III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

betina
18. srp 2009

ahoj holky,

tanu, moje slova, taky kontroluju několikrát, co Kubík.

u nás je to pořád hrůza, ale paradoxně trochu včera pomohlo, že jsem nechala celou noc lampičku, ale uspávání skoro dvě hodky a pak několikrát do půlnoci a nakonec zase skončila u mě. pak jse vstávala o půl 6 do práce, no zavírají se mi oči 😀

tanuki
20. srp 2009

kdepa jste? 🙂

Poslední zprávy o jáji jsou, že ýsledky z CT by měly být v pátek..

No, já jsem dnes prokojila noc, děsně řvala, ráno zhodnoceno, že na horních dásních se něco rýsuje. Myslíte, že to po...mé odkojování, když teď zas trochu budu? Asi jo..pokusím se tedy nosit a chovat, ale asi mě švihne..
A dnes se mi stalo, že když jsem se nekoukala, V. mi stáhla tílko a přisála se. Už se těším, až to udělá na veřejnosti 🙄

radus78
20. srp 2009

tanu, tak to naštěstí Anička nedělá. Ona ale přesně ví kdy má přijít kojení a když jsem jí dneska dala flašku,tak si cucla a pak si začala vztekat, dokud jsem jí to prso nedala. 😠
Vypadá to že se nám konečně rýsuje 3. zub. 😉

betina
20. srp 2009

ahoj holky,

no já se právě pořád koukám, jestli budou nějaké zprávy o Kubíkovi. snad bude všechno v pořádku!!!!

tanu, my nějak tak samy od sebe končíme s kojením. prostě už to Verunka nevyžaduje a od včerejška jsem ji zkusila dát flašku s Bebou a vypila 180 ml a taky teda dobře spala, což je u nás teda pokrok. tak uvidíme, jestli bude UM pomáhat nebo ne. jen se bojím, abych nedostala zánět, i když asi toho mlíčka už nemám moc.

tak zítra čekáme dobré zprávy!

tanuki
21. srp 2009

tak jsem dnes skoukla dásně a je prořezaná 2ka vlevo a naběhnuté obě jedničky, chjo, klube se jich tolik naráz...
jeje, chystáme se na naušničky a budou zuby, to už bude úplně jiná Verunka 😕

Beti, tak to bych ti moc přála, aby už hezky spala 🙂 ono teď to naše mlíko je asi dost vodička..

radus78
21. srp 2009

Ahoj holky, od rána držím palečky Kubíkovi, tak doufám,že se brzy ozvou s dobrou zprávou. 😉

jajdaelda
21. srp 2009

Ahoj holky, tak jak jsme dopadli víte,tak na nás v pondělí myslete 😔

Jinak asi už taky přestávám kojit,ale nevím,jak to utlumit.

Byla jsem dneska v Tescu a mají tam super ceny na Hami, Hamánky (maso-zelenin.příkrm za 16,-) a koupila jsem Kubíkovi i zimní bundu za 200,- 😉

radus78
22. srp 2009

Ahoj holky, na zastavení laktace prý existujou homeopatilka, ale prý zabírá i šalvěj. Tak to asi pak vyzkouším.
Dáváte jim mlíko normálně z flašky s dudlíkem? Já ji to zkouším dávat s Avenťácké flašky s pítkem, ale připadá mi, že se u toho strašně nadře. Dneska z ní vypila 90 ml což považuju za úspěch. 😉

Jajdi to si šikula, já si ještě ani nepřipouštím, že nějaká zima přijde, natož abych kupovala zimní oblečení 😀

radus78
22. srp 2009

jo a to kojení musím fakt brzy utnout. Včera jsem mrkev nechala na stole a rohlíky dala do lednice 😀 😀 😀

jajdaelda
22. srp 2009

radu...jj,pořád ještě mlíko z flašky s dudlíkem....to pítko Kuba nějak nechce..neví co s ním a teče mu to všude...

no já využila situace a slev,protože jinak za zimní bundu dám kolem 400,- a když je možnost něčeho levnějšího 😉
Tu šalvej asi vyzkouším,uvidím ještě,jak to kojení budeme zvládat příští týden...ten asi rozhodne...
Tak Kuba už ťape za jednu ruku...tipuju,že v roce chodí....neposeda jeden..

radus78
22. srp 2009

jajdi, to my zatím pořád jen stojíme, ale nemůžu chtít zázraky, když měla tu deformaci chodidla, že? Na začátku září jdeme na ortopedii,tak snad nás pochválí. 😉

tanuki
23. srp 2009

Jajdi, tak se držte, zítra zas budeme držet pěstičky.

já taky myslím, že začne ta naše opice brzo chodit. Když je něčím zaujatá, stojí bez držení a celkem dost vteřin.

A teď něco z banálních trápení..prošvihla jsem zápis na plavání. Teda ne úplně, ale je v plném proudu a ten termín, který jsem chtěla je obsazený ☹ úterý večer..naprosto ideální..místo koupání ve vaně, hezky utahat a spát.

Dnes prokojená noc, zkoušela jsem nosit, ale zabralo fakt jen prso. No, zas lepší než nemít žádnou záchranu.

lestep
23. srp 2009

jaji- drž se zítra, myslíme na vás s Ondráškem. Kubíček to zvládne.

betina
23. srp 2009

jajdi, zítra držímě moc a moc pěstičky!

jajdaelda
23. srp 2009

holky, díky moc! Jste zlaté, určitě se ozvu....

tanu...to mě zase z plavání psali v pátek, že začínáme 9.9.,tak jsem jim odepsala,že bohužel nemůžeme pokračovat ☹ Což mě docela mrzí,protože Kubíkovi se plavčo líbilo,ale pravda je,že jsem měla trochu obavy,aby nebyl nemocný s průduškama,když to plavčo bude přes zimu.....no tak budeme chodit jako letos až od dubna...

kde máme ilci? Se nám pořád rekreuje? (to je divný slovo 😖 😀 )

radus78
24. srp 2009

jajdi, od rána na Kubíka myslíme a držíme pěstičky. Určitě to skvěle zvládne!

radus78
24. srp 2009

my byli v sobotu na bazéně a než nás pustili dovnitř,tak se mě paní ptala, kolik je malé. Tak jsem řekla že skoro 11 měsíců,tak mi říkala,že kdyby se nás někdo ptal,tak už má rok. Prý tam mladší děti nesmí, že jim to zatrhla hygiena. Na tom bazéně normálně probíhá plavání kojenců. Jenže to prý je bazén uzavřený pro veřejnost,takže to můžou. Připadá mi to postavené na hlavu, vám ne?

ilci
24. srp 2009

ahoj, hlásím návrat z dovolené 😀
příležitostně vás dočtu

dovča byla bezva, Mikeš s náma chodil v manduce po prohlídkách
když kecal průvodkyni do výkladu, MM šel vždycky kousek stranou, ale naštěstí to nebylo často a po prohlídce nám lidi říkali, jaké je to hodné miminko 😀
takže jsme navštívili Žebrák, Točník, zámek v Březnici, Hořovicích a Hluboši, památník Dvořáka ve Vysoké, Rožmitál p.Třemšínem, obešli jsme Příbram, Svatou horu a areál hornického muzea, byli jsme se i koupat, chodili jsme túry a to je tak asi všechno 😀

lestep
25. srp 2009

radus- mě to s tím půaváním v některých místech taky přijde divné, máš pravdu, je to postavené na hlavu.

ilci- krásně jste si dovolenkovali.

jajdaelda
25. srp 2009

ahoj holky,
tak má Kubík operaci za sebou. Zvládl to skvěle,držel se a teď je sice ještě na morfinu,ale už sám pije i jí..je to náš bojovník a jsem na něj pyšná 😀 Teď musíme ještě počkat na výsledky - cca za 14dní,tak budeme doufat,že to bude oki

ilci..no to jste se opravdu hezky vycestovali 😀 ...škoda,že jsme byli po nemocnicích,mohli jsme se sejít na kafčo 😉 ...vím,že jsi jednou psala,že nemáte auto - to jste všechno procestovali vlakem/busem??? 😕 Pokud ano,tak máte můj velký obdiv...

radu..dosti zvláštní s tím bazénem...
jinak moc děkujeme za držení pěstiček vám všem, určitě to pomohlo 🙂

ilci
25. srp 2009

tak jsem vás konečně dočetla

jajdi, taky myslíme na Kubíka, ať to nakonec všechno dobře dopadne

ilci
25. srp 2009

jejda, tak už to má malej za sebou?
držíme pěsti, ať je to všechno v pořádku

ilci
25. srp 2009

jajdi, jj, vlakem, busem, pěškochodem 😀
dřív jsme jezdili pod širák, ale s prcekm už to nejde

radus78
25. srp 2009

Ilci, taky máte můj obdiv. Sami ještě, ale s prckem,to bych asi nedala.

jajdi, to je dobře,že to takhle skvěle zvládl. Teď už bude pořád jen zdravý jak řípa 😉

betina
25. srp 2009

jajdi,

to je Kubík ale velký šikula!!! jsem moc ráda, že už hezky papá a pije, je to malý velký hrdina. hlavně ten pobyt v nemocnici nějak zvládněte, už abyste mohli být doma!!!!!!

ilci
26. srp 2009

Poradna v 10 měsících : naše nedochůdče má 10,95kg a lehce přes 80cm, sestřička už neměla delší metr 😀
až mě zase bude někdo uklidňovat, že už tak neporoste, asi ho bacím
jinak je to teda mamánek, vinul se po mě jak réva po plotě

jajdaelda
26. srp 2009

holky díky!!! Už jsme přeložený na standardním oddělení...dr.říkal,že to Kuba zvládá nad očekávání dobře...dneska už i kadil,což je super,neb mu opět pracují střeva 😀 Jinak jsem viděla jizvu 😖 má to chudáček přes půlku bříška 😢 myslela jsem,že to bude jen 3-4 cm a svisle a on to má od pupíčku až na bok - tak 12cm...chjo...ale hlavně,že bude v pořádku

ilci,tak s tou dýlkou jste fakt překvapili...to je slušný na 10měsíců...to bude muset na další prohlídku už stát,aby ho změřili na tom metru na zdi 😀
a s tím cestováním pěškovlakobusem jste fakt dobří...to bych tedy nedala,s báglama,kočárem a prckem....to jste museli mít itinerář do detailu připravenej 😀

lestep
26. srp 2009

jaja- dobře, že je Kubíčkovi líp a že to tak zvládá. Držíme pěstičky. 🙂

ilci- teda, to je dlouhán. 😉

betina
26. srp 2009

ilci, tak to jsou teda hodně slušný rozměry 😀 my měli v 10 měsících 7,5 kg a 71,5 cm 😀

jajdi, Kubík je fak šikula a ta jizva ☹ , ono se to zahojí a třeba by pak později (hodně později), kdyby mu to třeba překáželo, tak se to dá odstranit laserem. ale to už bude spíš kvůli holkám 😀 😀 jajdi, moc na vás myslíme!

ilci
27. srp 2009

no, má být po kom dlouhý 😉
jen mě štve, že mu fakt sporťák krátkej, furt zvažuju, jestli koupit novej větší nebo se na to vykašlat a spoléhat, že bude Mikeš rád chodit

jajdi, tak to je fajn, že to Kubík tak dobře zvládá

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru