III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

rehos
22. srp 2008

jojo,blíží se to 😲 manžel je hlavně nadšenej že bude mít po patnácti letech konečně holčičku,teda snad se to při porodu nezmění,to by byla sranda 😀

tanuki
22. srp 2008

Taky by mi bylo líto dávat pryč ty šatičky 😀

chiwule
22. srp 2008

ahoj holky, jak je po ránu? mě včera malá večer děsně tlačila v dolní polovině pupíku, naštěstí teda ne až u stydký kosti na čípek, to bych byla víc vyplašená. Od tý doby, co beru Utrogestan je taková klidnější, až si občas říkám, jestli tam vůbec je 🙂 Jak často bychom měly cítit pohyby ?

mikulka
22. srp 2008

Ahoj holky,

chiwule, mně taky břicho roste před očima, je každý den o něco větší, ale fakt.
S pohybama si nedělej starosti, stačí, když malou cítíš sem tam přes den. Čím bude větší, bude mít v děloze míň místa a pohyby budou méně znát.

Já se v noci opět dusila (z té anémie), nepomáhalo nic, malý kopal, chudinka ☹ (právě u té pokročilejší anémie se může i mimču hůř dýchat). Tak jsem musela vzbudit manžela a chodili jsme venku a chodili (v jednu ráno). To naštěstí pomáhá. No a pak mě pro změnu strašně pálily nohy, jako by cévy - to občas mívám, takže jsem toho moc nenaspala.

rehos
22. srp 2008

Ahoj,tak já si stěžovat nemůžu že malou necítím,někdy je to až hrůza co tam vyvádí.je nějaká moc akční a mám pocit že je to víc a víc cítit 🙂

spetra
22. srp 2008

tak já ani nevím zda mám pohyby častěji nebo méně často - je to takový zlobil - furt se vrtí, tak jsem si na to zvykla že mi příjde přirozené že mi poskakuje břicho a beru to spíš jako kulisu 😉
chivwule: už je to lepší? už netlačí tolik do pupíku?
já v noci nemůžu spát, tak chodím až třeba okolo 1 ( je mi horko, špatně se mi dýchá a svědí mě tělo), pak většinou stejně jen tak neusnu... a dnes jsem se vzbudila 12:50 😅 to byl šok...

spetra
22. srp 2008

mikulko: to jako, že spíš a naráz nemůžeš dýchat a to tě vzbudí?

mikulka
22. srp 2008

spetro, to ne, spíš se to tak nějak kumuluje celý den, i dny, že se mi hůř dýchá, nemohu se nadechnout, jen tak povrchově, a někdy to vyvrcholí, že se až trochu dusím. Je to hnusný pocit.

Se svěděním jsem taky měla problémy, teď to mívám jen občas. Svědila mě dost i hlava, tak používám jen šetrný šampon. A prádlo, hlavně spodní, hodně máchám, aby v něm nebyl prášek.
Jsou to ale trálení, kočky, co? 😕

Četla jsem si o porodu a mám teda guláš v tom dýchání. Kdy a jak dýchat. Doufám, že budu mít jasněji po kurzu. Protože takhle jsem z toho zmatená. I když každý, kdo rodil, mi říká, že pak, když to přijde, nějak sama vycítím, co mi dělá dobře a děcku, a podle toho, že se budu buď pohybovat, nebo poznám, v jaké poloze mi je nejlíp a s dýcháním, že to samé. Tak snad. A hlavně, abych to vůbec udýchala!

spetra
22. srp 2008

Mikul: jj, to je hrozný pocit nemoci se nadechnout.... to bohužel znám.. 😠
máš nějaký odkaz na dýchání u porodu? já zatím nic nečetla...

mikulka
22. srp 2008

Já to četla v knížce. Co mě zaujalo, když je v I. době porodní nucení na tlačení, tak to zmírní takové to psí dýchání. Jinak tam psali o dýchání do břicha a jak vydýchávat kontrakce a v jaké době. Myslím, že se to ale nedá "nastudovat" takhle teoreticky, spíš pak na kurzu, nebo třeba fakt ucítíme sami, co nám dělá dobře.

tanuki
23. srp 2008

ahoj těhule. Tak jsem teprve teď pochopila, proč nemají být ty lepící vložky - že není nic horšího, než když se na ta lepící místa chytne steh 😨

betina
24. srp 2008

ahoj holky,

tanuki, jak jsi na to přišla? ted mi to teda připadá logické, tak nevím, co budu s těma 4 balíkama vložek do proodnice dělat ☹
spetra,mikulka, to jsou trápení s tím spaním apod.. ☹ na druhou stranu už za chvilku bude s tímto trápením konec a my budeme mít u sebe miminka 🙂
včera jsme koupili konečně kočárek a hned jej odvezli k babičce. Nakonec úplně jiný než jsme plánovali 🙂 vyhrál quinny speedy - ale je modro fialovej, takže Verunka bude mít radost 🙂

hezký den holky!

eliotka
autor
24. srp 2008

beti, tak třeba se ti pak budou ty vložky hodit při normální MS.

My máme kočárek objednaný, ale holky, chtěla jsem se zeptat, je potřeba kupovat do kočárku prostěradlo? To asi není součástí?

betina
24. srp 2008

eliotko,
myslím, že není a nenapadlo mě to, ale....na zimu asi ne a v létě bych dala třeba plínku..ty jo, další brouk do hlavy 🙂

tanuki
24. srp 2008

No, psala mi mail jedna známá s poznámkami, které se"nikde nedočteš" Tak musím říci, že jsem většinu už znala 😀 ale radila mi tam, že si mám vzít z nemocnice pár těch obyč nelepících nadoma, že.... Beti, třeba to zvládneme bez šití, když to budou drobátka 😀 Mimochodem, mě teď vůbec nevyrostlo bříško! Ale snažím se tím nestresovat, třeba to nic neznamená a hlavně s tím nic nenadělám.
S tím prostěradlem, to teda nevím, zda je součástí... U nás v baráku je jeden pár s mimčem (bydlí v 1pokojáku, ty bláho, tos si nedovedu představit, že ten taťka chodí do práce a nemůže si nikam zalézt, když prcek pořád řve!) noa kočík se jim do bytu nevejde 😅 takže je dole před východem. Mají sv.zeleného xlandera a v něm strakaté zeleno, červeno, bílo......prostěradlo. (no, teoreticky by to mohlo být také dno xlanderu, netuším...)Ať tam bylo nebo ne, vypadá to hrozně parádně 😉 ale myslím, že tam pak také dávají i tu plínu, ať to pořád nemusí prát, když mimi ublinkne.

tanuki
24. srp 2008

Jo a od včera mám kójo polštář 😎 kvalita spánku se zelepšila (ale zas mi jí trochu kazil manžel, který přišel ve 2napitý 😀 Takže velmi milující a totálně nespolupracující a neforemný) 😀

spetra
24. srp 2008

betinko: .....a nebudeme moci spát protože nám bude v noci mimi brečet 😉
já nevím zatím prostěradlo do kočárku kupovat nebudu... myslím že plena, zavinovačka bude stačit a v nejhorším myslím že by se ten spodek kočárku měl dát vyndat a vyprat...

spetra
24. srp 2008

já bohužel kurzu byla na jen u nís v porodnici a ten je krátký, včetně prohlídky do 2hodin, takže nám dýchání neukazovali ☹ přikládám odkaz na článek o dýchání, kdyby to některou zajímalo http://www.rodina.cz/clanek5425.htm

jajdaelda
25. srp 2008

ahojky..přeji krásný začátek nového týdne..už mě čeká poslední týden v práci, tak hned je nálada o něco lepší 😉
o tom kurzu jsem také přemýšlela, ale kámoška mi pak potvrdila, že sice chodila, ale pak při porodu si na nic z toho nevzpomněla a hlavně myslela na něco jiného....spíš jí pomohla PA, která jí řikala, kdy a jak dýchat či tlačit a netlačit, takže i já budu spoléhat na přírodu a zkušený personál...

jajdaelda
25. srp 2008

tak jsem to s tou náladou přecenila...bolí mě takovým způsobem spodek,že mám pocit,že se roztrhnu ☹ když chodím,tak to jde, ale jakmile si na chvíli sednu a pak vstanu,tak to je hrůza...do toho má malej už asi 10 minut škytavku. Nevím,jestli je to normální, ale má ji tak min.3 denně. Když škytá jakoby směrem ven,tak to jde, ale když škytá směrem do břicha,tak to stojí tedy za to, kam se hrabe vibrátor 😅

betina
25. srp 2008

ahoj jajdalejda,

s tou škytavkou, my ji taky máme tak 3x denně a někdy i víc. Ale je to pro mě spíš balzám oproti normálním kopancům do močáku 🙂

jadviga
25. srp 2008

Jajdailda,
taky jsem měla takový bolesti spodku, v noci jsem se nemohla zvednout z postele problém byl i se otočit ,jak jsem si sedla tak jsem měla ukrutný bolesti při vstávání tak jsem to řekla Dr. a dala mi nějaký prášky (vápník a fosfor) a je to lepší. Takže když to bude trvat tak to řekni své Dr., protože potom je to docela k nevydržení šlo to až do křečí 😢
Našla jsem o tom něco na netu:následkem působení některých hormonů je rozvolňování vazivových spojů v pánevním pletenci. Původně bylo smyslem rozšíření tvrdých porodních cest a usnadnění porodu. V dnešní době je nejčastějším projevem těchto změn bolestivost pánevní spony - zejména při vstávání z postele, pohybu - a typická „kachní" chůze. Pokud jsou potíže výrazné, dají se částečně ovlivnit kalciovými preparáty.

A s tím škytáním to máme podobný 😀 😀

jadviga
25. srp 2008

jo ještě k těm bolestem - myslela jsem že už rodím 😀 😀 😀 😀 😀

jajdaelda
25. srp 2008

beti, tak to jsi mě uklidnila...jo jo, do močáku jsem to taky párkrát zažila...zvlášť když malej byl prdelkou dolů....teď boxuje spíš někam na stranu....

betina
25. srp 2008

a s těma bolestma...já chytám křeče jakoby do stydkých kostí a jde mi to do stehna, takže když mě to chytne za chůze vypadám jak ta kachna křížena s de peirakem 🙂

jadviga
25. srp 2008

beti 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

spetra
25. srp 2008

tak já musím zaklepat škytavku ani tvllačení na spodek nijak zvlášť nepocituju..
jajda: držím palečky nech nejsou bolesti, upřímě tě obdivuju že ještě zvládáš chodit do práce....

betina
25. srp 2008

spetra...přesně....pro mě bylo dojíždění do práce už nad moje síly a to jsem jezdila autem, ale než jsem se vypravila a pak v práci jsme měli všechno v prvním patře, taže furt nahoru a dolů...už se to nedalo

ilci
25. srp 2008

taky obdivuju, pokud někdo chodíte do práce
já to vzdala kvůli dojíždění - 90km vlakem a jedna cesta mi z domu do práce zabrala skoro 2h

jinak dneska jsem byla v poradně, všechno OK, tak jsem ráda
prcek je prý hlavou dolů, ale mě stejně připadá, že je nějak šejdrem napříč 😀

betina
25. srp 2008

ilci,

tak to je super...to vždycky člověku spadne kámen ze srdce. já každej večer před spaním malou přemlouvám at už se teda otočí lump jeden. Ve středu jdeme na kontrolu tak uvidíme.
A zítra jdeme na předporodní kurz a bereme tatínky, aby se naučili, jak pomoct při porodu, tak jsem zvědavá 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru