III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

spetra
27. zář 2008

u nás noc taky v pohodě a to jsme to i trošku popostrčili....a dnes je mi líp než včera...

jajdaelda
27. zář 2008

dobré ranko...klidná noc...mám energie, že se jdu pustit do mytí oken v dětským a do žehlení 😖 a to už je co říct 😉

ilci
27. zář 2008

taky jsem nějak po včerejšku ožila a pustila jsem se do gruntování obýváku 😀

spetra
27. zář 2008

taky se na to chystám, ale zatím je jen u slov... ☹ jsem nějaká líná... 😠
no ale aspoň jsem si umyla hlavu....

betina
27. zář 2008

ahoj holky,

tak taky 2 v1 , poslední dva dny malá tak kope, že usínám až kolem třetí a mám pocit, že bez břicha 😠 jinak dneska máme naplánovanou procházku delší, tak jsem zvědavá, ale dobře mi moc není. Otekly mi ruce a jsem taková nějaká zdrchaná, takže udělám oběd, porcházku, vyžehlím a pak asi padnu 🙂

spetra
27. zář 2008

beti: mě příjde tvůj program dost plný.... s tím kopáním do tří do rána to bohužel moc dobře znám.... ☹
koukám že je sobota, tak jste se poctivě všechny pustilil do uklízení...
dokonce i já.... 🙂 ale musí to být z přestávkama..... 😉
já mám velké ošklivé strie na podbřišku od 30 tt, ale dnes jsem objevila první mini i na bocích, já už fakt chci radši porodit, ať mi nenaskáčou ještě další neduhy.... nebo něch si to rozmyslí mě obtěžovat.... 😠

radus78
27. zář 2008

taky jsme stále 2v1. Pořád ze mě teče krev, ale už je hnědá. Tak doufám, že to bude v klidu.
To kopání vám celkem závidím, mě se zdá, že se malá hrozně málo hýbe.Vždycky si musím lehnout a čekat jestli se pohne a pak jsem zase klidnější. Říkám, že je líná po tatínkovi 😉

ilci
27. zář 2008

tak mě prcek ožívá večer, přes den už jen tak mírně sem tam
ale včera jsem zas MM ukazovala, jak si pěkně uvnitř rejdí, tak se smál
no, když si rejdí ještě v 11 večer a mě se chce spát, už to taková sranda není

eliotka
autor
27. zář 2008

Ahoj holčiny,

mně mimi též kope spíš večer a někdy dlouho do noci.
Také dnes budeme uklízet a už vyndám všechny věcičky k péči o mimi, měla jsem to ve skříňce, aby se na to neprášilo. 😉
Procházku máme naplánovanou taky, je krásně. Pokud to teda zvládnu, po úklidu a vaření (a praní, máme toho hodně), ale s úklidem pomůže hodně manžel. Já už toho moc nezvládám, hned mi tvrdne břicho.

mila12
27. zář 2008

tak já teda taky pořád celá, ale je mi dneska snad nejhůř za celou dobu...nějak jsem se asi blbě přeležela a píchalo mě nonstop na straně, ale dost krutě. Vana moc nepomohla, myslela jsem, že snad budu muset radši vyrazit na kontrolu, co se děje, jaká to byla bolest i při chůzi, teď je to lepší, tak snad to bude dobrý.
Jak jste včera rozebíraly to pletení, já taky pletla, ale výsledek nic moc...svetr bude muset nosit asi jen na doma, ale tchýně mi upletla svetřík moc pěkný i s čepkou, tak ten použijeme určitě. Já pletla jen z nudy, hladce, obrace...no ale manželovi se to líbí, prý vlastní výroba, což se cení...

ilci
27. zář 2008

tak u nás bylo krásně, ale začíná se to kazit
takže to vidím na procházku max. na nákup 😉

mila12
27. zář 2008

u nás je taky zatím pěkně, doufám, že se taky dostanu ven projít

spetra
27. zář 2008

radus: Tomášek je zase zlobivý po tatkovi 😉
My když se občas večer k sobě přitulíme, tak i tatka občas křičí, ty jo ten mě kopl... 😉
tady je hezky,ale myslím že MM na velkou procházku nedonutím... takže to vidím, taky na procházku do obchodu a zpět... 😉

betina
27. zář 2008

spetri,

tak s těma striema, psala jsem to tady, mně popraskaly nohy (tedy strien za zadku a stehnech během noci) bylo to někdy tak 34.týden, si myslím. A ted už mě poraskaly i ty boky ☹ první strie jsem obrečela a ted ty druhý už ne, protože prostě už bych jen brečela 😀 samo sebou mi to vadí, protože se vším (s váhou, celulutitiou) třeba něco udělat můžu, se striema už ně. teda pokud nebudu vydělávat hoooooodně a nepůjdu na laser a to asi těžko 😠

tak jsem tě chtěla uklidnit, že čárkovaný kódy znám 😀

radus, včera večer jsem si dala sprchu a pak šla spát, po krvi ani stopa a dneska od rána to zase pokračuje, je to dost, ale jak píšeš, není to červená ale hnědá krev. Dneska jsme ted a s MM říkali, že musíme, tak uvidíme.

Holky, prosím vás, taky se vám stane, že vám ty ruce nebo nožky natečou. Já na to netrpěla a ruce mi otekly jen v porodnici a to díky kanyle, ale od včerejška bych jima mohla mouchy zabíjet 😀

mila12
27. zář 2008

Beti, mě otýkaly nohy v těch vedrech, v létě, ale pak to přešlo, no a ruce mám taky někdy oteklé, ne moc, ale třeba hodinky mě tlačí, dřív mi byly velké...prstýnky nenosím už vůbec, jednou jsem je málem nesundala

spetra
27. zář 2008

to je dobrý - čárkované kódy 😀 , to je mi líto že ti ještě teď popraskali i boky, kor když už to máš opravdu zapár...
já zatím musím zatukat nenatékám.... ale dnes mě nějak zvláštně bolí nohy, tak se bojím aby to třeba neb yl začátek křečových žil... 😠

ilci
27. zář 2008

tak prstýnky taky už nenosím, ale ty otoky mám spíš minimální

jinak mě zas začíná tvrdnout břicho, takže musím furt odpočívat, no moc toho dneska asi už neudělám

spetra
27. zář 2008

přidávám upravenou tabulku - dovolila jsem si s Rehos udělat maminku, i když se ještě neozvala a Beti tebe jsem upravila na den vyvolávačky.... po čáru jsou všechny, které by to mělo čekat příští týden... tak se holky pořádně hlašte... jinak si budeme myslet že rodíte... 😉

Maminky:

Rehos

Skoro maminky:

1. Radus78 29.9. holčička Anička
2. Betina 1.10. holčička Verunka
3. Mila 12 3.10. chlapeček
4. Jadviga 4.10. holčička Ella
5. Lili03 5.10. chlapeček
6. Marci 5.10. chlapeček
----------------------------------------------
7. Eliotka 7.10. ?
8. Mikulka 8.10. chlapeček
9. Spetra 8.10. chlapeček Tomášek
10. Tanuki 11.10. holčička Verunka
11. Ilči 11.10. ?
12. Jajdaelda 15.10. chlapeček Jakub
13. Oskarka 16.10. ?
14. Baji 20.10. holčička Kristýnka
15. Helcah 22.10. ? Adélka, Tadeášek
16. Smradík 27.10. chlapeček Tomášek
17. Chiwule 28.10. holčička Anetka

spetra
27. zář 2008

já prstýnky mám stále, i když jak to tak zkouším sundat mi už moc nejdou... 😅

jajdaelda
27. zář 2008

beti...já natýkám tak 14 dní...je to spíš tím,že zadržuji vodu...vypiju třeba 2,5 litru a jdu tak 4x za den na záchod a to je jen tak, aby se neřeklo....cítím to hlavně na chodidlech a občas i na prstech na rukou...prstýnky už nenostím...
spetra...s tou tabulkou je to síla...nějak si neuvědomuji,že se to šíleně blíží...
jinak strie se mi zatím vyhnuly...ťuk, ťuk...na bocích už je mám delší dobu....a ono to bude asi tím,že moje tělo už se jednou s touhle váhou potýkalo...i když břicho jsem takový neměla.... 😅, jsem zvědavá, jak to půjde dolů....

jajdaelda
27. zář 2008

holky, tak mě vzala dneska nostalgie..když jsem si uvědomila, že během pár dnů už nebudu mít bříško...vím,že toho prcka budu mít u sebe, ale asi díky tomu,že moje těhu bylo celkem v pohodě,tak na to budu vzpomínat v dobrém a ty jemné pohyby a překrucování mi bude opravdu chybět.... 😢 😉

marci
27. zář 2008

Ahoj holky, hlásím, že zatím nerodím. Dopoledne jsme sklízeli zeleninu na zahradě a dělali tam trochu úklid a odpoledne chystáme nějakou procházku. 🙂

spetra
27. zář 2008

jajda: to mě možná taky pak bude chybět bříško, ale teď už se těším na mimi 😉

betina
27. zář 2008

ilci, děkujeme za tabulku 🙂

holky, taky se mi bude asi po tom bříšku stýskat, ale zase si třeba budu moci obout boty, převrátit se bez hekání v posteli apod... 🙂
jinak jsme dneska byli na 3-hodinové procházce, furt jsem zastavovala kvůli tvrdnutí bricha, no tak uvidíme. Jdeme ještě dneska se známýma na večeři, takže se dnes opravdu neštěrřím, tak uvidíme, jestli to bude mít nějakej efekt 😀

spetra
27. zář 2008

beti: tak to jsem zvědavá, naše procházka byla dnes opravdu krátká... ☹ místo toho jsme hráli člověče nezlob se 😅

betina
28. zář 2008

ahoj holky,

tak včerejší 3-hodinová procházka, uklízení, vaření apod..nic 😀 mrnousek se drží o stošest 😀

a co vy? jak se máte dneska a co máte v plánu, když to vypadá, že bude venku tak hezky

betina
28. zář 2008

jo a holky všimly jste si, že tady není vůbec Jadviga? měla ját v pátek na kontrolu a od té doby nic, tak nevím,nevím 🙂

jajdaelda
28. zář 2008

ahoj holky...tak včera jsme jeli odpo ke kámošovi na moštování...super zábava,akorát jsem nějak stláskala vše možný, i když v malém množství, k tomu vypila přes litr jablečnýho fresh moštu no a jak jsem celé těhotenství nezvracela, tak jsem si to včera vynahradila 😠 😅 (pardon). Tak jsem šla spát asi v devět a spala až do osmi s dvěma přestávkama... 😎 Dneska jsem trochu poklidila, manža mě zve na oběd, pak se půjdeme projít s naší maminou a večer si jedeme půjčit košík na spaní pro prcka,tak jsem na něj zvědavá...
jo a včera jsem prala prckovi ponožtičky..na 30st. a bohužel jedny červený mi obarvily všechny bílé...no a pak že nebude mít Kuba něco růžového 😀,
jadviga má termín 4.,tak uvidíme 😉
a co Radus?? jaká byla noc??? ježiš, to je hrozný, jak to utíká...
mila...vidím, že jsi z Příbrami? Jsi přímo z PB nebo někde z okolí?

spetra
28. zář 2008

beti: že by jadviga.... 😉
jj, u mě je to podobné, akorát jsem z té "dřiny" jak přejetá válcem.... ☹
dnes to vidím na odpočinek.....

radus78
28. zář 2008

ahojky, já jsem ještě doma. Večer mi odešla hlenová zátka a začalo ze mě zase vytékat víc hnědé krve s cuckama😖 , tak jsem projistotu volala do porodnice. PA mi řekla, že se pravděpodobně uvolňují porodní cesty. Prý ta krev hlavně nesmí být červená. V noci jsem strašně špatně spala, asi už mi pracujou nervy 😅
Zítra na mě holky myslete. Už se těším, až to bude za mnou...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru