III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

spetra
2. říj 2008

werunko a lenko: ahojky... 😉
ilci: no já pocházím 20 km od zlína, takže přesně vím co tou slivovicí myslíš... 😉
maliník jsem pila, ale za poslední 3 dny mi to nějak nevyšlo... 😅
jajda: já už to sezení v autě nějak nedávám....
Svědění je nepříjemný, ale já ho měla i před tím než jsem věděla, že nějaký maliník existuje... 😠

spetra
2. říj 2008

mikul: já myslím, že to mohla být část zátky, může odcházet i postupně....
lenko: klid to bude v pořádku, malá bude jen drobnější...

mikulka
2. říj 2008

Po maliníku prý mlže kůže svědit, i když v těho svědí atky, ale po maliníku je to jiné a může bát vyrážka.

spetro, aha, takže může odcházet po částech... To jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet. Zítra mám jít na kontrolu.

lenko, hlavně že je malá v pořádku, že je menší snad nevadí.

ilci
2. říj 2008

tož tata říkal, že už pálí na křtiny 😉

ta jahodová byla ze starých kompotů, nikdo už je nechtěl

mikul, taky si myslím, že to byla část zátky, ze mě jde taky sem tam nějaký hlen, ale nevím, co to je

lenko, ony ty odhady jsou občas nepřesné, takže bych se zbytečně nestresovala
TP ti určovali podle utz nebo podle ET?

spetra
2. říj 2008

když jsme u těch křtin, kdo budete nechávat křtít dítě?

ilci
2. říj 2008

my ne, nejsme ani jeden aktivní věřící
já jsem teda křtěná katolička, ale MM je z evangelické rodiny
jako máma tu kvůli tomu vyskakovala, prý že budou babičky naštvané, ale kvůli tomu nebudu křtít dítě, když nechci
třeba švagrovka se dala pokřtít až v dospělosti
tak když bude prcek chtít, nic není ztracené

takže u nás budou "křtiny" jen taková oslava se slivovicí 😉 😀

lenkac.f
2. říj 2008

ilci: TP porodu my řekli podle ET a i do prvního velkého UTZ ve 20 týdnu to odpovídalo, ted mi neřekli nic. Jen že uvidíme na dalším UTZ - teď v úterý, jestli malá roste. Prý kdyby nerostla, tak se jí u mě v bříšku nelíbí a musela by ven, kde byj jí prý bylo líp. Ale připadá mi to moc brzo.Už aby bylo úterý, abych věděla na čem jsem.
Jinak zdravím Moravu, moje mamka pochází z Vizovic a jezdíme tam každé léto k příbuzným. Mají tam na samotě takovou chaloupku a je tam nádherně.

spetra
2. říj 2008

Lenko: budem držet pěstičky.... ať je to v pořádku... 😉

eliotka
autor
2. říj 2008

Ahoj holky,

milo, to je teda hodně o táden posunutý termín, jak se to stalo?

lenko, a kdy jdeš na další UZ? Snad to bude v pořádku, doktoři často vyděsí a pak je to naštěstí ok.

Mňam slivovička, holky, to bych si dala! Ilči, ty se máš! 😉

My nekřtíme, nejsme s manželem křtění.

Pořád se chystám, že budu pít maliník a vždycky na něj zapomenu! Kolik šálků denně pijete denně?

spetra
2. říj 2008

v posledních dnech se můžou až 3, ale já většinou piju jen 1 hrníček...

ilci
2. říj 2008

leni, tuším že betina měla podobný problém, že se dr. zdálo, že malá neroste a chodila po nějakých kontrolách a nakonec na předčasný porod nemusela
ale je fakt, že je to ještě brzo

maliník piju sypaný a tam je napsané 1-2 šálky denně, já teda piju jeden

jinak slivovice je fajn, ale nějak si toho pití teď moc neužiju 😀

jajdaelda
2. říj 2008

tak hlásím úšpěšný návrat z Prahy...ani mi moc netvrdlo břicho ani kříž a to jsme Makro obešli několikrát dokola...

ahoj leni..neboj, určitě bude vše v pořádku... doktoři umějí vystrašit.

spetro: jo jo, taky už mi to sezení v autě nesedí :(, ale já už v něm spíš ležím 😀 ...jo a udělala jsem si tu radost, jak jsme o ní včera psaly...koupila jsem si kojící podprsenku....za 300 kila..no nekup to 😎 chtěla jsem si ji koupit až po porodu,ale bohužel těhu podprdu jsem někam založila a nemůžu ji najít ☹

Já piju maliníku tak půl litru až litr,dle chuti..
S tím pitím - to si neužijeme ještě pár měsíců...já tedy spíš vínečko..samozřejmě moravské

Jo a manža dneska přišel sám s tím, že půjde k porodu 😉 tak mě potěšil...

koupila jsem si říjnovou maminku,tak jdu studovat, jsou tam tipy jak pečovat o prsy při kojení a přehled látkových plen...

spetra
2. říj 2008

jajda: blahopřeji k manželovému rozhodnutí... 😉
já si dnes koupila svetr - třeba ho ještě využiju i chvilku na břicho, pak se bude dát ale určitě nosit i bez břicha

spetra
2. říj 2008

Tak koukám, že ani jedna z holek co mají rodit tento týden tu dnes nebyla (Mila 12, Lili03, Marci). Tak třeba máme i dnes nějaké mimi..... 😉 U Marci, to včera tak vypadalo, že se to blíží...

mila12
2. říj 2008

ahoj, lenko, já si taky myslím, že to prostě ne vždy dobře odhadují, doufám, že to budeš mít v pořádku, podívej na mě, mám termín za dva dny a teď mi řeknou, že to odpovídá o týden méně, takže si ještě pěkně počkám. Dneska jsem měla monitor dobrý, když jsem se ptala, kdy zase mám přijít, tak prý až ve středu do poradny i na monitor, tak nevim, jestli to není za dost dlouhou dobu...vzhledem k mému termínu...
jinak maliník taky piju, jeden hrnek denně
to je dobře jajdo, že se manžel rozhodl jít, ten můj včera viděl jak přišel tatínek k porodu s maminkou, jak tam čekal na příjmu, tak se docela divil, jak byl ten taťka v klidu... 🙂

spetra
2. říj 2008

s těmi termíny je to fakt jen orientační... já mám třeba termín dle MS.... při ult cca v 15tt mi doktor řekl, že bude o 10 dní mladší... já si myslím to samé.... při ulz v 30 tt, prý odpovídá 30 tt, takže mi nechali termín dle MS

jajdaelda
2. říj 2008

zrovna jsem v té mamince dočetla článek o termínu narození...a dle data pohlavního styku mi to vychází od 17.-27.10. ☹ tak se na toho 13. ani 15. fakt upínat nebudu...
píšou tam, že pokud je rozdíl v termínu mezi poslední MS a UTZ termínem míň jak týden, bere se ten dle MS, pokud je rozdíl více jak týden, tak se bere termín dle UTZ

mila12
2. říj 2008

no mě taky dr. napsal termín dle MS, ale já jsem smířená s tím, že to bude déle, no co naděláme, že...jen že by to už bylo dříve za námi

ilci
2. říj 2008

tož já mám rozdíl jen jeden den, takže to neřeším
volal mi brácha, kdy jako budu rodit, že by některý víkend dorazili z Práglu, tak prý jako který 😀
tak jsme mu říkala, že mám v plánu toho 10.10. 😉

spetra
2. říj 2008

jajda: mě to dle té maminky vyšlo nějak jak tobě... sem se z toho zhrozila a radši to zapomněla.... 😅

jajdaelda
3. říj 2008

dobré páteční ranko
spetra: no, taky si to ještě další 3 týdny neumím představit ☹

jestli se nepletu, tak by se nám každým dnem mohla ozvat Radus 😉

ilci
3. říj 2008

dobré ráno

u nás pořád klídek a pohoda, v noci mi teda byl děsnej hic, taxem musela jít spát do obýváku a otevřít si pořádně okno 😀
MM by asi jinak umrzl

spetra
3. říj 2008

jajda: já prostě doufám, že během příštího týdne porodím... 😅
ilci: mě přišlo dnes v noci že je taky hrozně horko, jsem koukala jestli je okno otevřené.... a bylo... ☹

mila12
3. říj 2008

ahoj, no mě taky bylo dneska v noci teplo, a to je co říct, já mám teplíčko ráda...taky jsme měli otevřené okno, no a teď tady prší.
Koukám, že mám v profilu, že dnes čekáme chlapečka 😀

spetra
3. říj 2008

mila: jj, a vypadá to že ty se nikam nechystáš... ☹ vyraž do porodnice... my chceme kupu dětí... 😀

mila12
3. říj 2008

ty jo, já bych klidně už jela, to je dlouhý den, doma sama...no ještě si tu s vámi počkám 😉

spetra
3. říj 2008

jj, je to hrozný... navíc MM bude celý víkend v práci.... do toho má být hnusně a o víkendu nikde nikdo.... tak se ho už teď hrozím.... co já budu dělat... ☹

mila12
3. říj 2008

přesně tak, to jsme na tom stejně

spetra
3. říj 2008

ach jo.... to jsme dopadly... odpor k víkendům...

mila12
3. říj 2008

no u mě jen některý, manžel má jednou víkedn v práci, další doma. Ale kámoška mi říkala, že můžu s nima na výlet do Plzně, tak nevim, jestli si to vůbec můžu ještě dovolit....no autem, tak při nejhorším mě odvezou...no uvidim, jak mi bude, dneska mě zase bolí trochu na straně ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru