III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

betina
25. říj 2009

teda jajdi, to fakt není možný...ale naštěstí to není snad nic tak vážného, ale muselo ho to broučka malýho bolet...tady holky, co mají chlapečky taky řeší, co s tím, ale jak píšeš, každý říká něcé jiného. tak hlavně at je to v pořádkua kubík má pokoj.

ilci
25. říj 2009

jajdi, teda, vy si to fakt "vyžíráte"

Mikšovi dr. předkožku kontroluje a zatím přetáhnout nejde

na netu jsem koukala i po nějakém info a dočetla jsem se třeba toto :
http://www.azrodina.cz/1580-resite-problem-s-pr...

jajdaelda
26. říj 2009

radu...jj,taky jsem ráda,že vnitřek je v pořádku - to nás hnali na UTZ hned a vše je jak má být...ale i tahle "blbá" předkožka toho prcka trápí a já už ho prostě nemůžu vidět brečet bolestí a nemoc mu pomoci ☹ Naštěstí už je to mnohem lepší, už má malé bolení a jen občas,takže dáváme framikoin a určitě to bude jen a jen lepší

spetra...klíště by mělo být před sezonou..a co vím,tak nejvíc doporučují podzim,zimu,že to nehrozí,že je člověk chytí...no, i když před 2 rokama v lednu bylo jak v květnu a dokonce i klíšťata byla vylezlá 😠

ilci...díky za link...asi to nechám být,budu jen čistit a kontrolovat,že je vše OK...i když jak jsem už psala,Kuba to má za sebou z Karláku,kde mu to natvrdo přetáhli celý,tak snad nebude mít následky ☹

tanu...ono si koukám nevybereš,kluk nebo holka, problémy jsou prostě všude bez rozdílu...tak ať to máte brzy v pořádku...

jako tenhle posun času bych zrušila...nechápu k čemu to je..mě osobně to tedy nevadí,ale Kuba se samo vzbudil v půl šestý 😠 a to jsme ho drželi večer 7 hodin vzhůru až do 8,čili o hodinu dýl než normálně...no,snad se to brzy srovná...

ilci
26. říj 2009

tak nám změna času vyhovuje, páč Mikeš chodil spát kolem 21h a vstával kolem 8h
ovšem dneska jsme se vzbudili až v 8h nového času, takže spal skoro 12, což je u něj teda rekord
akorát se mi zase budí na mlíko 2x za noc
přes den nechce moc pít, asi bude mít fakt žízeň a čaj nechce ani v noci

tanuki
26. říj 2009

my podobně jako Ilča, obzvlášť, když já musím ráno vstávat v 6:30, tak bych ocenila, kdyby Verunka chodila dřív spát a nevstávala v 8🙂

spetra
26. říj 2009

jo tak my máme obrácený problém, občas se vstává okolo páté (čatěji okolo 6), spát chodí okolo půl osmé.... později ho ani nechceme dávat spát, manžel stává mezi 3 a 5 do práce, takže chodí spát v půl deváté... tak abychom měli aspon chvilku pro sebe....

betina
26. říj 2009

holky,

tak to spaní máte nádherný!!!! MM dneska koupil knížku o spaní a prostě budeme nechat vyřvávat, nepřipadá nám normální být vzhůru 8 a víckrát za noc, tak jsem zvedavá 😠 jinak taky to nechápu ten posun, nemám to ráda a kdo má mít dobrou náladu v takový tmě 😠

jajdaelda
27. říj 2009

no,tak Kuba chodí spát pořád kolem 8,ale teď,jak je to posunuté,tak to je pro něj v 9 a to vždy vstával dřív (nechápu...čim dýl šel spát,tím dřív vstával),takže od neděle máme budíček pravidelně v půl šesté ☹ Tak ho zkusím dát spát kolem sedmé a uvidíme...

beti...no v roce 8x za noc je docela dost ☹ to Tě tedy obdivuju,že ještě funguješ a chodíš do práce...já si myslím,že pokud je Veru najedená a přebalená,tak by mělo být vše OK,tak ji nechte párkrát vybrečet...držím pěsti,ať je to co nejdřív dobrý....
pravda je,že já to dělala už od 2.týdne...trvalo to 2 noci,uši a srdce to rvalo,ale od tý doby je v noci klid,tedy pokud prckovi nic není samozřejmě...

radu...a jak jde uspávání vám přes den?

ilci
27. říj 2009

když Mikeš jen pobrekává, tak k němu v noci ani nejdu, on se uklidní
ale většinou má hysterické záchvaty, ječí jak blázen a to ho vyřvat jednak nechci a na druhou stranu si to ani v paneláku nemůžu dovolit 😉
většinou pomůže mlíko a usne u nás v posteli
já to přičítám zubům a naštěstí to není denně, to bych nedala

takže 8x za noc, to fakt smekám, beti

naštěstí je odpolední spaní OK, spí ty 2h, usíná sám, tak aspoň něco 😀

spetra
27. říj 2009

beti: tu knížku o spaní jsme kupovali už v půl roce, když jsme padali na hubu... 10x vzhůru za noc byl ještě další 4 měsíce... ☹, ale nikdy jsme ji plně neposlechly, řídili jsme se jen některýma radama a dávali je postupně.... ale obecně ta knížka není špatná... ted má období kdy je zase vzhůru třeba 10x, ale doufám že to je rýmou, už se nám občas ale stane že spí celou noc nádhera...
beti držte se je to fakt namáhavé... ☹ a držím palce nech to pomůže
jajda: my jsem byli přísní na uspávání na spaní celou dobu, až zbytečně a stejně to asi nic moc kničmu nebylo, mohli jsme si ušetřit spoustu trápění (11 měsíců... ☹ )
ilci: u nás bylo období, že prostě řval at jsme dělali cokoliv (teda kromě vstávání v 11 v noci 😠 , což chtěl a řval jak tur několikrát za noc) taky na nás sousedi klepali smetákem, volali sociálku a tak ale prostě v některých obdobích fakt nešlo nic dělat...

ilci
27. říj 2009

nejhorší je, že v okolí mám kámošky, kterým děti spí vpodstatě od narození celou noc .....
pak vypadám divně s naším nespavcem 😀

radus78
27. říj 2009

o spaní mi ani nemluvte. 🙄 Přes den usíná na rukách a nejde položit do postýlky. Hned se vzbudí. Tak ji dám k nám do postele a je klid. Večer necháváme vyřvávat a teď 2 dny už řvala jen tak 2 minuty, ale přičítám to tomu, že chodí spát později kvůli změně času a je úplně hotová. V noci se vzbudí a řve dokud si ji nedám do postele, to pak jak mávnutím proutku položí hlavu a během chvilky spí. Zkusila jsem ji nechat vyřvat i v noci, ale řvala hodinu a nepomohlo to. Bydlíme taky v paneláku. Jsem se divila, že na nás nikdo nevletěl. Taky se mi skoro každý večer v postýlce pokadí a klidně si usne. Já pak vejdu do ložnice,tam smrad, tak ji přebalím a tím ji vzbudím a spí u mě, že. 😖 Vstává taky kolem 6 ráno. DNeska to na mě zkoušela v 5, ale přitulila jsem ji k sobě a spala dál.

jajdaelda
27. říj 2009

ilci...no,taky v mým okolí jsou samí spavci od narození....nechápu...
myslím,že před rokem by nás ani nenapadlo,že tohle téma budeme znovu řešit 😖 😀 což?

tak s manžou jsme se domluvili,že si k Vánocům pořídíme postel 😀 jako máme 2 roky "starou",ale v pantech vydává tak příšerný zvuky a to i když jenom ležíme 😀 a ke všemu,jak jsem byla těhu,tak se mi proležela uprostřed,takže teď mě z toho bolí docela kříž...a to měla být kvalitní matrace 😒

lestep
27. říj 2009

beti- máš pravdu. ten zimní čas mě rozčiluje. pořád se musí svítit. já na nic nevidím. 😲 teda, to se teda drobek budí fakt často. a jak je to kniha?

jaja- to je fakt něco. Už je to v pořádku? s ou předkožkou jsou dost často problémy? manřa to měla jako malý taky, tak mu to ořízlia měl pak pokoj. 😎

Jask je venkus větlo, tak vstáváme taky dříve. ale má to i výhody. měla jsem aspoň dříve uvařeno a mohla jsem jít s malým ven. 🙂

my se v noci sice vzbudíme, ale malje vydává takové k´ˇnouravý zvuky, je v zajímavých pozicích zkroucený, tak ho vrátím zpět a zase si lehnu. někdy takhle 3-4x, ale máme i noc, kdy se neprobudí vůbec. tím jsem vás ale nechtěla naštavat holky. jen píšu názor. 🙂 od 4 měs. v noci nekojím.

tanuki
27. říj 2009

Beti a to k ní vstáváš nebo jí máš u sebe? To bych nedala.. Já jí mám teda v posteli, když se budí častěji než 2krát. Takže na část noci vždy 😉 Vyplakávání praktikujeme, že je někdo s ní..mám strach, aby z toho neměla trauma..zároveň taky občas padám na hubu a odpo spím s ní. Dnes jsme spaly odpo 3hodiny! ale u nás je to hodně o tom odnaučení nočnímu kojení.. Taky jsem zkoušela chodit v podvečer ven jí trochu utahat, ale te´d v té tmě a počasí je to naprd.
Já si vždycky vzpomenu na jednu spolužačku, co se mě ptala, když byly Verče necelé 3m, jak to zvládáme, a že jedna o rok starší z gymplu má taky mimi (taky je na naší fakultě) a že hrůza, že se dost budí a vstává ve 4ráno..a já jí na to řekla, že dobrý, že se budí ve 2a v 5 a vstává v9.. No a pár dní na to se začala budit skoro po hodině 😀 😀 😀 se těším až jí potkám a řeknu, jak má spokojenost trvala už jen pár dní.

jj, to okolí ěm štvě, já kolikrát takhle právě rezignuju s prsem, abychom nerušili, ale pak mi to kazí mé cíle.. Teď ale zase bojuju, musím, jinak se zblázníme.

spetra
28. říj 2009

lestep: nekojím od 7 měsíců, nedávám vodu, dudlík, nechovám, spí sám abychom ho nebudili a stejně se budil 10 x v noci až do 11 měsíců ☹ ted už je to lepší dnes máme rekord spal do 7:30 (délka spánku, obvykle stává okolo 6. uspáváme okolo 19:30) a vzhůru byl jen 4x
kamarádčina holčička (14 m+síců) usínala vždy v postýlce a jak šli spát tak se probudila a brali ji do postele, i tak byla někdy dostkrát nebo dlouho vzhůru... přestěhovali ji do pokojíku vlastního a spí jim v kuse 11,5 hodiny... 😨 to vživotě nezažili...

tanuki
28. říj 2009

u nás je standart tak 4..2před půlnocí, z toho při tom pozdějším dám zahuštěné UM a pak tak 2po půlnoci... Vyprdněte se na to, když to volá eeeejmáma máma máma beee. Včera tu byla i babička a bylo to naprosto neskutečné-konejšila jsem jí, pusinkovala a za 5min jsem se začala pomalu vykrádat a ona se vždy hrozně rozplakala. Jednou dokonce dost hystericky, ani nemohla popadnout dech a to plakala asi 1minutu a byla tam s babičkou.

jajdaelda
28. říj 2009

tak u nás žádný rozdíl...šel spát v 19:00 a budíček v 5:30 😠 ...jako nechápu, už týden spal od 20:00 do 7:30-8:00...

prostě to shrňme...každý mimi je individuál a holt každé potřebuje něco jiného...hlavně,ať jsou zdravé a šťastné 😉

lestep..jj,už je to lepší...čůrání už v pohodě,jen má pytlíka ještě citlivějšího...manžovo synovci to měli prý oba...

tanu...takže vy stále kojíte? Super tedy....

jako holky, v sobotu jedeme s mamčou na ten pohřeb a dneska jsem se dozvěděla,že to je takovej ten typickej vesnickej - kdy se jde za rakví přes vesnici do kostela a pak na hřbitov 😨 ...ty jo, to je cca 3km.... mám z toho zvláštní pocit...nikdy mě nenapadlo,že se tohle u babičky na vesnici praktikovalo...dědu jsem už nezažila,takže si to fakt nemám jak pamatovat...no, nějak to přežijeme,jen to bude nápor na psychiku....

a teď něco veselejšího....Kubík dneska přešel půlku pokoje...když se soustředí a nespěchá,tak už mo to jde moc hezky 😉

tanu...tak to mě Kuba ještě zamává,když jdu pryč 😉 - prý mě má dost přes den 😀

jajdaelda
29. říj 2009

hu...tak dneska nikdo?? 😕 😕

zítra má být konečně hezky,tak snad na chvíli vyrazíme ven...

ilci
30. říj 2009

tak u nás je furt hnusně a černo, snad bude víkend lepší

jajdaelda
30. říj 2009

tak u nás je dneska krásně a zítra má být ještě líp...

tak jsme dneska udělali kauf...zaběhla jsem se mrknout do Rena na ty botky Essi a koupili jsme ty,co se mi moc líbily...a ze 740,- jsme je koupili za 425,- 😀 tak ještě pak nějaký hucule na zimu 🙂

radus78
30. říj 2009

jajdi, tak to se ti povedlo 😵 Já jsem objednala sandálky v lékárně, ale nepřišly,tak je budu muset objednat přes net. Nikde už sandály nemají. 😖

spetra
31. říj 2009

u nás sandálky prodávají furt, ale za stejné ceny... ☹

tanuki
31. říj 2009

tak kdybyste chtěli, můžu se Vám poptat ještě u nás a vyfotit, mají ty 30%slevy..ale my máme 19a ty byly poslední

Já dnes dělám vánoční úklid, neb do Vánoc už nebude čas 🙂

Vypadá to, že bychom v pondělí mohli vidět Kubíka s maminkou 😉 nechcete se někdo připojit? Asi jediný reálný je Tomášek s maminkou? 🙂

momentálně jsem ve fázi kojit co nejdýl (co ž jsou pro mě 2roky 😉 ne 10) Verunka už má jednu autoimunitu 😔 má vitiligo-taková ta skvrnka bez pigmentu. je to v podpáždí, takže ani kosmeticky to zatím nevadí, ale může se to velmi rozlézt (pořád je to jen kosmetická záležitost) ale může to být sdruženo s dalšíma autoimunitama, tak to je asi to jediné, co můžu dělat 😉

spetra
1. lis 2009

ahoj, kdyby jste napsali dřív tak bychom se připojili, ale takhle na rychlo... ☹

ilci
2. lis 2009

hmmm, tak jsem si odběhla na WC a Mikeš zatím zavolal tatínkovi do práce.
Doufám, že nevolal taky někam do Austrálie ....

radus78
2. lis 2009

tanu, snad se Verunce to vitiligo nerozleze. Kamarádka to má a je ráda, že se jí to podařilo nějak dostat z obličeje. Zbytek těla má úplně flekatý ☹

Ilci, Mikeš je prostě šikula 😀 Asi mu bylo smutno po taťkovi 😉

spetra
2. lis 2009

ilci: T. se dokonce povedlo když jsem mu tatu dala k telefonu při tom zavolat ještě strejdovi, jeden člověk na drátu mu nestačil... 😀

jajdaelda
3. lis 2009

holky...vy máte ty kluky šikovný 😀

tak jsme včera viděli Tanu s Verunkou....Kuba se k nim přijel vyspat 😀 Verunka je strašně šikovná a upovídaná 😉

betina
3. lis 2009

jé holky, tak to vám závidím, že jste se viděly!!! musíme fakt spáchat ten sraz na jaře, jsem na vás moc zvědavá a hrozně ráda vás uvidím.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru