III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

betina
16. črc 2008

holky a co vaše pupíky? já mám pocit, že se sotva valím, hůř se mi dýchá. A když uhodí ty nejhorší vedra, tak to je pro mě fakt konec.
Jak to snášíte vy?

oskarka
16. črc 2008

Ahoj holky,
kurz, na ktery jsem se prihlasila ja a zacnu na nej chodit 1. zari bude trvat tri tydny vzdy v pondeli 2hod a ve stredu 2hod. Uz se tesim. Na prvni lekci mam prijit sama a tam se s porodni asistentkou, ktera kurz vede dohodneme, kdy ma prijit manzel (a ten chce jit na vsechny lekce🙂).Temata jsou Priprava na miminko, Kojeni, Priprava na porod, Poporodni obdobi, Priprava doprovodu k porodu, Prvni pomoc novorozenci.

Beti, co se tyce veder tak ty taky nesnasim, hned se mi hure dycha, ale zatim je nam to leto v tomto ohledu priznive nakloneno a ja jsem rada, ze nejsou hrozne paraky.

mikulka
16. črc 2008

Ahoj holky 🙂

vedra nesnáším také, měla jsem velké potíže... Ale teď už vedra snad hned tak nebudou.
Holky, kolik jste zatím přibraly?

luciakubista
16. črc 2008

ahoj tehulky,muzu se pridat? 🙂

eliotka
autor
16. črc 2008

oskarko, vidím, že jsi taky z Prahy, kam budeš chodit na ten kurz? Ten můj se mi zdá nedostačující. 😒
Co se zvládne za 4 hodiny, že?

ilci
16. črc 2008

jo, taky si libuju v tomhle počasí 😉
vůůůbec mi nevadí, že není 35 ve stínu 😉

mikulko, já zatím přibrala tak 4kg, teď už asi půjde nahoru rychleji

oskarka
16. črc 2008

Ahoj milkulko, zatím jsem přibrala 1kg.
Eliotko, přihlásila jsem se na kurz, který vede porodní asistentka z Krče (tam já jsem registrovaná k porodu) a probíhá ve Vodičkově ulici v OG Group Medical Centre.

Byla jste některá na 3D ultrazvuku? Já nad ním tak trochu přemýšlím...

betina
16. črc 2008

holky, to si s tím přibíráním děláte srandu? já jsem teda přibrala 15 kilo k dnešnímu dni ☹

oskarka
16. črc 2008

beti, nic si z toho nedělej. Jsem sama překvapená, že jsem zatím skoro nic nepřibrala, ale na druhou stranu jsem ráda, uvidíme kam to dotáhneme...

betina
16. črc 2008

no tak to jsem teda asi pěkná machna ☹ vy jste skoro nic nepřibraly. Njn a potom se divím, že mě bolí záda atd...jdu spát. Holky dobrou noc a v noc radši ebudu dejchat, abych nepřibrala i ze vzduchu ☹

oskarka
16. črc 2008

ale ale, buď ráda, že je miminko i Ty v pořádku, užívej si těhotenství - kila půjdou potom dolů ani se nenaděješ. Dobrou noc.

ilci
17. črc 2008

betino, pokud jsi hodně štíhlá, jakože podle fotky ano, tak se přibírá (prý) víc
ale z toho si hlavu nedělej 😉

luciakubista
17. črc 2008

betino ja mam plus 16,a uz to neresim 😉

dvojka
17. črc 2008

Holky ahojky!
Prominte že vám sem vpadávám 😅 ,ale,mám malinkatý dotaz.
V jakém rozmezí ste byly u obvodního lékaře na interním vyšetření?Já v prvním těhotenství to měla určený od gynekoložky mezi 16 až 20tt.Včera jsem byla na kontrole na gyndě a doktorka mě nikam neposlala,tak nevim jestli při té frontě otázek které jsem na ní kladla😀 na to zapoměla a nebo mě pošle až po 20tt.

Děkuji

betina
17. črc 2008

ahoj dvojka,

nejsem si jistá, co myslíš interním vyšetřením? UTZ screening se dělá ve 12., 20. a 30 týdnu. Jinak prohlídku mi doktorka dělá pokaždé.

dvojka
17. črc 2008

betina. já myslim klasickou prohlídku u praktického lékaře + EKG! 🙂

mila12
17. črc 2008

Ahoj holky, tak já jsem přibrala už 11 kilo, takže betina, docela podobně...Ale je fakt, že se nijak neomezuju, asi je to i tím, že jsem od začátku těhu zvracela jen jednou, jinak mi bylo sice nevolno, ale dalo se to...Jinak vedra mi dávají také zabrat, ještě, že se ted trochu ochladilo. No a na kurz se chystám asi od srpna, mají být 4 lekce.
Za 14 dní jdu na screening, tak snad to bude OK.

dvojka: já byla u praktického a pak hned na EKG ve 22tt.
Ale ještě jsem nebyla na té cukrovce...tak nevím, jestli mě tam ještě pošle, nebo posílá jen někoho...

betina
17. črc 2008

dvojka,

za celou dobu těhu by jsi měla 2x navštívit zubního lékaře a jednou obvodního. Já byla na interní prohlídce až teď. Moc se mi tam toitž nechtělo, abych nedostala nějakýho bacila. Nakonec jsem tam sama s bacilem šla🙂
mila, no tu váhu asi prostě nemá smysl řešit. Já teda zvracím po ránu doteď, ale prostě jím to, na co mám chut a někdy to není moc zdravý. Předtím jsem byla nemocná a dva roky ani přes prášky jsem nemohla nabrat ani deko. Ted už sice vypadám jako melounek, ale to mi neva. Bojím se jen, aby rychlé nabírání nemohlo ohrozit miminko ☹

mila12
17. črc 2008

betina: mě teda doktor nic neříkal, že nabírám nějak rychle...snad je to teda ok 😉 Já teda taky jím na co mám chuť, sladké, maso, ovoce, ale i uzeniny, i když by se asi moc neměly...

dvojka
17. črc 2008

díky holky 😉

betina
17. črc 2008

hm, uzeniny,mi povídej....a nejhorší je, že první trimestr jsem se mohla utlouct po všem, co bylo s McDonalds. takže chudák manžel pořá četl sms s textem: kup prosím dva cheersburgery, hranolky atd.... 🙂
a ted pro zěmnu ujíždím na nanukách. Oni mi totiž pomáhají i na ten žaludek, ale je pravda, že jsem schopná sníst i 3 nanuky za den ☹

mila12
17. črc 2008

😅, no já ujíždím na sladkém....ale ze začátku to bylo hlavně maso

ilci
17. črc 2008

dvojka, já to neměla nějak specifikované, ale obvoďáka i EKG jsem řešila až nějak po 20tt

maso nemůžu ani vidět, uzeniny nejím ani normálně, spíš se snažím víc ovoce a zeleniny a mléčných výrobků
nanuky, když je horko, tak 2-3 denně 😉

bufi
17. črc 2008

Ahoj, jsem 34tt, a bolí mě v podbřišku při chůzi, nebo když se zvedám ze sedu a v noci když se převracím z boku na bok. Nemáte s tím někdo zkušenost? Prý to může být tím, že mi rychle narostlo břicho za posledních 14 dní. Díky 😵

bufi
17. črc 2008

Holky, omlouvám se, trochu jsem se nevyznala v řazení odpovědí (spíš se mi nechtělo hledat 😖 ), díky za odpovědi. Magneska mi pomáhá na křeče v nohách a na tvrdnutí břicha, ale na bolest ne. Je fakt, že min. týden jsme byli s manž. na horách a když jsme šli dolů z kopce, bolelo to celou dobu. Takže jsme pořád stáli nebo šli hlemýždím tempem. Co se týká váhy, přibrala jsem 11kg, jenže od pondělka do včera 2 kg, tak doufám, že tenhle rychlý přírůstek se nestane pravidlem! Je to taky moje chyba, každý den sním 100gr čokoládu, nemůžu si pomoct.
Obvoďáka jsem musela mít vyřešeného do 3. měsíce. Teď už jen pediatra 🙂 Toto letíííí!

betina
17. črc 2008

holky, to je fakt síla. Ted sem objevila na triku dvě skvrny, začala mi vytékat z prs tekutina čirá, lepkavá a někdy trochu nažloutlá.
Už se těším, jestli budu čekat druhé mimi, protože ted jsem ze všeho vyjukaná jako králík ☹

eliotka
autor
17. črc 2008

Ahoj holky, teda, to koukám, oskarko jednoho kilo????? 😕 Tak to jsem si myslela, že pomalu přibírám, ale teda na vás nemám. 😉

betino, to je prý normální, že vytéká mlezivo, ve III. trimestru běžně.
Já jsem taky ze všeho vyjukaná, furt se sleduju a bojím se, zda je vše v pořádku. Prostě vlastně celé těhotenství jsem nějak jako by vyjuklá! 😝

Dnes jsem byla na interně poradit se kvůli cukrovce, nakonec ta dieta není tak hrozná.

dvojka, já byla u internisty ve 13. týdnu, protože jsem dost zvracela, a pak nějak ve 20., ale to proto, že jsem se často zadýchávala, byla jsem na EKG. Jinak u nás běžně neposílají, když nejsou potíže.

Kočky, taky vás děcko občas kopne tak, že to až zabolí, jako by štípne?
Teď ho cítím nějak víc, že víc kope, ale to je asi normání? Jak to máte vy?

betina
17. črc 2008

eliotko,

ano tak ty štíplavé bolesti mám taky. Někdy kopne normálně, někdy mě tam dole píchne 🙂

betina
18. črc 2008

ahoj holky!!!

tak dneska to je fakt sranda, jak se daří vám? já mám pocit, že snad už porodím, bolí mě podbřišek, potím se jak čuně...ach jo, moc si nedokážu představit ještě další 2,5 měsíce. Už ted jsem oteklá a když mám jít do schodů ☹ už chápu, proč se chodí na tu mateřskou před porodem. Myslela jsem si, kolik věcí člověk nestihne, ale takhle neohrabaná budu vůbec ráda, že stihnu aspon něco ☹

mila12
18. črc 2008

ahoj
betina: já taky do schodů pěkně funím, bydlíme ve třetím patře, bez výtahu. Nechci vidět, jak to budu dělat s kočárkem, dole ho nechávat nechci a ve sklepě je pěkně vlhko, takže se pěkně protáhnu... 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru