III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

spetra
10. říj 2008

v neděli jdu na monitor na porodní sál, tak doufám že budu mít štěstí a neuslyším porod v přímém přenosu... 😅

tanuki
10. říj 2008

😅 tak já jdu v sobotu a je to normálně tam, kde v týdnu, jen nevím, kde to kdo bude odečítat 😉

mila12
10. říj 2008

já chodím pořád na ctg na porodní, ještě jsem tam nic neslyšela, jen viděla doktory, jak se tam courají k císaři a příjem pár maminek k porodu 🙂

ilci
10. říj 2008

to jako přímo na sál? aspoň si to vyzkoušíš 😉

tanuki
10. říj 2008

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

mrken sie 🙂 hodila jsem do alba začátek mého včerejšího monitoru - nějakým zázrakem je tam dokonce pík na 70 a pak už jsem si jela mých obvyklých 20 😀 prostě nuda, nic 😠 děloha líná 😉

ilci
10. říj 2008

my máme poradnu na patře, kde je gynda, takže tam chodí maminy i ženské, co jdou ležet na gyndu
ale mamin je mnohem víc

tanuki, tož mě děloha celkem "skáče", ale jak vidno, k ničemu mi to zatím není 😉

tanuki
10. říj 2008

my máme monitor v přízemí a poradnu v 1. patře - jsou tam dvě ambulance a z mikrofonu se ozývá "paní Nováková na ambulanci číslo 2" 😀

spetra
10. říj 2008

myslím že je to vedle sálů... ale slyšet to tam jde...
tak ta moje je supr líná.... dnes se jednou dostala na 40.... a to jsem si myslela, jak není akční... 😅 doteď to byla v podstatě čára od 18 do 20...

mikulka
10. říj 2008

Ahoj holky,

nemám čas dočítat. Ale ilča se ptala, kolik malý vážil, tak 3000 g a měřil 51 cm. Včera jsme byli poprvé v poradně a má zpět svou porodní váhu, juchu 🙂

Koliky řešíme gelem na bříško, masáží, klubíčkováním a když je to moc zlé a malý brečí moc dlouho, dáváme kapičky. Někdy je to kršné a nempomůže dlouho nic. 😢 To pak brečím s malým, protože má velké bolesti.
Snad to brzy zmizí.

spetro, co ty, nějaké příznaky blížícího se porodu? 😉

spetra
10. říj 2008

mikulko: nic, žádné příznaky.... 😢
Drž se, musí to být hrozné koukat jak trpí a nemoct mu pomoct.... ☹

spetra
10. říj 2008

Holky, co dnes vaříte?

tanuki
10. říj 2008

mikulko, u nás v rodině vždy zabíralo, když dotyčná maminka pipíjela odvar z fenyklu...přestoupí to i do mlíčka a mimčo dobře tráví..

Tak já se loučím, vyrážím na studijní pro potvrzení - ještěže to mám 10min 😉

jajdaelda
10. říj 2008

Tak cerstve zpravy z nemocnice. UTZ v poradku,plodovky mame dost. Vaha mezi 3,8 a 4,2 😅
Prdolka je symetricky velkej a bude dlouhej. Dr. se taky divila,kam se ve me schova 🙂 Tak to je hlavni,termin uz moc resit nebudu. Me deloha dneska taky vyskocila 2x na 80, ale jinak tak do 20. 😒

jajdaelda
10. říj 2008

tak to ja zatim nevim,co mi daji k papu. Uz se na tu nemocnicni stravu "tesim". Porefruji a urcite Vam budu delat chute 😝

lestep
10. říj 2008

spetra- tak dneska dělám bramborovou polévku, vepřové plátky na žampiónech a houskový knedlík.. 🙂 jako dezert štrúdl..

jajdaelda
10. říj 2008

Tak posilam neco pro inspiraci. Vyvar s krupickou a bramborova kase s maslem. 😝 Holky,nezavidte,vim,ze byste si daly taky 😀

vrana
10. říj 2008

Ahoj holky, tak jsem zpátky z drogerie, hadr na podlahu koupenej, takže to je poslední zkouška 😀 . Já mám na výbě k obědu koule z mletého masa se zelím a chleba a nebo karbanátky s bramborem.

jajda a to ti k tomu nedají žádný jakoby maso???

ilci
10. říj 2008

mikulko, tak to je mi malýho líto
ale skuz, jak radí tanuki, ten fenykl, kmínovou polívku nebo si hlídat, co jíš nebo jestli malej při kojení moc nehltá vzduch

tak co vařit, řeším taky
asi řízky a brambor, fakt nevím

jajdo, tož to je dietka teda
jedna holka je teď na rizikovým v nemocnici a už přesně nevím, kolik kg shodila za týden díky nemocniční stravě
tuším 3kg

spetra
10. říj 2008

jajda: ono se říká, že může mimčo vyhnat taky snížení množství jídla, tak máš šanci... 😉 my co jsme doma dietku nějak nezvládáme... ☹
lestep: to je menu 🙂 já vařím vždy jen 1 chod, ale káždý den... neradi dojídáme...
vytírat na kolenou jsem zkoušela včera v noci.... 😠

jajdaelda
10. říj 2008

lestep. Hezky vyvarujes ;)
vrana...ani jakoby ani opravdu. Zadna priloha. Uz jsem zaukolovala manzu,aby mi privezl alespon ovoce.
S tim smazenym jidlem mi delate chute,takovy stavnaty karbanatek...mnam mnam.
Ilci...no,cely tehu jsem se cpala,tak ted dam voraz.
Spetra,tak ze bych nejedla vubec ... malej uz je dost velkej 😉

tanuki
10. říj 2008

teda jajdo, to je kus chlapa! a to jídlo, to je síla!!!
my dnes asi budeme dělat tvarohové knedlíky se švestkama, ale jsem totálně grogy

mila12
10. říj 2008

to je fakt macek, my jsme měli odhad 3400g před 14 dny, tak kdoví kolik teď....
my měli k obědu kuřecí čínu s hranolkama, to jsem se zase nacpala, že si snad půjdu lehnout, i když přes den neusnu

mila12
10. říj 2008

to mě nenapadlo omezit se v jídle, že by jako malej strádal a šel teda ven....

ilci
10. říj 2008

omezit se v jídle?
tož to nevím, já teď naopak jím nějak víc než dřív 😝

spetra
10. říj 2008

jj, mila... někde jsem to přesně tak četla... že začně strádat a vyleze... já to vydržela 1 den a teď zase žeru o 106.... si říkám, že to stejně nepomáhá... tak nech se před porodem aspoň pořádně najím... 😉
sem se teď vzbudila 😅

ilci
10. říj 2008

jj, pak si nebudem moct tak dávat do nosu a některá jídla budem muset omezit 😉

spetra
10. říj 2008

jinak u nás nakonec bude sekaná a bramborová kaše.... 😉 jdu na to...

lestep
10. říj 2008

spetra- já vařím pro tchýni i pro tchána a dneska jsem vařila jen tu polévku. Zbytek jsem vařila včera, protože je to pro zedníky na stavbu, tak bych toho dneska neměla moc naráz. U nás se to vždycky sní třeba k večeři..Polévky ale väřím někdy na 2 dny..sekaná taky dobrá varianta..

tanuki- tak tvarohový knedlíky bych si dala. udělám zítra švestkový táč..Protože z toho štúdlu mě zbyl jeden kousek..Holt jsem zaváhala.. 🙂

Řízky budou v neděli..Už se na ně těším..

tanuki
10. říj 2008

no holky, jste moje krevní skupina - já taky jím nějak víc než předtím. Největší sranda byla s polárkáčema, které jsme koupili na jednu velkou návšetěvu, která u nás byla..ale nakonec na ně nedošlo. Nicméně za ani ne 2týdny jsme všechny tři s mužem zhltli 😀 teď už nějakou dobu zas přemýšlím, co bych snědla 😉

ilci
10. říj 2008

taky zas přemýšlím, co posvačím
sice tu mám koláč, ale nějak není chuť, dala bych si spíš vlašák 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru