III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

spetra
31. srp 2008

jj, máš pravdu 😀 😀 😀

tanuki
31. srp 2008

teda Petro, to máš tip ťop 😀 to u nás je zápis 22.-25.10., ale nemusíme tam kdyžtak osobně, když nám to někdo jiný zapíše.

Tak jsem poprosila manžu, ať přiveze od tchánovců korbičku a zdá se mi nějaká úzká 😖 kolik máte vy? My 30cm, to se mi tam ten fusak nevejde ☹

betina
31. srp 2008

tanuki,

mám taky 30 a taky se i to zdá málo. No snad to na toho půl roku vydrží ☹

tanuki
31. srp 2008

tak je to asi normální 😒 na tu délku snad...ale zkusila jsem tam dát "svou" panenku (která jak jsem zjistila měří 47cm, takže takový novorozeneček) a na šířku je tam celkem fest. No prostě na léto OK, ale na zimu s fusakem opravdu nevím, nevím!

spetra
31. srp 2008

tanuki:
jsou to ještě 4 týdny, ale na toto období mi těch 120 km příjde dost... no já myslím, že na plnou moc by mě taky mohl zapsat někdo jiný, ale já bych se tam ráda podívala osobně, protože začínám 1. nástavbového studia, tak bych se ráda seznámila se spolužáky... protože s tím, že nastoupím v říjnu nepočítám... tak abych měla od někoho info co a jak.... ty máš hroznou výhodu, že manžel studuje to samé....
co to máš za kočárek? já mám pocit že by měla mít ta moje 35...

tanuki
31. srp 2008

VIP baby - takový obyč, půjčený od kamarádky... Ta rodila v lednu, budu se jí muset zeptat, jak to vyřešila ona..
Taky to mám 7minut a ne 120km ☹ no, uvidíš, ale budeš už celkem na porod, možná by bylo lepší si pro jistotu tu plnou moc zařídit.

spetra
31. srp 2008

tak omluvit se dá ze zápisu do 5 dnů... a manžel mě tam poveze, tak snad to půjde...

tanuki
1. zář 2008

Spetro a to máte takhle každý rok? Nebo jen když takhle trochu jinam - na nástavbu. To teda zlaté naše zápisy - komukoliv můžeš šoupnout index, on ti tam zapíše předměty a ty si pak někdy na začátku roku musíš zajít proti podpisu na studijní pro kupón k isicu. Což mi připomíná, že si musím nechat udělat isic na nové jméno 😎 Já si ještě musím zažádat o individuál - ne, že by to přinášelo nějaké velké výhody, ale je to tak prý lepší. "z důvodu péče o potomka" 😵 😵 Jojo, už se na tu naší berušku moc těším. Mimochodem, teď mi každý vypráví o tom, jak někdo z okolí čekal holčičku - že jim to říkali celé těhu a pak vylezl kluk 😀 No, aspoň by byla ještě větší legrace 😉 Já se teda už na pohlaví dlouho nezeptala - ve 20.tt mi řekli holka, pak ještě 2krát a od té doby se už neptám, tak uvidíme 😉

betina
1. zář 2008

ahoj tanuki,

no s tím pohlavím...oni moc neradi holčičky potvrzují, jelikož je možná ještě jaksi změna 🙂 nám to řekli 3x, ale vždy s dovětkem pravděpodobně. No stejně jsem nakupovala do růžové, takže jestli to bude kluk...chudáček, stejně by vypadal jako holka 🙂

tanuki
1. zář 2008

No nám "pravděpodobně" řekli jen poprvé na velkém UZ a když jsem se zeptala, jak moc...😀 tak říkala "jsem si dost jistá" 😉. Podruhé se mě moje DR. ptala, zda víme pohlaví, tak jsem řekla, že by to měla být holčička a ona "jojo" . To jsem to tam zřetelně viděla i já - takové pysky, jak kávové zrníčko 😀 No a potřetí jsem to nerozpoznala, ale DR. říkala, že holka. No prostě jestli to bude mít bimbase, tak a)bude chudák v růžovém b)bude špatně vybavený, s opravdu malým bimbasem 😅

betina
1. zář 2008

tak přesně takhle bysme asi dopadli i my 🙂 na druhou stranu kočárek jsme jaksi koupili modrej, takže by byl apson modrej kočárek a v něm chlapeček v růžovým 🙂

spetra
1. zář 2008

tanuki: jdu na tu samou školu, když začínáš studium, tak zápis probíhá v učebně, kde ti řeknou info ohledně studia a proběhne zápis, v daLŠÍCH LETECH UŽ JE TO JEN VYSTÁT SI V DANÝ den S INDEXEM u okýnka, ale osobně, popř. s plnou mocí....
my známe pohlaví z plodové vody, takže by to mělo být jisté... ale taky se mě lidi ptají a co když to bude holka a já odpovídám že to nehrozí a i kdyby, tak je to jedno 😉

ilci
1. zář 2008

tak já vím pohlaví z utz, nikdo jiný to neví, páč MM chce překvápko 😀
tak snad se trefili, ale nám je to celkem jedno
až teda na to, že jméno pro holku jaksi furt nemáme 😀 😀

betina
1. zář 2008

peti,

ty si byla na plodovce? poslali tě z NT screeningu nebo co se stalo?

spetra
1. zář 2008

jj, z triple testů - byli hraniční a manžel má navíc postiženou sestru.... ☹

spetra
1. zář 2008

ilci: nevím jestli bych to vydržela si to nechat takovou dobu pro sebe... 😅

eliotka
autor
1. zář 2008

Ahoj holky,

zdravím 🙂
Včera jsme se pohádali s manželem, bylo to hrozné. A hlavně jsem pak měla celou noc velké tvrdnutí břicha, ach jo. Moc jsem se bála. Už bych to nechtěla zažít. Snad už se hádek vyvarujeme.

Dnes jdeme na předporodní kurz, tak jsem zvědavá, zda se tam něco dozvíme.
My pohlaví znát nechtěli, ale na jednou UZ se dr. trochu prořekl, takže tušíme kluka 🙂

Kočárek nám teprve přivezou, ani nevím, kolik má na šířku. Alůe snad to musí dělat atk,a by se tam děcko vešlo, než přejde na golfky.

betina
1. zář 2008

peti,

no hlavně, že všechno dobře dopadlo, to je nejdůležitější.
Ilci, no třeba v obchodech mě to trochu prudí, protože nějvíc věciček mají růžový anebo modrý, ale třeba mně se nejvíc líbí zelená a žlutá 🙂

ilci
1. zář 2008

beti, jj, já měla taky problém sehnat něco neutrálního, ale pár věciček mám
výrobci snad předpokládají, že u miminek je hitem modrá a růžová 😀

eliotko, tak snad už to bude doma v pořádku, u nás se rozčiluju jen já a MM jako správnej kliďas mě krotí 😀

spetro, tož je to trochu náročné, páč jsem musela některé oblečky v modré nakupovat v utajení 😀
naštěstí MM do mimi oblečků neleze a zbytek se snažíme nakupovat neutrálně

spetra
1. zář 2008

beti: hlavně v těch menších městech a krámkách - růžová, modrá... já oblečky v podstatě nekupovala, mám toho hory staršího a něco dostávám... takže budu dokupovat až to co mi bude chybět, do krámu na dětské oblečení mám blíž než do krámu na rohlíky 😉

eliotko: to je mi líto, že jste se pohádali, ted myslete na mimi

Já se zrovna vrátila z kontroly a tentokráte vše v pohodě. Sama za sebe musím říct, že se cítím líp než před měsícem, i když by to s postpujícími týdny mělo být spíš obráceně... asi to bude i počasím...
CS mám 3, kolik vy?
Udělali mi stěr na streptokoka, příští týden poslední prohlídka a pak už budu chodit na kontroly do porodnice...

betina
1. zář 2008

eliotko,

pohádala s manželem? ono to naše těhtenství není lehký ani pro nás ani pro ty chlapy-ne, že bych se jich zastávala 🙂 ale já na něj kolikrát tak vyjedu anebo jsem protivná jak pr...jindy mám zase pocit, že už mě nemá tolik rád, že se mu nelíbím, pak že zase on mi leze na nervy...ale nakonec jsem ráda, že ho mám a ty taky určitě taky. Hádek se ale vyvaruj, radši si něco mysli o zadku a at ti dá pokoj. Ono to tvrdnutí bříška a nevyspání není dobrý ☹ ale taky mám někdy pocit, že v noci MM zadusím polštářem 🙂

eliotka
autor
1. zář 2008

petro, bezva, že je vše v pořádku! 😀 A to 3 je jako délka čípku? Mně nikdy žádnou hdonotu neříkali. Ani nevím, kolik má být.

beti, no právě, že mně bylo líto, že mi teď manžel neřekne, že mi to sluší a ani mě málem nepohladí a nic. Přitom mi jiní lidé říkají, jak mi to těhotentsví sluší a jak mám hezčí vlasy a pleť a tak. Ale od manžela to neslyším už mnoho měsíců, od něj jen, že mám čím dál větší břicho. Včera jsem si kupovala šaty, že je budu moct mít i po porodu (snad), a opět nic neřekl, jestli mi sluší či ne. A já měla pocit, že v nich yvpadám dobře. 😕 Přišlo mi to vše líto, měla jsem pocit, že mě spíš přehlíží, a tak jsem do něj ryla a ryla, brblala a brblala, a přidala, že si mě vlastně vůbec neváží a tak, no, nafoukla jsem to. 😒

On ne aby mě objemul a řekl, jak mě má rád a že s e mu pořád líbím, rozčiloval se a to bylo pak už zle.
Dnes jsme tak nějak usmíření, snad to bude dobré.

Já mám oblečky v neutrální barvě, hodně do olivova, béžova, žluta, zelena, a pár do modra 🙂

Na předporodním kurzu to bylo super. Říkali o porodu, jak to poznat, co dělat v které době, jak dýchat, co má dělat manžel a tak. Prohlídka sálů bohužel nebyla, probíhal tam právě CŘ.
Příští lekce by měla být o kojení a asi o šestinedělí.

betina
1. zář 2008

eliotko,

u nás je to dost podobný...připadám si jako oteklej tučňák. Osttaní mi taky tvrdí, jak mi to sluší, i když teďka už opravdu nevím. Ale je jasný, že si připadáme jak utahaný ošklivý opice 🙂 jak se mi objevily ty strie, tak jsem taky čekala pochopení ze strany MM a ten se k tomu postavil tak, že to zbytečně dramatizuju apod...no jo no, oni pro nás chtějí být pořád aspoň trochu za tvrďáky a nejsou shcopni odhadnout tu chvíli, kdy nás mají potulit 🙂

jajdaelda
1. zář 2008

ahoj holky...
spetro...dobrá zpráva....
eliotka....CS se píše do průkazky...já měla ve 33TT 4,ale myslím,že mi na něj dr. ani nekoukala, že jen k předchozí hodnotě přičetla 1 a bylo.
Jinak korbičku resp. vloženou tašku máme 33cm širokou a je zateplená, proto jsem koupila od emitexu jen tu zateplenou zavinovačku, co je i do autosedačky.
eliotko...chlapi jsou prostě jiní...vím,že Tě mrzí, že Ti neřekne v tomto období hezká slova, ale věř, že i pro chlapa je naše těhotensví zabíračka..i když naprosto jinak...mění se mu život...věřím,že i dost chlapů má obavy, jestli pro nás pořád budou Ti naši miláčkové, když přijde prcek do rodiny....Hlavně se nenervuj...mimi to pozná okamžitě a bohužel, když je to častější, zanechává to následky...já tomu tedy věřím...tak klid a ještě pár týdnů to vydržme 😎

ilci
1. zář 2008

tož mě jenom ostatní říkají, že na 8.měsíc nevypadám a že vypadám v pohodě 😀
MM občas pronese, že mi to sluší, a to můžu být klidně v rozdrbaných teplákách a s mastnou hlavou 😀 😀
takže to neberu zas tak vážně, ale potěší to
jinak jsem toho (ale i např. kupování kytek k narozkám apod.) docílila vytrvalou několikaletou výchovou 😀

CS taky nevím, mě dr. řekne jen, všechno v pořádku
a v průkazce to nepřeluštím

betina
1. zář 2008

eliotko,

to CS 3 je v pohodě, není to jen délka děložního čípku, je to indikátor "připravenosti k porodu". Je tam více činitelů-délka děložního čípku, měkkost dělohy, otevírání se cest apod..já měla ve 30.tt 4-5 a bylo to špatně. Ted už se mi to nemění, mám 4, takže uvidíme na další kontrole 🙂
jo jinak 0 je nepřipravenost, 10 je porod 🙂

spetra
1. zář 2008

já se cítila dost dlouho hezká maminka.... ale poslední dobou... ☹ když jsem se fotila na dokldy minulý týden úplně jsem se lekla (v porovnání s fotkou 3 měsíce starou) mám tvář nafouklou a do zelena a to jsem se ten den cítila ok... no co naděláme... snad se to za pár týdnů zlepší...

ilci
1. zář 2008

hele, všechny jsme hezké těhulky a bude ještě hezčí maminky 😉

tanuki
2. zář 2008

ahoj těhulky, no...opravdu nám nezbývá už mnoho 😉
My jsme teď s mužem také trochu na kordy - konečně je volný náš nový byt=zařizování..a já o tom přemýšlela celé léto - což ho štve, že to neděláme spolu, ale že už to mám promyšlené- a přitom vlastně on vybral barvu do obýváku a ložnice (což jsou takové zásadní věci) jen si to NEUVĚDOMUJE 🙄 No a nakonec mi řekne něco jako "proč o tom (o čemkoliv) chci diskutovat, když akorát argumentuju proti jeho nápadům a nechci se přizpůsobit". Ale oba víme, čím je to vše způsobené - nedostatkem "tulení". Je hrozný protiva když...jenže já z toho teď mám strach - posledně jsem z toho měla hrozný tvrdnutí 😔

ilci
2. zář 2008

tanuki, tož já bych zase u MM nějakou iniciativu ohledně bytu uvítala, u nás všechno vymýšlím a zařizuju já a už mě to štve 😀
jediné, co chtěl, byly všechny místnosti vymalované na bílo, tož máme kompromis, půlka bílá, půlka barevně
teď chcem zamalovat znovu a zuby nechty se drží původních barev, já bych to chtěla zas nějak oživit 😀
člověk si prostě nevybere

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru