III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

ilci
29. srp 2008

tak návaly mám už asi 2měsíce
naštěstí průjem není, mám spíš radost, že nemám zácpu jak na začátku těhu 🙂

spetra
29. srp 2008

mě břicho nic nedělá... tak asi rodit letos nebudu 🙂
můj manžel se taky netěší na porod, má z toho dost hrůzu, ale protože já si ho tam moc přeju - se asi překoná, snad to zvládne, je to na takové věci padavka ☹
já si říkám už týden, že budu pít maliníkový čaj - zatím jsem ho měla 2x - si vůbec nevzpomenu, potřebovala bych aby mi ho někdo vařil 😅 ale zatím to neřeším, už ted to nemůžu přehánět...
já četla že se smí pít od 34tt
a já si do ted myslela, že železo způsobuje zácpu 😅

tanuki
29. srp 2008

Já si také myslela, že zácpu 😉 ale pak jsem četla, že i průjem. no, ono se tomu vlastně ani nedá říkat průjem, když jdu jenom jednou denně, ale vyletí to prostě rychle............ 😀
Já se zase snažím zatahovat svěrače u pochvy, zhruba od 20.tt a vzpomenu si na to asi tak jednou za 2-3týdny 😝

betina
29. srp 2008

holky, je to sice prkotina (já ji teda ořvala), ale dnešní koupel fakt zážitek. Včera jsem objevila dvě takový červený strie na zadku a před chvilkou se jdu koupat. Holky, během noci se mi striema slila celá prdel a stehna....to už nezmizí ☹

ilci
29. srp 2008

bety, tož tak důkladně se neprohlížím,...... radši
prostě mažu a doufám 😉

betina
29. srp 2008

ilci,

to se pak už ani prohlížet nemusíš, protože takhle slitých nohou by sis všimla hned

eliotka
autor
29. srp 2008

Ahoj holky,

byli jsme na kontrole a vše v pořádku.
Ptala jsem se na masáž hráze a dr. říkala, že to moc neuznává, že si tím spíš nemám dělat hlavu. Tak to asi dělat nebudu, nevím.
Manžel se k porodu docela těší, ale strach má asi taky, to je jasné.

Beti, mně teď taky bylo divně, točení hlavy a tak, asi blbne tlak.
Ty strie, to je blbý ☹ Ale co se dá dělat, že jo? ☹ Já mažu Elastinem Q, ale taky cítím, jak se mi břicho napíná.

Jo, ptala jsem se na ty občasné bolístky jako na MS, a prý to poslíčci nejsou. Jen že se děloha připravuje na porod.

tanuki, taky si občas vzpomenu na zatahování poš. svalů, ale spíš to nedělám, než dělám.

eliotka
autor
29. srp 2008

Jo, taky dr. říkala, že magnézko do 37 tt.

A s tím maliníkem nevím nevím, myslela jsem, že se pije až tak ve 37 tt. ? 😕

betina
29. srp 2008

eliotko,

prý se maliník pije už od ukončeného 37 týdne, ale je tady i diksuze přímo maliníkový čaj. Jinak gartuluji k tomu, že jsste oba v pořádku, že kontrola dobře dopadla!

tanuki
29. srp 2008

koukám, že ilča doma pilně trénuje na mimíska 😀
Já jsem dnes koupila látky na přehoz do kočárku (máme totiž takový neestetický fusak) 😉
S tou hrází - já myslím, že se to vyplatí - neznám nikoho, kdo by masíroval a vevnitř se potrhal nebo byl zevně víc pošitý. Ale jednoduché to určitě není, zatím nevím, jak se to dělá a zda si tam vůbec dosáhnu 😀
Takže to poslíčci nejsou, tak fajn 🙂 ale stejně je to divné - ty MS bolesti jsem měla pravidelně cca první 3měsíce těhu, v období, kdy by normálně měla být MS, pak v 2. trimestru vůbec a v 8. měsíci zas občas!

jajdaelda
29. srp 2008

eliotko...super zpráva...jen tak dál...
tak jsem úspěšně doma....zakončení v práci absolutně v chaosu, ve středu tam jdu na jednání.. 😉
Tak primář v porodnici, kde budu, tak ten zase říkal, že se právě těch maminek, které nezašíval ptal, jestli si dělaly masáž hráze a řikal, že 90% z nich ano...ono je to opravdu názor člověk od člověka
Jinak maliník mi doporučovala kámoška - zdravotní sestřička - která ho pila od 34. a měla porod bez problémů. Myslím, že ze začátku v rozumných dávkách nemůže uškodit...Dneska jsem také měla ty náznaky MS bolestí...

ilci
29. srp 2008

nám PA říkala, že sice masáž nezaručí, že nás nenastřihnou nebo se nenatrhneme, ale může to být v menším rozsahu než bez masáže
a doporučovala lněné semínko i maliník

tanuki, jaký neestetický fusak?
já právě vybírám fusak do barvy, i deku mám do barvy kočárku (ale ta je koupená mnohem dřív), ovšem stejně budem jezdit s potahem, co je u kočáru, tak je t fuk 😀

tanuki
29. srp 2008

ilčo prosim tě a kolik toho lněného semínka a jak? Já si teda odvar dělat moc nechci - jsem zvyklá si ho normálně dávat do mussli, ale nevím, kolik ideálně. třeba nevrchovatou čajovou lžičku?
Já bych řekla, že samotný maliník bez masáže mi nepomůže 😉
Kočárek je červený, přehoz červeno-modro-žlutý a fusak? 😀 Vevnitř beránek a zvenku vínový šusťák (po manžovi) Fakt ošklivý, ale teplý 🙂

eliotka
autor
29. srp 2008

Holky, a na co je ten maliník? A kde ho seženu?
Fusak ještě nemáme, rozhodujeme se, který. Ale zároveň se mi hodně líbí tahle zimní zavinovačka do autosedačky:
http://www.prodeti.eu/zavinovacka-do-autosedack...

Proto si říkám, že ve fusaku bude sotva narozené dítě hrozně utopené. Ale je falt, že jsem zatím žádný fusak neviděla. Je hodně velký, co myslíte, je zbytečné mít i tu zavinovačku i fusak? Jenže když mně se tak líbí... 😅

jajda, a proč tam jdeš na jednání, už tui začala mateřská, ne? 😉

ilci
29. srp 2008

tanuki, říkala tuším čajovou lžičku denně, ale chci ještě mrknout na nějaké info na netu
i když názory se různí, že
hlavně když fusak splní svůj účel
já uvidím podle počasí, ale napřed si myslím stačí zavinovačka, ev. přes ni deka a teprve při nižším stupni bych dávala dítě do fusaku

eliotko, do té sedačky je lepší tahle zavinovačka, má pěkně "nožičky"
určo ji užijete i do kočárku

tanuki
30. srp 2008

nemužu spát 🙂 jojo, ty fusaky do autosedačky jsou super - jediná další alternativa, jak prcky dobře připnout k popruhům je mít kombinézku a přes ni třeba deku. Já nemám žádnou kombinézku pidi, dítě by v ní hrozně plavalo 🙂

Eliotko, maliník jsem včera koupila ve zdravé výživě - normálně mezi čajema. Měli bio za 32Kč, ale koupila jsem normoš za 20Kč papírový pytlík 50g. Takže cena více než příznivá 😀

Tak to se z toho lněného semínka pěkně pokakám 😀 obzvlášť když ho budu zobat celé, to je vlákninová bomba..

Jinak k těm striím, já teda mazání zadku a stehen dost flákám a musím říci, že tam mám množství nových světlých tenkých... Beti neboj, tobě to zesvětlá a kdyžtak půjdeme v budoucnu na nějaké laserové odtraňování či co 😉 Hlavně, že se Verunky drží a rostou ještě hezky v bříšku 🙂

ilci
30. srp 2008

no jo, koukám, že máte obě Verunky 😀
já dneska spala jak zabitá, jen jsem měla nějaké válečné sny
museli jsme se pořád někde skrývat, chtěli nás zabít, všude bomby, vzbudila jsem se celkem vyděšená
ještěže to byl jen sen 😉

eliotka
autor
30. srp 2008

Tak jsem našla, že Emitex dělá fusak, ve kterém je vyndavací vložka, fleece. Ta je vlastně jako zavinovačka, takže se dá užít, než bude větší zima. Je to taková trojkombinace, že se dá používat nejdříve jen ta vložka, pak celý fusak a na léto, kdyby bylo chladněji jen vrchní část, lehká. Tak asi půjdeme do toho. I když ta zavinovačka se mi tak líbí. Ale asi by to bylo zbytečné, když bychom měli ten fusak s vyndavacím fleece vnitřkem.

Ty jo, zadek vůbec nemažu, tak ani nevím a bojím se podívat. 😕

jajdaelda
30. srp 2008

dobré dopoledne...tak mě dneska ráno poprvé probudilo takové ostré píchání v hrudním koši - mezi prsama..docela bolestivé...a když jsem jela nakoupit,tak jsem se ani nemohla vyhrabat z auta, jak mě píchalo v tříslu....jo, lepší už to asi nebude.
O tom lněném semínku mi dr. taky řikala...lžičku denně a hoooodně zapít..
Tak jsem právě dosrkala první maliníkový čaj...na to,jaké jsem z toho měla obavy, tak to není nejhorší... 😅 to takovej urologickej je o dost horší... 😝

betina
30. srp 2008

ahoj holky,

tak dneska je počasí krásný, svítí sluníčko, ale není hic, tak můžeme i dejchat🙂 dneska mám slíbený výlet, procházku s pauzama na jídlo 🙂 piknik v přírodě, tak jsem zvědavá 🙂 asi nakonec koupím ten fusak z emitexu, jak o něm píšete. Zdá se mi flexibilní a ta cena není zas až tak hrozná.
tanuki-Verunka..já se ted s manželem hádám, protože on poslední 3 měsíce furt otravuje se jménem Ema a že se mu Verunka nelíbí, takže já na bříško mluvím Verunko a on Emičko. Takže naše holčičika se bude jmenovat podle toho, kdo první v porodnici ukořistí a vyplní papíry 🙂

hezký den holky!

ilci
30. srp 2008

Bety, tak dejte obě jména 😉

tanuki
30. srp 2008

No mě to chvíli napadlo, zda se ještě nemám kouknout do kalendáře...a popřemýšlet o jménech, ale Verunka se nám líbí a bříšku tak říkáme asi od 3. měsíce, tak mi je to takové blbé 😀
Ilči a vy ten výběr jména necháváte na kdy? 😉
Je to takové velké rozhodnutí... Teď přišla mamka s tím, že jí kolegyně říkala, ať malé neříkáme Verča, že je to takové divné a že oni té své říkají Nika. Na což jsem reagovala, že Nika se mi zdá z těch všech možných nejhorší 😉 a Verča jsme jí neřekli zatím ani jednou - prostě Verunka... Haha, to bude sranda, jestli to bude mít po porodu bimbase 😀

betina
30. srp 2008

ahoj holky,

ilci, ty jo dvě jména to už aby se začala podepisovat ted, jelikož máme dost dlouhý příjmení 🙂
tanuki: NIKA prosím tě nikdy!!!! to nesnáším a taky jsem to už slyšela 😠 jinak právě proto, že bříšku říkám od začátku těhu Verunk, nechce se mi to měnit a připadá mi to divný ☹ no tak uvidíme.

tanuki
30. srp 2008

Jé, to je tak legrační, že jí tak taky říkáte od začátku 😀 U nás to bylo i trochu zlobení manžela - já jsem chtěla holčičku, protože on je ze dvou kluků a já se bála, abych neměla také jen samé kluky 😀

ilci
31. srp 2008

bety, tak pokud by navíc měla jen to Ema, to jsou 3 písmenka, to jde 😉
já mám kámošku Veroniku a říkáme ji Veru, Verčo, přece jen na Verunku už je stará 😀

spetra
31. srp 2008

Ahojky holky, tak já se vrátila před chvílí z víkendu od rodičů... těch 300 km už je zabíračka i když mě tam manžílek pěkně zaveze... 😝
já byla taky něštastná když se mi objevili strie na břichu (a to jsem poctivě mazala weledou olejíčkem)... ale už jsem to tak nějak vzala.. oni časem vyblednou jako ty co mám na nohou a bocích....
eliotko: blahopřeji že vše je v pořádku, já jdu na kontrolu zítra...
já mám zïmní zavinovačku do autosedačky i fusak
Já bohužel teď trpím na ty mykozy tak to si masáž hráze ani epi.no jak jsem původně půánovala asi nebudu moct dovolit... jedno vím jistě masáž hráze bych si stejně sama neudělala, neboť tam nedošáhnu. Zavést čípek je pro mě nadlidský úkon....
beti: tak jaký byl výlet?

betina
31. srp 2008

spetra:

no výlet byl srandovní...jeli jsme autem a vždycky manžel zastavil tam, kde byl třeba rybník a lavičky. Já tam seděla a koukala, jak MM a pes lítají jak blázni 🙂
jinak po mně taky rodina chce, abych ještě za nima jezdila (100 km), ale já už se celkem bojím, pořád mi zvoní v uších datum astroložky (4.9) 🙂. Tak snad tak brzy to ještě nepřijde 🙂
nevím, navíc ten klidový režim..i ty návštěvy (i když sedím) jsou pro nás náročný, si teda myslím. Takže už ani nic moc riskovat nebudu.

tanuki
31. srp 2008

čau holky, koukám, že jsme dnes všechny 35.tt 😀

spetra
31. srp 2008

beti: tak aspon jste si užili.... já jsem malému dovolila se narodit od 11.9. 😉 10.9. mám zápis ve škole a zároveň od tohoto dne můžu rodit v naší porodnici 😉 myslím, že ale spíš budu přenášet...
tanuki: máš pravdu, to je dobrý...

betina
31. srp 2008

spetro,

myslím si, že ty naše příkazy..můžeš se narodit až tehdy a tehdy fungovat musí, neb pořádek musí být (už v bříšku) 🙂 a žádná anarchie 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru