III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

tanuki
5. lis 2009

Radu, tak nakonec to vitiligo není, jen skvrna s míň pigmentem 😵
Jojo, musíme se vidět ve větším počtu, ale i tak to bylo moc fajn, Jája mi přinesla super a velkou čokoládu 😀 Verunce se Kubík moc líbil, objímala ho..vzájemné to moc nebylo, tak uvidíme, zda se to časem změní 😀
nestíhám, papa

jajdaelda
5. lis 2009

beti...jj, něco bychom mohly spáchat...

tanu...no,zareagoval asi jako každej chlap, když se probudí v cizí posteli a sápe se po něm ženská 😀 Dám společnou fotečku 😉
tanu...jsou nějaký bylinky na rýmu?

holky nedáváte některá prckovi Echinaceu? Myslíte,že už ji můžou takhle malí? Potřebuji nějak posílit imunitu...už zase někde chytl rýmu ☹ tak doufám,že se to nerozjede v něco většího...

spetra
5. lis 2009

jajda: koukám na fotky, Kubík je teda už pořádný chlap... 😉

radus78
5. lis 2009

tanu, to je dobře že to není vitiligo 🙂

jajdi já jí dávám vitamíny Multisanostol, začla jsem jak byla nachlazená a teď jí dávám poloviční dávku. říkám si když chodíme na plavčo ať hned něco nechytne. Tu echinaceu nevím.

Musíme spáchat nějaký ten srazík 😉
Holky já mám fotky z ateliéru, ale fakt nějak nestíhám je zmenšovat. Nejste ještě někdo krom Ilci na facebooku? Mám je dané tam.

radus78
5. lis 2009

jo a dneska jsem konečně sehnala sandálky. Jela jsem pro ně do Zlína 🙂

jajdaelda
5. lis 2009

radu...já jsem 🙂 IP

spetra...jestli myslíš ty fotky v koláži,tak to mu bylo 10 měsíců 😉

jajdaelda
5. lis 2009

radu...hezký fotečky...ta,jak všichni ležíte je suprová, čiší z ní naprostá pohoda 😉

radus78
5. lis 2009

jajdi díky 🙂 Normálně mě ta fotografka překvapila. sice nám dala fotky jen na CD. Ale máme 22 vyretušovaných fotek a celkem je na tom CD 372 fotek. Dala tam všechny, které nebyly vyloženě špatné. Kdybych chtěla ještě nějakou upravit, tak se mám ozvat. Samozdřejmě to bych zaplatila zvlášť. 🙂

spetra
6. lis 2009

jajda: myslím, tak to pak nevím jak vypadá teď 😉
radu: tak to je super přístup od fotografky... 😉

ilci
6. lis 2009

tož my se k foťákovi pořád ještě nedostali.....

jajdaelda
6. lis 2009

tož to my taky ne...ale snad se k tomu brzo dokopu..jen nevím,kam, protože ta na Příbrami,co fotí,tak je to takové kýčovité

spetra
7. lis 2009

tak my už máme druhé fotky od fotáka 😉 byli jsem v roce, chtěli jsme jen z dortem a nakonec jich bylo víc... 😉

jajdaelda
7. lis 2009

holky, můžou prckové už med?

jajdaelda
7. lis 2009

jo a včera jsme byli u dr. a ptala jsem se na to očkování...tak my jdeme v 15.měsíci na spalničky, v 18.měsíci na hexu a ve 2 letech na 4. prevenar

ilci
7. lis 2009

holky a budete dávat v 15m i neštovice?

jajdaelda
7. lis 2009

ježiš, tak to mě vůbec nenapadlo..nějak jsem myslela,že to je v hexe 😒
koukala jsem,že očkování na neštovice stojí 1500,- a pak je kombi - spalničky,příušnice,zarděnky a neštovice a stojí 1900,-,tak to bychom šli asi do toho,abychom ušetřili Kubu 2 očkování... ještě se domluvím s dr.

ilci
7. lis 2009

mě právě dr nabízela, že si můžu připlatit a je to dokupy s těma spalničkama a spol.
prý 2 dávky po cca 1500

jajdaelda
7. lis 2009

ilci..ono to bude asi jako s Prvenarem...někde 1700 někde 2000 - já tu cenu našla na netu a právě i to info, že se to dá nakombinovat s neštovicemi....jako samotné neštovice tam jsou uvedené za 1500,- a tahle kombi za 1900,- a oboji 2 dávky,tak mi to nepřijde moc velký rozdíl a jak už jsem napsala, ušetříme Kubu 2. vpichy...

ilci
7. lis 2009

já právě nevím, jestli očkovat nebo ne
přečetla jsem si různé diskuze a názory
- jednak to může samo chytit i přes očkování
- prý pokud se neštovice prodělají, vytvoří se přirozená imunita a pak hrozí menší riziko pásového oparu (ale např. já ho měla i tak)
- na druhou stranu ty horečky a osypání, toho bych ho chtěla ušetřit

tu cenu mi říkala sestra, za kolik to prodávají v ordinaci

ilci
7. lis 2009

no, ten prevenar je fakt, že jen v Přerově byly ceny 1600 - 2100Kč, mazec 😝

tanuki
7. lis 2009

Jajdi, to je teda reprezentativní fotka- naše vižle s dvojitou bradou 🙂))
S tou echinaceou nevím... Já jsem zastánce té solné jeskyně, ale už jsme dlouho nebyly ☹

Já jsem se nedávno ptala..právě jsem slyšela opačnou teorii, že po očkování je menší riziko pásového oparu..ale neměla by to být pravda, jen reklamní tah... Ale co mám ověřené, že ta imunita po očkování není doživotní..že to pak prostě může chytit nastáro..a když to chytne dítě, většinou se s tím vyrovná dobře a komplikace jsou málo časté.. Navíc ta trojvakcína je už tak dost náročná pro organismus.

Ps, u nás u dr Prevenar 2200 😠 😠 😠

jajdaelda
7. lis 2009

tanu...pošli mi do IP majlíka,pošlu Ti ještě Tvoji fotku s Verčou 😉 jako ta cena Prevenaru je docela drsná...tak mi pošleš příště recept a já Ti pošlu levnější vakcínu 😉

jj,na solnou jeskyni najedem také,ale až bude fit

no vidíte,teď mě vlastně napadlo,že já jsem asi taky byla očkovaná na neštovice (nebo ne? ups..nemám očkovací průkaz) a neštovice jsem prodělala asi ve 21.letech ☹ ale naštěstí jsem měla docela dobrý průběh a až na jizvu po jedné neštovici na nose,žádné následky...

ilci
7. lis 2009

tak já určo nebyla očkovaná ani na neštovice, příušnice - ty měl teda brácha, já ne - apod.
ale vy jste mladší ročníky, takže třeba vy už ano

jinak prý pokud to dítě neprodělá do puberty, bude očkováno, páč v pozdějším věku je to rizikové

tanuki
7. lis 2009

jajdi, za nás se běžně očkovaly z těchto akorát spalničky, pak se přidaly i zarděnky, ale třeba příušnice si prodělal ještě i můj muž (mlaďoch) ale plodný teda zůstal na 100% 😀
No, měli bychom to z lékárny levnější, ale tu poslední jsem u Dr. kupovali, páč nám to dala najednou s hexou..a do té doby jsme to mívali nastřídačku, tak jsem myslela, že je ještě čas.

jajdaelda
8. lis 2009

no tak to asi taky očkovaná nejsem 🙂 Teď už je to tedy stejně jedno...

holky, spí vaši prckové pod peřinkou? U nás je to boj už od mala, Kuba na sobě nic nesnese,ale teď přes zimu mi přijde, že jen pyžamko je docela málo...

ilci
8. lis 2009

u nás se spí od mala ve vaku, krom léta, kdy bylo horko
jinak je taky furt odkopanej
přes den teda pod dekou vydrží, ale v noci ne

radus78
8. lis 2009

ahojky při neděli, tady dneska krásně svítí sluníčko 🙂

já s těma neštovicema nevím. Já je měla v 16 a taky dobrý. mám jen jizvu na čele 😀 a ta už taky není skoro vidět. Slyšela jsem, že to očkování je jen na 10 let a pak by jim museli zjistit protilátky a kdyžtak je přeočkovat. Ještě se zkusím zeptat mudry, co mi doporučí. Jdeme za 2 týdny na 4. hexu. Jestli nebude lepší, kdyby si je prodělala v dětství, než to pak dostat i přes očkování v dospělosti.

Anička se taky okamžitě odkopává, tak spí odkrytá 😒

tanuki
8. lis 2009

No jediné opravdu zlo je, když to dostane těhule před porodem, to pak mimi má příšerný průběh, takže nám říkali že to očko je ideál pro ty, co se chystají otěhotnět a neprodělaly to.. Já měla neštovice v 8mi..nakazila jsme jednu vzdálenou příbuznou (dítě) a oni s náma od té doby nemluví 😀 někteří lidi jsou prostě idioti 😀
No my se chystáme na chalupu a to spaní taky řeším..mám v plánu ušít asi vlněnou kombinézku, páč v pytli se jí moc nelíbí, že se nemůže dostatečně hýbat..

jajdaelda
8. lis 2009

tak to Kuba spal do jara/léta taky ve vaku,ale teď se do něj už nevejde...

tanu...no tak s těmi příbuznými je to drsný,jakoby za to vaše rodina mohla...

radu,tak to sluníčko vám závidím,tady je od rána hnusná mlha,že ani na sousedovic barák nevidím 😖

Už se tu dlouho neukázala beti

ilci
8. lis 2009

jajdi, tak Mikeš má těch vaků několik - různé velikosti

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru