III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

tanuki
25. črc 2008

mně včera došla poštou objednaná hračka pro Verunku - sob Eda 🙂

ilci
25. črc 2008

tak já mám chlapa přes 50 a člověk si sním moc nepokecá 😀
ale dělá hlavně v porodce a ordinaci má 2x týdně odpoledne, takže asi když má po službě, je utahanej
já si pokec vynahradím se setřičkama 😀

tanuki
25. črc 2008

to musí být super, kdyby tě rodil doktor, kterého znáš...

betina
25. črc 2008

ahoj holky,

tak jsem byla v poradně, všechno v pořádku, příští týden poslední UTZ. Jinak (protože mám tu novou dr), tak se mě ptala, kde mám výsledky cukrovky, řekla jsem jí, že jsem na nich nebyla. Řekla, že se to pozná prvotně z moči a kdybych měla nějaký špatný výsledky, že bych tam stejně musela. Tak snad má pravdu, ale to už je ted jedno.
Jinak celou dobu mi hrozili předčasným porodem a dneska mi nová paní DR říkala, že mám čípek tak vzadu, že spíš budu skákat, abych porodila 🙂

hezký den holky!

eliotka
autor
25. črc 2008

betinko, tak to jsou hezké zprávy 🙂

ilci, kdyby tě rodil známý, to by bylo super. Já se chci příště zeptat mojí dr., jestli by mi mohla doporučit porodníka, i bychom si ho zaplatili. Já se porodu dost bojím, ne bolesti, ale toho, aby to bylo v pořádku s mimi, tak takhle bych snad měla aspoň nějakou jistotu. I když, pokud budou plné porodní sály, tak bych měla smůlu, ale doufám, že ne. Snad v říjnu už nebude tolik porodů. 😕

tanuki, já teda ještě nemám žáddé hračky. Zatím máme nějaký nábytek (ale na postýlku čekáme hrozně dlouho a možná nakonec nebude, tak se budem poohlížet po jiné) a jinak nakupuju spíš oblečky. Ale taky jich teda moc nemám. To je blbý, když je dr. bezdětná, to ji přece jen musí mrzet při její práci.

ilci
25. črc 2008

hračky nemám taky, třeba mimčo dostane něco od návštěv

já si myslím, že mi to bude při porodu fuk, jen když to dobře dopadne a bude tam i ze strany personálu dobrý přístup

tanuki
25. črc 2008

Jak říká moje Dr., odrodit se dá všude, nejdůležitější je následná péče o miminko. 🙂
Já jsem se dozvěděla, že je mamky kamarádka PA a nabízela jí, že by mi odrodila miminko... ale dělá v porodnici, kterou mám velmi z ruky. Smůla... Mamča i babička rodily překotně, takže si tu vzdálenost musím pohlídat.

Já se snažím dávat výbavičku pomalu do kupy, když jsem doma v Praze, protože se v září stěhujeme a budeme se plně věnovat bytu 😎 Kdybych věděla, že nám kamarádka půjčí úžasnou hrací deku, kde visí spousta zvířátek, tak toho soba taky nekupuju, ale stalo se 😉

tanuki
25. črc 2008

ouou, tak jsem zjistila, že jsem za poslední 3týdny přibrala 3kila 😖 zbývá mi 11týdnů, nechci přibrat ještě 11kg 😅

ilci
25. črc 2008

tanuki, ke konci se přibírá rychleji
ale snad to těch 11kg nebude 😉

eliotka
autor
25. črc 2008

Já mám v knížce rozepsáno, co kolik v těho váží (voda, mimčo, placenta, dokonce prsa 😕 atd.) a celkem to je 10-12 kg. Takže to se pak po porodu shodí.
😉 🙂 Takže neboj, tanuki, po porodu se bude shazovat i jen tím lítáním kolem mimča, nedostatkem spánku atd.
Sob se bude hodit. 😉

mila12
26. črc 2008

ahoj holky,
byli jsme s manželem na dovče, skoro celá propršela, když jsme jeli domů, tak začalo být horko, to je pech. Navíc si manža přivezl ortézu na noze a musí být v klidu (hráli nohejbal), takže je s pomáháním doma konec...
Jinak to ale jde, je mi celkem dobře, beru Magnesium na tvrdnutí břicha už týden, no a je to lepší, jen mi začali trochu natékat nohy u kotníků..Můj Dr. má taky dovču, takže mě poslal na velký UZ do nemocnice, jdu ve ČT, no a na cukrovku mě neposlal vůbec?! Tak se budu muset radši ještě zeptat.

eliotka
autor
26. črc 2008

A kde jste byli na dovče, mio?
S počasím ej to divný, chvíli prší, chvíli slunce. 😠

mila12
26. črc 2008

no k moři jsme si už netroufli, tak jsme byli jen na chatě v jižních čechách, ale zima byla pěkná... 😢

spetra
26. črc 2008

ahojky, můžu se přidat?

ilci
27. črc 2008

spetro, klidně se přidej 😉
tak po včerejším zataženu a dusnu je tu opět vedro 😝
jedu k našim na hody, tak snad to přežiju

betina
27. črc 2008

ahoj holky,

ilci, hezky si užij hody v tom vedru a hlavně si pořádne nadůábni bříško.
Probíraly jste tady váhu, holky buďte v klidu, nemáte na mě 😉 já jsem přibrala už 18 kilo ☹ nemyslím si, že se nějak cpu, jde to prostě úplně samo nahoru a ted je to co týden , to plus 1kg. Tak jsem ve středu zvědavá, kolik váží miminko a kolik já jako obrovskej vorvaň 🙂

spetra
27. črc 2008

horko je fakt hrozné - já jen celý den polehávám jak mě zmáhá...
betinko: ted je důležité zdraví mimi a váha ta se časem srovná

eliotka
autor
27. črc 2008

Ahoj holky,

vítej spetro 🙂

Já měla včera první výrazné tvrdnutí břicha, kontrakci, byla to síla a hodně mě to vyděsilo. Nejdřív mě začalo bolet v zádech, pak jsem měla tvrdý žaludek a zjistila jsem, že mám vlastně tvrdé celé břicho a takové jako vytrčené. Pak mě začalo bolet v podbřišku jako na velice, velice silnou MS a takový děsný tlak do podbřišku jak když mi maj vypadnou útroby. Nedalo se sedět ani ležet, jen chodit. Měla jsem hrozný strach 😔 . Celé to mohlo trvat tak 5 min. Doufám, že to nebudu mít často, protože jsem se fakt bála a prosila miminko, aby ještě zůstalo, že jeho čas ještě nenadešel. 😕

beti, já zase teď (asi po cukrovk. dietě) zhubla a znepokojuje mně to, protože mám jen o kilo víc!!! ☹ Já mám právě spíš problémy něco přibrat, i normálně, když nejsem těho. Ale výhoda to není, jsem moc hubená, hapruje mi pak tlak a jsem častěji nemocná. Takže já se spíš snažím celý život ztloustnout. 🙂

betina
27. črc 2008

eliotko,

s tou váhou, já jsem brala léky a přípravly na ztloustnutí 🙂 ,léčila jsem se na anorexii, bulimii, takže silná podváha. Doktoři si mysleli, že nebudu moci ani dítě počít, natož donosit a najednou hup 18 kilo navíc 🙂 nejde mi o to, abych to zhubla, ale že je to najednou velká zátež na všechno.

S tím tvrdnutím břicha, tak to je hodně krutý. byla bych taky vyplašená jako králík. Se bojím, že nás už ted nic moc příjemnýho nečeká ☹ ale seš šikul, že jsi to zvládla!

spetra
27. črc 2008

eliotko: díky za přivítání 😉 jinak držím pěstičky nech je vše v pořádku a prcek ať tě nezlobí....
betinko: nestraš, nějak to všechno zvládnem a za odměnu dostaneme naše zlatíčka

ilci
28. črc 2008

eliotko, to je mazec
někde jsem četla, že kontrakce (ale samozřejmě slaboučké) začínají od 6.měsíce, tělo už se začíná připravovat
ale tohle teda slabé nebylo
já furt pozoruju, jestli se mimčo hýbe a je OK

betina
28. črc 2008

ilci,

taky sleduju, stejně. akorát, že poslední dobou už malá vstává po páté hodině a dává mi najevo, že tad v tom břichu je 🙂

hezký den holky

eliotka
autor
28. črc 2008

Ahoj holky,

od té so se sleduju, ale snad to bude dobré.
To jsou zase vedra, co? Uf uf.

Přihlásila jsem se na předporodní kurz, jdu v září. Asi to dělají takhle až měsíc před porodem. 😕

amartina
28. črc 2008

Ahoj holky,
pardon, že vám sem lezu, ale nechtěla byste některá věci k porodu? (olej na masáž hráze od Weledy, Rosalgin, Yal, poprodní gaťata a vložky ) - já šla plánovaně na císaře a všechno mi zůstalo doma. Taky prodávám těhu oblečení, nový koš na miminko, ke kterému dám zdarma kojící polštář. Máte-li některá zájem, písněte mi do IP nebo na mejlík AMartina@seznam.cz
Ahoj a hezké těhulkování

ilci
28. črc 2008

eliotko, u nás chtějí začátek kurzu max do 33tt, holky chodí i 3 měsíce předem, aspoň teda u nás
tady to vedou 2 PA, jedna přes prázdiny pauzíruje, tak jdu radši k té druhé, kurz mi začíná příští týden a je to 5 lekcí po 2hodinách
takže skončím začátkem září

eliotka
autor
28. črc 2008

Hm, tak snad to stihnu ten měsíc (a asi týden) předem. 😕 U nás je to právě jen 2x 2 hoďky. A pak ještě přednáška o péči o miminko. 🙂

ilci
28. črc 2008

já jsem si právě říkala, když je mimčo dle utz o týden starší a vykouklo by začátkem října, ať stíhám dochodit kurz a taky se zařídit podle rad, které tam dostanu
nebo je spíš vstřebat 🙂
takže jsem ráda, že půjdu už v srpnu, bude to na 5 týdnů

eliotka
autor
28. črc 2008

To chápu, já chtěla jít dřív, ale nabídli mi jen tento termín, tak nevím. Snad to stačím. Třeba o dýchání u porodu nevím nic, to bych si chtěla vyzkoušet.

Holky, prý se má masírovat hráz, nevíte o tom něco? Od kdy se to dělá a jak? 😕

ilci
28. črc 2008

eliotko, tuším 7-8týdnů před porodem?
já jsem to kdysi hledala a protože bylo dost času do toho termínu, vypustila jsem to z hlavy
má to snad pomoct, ale měl by se na to porodník upozornit, že tím pádem by měla být hráz elastičtější, ať s tím počítá

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru