastní kosmetiku pro mě i mimi , noční košili a župan, když nebudu chtít erár..Porodní sál vypadal moc hezky..jestli se to dá o sálu říct, všechno možný vybavení. Individuální přístup k vlastním s ohledem na mainu i mimi

ilci
18. srp 2008

já musím brát jod kvůli štítné žláze, takže když si ten den nevemu těhu vitamíny, beru jod, ale chodím na kontroly na endokrinologii
magnézko beru dle potřeby, jak mě chytá křeč, už si ho letím dát, max 3x2 tablety
ale mého dr. to nějak nezajímá, aspoň se na vitamíny neptal

tanuki
18. srp 2008

No ještěže jsem teď začala řešit ty kalhotky - v lékárnách totiž prodávají ty Teny, nohavičkové a nic moc (dokonce i známá lékárnice, kterou jsem dnes potkala to říkala). Hlavně jsem nedávno zjistila, pro mě šokující info, že porodnické vložky vůbec nelepí, takže v těch "kraťáskách" to pak člověk (rodička 😎 ) loví ná zádech..na stehně a tak. Já to vidím na troje kalhotkovaté.

Mamča dnes jela od kamarádky koupit monitor dechu, je ještě v záruce... Říká se, že se to vyplatí jen pro děti s problémy - nedonošené, prťavé a tak. já bych si ho asi sama nekoupila, ale budoucí babička se rozhodla, že nám ho koupí, protože já jsem jako novorozeně přestávala dýchat a ona tudíž vůbec nespala, jak měla strach a pořád mě kontrolovala..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru