III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

baji
14. říj 2008

ahojky, dneska jsem si přispala... 😝
včera jsem si naordinovala vanu a trochu červenýho, taky jsem převlíkala postele... no a něco malinko z toho bylo, pár poslíků jsem v noci cítila, ale brzo zas zaspala, takže žádná sláva, ale kéž by se to tam do pátku aspoň trochu připravilo, ať to pak jde dobře...
tanuki, nesmutni, ono se to může změnit ze dne na den, kolik je holek, co jin dr. řekne, že to na porod vůbec nevypadá a rodí druhej den... 😉

spetra
14. říj 2008

Ahojky, hlásím stále 2v1. Právě jsem se vrátila z kontroly, porod byl jen CS, takže jsem slyšela jen krásný řev mimča... 😉 Byl tam nějaký nováček doktor, ten mě řekl že si mě prohlédne a pak to zkontroluje ten druhý doktor... Tak už jsem se děsila, když jsem si představila tu nedělní kontolu 2x.... Naštěstí to nebylo tak hrozné... diagnoza nováčka ale špatná, takže do třetice... 😠 Tak nevím, buď mě to vyšetření bolí jen od té jedné doktorky nebo mi fakt dělala toho hamiltona.... Ale minule mě to od ní taky bolelo i když né tolik...
Prý jsem hezky připravená, ale pokud se porod nerozjede, tak ve čtvrtek nástup i s taškou.... Zatím jsem ráda, že to budu mít za sebou, strach asi teprve příjde... Sestřčky odhadovali podle břicha že malý bude mít až 4,5 kg... ale že by se s tím někdo zabýval to ne 😠 No budu doufat že to nebude tak hrozné a že to nějak zvládnu...

baji
14. říj 2008

spetra, takže už se ti to konečně taky krátí, co... hlavně že jsi připravená, to půjde jak po másle... 😉 a na odhady podle břicha nedej, vždyť to může být různý podle toho, kolik je plodovky, jak moc člověk oteče a tak, ne...

tanuki
14. říj 2008

takže téměř plná sestava 🙂 No já jsem zvědavá, na ten úplněk... Sice asi porod nebude eňo ňuňo, když na nás nebudou mít čas, protože tam bude hafo žen, ale pořád lepší než vyvolání, že? 😀
Lezou na mě kontrakce, muže jsem vyslala pro čokoládu 😀 No už se těším, až si dám sprchu a přejdou 😝 🙄

spetra
14. říj 2008

jj, a taky nevědí jak velký mám špek... 😉

spetra
14. říj 2008

já si jdu koupit asi plato lakrmáčků... ať mám co jíst a na nervíky... 😉

tanuki
14. říj 2008

lakrmáčků????

baji
14. říj 2008

tanuki, že by? 😉
holky já se taky tak těším, až si budu moct dát čokoládu 😝

jajdaelda
14. říj 2008

Tak holky,je to tady. Malymu se nechce ven,ale telo uz by rado,takze zitra zacinaji s pre-indukci 😢

spetra
14. říj 2008

prostě lipánky a spol.

spetra
14. říj 2008

no koukám, že nás může zachránit už jen ten úplněk... ☹

baji
14. říj 2008

jajda, proč ten uplakaný smajlík? aspoň to budeš mít brzo za sebou... třeba to vyvolávání nebude tak hrozný, teda aspoň já se tak utěšuju 😅

spetra
14. říj 2008

já se taky tak utěšuji, prý pokud jsou porodní cesty připravené, tak je to obvykle i rychlejší než spontáně a to my snad máme...

spetra
14. říj 2008

takže zítra jajda, já ve čtvrtek a v pátek baji na vyvolání, je to tak...?

hlavinka
14. říj 2008

Tak holky, moc vam drzim palce. 🙂
Jajdo: 15.10 je hezke datum, tak nebud smutna. Ikdyz chapu, ze nervy a hormony pracuji. Drz se 🙂
A hlavne, vsechny budete mit vahy a to je super znameni 🙂 Decka pry byvaji hodna a tak....

baji
14. říj 2008

vypadá to tak, teda mě to potvrdí až v ten pátek...
jen se trochu obávám, že ty moje porodní cesty moc připravené nejsou... ale pokud jo, tak je to prý rychlý a holky rodí tři čtyři hodinky - což by byla paráda... 😉

baji
14. říj 2008

hlavinka, díky, teď koukám, že máš TP přesně na Štedrý den 🙂
kozorohové jsou taky fajn, mám jednoho doma 😉
tak já fakt mizím něco dělat, papa

tanuki
14. říj 2008

kamarádka švagrové rodila 2hodinky 😉 prostě se toho vyvolání možná děsíme zbytečně...
Lipánka bych si taky dala 😉

spetra
14. říj 2008

no já taky nevím, jestli přijdte ve čtvrtek i s věcma znamená, že mi ve čtvrtek budou porod vyvolávat... myslím že to záleží na nálezu a na doktorovi v ten čtvrtek....

hlavinka
14. říj 2008

Baji: no, bylo by to super rodit jen 3, 4 hodky:o) Tak treba to vyjde.
Mam termin na Stedry den, ale nejak si myslim, ze to bude driv. Nevim proc, ale typuju tak kolem pulky prosince. Ale uvidime.
Kozorozky jsem znala dve a bohuzel byly obe dve dost desne (a podobne) povahy. Tak jen doufam, ze moje holcicka to opravdu stihne jeste ve Strelci:o)))))))) Ale asi na tom nezalezi, jeste si planovat deti podle toho, jaky kdo chce mit znameni. 🙂 To uz by bylo dost komplikovany 😀

spetra
14. říj 2008

no za mnou přítel v zimě přišel, že chce lva, že jdeme vyrábět... a já mu řekla že ještě ne, ale za rok proč ne.... 😉 ale nahlodal mě.... no a pak tošku nečekaně přišla váha... 😉

spetra
14. říj 2008

tanuki: koupila jsem si jich 5 (těch velkých) tak jsem zvědavá jak dlouho mi vydrží... 😅 už ted přemýšlím o druhém...
sem vám zapomněla říct, že se mi o vás dnes zdálo...

jajdaelda
14. říj 2008

holky to neni klasicka vyvolavacka ... zitra mi zavedou tabletu,ktera ma pripravit cesty a zkratit cipek,samozrejme se vsim okolo,protoze jsem zavrena. Za 24 hodin mi zavedou klasickou vyvolavacku a pak uz zalezi,jak rychle se budu otvirat
Takze nejdrive ve ctvrtek...a pri nasem stesti budu rodit v patek,kdy musi byt manza u kolaudace domecku
bojim se toho,ze to bude trvat douho....

Tady je to dneska samy šoking ... Tu holku s vysokym tlakem akorat berou na CS a to rano pry,ze alespon tyden ji budou jeste udrzovat....

spetra
14. říj 2008

jajda: je to děs člověk neví na čem je, mě v neděli doktorka řekla v út, čt kontrola - pak se domluvíme na vyvolání... dnes mi doktor zase řekl přijdte s taškou... ale co to znamená už zase ne.... člověk je z toho tak v šoku, že se ani nezeptá a radši zmizí... ☹

lestep
14. říj 2008

holk, myslím na vás. Úplně to prožívám s vámi.. Nebude to dlouho trvat a budu na vašem místě.. Držím pěstičky i mimísek.. 🙂

spetra
14. říj 2008

16.10.08 je krásný datum 😉

spetra
14. říj 2008

jj, Leni člověk by neřekl jak to utíká 😲 , i ty už máš 29 tt

spetra
14. říj 2008

jo a zátku už nemám, takže v neděli mi opravdu odešla...

hlavinka
14. říj 2008

Spetra: svagrova ma lva holcinu. Musim rict, ze je to znat. Takze myslim, ze muzes byt rada za klidnou vahu, tedy aspon doufam, ze takove Tve mimi bude 🙂

Leni: koukam, dalsi na zacatku 3. trimestru. Tak abychom to tady nejak prevzaly, co? 😉 Novych trimestracek sem moc nechodi.....

K tem datumum: obecne mam radsi asi licha cisla, nevim proc, ale myslim si, ze kazde datum narozeni je krasne a hlavne bez problemu zapamatovatelne pro rodice 🙂
Mam treba rada 13, tak lituju, ze neni jeste 13. mesic, to bych se pak mozna snazila na 13.13 😀

jajdaelda
14. říj 2008

spetra...jj 16.10.08 je hezky...Ted uz se mi bude libit kazde,hlavne at to je brzy 😉
Ja.zatku nemam od soboty a je mi to prd platny ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru