III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

ilci
13. lis 2009

jo, koukala, hlavně když jsem zjistila, že je to zase z Přerova 😀

lestep
13. lis 2009

jaja- to máš pravdu, ten chlap z toho jste to co jíte byl fakticky na ránu. tý holky mě bylo líto.

radus78
13. lis 2009

včera jsem lezla za postýlku a zjistila jsem, že má Anička normálně zlomený rošt v postýlce 😠 Já nevím co ona tam dělá. MM to bude muset zpravit.

Tak to jsem neviděla. ☹

jajdaelda
17. lis 2009

tedy holky...nějak to tady zanedbáváme 🙂
to jsou samý žně a vyváření 😀 😀

dneska bylo fakt krásně, byli jsme se s manžou projít, malého v krosničce...sice jen na hoďku,ale vyčistila jsem si hlavu...

spetra
17. lis 2009

to jo pěkně to flákáme...
jak se kubíkovi líbí v krosničce?
já tu měla ted na 5 dní na "prázdninách" mamku, talk si užila T. 😉

spetra
17. lis 2009

Co vánoční dárky jak jste na tom?
A budete péct něco speciálního co by mohli i děti?

betina
17. lis 2009

ahoj holky,

jj je to pravda, pěkně to tady zanedbáváme.
spetri, nebudu péct asi nic speciálního, ona Verunka už jí skoro všechno, ale zkusím udělat třeba rvarohový řezy apod...
holky, poraďte...před 14 dni Verče skončila rýma a ted ji má znova. mám strach, aby neměla oslabenou imunitu a jestli ji nemám nechat třeba naočkovat Prevenarem ☹

lestep
17. lis 2009

holky, děláte nějakou dobrou buchtu dětem?máte někdo nějaký dobrý typ?

jajdaelda
17. lis 2009

v krosničce se Kubčovi líbí, on už v ní byl někdy v červenci...dneska tedy usínal až když jsme se blížili domů, dřív usnul víceméně hned 🙂

s vánočními dárky - pro Kubu už mám asi vše, pro maminu a tchýni budeme ještě kupovat,ale už víme co no a s manžou jsme si řekli,že si dáme maličkosti - klíče od auta, fakturu od ČEZu 😀 😀 😀 - spíš bych to viděla na parfém a opravdu nějako drobnost a spíš si koupíme něco pak ve slevách..každý rok mě to štve,když vidím po Vánocích,že něco je třeba až o 75% levnější 😠

péct nic speciálního nebudu, já tedy asi nebudu péct vůbec...manža to nejí a já hubnu 😀 Kubovi zatím dávám jen piškotové těsto - bábovky, tvarohové řezy apod.

beti s tou rýmou je to teď blbý,protože fakt frká každej a hlavně ty výkyvy teplot jsou šílený....

holky, můj svědek čeká mimi -tedy jeho manželka 😀 a měli termín 11.11. a pořád nic,nejdřím jsem jim říkala 13.-mé šťasné číslo a teď 17.11. - že by to slavila celá republik a 😀 a zatím pořád nic....je mi jí líto,protože jí každej volá a píše a hlavně už toho má dost....a já se na to malý tak těším 😀 😀 skoro jako na svoje 😀

spetra
18. lis 2009

beti: T. má rýmu každou chvilku, naštěstí nic víc, tak to neřeřím, ale T. je prvenarem očkovaný....
jajda: je to nepříjemné takhle pořád čekat a pořád když všichni volají už? ☹

ilci
19. lis 2009

ad vánoce - budu péct jako vždy
jinak jste mě překvapily, že už dáváte dětem buchty apod.
Mikeš měl zatím asi 2x sladký loupák, když v pekárně neměli rohlíky, ale jinak se snažím mu nic sladkého nedávat
nějak v tom nevidím pro něj žádný přínos, no

dárky v podstatě krom pro malýho nemám

ale snad stihnu dodělat ty kalendáře, pak bude kosmetika a knížky pro tchánovce, našim něco v podobném duchu
nejhorší to bude pro bráchu a švagrovku, ta má navíc 24.12. i narozeniny, a je těžké trefit se jim do noty
mají úplně jiný životní styl než my, takže asi dostanou nějaké poukázky na zážitky
MM jsem chtěla nějakou "meteorologickou stanic", jako něco malého, ale u nás nic nemají, tak jedině přes net

jajdaelda
19. lis 2009

ilci...no tak Kuba tu buchtu nemá denně,ale tak jednou za 10 dní a pak mu dávám Brumíka tak 1x týdně a to ještě bez té čokoládové náplně...

jo vidíš, taky jsem chtěla udělat kalendář,ale nějak nestíhám...

ilci,vím,že už jsi mi to psala,že ty obrázky děláš přes scrapbook,ale nemáš nějaké dobré stránky?? Stahlá jsem si něco,ale to je jen na 3 měsíce :(

ilci
19. lis 2009

tady jsem dávala odkaz kamarádce na celý kalendář

http://gabkyblog.blogspot.com/2009/10/freebie-q...

jinak třeba já si číselníky stahuju na baby-café a jednotlivé kity tak porůznu, celkem dobrý přehled free kitů mají tu

http://forum.materinstvo.ru/index.php?showtopic...

betina
19. lis 2009

jééé holky, tak to klobouk dolů, že s tím jídlem tak hezky děti držíte, to vám závidím. Já jinou možnost nemám, než ji dávat to, co jíme my, protože jinak Verunka nejí nic a vzhledem k tomu, že už i tak je hubenour, tak prostě jí to, co jí. jogurty ji dávám sladký, buchty tak co týden má apod..už měla i kuřecí roládu apod....prostě jsme tak na to najeli, ale jsem raději, že jí než když si vzpomenu na doby, kdy jsem nad ní brečela a ona nejdela nic.
s dárkama...tak já ještě nemám namyšleny, natož nakoupený a pro Verunku představu mám, u ostatních nevím, ale u nás hrají velkou roli penízky, ted prostě nejsou 😖

radus78
19. lis 2009

tak já dneska dala Aničce poprvé medového Brumíka a najednou ječák. On se jí totiž zlomil 😀 Já se snažím ji tím sladkým moc nepřecpávat Dostane sem tam.

Dárky nemám. Kalendář se scrapbookem letos zase nezvládnu, prootože se musím nejdřív naučit dělat ve photoshopu. tak chci objednat kalendáře aspoň na 24print.cz dám tam jen fotky a bude. 😀

na vánoce už mám upečené zázvorky a pekla jsem perníčky. Perníčky se mi nepovedly, protože kámoška mi dala recept a zapomněla na vajíčka. 😠 Tak jsem to nějak splichtila a teda nejsou nic moc. ☹ A aby toho nebylo málo,tak mi je dneska v nestřežené chvíli Anik shodila na zem a některé polámala. 😖 Fakt se k nim člověk nemůže otočit zády. Ještě mi dneska vysypala i solničku, kterou jsem zapomněla na konferáku. 😀 Kdybyste viděly jak se v tom hrabala...

jajdaelda
19. lis 2009

radu....ten medový se nějak divně drolí 😒

Kuba se zase rád patlá ve vodě....resp.v čaji,šťávě prostě v tom,co má v lahvičce..vždy si něco vykape na stůl nebo podlahu a patlá to 🙂

jajdaelda
19. lis 2009

ilci...díky za odkazy...jdu na to...

jajdaelda
19. lis 2009

joooooo...tak ta ruština mě dostala...zavzpomínám na základku 😀

jajdaelda
19. lis 2009

ilci..tak na tom maternistvo.ru jsem totálně v pr... 😀 jako asi bych se tím prokousala,ale nevím,co vlastně hledat 😅

spetra
20. lis 2009

já loupáky dávám, ale jinak měl jen jednou bábovku,
na Vánoce pro nás péct nebudu - určitě něco dostanem a moc o to ani nestojíme
jen bych ráda upekla jeden druh nějaký takový zrdravější, který bych dala T.

jajdaelda
20. lis 2009

tak jsme byli dnes na pooperační kontrole a ledvina je v pořádku, je větší,než standardně u takhle starých dětí,což je ale prý naprosto skvělé,neboť převzala funkci té odoperované...tak to jsem moc ráda a snad už je to pro letošek a po zbytek života vše 😉

zase mě dneska zamrazilo,když přišel na UTZ cca půl roční chlapeček a měl hadičky v nose a jizvu přes celej spánek 😔 😔 ach jo...

tak kámošova žena má od půlnoci kontrakce a pořád nic ☹ ráno už je měla po 5ti minutách a přesto ji poslali domů 😨 tak možná je to lepší být v kontrakcích v domácím prostředí,ale zrovna takhle častý interval to už bych asi byla nervozní...a když jsem s ní ráno mluvila a říkala jí,že do tří hodin odpoledna má prcka u sebe,tak jen zděšeně vykřikla "Za tak dlouho?? To už nevydržím" a asi pořád ještě chudinka trpí.... já se táááák těším

lestep
20. lis 2009

jaja- dobře že jste zvládli kontrolu. hlavně, že je malej dobrej a ledvinka pracuje, tak jak má. To máš pravdu, je to hrozný pohled, když děti trpí. Kubík je šikula. tak ať brzy porodí.

radus78
20. lis 2009

jajdi, to je super, že je Kubík v pořádku 😉

Chudina ta kámošova žena už musí být úplně vysílená. Ale snad to už má za sebou a raduje se z miminka... 🙂

spetra
21. lis 2009

jajda: blahopřejeme ke skvělému výsledku kotroly, a neboj by už máte vybráno na celý život.. 😉

jajdaelda
21. lis 2009

tak kámošovi se narodila holčička, Markétka, 3,44kg a 51cm....až ve 23:15 ☹ jako je mi jeho manželky líto..jsem zvědavá,až bude vypravovat,ale hlavně jsem zvědavá na malou 😉 jééé moje hormony pracují 😀 😀

jajdaelda
21. lis 2009

teď mi došlo,proč o ní píšu jako o kámošově ženě,když je to taky kamarádka 🙂 asi to bude tím,že jeho znám dýl 🙂 ...no nic,to sem třeba vůbec nepatří,ale potřebovala jsem vyventilovat myšlenku

je tak krásně,že jsem se pustila do oken 🙂 a docela s chutí,ale asi mě to nadšení po 4 pokojích pustí....
předevčírem jsme byli na prochajdě a našli bedly...škoda,že jich nebylo víc,mohla být večeře 😀

ilci
21. lis 2009

jajdi, super zprávy

krásně?
tu je mlha už od včera, skoro nevidím na protější barák 😀

jajdaelda
21. lis 2009

ilci..tady je celý týden nádherně...dneska 15st a jasno...okna v přízemí umytý,akorát se probudily včely a vosy a mouchy,tak to budu zase večer vyhánět 😠 ... má to ta příroda nějak otočený...před měsícem sněhový kalamity a teď je to pomalu na tričko 😅

radus78
21. lis 2009

tady to snad ani není mlha, ale inverze... 😠

ilci
21. lis 2009

tak u nás zase odpoledne akce jak noha : vyjedu s kočárkem před byt, nějak divně klapal, no píchlé kolo a jeli jsme skoro po ráfku
včera vozili tchánovci a asi někde píchli
takže jsem zajela zase dom, Mikeš chytil hysterický záchvat
naštěstí jsem si vzpomněla, že máme krosničku (ale zatím nebyla příležitost ji použít)
takže jsem soukala ječící a kopající dítě do krosny, pak jsem ji musela na záda navléct v leže, no zpocená totálně 😀
jakmile Mikeš zjistil, že se jde ven, úsměv od ucha k uchu
hned u baráku jsem potkala kámošku s kočárkem, takže mi kontrolovala, jestli mu nespadla čepice a upravovala padající rukavice
tak nakonec procházka v pohodě
akorát MM dojel dom, doma jen kočár a my nikde, tak hned žhavil drát, co se děje 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru