III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

mila12
11. říj 2008

tak nevim, tvrdnutí břicha mám už dost dlouho, bolest zad a kyčlí v noci...takže nic moc

spetra
11. říj 2008

často je to bez příznaků.... tak snad... už bych ti to vážně přála....

mila12
11. říj 2008

jsi hodná, děkuju

vrana
11. říj 2008

jj, jestli tu má někdo nárok, je to mili. Nedokážu si to představit. Ale je fakt že ilči je důkazem toho, že udeřit to může fakt kdykoliv..

mila12
11. říj 2008

to je fakt, tak jako já nepřestávám doufat 😉

spetra
11. říj 2008

bych se konečně dočkala prvenství... 😀

mila12
11. říj 2008

😀 😀 😀

vrana
11. říj 2008

spetra: ti stačí málo ke štěstí 😀

mila12
11. říj 2008

ne, že mě obě předběhnete!! To by už bylo fakt moc... 🙂

spetra
11. říj 2008

no ne že bych o to prvenství tak stála, ale nechci předbíhat a čekat kdo ví do kdy už vůbec ne.... 😝

vrana
11. říj 2008

mila, to bych si nedovolila....takže ty jedeš dneska do půlnoci a my s spetrou po půlnoci...bereš?

spetra
11. říj 2008

vrana: já jo 😉

jajdaelda
11. říj 2008

Tak to se nam ten seznam hezky rozrostl 😉 A koukam,ze pohlavi se potvrdilo u vsech...

vrana
11. říj 2008

Tak platí. Jinak případné info hledejte u nás v tématu Říjnovky v Praze (regiony), máme tam na sebe mobily. Jo a vzhledem k tomu že jste všechny říjnovky, tak jste tam taky vítány, páč my tam zdaleka nejsme jenom z Prahy 🙂

mila12
11. říj 2008

já bych jela do půlnoci, ale to asi neklapne 😢

vrana
11. říj 2008

mila neboj, u mě po půlnoci taky ne 😖

spetra
11. říj 2008

holky musíme tomu věřit - podívejte se na Ilču, byla si jistá že přenášet nebude a na "poslední" chvíli "nečekaně porodila... 😉
já tu stresuju už 14 dní že určitě budu přenášet a co přenáším...

vrana
11. říj 2008

jj spetra, mluvíš mi z duše, já od začátku těhu říkám, že jediný co fakt nechci, je přenášet a hle... takže jakou musíme zaujmout strategii? Prostě si vsugerujeme že už to bude?

mila12
11. říj 2008

tak jo, takže já vám říkám, že zítra jedu!!! 😉

vrana
11. říj 2008

😉

tanuki
11. říj 2008

s tím tlakem jsem to myslela že nízký.. mně na těch kontrolách pěkně lítá, ale prostě si ho měřím doma sama a kdyby něco, tak vím na čem jsem...

No mně ve 30.tt dr. řekla, že asi budu rodit kvůli placentě tak ve 35.tt byla jsem z toho hotová, ale úplně jsem tomu nechtěla věřit, nicméně jsem bulela celý den.. no a spousta lidí mi řekla, počkej, však budeš nakonec přenášet..a? 😠 😠 😠

vrana
11. říj 2008

tanuki to je taky dobrý, strachovat se že budeš rodit předčasně a pak nic viď.. prostě stresu asi není nidky dost a ne že by nám to kolikrát doktoři úsnadňovali...

tanuki
11. říj 2008

Vrani, asi nemáš detaily od Ilči, viď? budeme si muset počkat 😉
No já jsem dost nervák, a úplně si nejsem jistá, jestli až budu mít bolesti a strach z porodu na porodním sále, že mi ten tlak nevylítne. No, budu se snažit to brát tak, že příroda ví, co dělá, když já ne 😀

jajdaelda
11. říj 2008

holky,moje mamina mi rikala,ze kdyz me chtela uz porodit,tak se sprchovala v co nejteplejsi vode,co vydrzela a druhy den rodila. Jenze jestli to nebylo tim,ze me prenasela 😉 No,ale historie se opakuje,tak ja to zitra zkusim 😉

baji
11. říj 2008

jajdo, tak přesně podobný doporučení jsem taky od maminy dostala - zas na urychlení porodu... taky většinu proseděla v teplé vodě a porodila mě během čtyr hodin od prasknutí vody - první dítě a čtyřkilový 😉 doufám, že to podědím 😉

jajdaelda
11. říj 2008

jj,sugesce je dobra....ja si vsugerovala 13. a taky to tak bude 😀 Vcera mi doktori rekli,ze jsem zavrena a dnes jsem bez zatky 😉 Coz jeste nic neznamena,ja vim, ale zase je to dalsi pozitivni pro moji Kubosugesci 😀

jajdaelda
11. říj 2008

Baji....no vidis,a maminky se maji poslouchat 😀
Tak holky sup do vany a pekne horky...

vrana
11. říj 2008

tanuki víc od ilči nevím, poslala jen tohle, tak musíme počkat.

o té vodě jsem to slyšela taky, doporučují i horkou vanu, jenže v té já se koupu celé těhu a nic. Tak leda že bych zkusila ledovou, že by jí byla zima 🙂

baji
11. říj 2008

tý jo, tak to je dobrý, hele, tak já bych ráda 15tého 😉

vrana
11. říj 2008

baji tak já mám omylem v kalendáři napsáno 11, nějak jsem se spletla. Ale to asi nestihnu... ale stačil by mi i začátek porodu 11... 😀

Jinak jak ses ptala na ty změny, já vlastně nevím, ty doktoři moc sdílný nejsou. On by mi neřekl vůbec nic, jen že mimčo je v pořádku, tak jsem se zeptala co porod, že to zase jako nevypadá? A on no nevypadá. žádný jako, otevřená jste/nejste, hlavička naléhá/nenaléhá, prostě ani ťuk. A ani trochu mě to vyšetření nebolelo, to asi taky něco značí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru