III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

tanuki
11. říj 2008

no jako tvrdnutí 😉 a sem tam trochu bolesti (ale prostě jen posexová reakce, jsem na to nějaká senzitivní, ale k porodu to stejnak nevede) ale on když je ztvrdlý ten balón, tak už i to není moc příjemné 😉 nějak vyrostlo bříšendo za těch pár měsíců

ilci
11. říj 2008

jo, tak místo břicha mám šutr už taky pár dní, navíc včera už to byl děs
minule chtěla sestrav poradně probudit prcka kvůli monitoru, tak mi třásla břichem a divila se, jak je tvrdé

ilci
11. říj 2008

hmmm, tak začínám špinit

tanuki
11. říj 2008

tak já jdu asi zkusit ještě na chvíli zchrupnout 🙂 a pak hurá na monitor. doufám, že nás tam moc v sobotu nebude... a asi dnes půjdu na nákupy, stejnak se nic neděje 😠 Haha, to jsem doufala, že odchodím týden školy. Takhle mám odchozené dva týdny a vypadá to, že začnu i třetí 😅 Do toho x sms denně...pak návštěva mamky, která má telefonát "ne, ještě nejsem babička" prostě blázinec. Kdo říká, že se má říct termín až 2týdny po skutečném, tak má pravdu - měla jsem říkat konec října ane půlku 😉

ilci
11. říj 2008

jj, taky se mě furt každej ptá 😉
tak si ještě odpočiň

jajdaelda
11. říj 2008

dobré ranko holky, co to tady čtu za splíny? 😲 Hlavu vzhuru. Tak ja se dneska probudila v noci uplne propocena a paralyzovana,nemohla jsem se hnout. Ted rano,kdyz jsem se sla sprchovat,tak ze me vyteklo neco hustsiho,ale bez krve,tak jsem zvedava,co mi rekne dr. 😕
Zda se mi to nepravdepodobne,kdyz vcera jsem byla totalne zavrena. Nebo ze by se prcek zalekl ty diety? 😀

ilci
11. říj 2008

jajdo, tak třeba ti to klapne 😉
mohla to být zátka a v pondělí máš Kubíka u sebe 🙂

jajdaelda
11. říj 2008

tak ted mi sestra řekla,že zátka muže odejít i 14dní před porodem a s krví to je,kdyz se připravují cesty. uvidíme,co na to monitor... 😔

ilci
11. říj 2008

monitor máš dneska?

jajdaelda
11. říj 2008

snad ano,to rikala sestricka,uvidime,co na to dr.
Tak mi dnes prisla zprava,ze sestrenka porodila kluka 🙂 a presne na termin 😠 🙂

spetra
11. říj 2008

holky vy jste si dneska přivstali...
jinak já v noci musím mít jako těhotná pití u postele... bych to jinak nevydržela....
pohyby prcka mám snad celé těhotenství velmi časté, taky nevím kdy spí... a teď jsou už spíš nepříjemné...
A co se týká mé váhy, naopak přibírám teď nejvíc... ☹ Ale už fakt na všechno kašlu, snad za ten max. týden tolik nepřiberu a prcek taky ne... 😠 Takže si rovnou ke snídani dělám dle vašich rad tvarohové knedlíky s jahodama z mrazáku... tak už se vaří... 😉
Myslím, že těď už se nám líbí každý datum, halvně aby to už bylo....
Tanuki: tak to máme podobně, pokud je to tak jak já si myslím, tak je mimčo dokonce o 10 dní mladší... někdy v cca v 15 tt to i uznali podle ultrazvuku... v 30 tt řekli dle ultz že to odpovídá 30 tt, takže zůstal termín 8.10....
u mě ten termín prostě nikdo neřeší jestli je správně... prostě je dle MS... a konec...

spetra
11. říj 2008

jajda: to může odejít zátka 14 dní před porodem, ale taky nemusí 😉 nejčastěji se do 24 hodin rodí....
MM měl být doma, tak jsme se chystali na nákupy.... a u nich v práci bouračka.... tak ho odvolali...
Jinak na porod to u mě nevypadá... 😠

ilci
11. říj 2008

jee, knedlíky bych si dala, mňam 😉

jajdaelda
11. říj 2008

holky,uz zas jidlo? 😀 Ja mela k snidani suchej rohlik. To bych se Kubovi ani nedivila,ze by se mu chtelo ven za lepsim
😉
spetra...taky jsem cetla,ze vetsinou do 24.hodin se rodi. Jenze u me to bylo cisty 😒
jeeeeee jahodovy knedliky a s jahodovou merendou mnaaam mnam. Tedy vy mi delate chute. 😢

ilci
11. říj 2008

a to Kuba netuší, že ho čeká jenom mlíčko, žádné knedlíky s jahodama 😉

spetra
11. říj 2008

no když jsem dočetla tanuki knedlíky od včera, tak mi bylo hned jasné co budu snídat... 😉
K obědu to vidím na smažený sýr.... snad mi nebude špatně, ale mám na něj hroznou chuť... 😅
jajda: to už musíš brát skoro jako provokaci, že se zrovna tyto 2 dny bavíme jen o jídle... 😅

vrana
11. říj 2008

Dobré ráno. U nás taky nic nového, ale koukám, že tady to bude jako dneska rodit jo?? Ilči špinění? Že by...

Ježiš já už chci taky něco.

spetra
11. říj 2008

jajda: a máš tam aspoň příjemné spoluležící?
do mě by suchý rohlík asi jen tak nikdo nedostal.... "kontrolují" zda jíš? nebo jak to vůbec chodí? 😅

ilci
11. říj 2008

no, já bych si tam nechala něco donést
jednou jsem tatovi nesla do nemocnice guláš, páč dostal jen půl krajíčka chleba k večeři 😀

vrani, tož nebyla bych proti 😉

jajdaelda
11. říj 2008

spetra: jsme tu ctyri, dve po gyn. zakroku a ty jdou dneska domu. Zustanu tady s jednou maminou,cekatelkou,je v 36TT a ma vysoky tlak. Ta je v pohode a muj rocnik. A nikdo na nas nedohlizi,jestli jime. On mi ani nikdo nerekl,co muzu jist,tak tu mam alespon ovoce. Vic si netroufnu,aby se mi to alespon srovnalo a pustili me domu.

lestep
11. říj 2008

zdravím vás všechny při sobotě..Tak jsem vstávala s manželem v 6 h ráno.Chystala jsem mu snídani. Valila zase na stavbu bráchovi. kdyby to bylo aspoň na naši. pak jsem si šla ještě lehnout..Teď chystám těsto na švestkový táč. Holt zase o jídle. Nějak se mě dneska nic nechce..Musím ale konečně uklidit..Chystám se na to už pěkně dlouho..
jajda- tak ať ti to ve špitále utíká. jak jsi tam dlouho?

jsem tady mezi váma docela málo těhu? Neva? Všechny už jste opravdu na rozsypání.. 🙂 tak držím pěsti, ať je porod v klídku..a hlavě zdravý miminka.. 🙂

spetra
11. říj 2008

lestep: nám to neva 😉 spíš jestli tobě nebude líto až budeme mít všechny mimi....
mě se tak nic nechce, zatím se jen válím...

baji
11. říj 2008

ahojky vespolek, tak nám konečně dneska zapojili internet, takže už tady snad zase budu normálně 😉
konečně si budu moct dočíst, jestli máme zas nějaká nová miminka 🙂
já byla včera v poradně, nález se moc nemění, ale přenášet mě nenechají, takže pokud do příštího pátku nic, nejspíš už si mě tam nechají a začnou s vyvoláváním... jinak mi toho moc neřekli,že se vše uidí až při příjmu, ale pokud to bude možné, nechají mě rodit normálně... takže už se nám to docela krátí 😅

jajdaelda
11. říj 2008

lestep,vubec nevadi. Ja jsem tady od vcerejska.
Tak monitor v pohode,zacala deloha sice asi 2min na 80,pak se ale vratila dolu a pohybovala se mezi 20-30,asi 3x vyskocila na 50 a to bylo tak vse.
Tak ty mamine,co tu se mnou jed,budou zitra delat CS,v pripade,ze ji nespadne tlak. Tak to taxdy osirim ☹

spetra
11. říj 2008

jajda: třeba tě v pondělí pustí domů a nebo budeš rodit... 😉

spetra
11. říj 2008

nikde nikdo.... vy mě snad chcete donutit abych vylezla z postele a začala konečně něco dělat.... 😠

jajdaelda
11. říj 2008

ja jsem tady. Na chvili jsem zahmourila oko. To je sileny,jak se to tady vlece. a venku je tak hezky. Jeste ze za chvili prijede manza.

mikulka
11. říj 2008

Ahoj holky, dnes je krásně. Já ale ještě moc ven nemůžu, teda na procházku, protože mě bolí nástřih když chodím. 😒

Mám vzkaz od eliotky, je v pořádku, v út porodila chlapečka. 🙂

jajda, ale u tebe už to vypadá na blížící se porod, když máš takové kontrakce... A vůbec nevadí, že jich není moc. hlavně že jsou.

lestep
11. říj 2008

spetra- ne to mě vadit nebude. Je tady s váma super pokec.. Nějak se dneska nemůžu odtrhnout od počítače. Vždycky něco udělám chvilku si sednu, kouknu na net a jdu zase něco dělat.. 🙂

jajda- tak to tam budeš úplně osamocená. Ale snad ti tam někoho dají,aby ti nebylo smutno.. To věřím, že se to vleče. Mě to také dneska nějak neutíká. Chvilku něco udělám, pak si zase sednu.. Venku je fakt nádherně..

tanuki
11. říj 2008

ahoj! Tak gratulace Eliotce 😉
Já byla na monitoru, pak jsem si musela dojít na porodní sály pro zhodnocení 😀 Jáji, to máš hezké kontrakce! Já jsem taky spokojená, že aspoň něco - jela jsem si okolo 20, pak kopeček 40 a po deseti minutách druhý kopeček...tak aspoň nějaká aktivita..

Ilčo, a jak moc jsi špinila?

spetro, hlavně se nesmíme nechat zbytečně vyvolávat...pokud jsou mimča v pořádku. Půjdeš na UZV? Já příští čtvrtek.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru