III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

tanuki
7. led 2010

Beti, třeba zas zoubky..

spetro, pečení v pekárně je otázka 2min, žádný obdiv prosím 😎

jajdaelda
8. led 2010

tak jsem včera ve vaně ostřihala Kubovi ofinu a strany...no,ve vaně to nevypadalo špatně...zato dneska ráno 😅 ...už hoďku ho tady naháním,abych to dorovnala...snad to zase brzy zaroste...

ilci
8. led 2010

ty kšíry musí být srandovní 😀

u nás opět chumelí o 106
tak uvidím, jestli klapne procházka aspoň odpoledne

tanuki
8. led 2010

😀 😀 😀

lestep
8. led 2010

pekárna je super věc. taky ji mám.

U nás sněží taky hrozně moc. 🙂

tanuki
8. led 2010

a mate recept na koláč s ovocem? my totiž nemáme troubu..

ilci
8. led 2010

to nemám, to peču v troubě
v pekárně jen mazanec

jajdaelda
9. led 2010

zdravím ze zapadnutých Brd 🙂
Tak jsme tady hezky zapadli, projížděl tudy traktor,který protahuje,ale na naši ulici jaksi zapomněl 😠

tanu...myslíš něco jako bublaninu? To si nějak neumím v pekárně představit...

lestep
9. led 2010

taky peču jen mazanec.
Dneska zrovna peču táč s meruňkama a s drobenkou. 🙂
Známá dělá běžně i bublaninu v pekárně, ale recept teda nemám. 🙂
My jsme taky pěkně zapadlí. 🙂

betina
9. led 2010

ahoj holky,

tak nejen,že jsme zapadlí, ted jsme i pod ledem. v noci strašně pršelo mrznoucí déšt a všude je taková ledovka, že se nedá vyjet ani tady z parkoviště 😠 tak jsem zvědavá, jak půjdeme odpo s malou ven, snad si nezlámeme končetiny.
jinak holky, já mám pocit, že jen stojím u sporáku a vaříma vařím....Verunka včera měla..ke snídani 2 rohílky s máslem, pak tyčinky, mandarinky, mlíko 230ml, oběd-polvívka a koprovka s bramborem, pak jogurt, 2 rohlíky s lučinou, pudink s jahodama a piškotem, mlíko na noc. no to je teda nářez a do toho chodí MM že má hlad a co bude. dneska jsem zase celý dopo trávila u sporáku, tak já nevím...

ilci
9. led 2010

taky u nás ledovka, v noci pršelo, ani některé tratě nefungují a nejezdí vlaky
ale my jsme si na saně vyjeli 😀
tož šlo to

beti, čas u sporáku mi připadá vždycky jako ztráta času
dneska byla rychlovka zeleninová polívka, Mikeš měl maso s bramborem od včera a my palačinky 😀

Mikeš má k snídani chleba s máslem, pak tak 250g Hollandie, oběd sice jeden chod, ale vrchovatou velkou misku, pak přesnídávku s ovocem, pečivo, kaše, mlíko před spaním a ještě mlíko 2x v noci

jajdaelda
9. led 2010

Beti...tedy, Veru je taky pěkný jedlík...

v tomhle mi přišly úmorný ty Vánoce,jak byl manža doma,tak furt vařit ☹ Mě to teda baví,ale musím vědět co....dneska jsem udělala výborný gulášek a i br.knedlík se celkem povedl...

tak u nás je tak 20cm sněhu a furt padá..jako do toho začít pršet tak bude veselo..chjo...takhle mohlo být na Vánoce...

lestep
9. led 2010

m\ jsme dneska měli omáčku z ve¨přového- UHo a k tomu rýži a ledový salát. byla to mňamka. ještě jsem dělala ten táč, tak sjme si pochutnaly. vaření mě baví a nevadí mě být dlouho u sporáku. 🙂 u nás také poprchá.

beti- verunka je teda jedlík. 🙂

polévku jsem dělala česnekovou.

tanuki
9. led 2010

beti, to máš teda změnu 🙂
Jojo, vaření mě také sejří- navíc mu miž v noci+ráno snědl oběd..a pak si stěžoval, že má hlad.. to mě fakt neba, navařím toho víc, abych měla..a on toto

ilci
9. led 2010

tak před hodinou byl Přerov a okolí utopen ve tmě, doteď to spravujou, ještě nejde ani veřejné osvětlení
naštěstí jsem měla ze včera svíčky a sirky po ruce
jen Mikeš brečel, páč se lekl a mi ho honili ve tmě
takže měl romantickou večeři při svíčkách 😀

jj, taky vařím víc, ať máme s Mikšem k obědu a pak ještě s MM k večeři a někdy na mě nezbyde 😅

spetra
10. led 2010

je to mazec ten sníh, to jsem zvědavá jak jako se budu rvát s tím kočárem, loni to šlo, ale letos v těhu si to nedovedu představit... 😠 ale pořád doma být prostě nějde...

betina
10. led 2010

ahoj holky,

spetri a Tomášek necupe a co sáňky? u nás je to teda taky sranda, dneska jsem byla s kočárkem, jsem myslela, že vypustím duši, ale pak Verča cupala a samo že furt padala, tak jsme přišly domů jak čunátka. ale zase hlásí mrazy a nevím, jaký je u vás počasí, ale u nás to taje, pak je led a furt dokolečka 😠

jajdaelda
10. led 2010

jako to počásko je fakt blázen 😠
tady u nás je kolem -5st.,ale furt sněží...dneska jsme byli za maminou a Strakonická,která by měla být udržovaná,tak byla totál pod sněhem a vyjetý jeden pruh a pluh tam nejel tedy pěkně dlouho 😠 ...vůbec nebyl rozdíl mezi touhle silnicí a silnicí u nás v lesích...
jako tohle jestli roztaje (a bohužel hlásí teploty kolem 0-4),a pak zase začne mrznout,tak bude fakt veselo....

my máme boby,ale pěkně blbý.. v tomhle sněhu se v nich vůbec nedá jezdit ... Kuba sice ťape,ale jde kam zrovna potřebuje on 😅

tak Morava příští týden se zřejmě nekoná,protože v tomhle počasí tam na otočku nepojedu a na víkend fakt nevím,co bychom tam dělali (i když bez prcka na hotýlku bych si asi uměla jisté "aktivity" představit 😀 )

jo beti...jak Verče chutná koprovka? jsem byla docela překvapená,když jsi psala, že ji předevčírem měla 😅

spetra
11. led 2010

ne Tomášek venku nechodí, já ho nepouštím z kočáru, nemá ani zimní boty, ale dnes mu je asi zajdu koupit... dám mu vždycky dvoje tepleé ponožky a podzimní boty, je stejně pod dekou nebo ve fusaku... nevyndávám, protože na to nemám pořád se jen válí po zemi, něco sbírá, bych nikam nedošla kočár je pro mě pohodlnější, proto nevyndavám, chtěla jsem až na jaro....
dnes jdu koupi boby... po chodících jezdit budou...
já dávám T. kulajdu a má ji moc rád... 😉

jajdaelda
11. led 2010

dobré ranko...
tak hlásím dalších 10cm sněhu a pořád padá a dneska tedy velký vločky a intenzivně...manža měl docela problémy vůbec odsud vyjet...

tak to já Kubu pouštět musím,protože se potřebuje vyběhat...

Kubovi jsou zimní botky,co jsem mu kupovala před Vánoci (23) akorát na tenké punčošky...silnější už mu tam nedám 😖 ... a to jsem si říkala,že je bude mít do jara 😅

ilci
11. led 2010

u nás právě střídavě prší, mrzne, sněží, takže děs
krom elektriky nešlo v sobotu ani topení a teplá voda, tak jsem se všichni v noci zahřívali 😀
ještě pořád nejde u baráku veřejné osvětlení, jen na hlavních chodnících
prostě děs

spetra
11. led 2010

jajda: tak ot má Kubík velkou nohu, já mu dnes kouila jen nějaké sněhule... koupit boby v tomhle počasí je nadlidský úkon, no po hodině se mi to podařilo, ale tak zničená jsem dlouho nebyla... chodit moc nechtěl, tak jsem ho skoro pořád tahala... asi ho štvalo že to klouže... ☹
ilci: tak to si opravdu užíváte... ☹

jajdaelda
11. led 2010

spetra..jj, má velkou a hlavně mu rychle roste... 😔
tak jsme se vrátili z venku,byli jsme si obejít blok a malýmu se nechtělo domů,tak jsem se dala do odhrabování...jako,jestli ještě napadne,tak už to nebudeme mít kam odhazovat... a hlavně, už se "těším",až to začne roztávat...

tanu...Ty jsi chtěla tu bublaninu? Mám časopis s recepty pro pekárnu,většinou tedy chleba,ale mrkla jsem tam,a našla i bublaninu,tak tady je kdyžtak recept:

1hrnek mléka
1/2 hrnku oleje
2 celá vejce
3/4 hrnku cukru krupice
2 hrnky pol.mouky
1 vanilkový cukr
1 prášek do pčeiva
kompotované nebo čerstvé ovoece
ingredience vkládáme do formy domácí pekárny dle pořadí, mimo ovoce. Pekárnu nastavíme na program Dort a necháme promíchat cca 15 minut. Vypneme program, vyndáme hnětací háky a nasypeme ovoce. Pekárnu nastavíme na program Pečení, kůrka Světlá na 1,5 hodiny
Hrnek je cca 250 ml

ilci
11. led 2010

tak jsme byli dnes na plavču
prcek samozřejmě neusnul, až v 16h cestou z plavání
chodníky jeden led, lidi mi museli pomáhat, když jsem chtěla přejít cestu, přes závěje, s tím kočárem se to fakt nedalo
a to jsem si naplánovala, že zítra obejdu zubaře pro Mikše, mám nějaké tipy, ale nevím jména, jen sídlo
asi vytáhnu Manducu, páč u nás se teda ještě nechodí
akorát zas nevím, jak ho oblíct, jestli ho budu hřát 😀

tak jsem si koupila polárkový dort, ať si spravím náladu 😀

jinak bylo na plavču teda pěkně zima, jak jsme vylezli z bazénu, Mikeš úplně drkotal zubama
ani voda teda nic moc

tanuki
11. led 2010

ilči, manducu a hůlky 😀

jajdi, díky za recept.

Dnes jsem byla koupit lyžičky na vozík-ty original megadrahé..a ptala se na vozík pro dvě děti 😉 je jen o 1kg těžší,a le šíleně široký teda 😀 tak uvidíme..

ilci
12. led 2010

tanu, vozík za kolo?

konečně jsem teda sehnala zubaře, zítra jdem na prohlídku, tak snad to bude v cajku

jajdaelda
12. led 2010

tedy holky, nějak nám to opět vázne...

ilci,tak to jsem zvědavá,jak se Mikeš bude na zubáka tvářit 🙂 ...já jsem si řekla, že Kubču spojím se zubákem,až si tam půjdu pro razítko do průkajdy 😉 snad to nebude dlouho trvat....

tanu...to myslíš vozík za kolo? Ten je super a asi o něm taky zapřemýšlíme,jestli budou 2 děti...

jajdaelda
13. led 2010

dobré ranko...

spetra....jak zvládáš těhu? Co bříško? Roste? Na pohyby je asi ještě brzy,viď?

spetra
13. led 2010

tak já jsem úplně kaput, přepadla mě nepříjemná rýma a bolest hlavy... tak snad to T. nechytne...
my jezdíme na bobech ale jen nezbytně dlouho... je to i tak dřina, ale pro mě lepší než kočár...

lestep
13. led 2010

jja- dobrý recept na bublaninu. vyzkouším. díky. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru