III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

spetra
25. srp 2008

ilci: to nám připadá asi všem šejdrem 😉
Mě se zdá, že mám opět mykozu, pěkně mě to svědí 😠 Tak jsem vydržela týden bez ní.... 😠

spetra
25. srp 2008

beti: dej vědět jak se tatínkům líbilo 😉

ilci
25. srp 2008

beti, my to máme s tatínkama ve čtvrtek 😉

jajdaelda
25. srp 2008

ilci...tak to je dobrá zpráva....taky mi prcek přijde šejdrem..ono by to asi nebylo ono 6 týdnů viset vyloženě hlavičkou dolů 😉
Já dojíždím 30km autem, ale už je to pro mě taky dost náročný, ale ty 4 dny to už snad vydržím...horší je to už s motivací...
dneska jsem koupila lehátko do vaničky a cestovní postýlku...holky, kde budete koupat prcka? - mám dilema na co dát vaničku...jestli kvůli tomu kupovat speciální stojan či to vyřešit nějak jinak...

spetra
25. srp 2008

mě radili třeba dát na 2 řžidle vaničku, nebo na stůl, nebo možná by šlo i na zemi, kdyby si člověk k tomu sednul... stojan kupovat nebudu... cestovní postýlku jsi si koupila spíš domů nebo opravdu na výlety?

jajdaelda
25. srp 2008

ty židle mi přijdou dobrý nápad, ale vzhledem k naší výšce, dost nízké...napadlo mě žehlící prkno, jen budu muset zkusit stabilitu...anebo nějaký ten menší stolek....nechci mít zase přeplácanou koupelnu
tu postýlku plánuji k babičce...ze začátku k nám do ložnice, pokud malej nebude chtít spát ve svém pokojíku, ale protože od půl roku plánuji, pokud to půjde, částečně pracovat a hlídat bude babička, tak bude zejména k ní, ale na výlety ji budeme také brát...je dost velká, tak může být i jako ohrádka..a Patron má na ni dokonce srpna akci...

tanuki
25. srp 2008

ilčo, gratuluju k úspěšné kontrole! a co CS?
Co se týče té vaničky, tak já mám zas od mamči doporučené, ať manžel stluče prkenou desku se zarážkama (2prkénka zespoda kolmo na ostatní, aby se to zaseklo na rozměr vany) , která se nasadí na vanu a na ní pak vanička, ať se nemusím tolik ohybat. Koukala jsem, že se už prodávají i vaničky, takové výlisky, které se rovnou nasazují na vanu. Ten stojan se mi zdá divný - kdybych ho postavila do vany, byl by nestabilní..a abych manipulovala s těžkou vaničkou plnou vody někde mimo vanu?! 😲

jajdaelda
26. srp 2008

mno,nad tím prknem jsme také přemýšleli, jenže do rohové vany, která má výlisy a ještě je nad ní skosený strop...nějak nám to tam nepasovalo 😒

ilci
26. srp 2008

tanuki, CS nevím
možná to mám napsané v průkazce, ale ten škabopis od dr. nejde přečíst 😀

nám říkala PA na kurzu, že nedávat vaničku přímo na zem, špatně se manipuluju s mimčem a není to pohodlné
to samé přímo do vany, člověk se musí ohýbat atd.

chiwule
26. srp 2008

ahoj holky, jakpak se dnes po ránu máte? jdu se podívat, co jste napísaly 🙂

chiwule
26. srp 2008

koukám, že probíráte kam postavit vaničku - my dáme do dětského pokoje jeden starší stůl co máme, na něj přebalovací podložku a taky všechny potřeby aby byly po ruce a večer pak na něm bude stát vanička. Až vykoupeme, půjde pod stůl. Když malá vyroste, že zvládne sama sedět, tak budeme vaničku dávat do velké vany...

ilci
26. srp 2008

a jak řešíte vylévání vody? chodit s vaničkou s vodou pobytě není to pravé ořechové
i když té vody tam ze začátku asi není moc

chiwule
26. srp 2008

no právě ilci, pro malé miminko ti stačí tak centimetr až pět vody na dně - což není ani těžké ani nesnadné na mainupulaci. navíc vanička je malá a taky se mimi nekoupe každý den... malá bude mít pokojíček navíc přesně proti koupelně, takže vylévání vody se nebojím...

betina
26. srp 2008

ahoj holky,
my jsme koupili koupací kyblík, doufám, že se v ní malé bude líbit a kyblík dám do vany, ale je pravda, že se budu muset dost ohýbat...takže ještě dneska zkusím vykoumat jiné alternativy 🙂

spetra
26. srp 2008

ahojky, tak já počítám s tím že na vylévání vody budu mít manžela 😉

spetra
26. srp 2008

já ted letím k doktoru pro papíry na mateřskou - nastupuji zítra, hrozně to uteklo....

chiwule
26. srp 2008

holky mám v tom pořád chaos. Před porodem je mateřská a a po porodu taky? a co rodičovská? kdy se na ní nastupuje?

jajdaelda
26. srp 2008

chiwule: na mateřskou můžeš nastoupit 8 až 6 týdnů před plánovaným porodem. Celkově máš nárok na 28 týdnů. Poté si buď můžeš vyčerpat starou dovolenou (doporučuji vzhledem k výši průměru a i vzhledem k přpadnému krácení, pokud si ji nevyčerpáš) anebo nastoupit přímo na rodičovskou dovolenou, délka - dle své volby

chiwule
26. srp 2008

díky jajdo, takže když si nastoupím 8 týdnů před tak po to je ještě 20týdnů...to je hodně!

spetra
26. srp 2008

jj, přesně pokud nastoupíš 8 týdnů před TP, zbývá ti 20 po TP.
Holky a jak dlouho rodičovskou si vyberete? Máte představu nebo čekáte až se mimi narodí?
Jinak se mi zase vrací mykoza, takže jsem z toho otrávená, ale prý to dítěti ani při porodu nijak nevadí, tak aspoň tak...

spetra
26. srp 2008

ještě jsem vám chtěla říct, že se dnes kamarádce narodila holčička. Hrozně mě to dojalo... byl to šok ještě včera odpoledne jsme byly venku a vše se zdálo normální...

jajdaelda
26. srp 2008

spetra: já tím, že plánuji po půl roce se vrátit na částečný úvazek, tak si beru tu nejkratší...
Jinak takhle jsem přesně byla před 3mi měsíci s kámoškou jeden den v curkárně a druhý den mi psala, že je Karolínka na světě 😉 I když ona tedy přenášela, ale v ten den, kdy jsme se viděly, byla taky v pohodě...jo, to neví žádná z nás, kdy to přijde... 😅

chiwule
26. srp 2008

holky, já mám radost, dneska začínáme 32tt 🙂 tak už jen 3 týdny a bude vše mnohem lepší!
jinak rodičovskou chci taky tu nejkratší, do práce půjdu jen co to půjde, takže je mi to jedno...

spetra
26. srp 2008

vy jste pracantky... 😉 já přemýšlím taky o dvouleté, ale ještě uvidím. Pracovat dřív neplánuju, ale ráda bych studovala....

betina
26. srp 2008

chiwule, taky se upínáš k 34.týdnu, že by mělo už být miminko "vývojově dozrálé"?

mateřskou si budu brát 3 roky, dnes je prý možné si přivydělat, kolik zvládnu, tak jsme se s MM domluvili, že to dáme na 3 a když budu moct něco zvládnout z domu, tak to udělám.

ilci
26. srp 2008

no, tak u nás jsou org.změny, takže během MD mi končí pracovní poměr, ale já bych se do staré práce stejně nevracela
uvažuju o 3leté variantě, kdyžtak by ke konci hlídala babička a já si můžu hledat práci - pokud se nezmění zákony a můžeme si přivydělat 😉

ilci
26. srp 2008

jajda, tak mě napadlo a prcka dáte do jeslí nebo máte hlídání?
u nás byly jedny jesle, ale samozřejmě totálně nacpané a nejsem si jistá, jestli je opět v rámci úspor nezrušili, jako se ruší školky 😠

betina
26. srp 2008

ilci,

tak o tom jsem ještě nepřemýšlela, pořád si říkám, jak to bude vypadat, že to radši nechám být. Od září mám začít studovat VŠ 🙂 ale když to nepůjde, tak to prostě nepůjde 😉 a vyprdnu se na to.

ilci
26. srp 2008

je, tak do školy už by se mi nechtělo, to jsi dobrá
já tak max. oprášit jazyky, protože jsem to v práci nepotřebovala

spetra
26. srp 2008

beti: já jdu taky na navazující studium VŠ, beru to jako ty, když to nepůjde tak to nepůjde. Ale na druhou stranu si říkám když jsem z prací zvládla školu proč se s mimčem... no uvidíme

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru