III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

murecka
13. říj 2008

Ahoj holky,
můžu se přidat? Jsem sice teprve 37.tt, ale čekám jednovaječný dvojčata, který měly být podle chytrých knih a mnoha článků na internetu venku nejpozděj minulej týden, což jsme jaksi nesplnily. Dneska jsem si myslela, že si nás už MUDr. nechá v nemocnici, jen tak, pro kontrolu, ale kdepak. Na monitorech jsme sice kopečkovali, ale bezbolestně, CS mám pořád 2, takže zatím držím. Prvního syna mi vyvolávali ve 42.týdnu, takže na starý kolena možná ani nepoznám, kdy to začne 😀.

betina
13. říj 2008

ahoj Murecko,

klobouk dolů před tebou. Když jsem byla v nemocnici, tak tam byly skoro samý maminky, co čekaly dvojčátka na rizikovým, takže jsi šikula, že jsi to dotáhla tak daleko!

Jajdi, holky, nebojte se, i kdyby nedej bože porod vyvolávali (což se vám nestane), opravdu se to dá přežít!!!! a nikdo vás nebude bezdůvodně trápit, naopak, v dnešním stavu přeplněných nemocnnic to budete muset mít rychle za sebou 😀

tanuki
13. říj 2008

ahoj Murecku, tak koukám, že už se geograficky rozrůstáme a nejsme omezeni na Střední Čechy! To musí být teda záhul 2mimča v bříšku, to si vůbec nedovedu představit 🙂 A kolik mají holky váhový odhad?

murecka
13. říj 2008

Čekáme holčičky a podle dnešního utz mají každá kolem 3 kg. Břicho mám opravdu výstavní.

tanuki
13. říj 2008

no jsi opravdu šikula! když UZV dopadlo dobře - placenta a tak, tak vědí v porodnici co a proč dělají 😉

mila12
13. říj 2008

ty jo, holčičky, dvojčátka, to musí být záhul. To si nedovedu představit, jen z vyprávění od mojí mamky, já mám sestry dvojčata, ale před tolika lety na to nebyly takový vymoženosti jako uzv...tak mamce prý při porodu dr. říkal, že tam má možná ještě jedno 😉 😀

murecka
13. říj 2008

Mila, já si to taky nedovedu představit. U nás v rodině nikdo dvojčata nemá, ani z jedné strany. Ale mám kamarády, teď jim je kolem 30, jednovaječná dvojčata, a u těch se to jejich maminka taky dozvěděla až na porodním sále, po narození prvního, když se to sestřičce nějak nezdálo a zavolala doktora, kterej vytáhl i toho druhýho. To fakt musí být šok. Doma nachystaná výbavička jen pro jednoho a sehnat tenkrát dvojčecí kočár, to muselo být něco.
My se to dozvěděli už v 8.tt, takže jsme měli dost času se adaptovat 🙂. Ale byl to taky slušnej šoking. Hlavně kde, co a za co pořídit, auto jsme museli vyměnit, synkovi zas pokojík přestavět (dodělali jsme mu ho loni v září), ale tohle všechno se dá, hlavně, aby dopadl dobře porod a holky byly v pořádku. Napřed jsem se pořád bála, že o ně přijdu, pak zas, abych neporodila předčasně a teď se snad budu bát, abych vůbec porodila 😉.

hlavinka
13. říj 2008

Jajda: a v jake vlastne lezis porodnici? Jsi tam spokojena? Drzim Ti moc palce, abys mela jatyrka zdravoucka a vse pak slo hladce 🙂

spetra
13. říj 2008

no dřív to muselo být fakt šok - když se až u porodu dozvěděli, že jsou 2
Murecka: s tím báním jsme na tom všechny stejně ☹ i když u tebe asi dvojnásob...

spetra
13. říj 2008

zítra je úplněk... nerodí se třeba při něm víc dětí? 😉

vrana
13. říj 2008

hmmm, úplněk zní docela nadějně co.... to jsme ještě nezkoušely 😀

jajdaelda
13. říj 2008

Hlavinka...jsem v Horovicke nemocnici....personal super,jen by se mohli domluvit na terminu porodu 😉 ,prostredi jako ve stare nemocnici,ale porodni saly a sestinedeli je nove
No a jidlo...to si muzes precist me predchozi prispevky 😉

Jo,abych nezapomnela referovat o veceri,tak byly brambory s haší 😝 a druha vecere trojuhelnicek syra a ctyri veky ☹

murecka...vitej a klobouk dolu...dvojcatka...to si vazne neumim predstavit

tanuki....nechavaji si me tady az do porodu ☹ ,tak ted budu doufat,ze to bude alespon v terminu...
zitra mame velkou vizitu a po ni by me meli vysetrit,jestli se u me neco zmenilo...ale dr.mi dnes potvrdila,ze s tim mocakem to tak ma byt,ze je nasmerovany dobre. Tak uz bych se mohla zacit otvirat 😉

vrana
13. říj 2008

jajda koukám, že máte brambory na 100 způsobů 😀 😀 😝

jajdaelda
13. říj 2008

spetra...taky me to napadlo s tim uplnkem 😉 rodi se vic pri bourkach,diky zmene tlaku....ale aby to pak nebyli vampove 😉

lestep
13. říj 2008

jo, jo, úplněk má vliv na větší porodnost..Dokonce nám vždycky více blbnuly pacienti, když byl úplněk. Má to určitě nějaký vliv..

jajda- no ta strava, fakticky mazec. Vzpomínám si, když jsem byla na brigádě na šestinedělí, tak co myslíte, že měli šestinedělky jako nenadýmavou stravu??? K obědu smažený květák a okurkový salát..No sranda..

spetra
13. říj 2008

Leni: tak to jsi nám udělala radost 😀 takže holky zítra... 😉

vrana
13. říj 2008

abychom se pak všechny do těch porodnic vešly 😀

spetra
13. říj 2008

přenášející mají přednost 😉

vrana
13. říj 2008

Tak tak 😵 😵 😵

lestep
13. říj 2008

nebojte, máte to jistý.. Zítra je pěkné datum a ještě úplněk.. 🙂

tanuki
13. říj 2008

jé, Hořovice, ta je velmi dobře hodnocená co se týče přístupu..

tak my dnes přitvrdili a zkoušíme kombinaci 2krát sex a jednou kořeněné jídlo 😉 ale ten úplněk to snad jistí. Každopádně je to vtipné - zítra přiletí kamarádka žijící ve VB, kterou jsem byla navštívit jako první po porodu 😵 Tak mi to třeba oplatí 😀 Teda tenkrát to pro mě nebylo moc povzbudivé - málo se otvírala, veeeeelmi a dlouho tlačila. Petechie- ty pidimodřinky po celém těle a očka jak angorák 😅 ale má super krásnou holčičku, tak co, důležité je přežít 😅

jajdaelda
13. říj 2008

vrana ....jojo,proto to pisu sem,abyste mely kdyztak inspiraci,kdybyste nevedely,co varit 😉
Nam sem dali holcinu,ktera taky pry rodila dlouho,ze se neotvirala....to musi bejt docela hrozny pri kontrakcich...

jajdaelda
14. říj 2008

dobre ranko ....tak jakpak jste se vyspaly? U me tragedie....od pul ctvrty jsem vzhuru a mezitim asi 5xprobuzena 😢
ctyri na pokoji,to uz je moc 😖
Tak dneska rodit ani nechci,bych nemela silu....hele,to by mohla byt dalsi metoda...premlouvat prcky,at tam jeste jsou...treba ted,kdyz delaji justy,ze nechteji ven,tak by zrovna na schval sli 😀

tanuki
14. říj 2008

ja mam depku. už jsem si i poplakala ☹

jajdaelda
14. říj 2008

ale tanuki...nepropadej depce...ted na to urcite neni vhodna doba. Je spatny,ze jsme se vsechny upnuly na nejaky datum a kdyz je po,tak to vnimame jako tragedii....oni v nas ty prckove nezustanou 😉

vrana
14. říj 2008

Dobré ráno,
poslušně se hlásím před dnešní kontrolou, za chvíli na ni vyrážím. Budu tady až po obědě, tak se neděste, že dřív zpravodajství nebude 😉 .

Hezký den a držte palečky.

jajdaelda
14. říj 2008

Drzime...
Ja cekam na velkou vizitu...pri male zase dr.vyhrozovala vyvolavanim ☹ Ja nechci!!!

jajdaelda
14. říj 2008

holky, kde jste? nějaké kontroly dneska?

hlavinka
14. říj 2008

Jajda: tak aspon, ze personal je milej. Ale co se tyce jidla - moc nechapu vseobecne nemocnicni stravu. Chapu, ze nemaji penize a na tomhl se da setrit, ale co nejake vitaminy a zdarva vyziva? Kde by se mela zdrava vyziva dodrzovat spis nez v nemocnicich? 😠 Jeste, ze Ti manza muze neco privezt. Ja si treba neumim predstavit den bez jogurtu a ovoce. Navic co je zdrave na bilem pecivu? Vubec nic, ani pro mamku, ani pro mimco a navic to jde jen na tloustku a na zacpu. No, asi budu mit do porodky zabalene dve tasky, jednu s hyg. potrebami a oblecenim a druhou plnou jidla 🙂

Kazdopadne kolegyne rodila v sobotu a byla tam sama (v Podoli), sestricka ji rika, ze ma stesti, ze rodi uz ted a ne az v utery/stredu, protoze jak je uplnek, maji plno 🙂 Tak se vam to treba dneska povede. Drzim palce 🙂

tanuki
14. říj 2008

jj, ten víkend mě mrzí, v porodnici byla opravdu pusto prázdno.
Já už mám lepší náladu - nad ránem, poté, co jsem tu napsala o depce, tak jsem si přečetla sms od jedné známé tady z koníka (sešly jsme se i naživo) TP 27.10. a ve 4prdla voda, začali bolesti, tak jeli do porodnice, ani nestihli napsat příjem a malá se narodila málem na WC 😀 Jo a je v té mojí porodnici, takže chciiiii za ní 😀
Já půjdu dnes do solné jeskyně a musím mužovi postoupit počítač ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru