III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

spetra
27. říj 2008

Maminky:

Rehos - Marie Tereza 19.9., 3,45 kg, 51 cm
Radus78 - Anička 30.9. v 6,32, 3,7 kg, 49 cm
Betina - Verunka 1.10. v 14:30, 2,8 kg, 48 cm (CS)
Jadviga - Ella 30.9. ve 23:00, 3,55 kg, 50 cm
Marci - Davídek 2.10. v 1:20, 3,65 kg, 54 cm
Chiwule - Anetka 2.10. cca v 1:00, 2,2 kg, 46 cm
Mikulka - Kája 3.10. v 15:03, 3 kg, 51 cm
Lili
Eliotka - chlapeček 2.10.
Ilči - Mikuláš 11.10. v 17:09, 3,61 kg, 52 cm
Mila – Lubor 14.10. v 5:45, 3,65 kg, 51 cm
Jajdaelda – Kubík, 15.10. v 16:15, 3,88 kg, 54 cm
Spetra - Tomášek 17.10. ve 3:20, 54 cm a 3,95 kg,
Vrana – Karolínka 19.10. 4,08 kg, 55 cm
Tanuki – Verunka 18.10., 3,58 kg, 51 cm
Baji – Kristýnka 19.10., v 18:03, 4,03 kg, 53 cm
Helcah - Adélka, 4,2 kg, 52 cm

Skoromaminky:
Oskarka 16.10. ?
Smradík 27.10. chlapeček Tomášek

spetra
27. říj 2008

helcah: blahopřeju, v kolik a kdy se narodila?
beti: kojit neustále každé 2 hodiny, to musí být fakt únavné...

tanuki
27. říj 2008

Helčo moc gratuluju! Adélka je teda macík! Jsem dopadla s epidurálem stejně - pořád jsem ho odmítala, pak jsem si o něj s vděkem řekla..a nakonec jsem se v kartě dočetla indikace: úzkostná rodička. Opravdu mě to pobavilo..úzkostná jsem nebyla vůbec 😀

Beti, jojo, poraď se s Dr. Tušíš, kolik nasosá při jednom kojení??? a jak přibývá celkově?

tanuki
27. říj 2008

Beti, netušíš, kolikrát denně se může ten čaj?

betina
27. říj 2008

tanuki,

ten čaj až 3x, já teda piju dopoledne a večer.

jajdaelda
28. říj 2008

helca...tak mooc gratuluji,a ať vám malá dělá samou radost...pěkná váha 😉 ...až budeš moc, přidej nějaké fotečky....
Tak s kojením zatím problém nemáme..ťuk ťuk...malej je opravdu savec...někdy je hotovej za 15 min...jindy potřebuje "dotáhnout" a pije 45 min,ale to není často..

beti....po 2 hodkách to musí být záhul, když si vezmu, že jenom tak hoďku a půl mi trvá, než se malej nají, přebalím ho a pokusím uspat...při představě, že za půl hoďky se znova budí ☹ A kojíš z jednoho prsu?

jajdaelda
28. říj 2008

tak koukám, že holčičky zatím vedou 10:6 😉

na ten čaj jsem se taky dala...vůbec mi tedy nejede, ale co bych promalýho neudělala....jenže on při pití tak hltá, že toho vzduchu nasosá strašně moc.

betina
28. říj 2008

jajdi,

no my tak dlouho nekojíme. Kojím tak 20 minut a malá se teda budí po dvou hodinách a 20 minutách ☹ je to záhul a nestíhám nic moc jinýho a hlavně ty noci ☹
ten fenyklový čaj není nic moc, ale malé to pomáhá, tak si říkám, že radši vyrdžím tohle než probdělý a probrečený noci ☹

radus78
28. říj 2008

helcah... taky se připojuji ke gratulaci.

beti... mě se předevčírem v noci podařilo usnout u kojení. Vzbudila jsem se za půl hodiny a malá spala vedle mě. Vůbec nevím, kdy se pustila.
Na prdíky malá dostala od dr. kapičky Sab simplex, dávám ho 2x denně a mám pocit, že to trochu pomáhá, ale i tak si malá dost pořve s bříškem. Včera měla úplně hrozný den. Spala jen v kočárku jinak řvala a řvala. ☹

spetra
28. říj 2008

holky, já usínám u kojení furt... ☹ Kojení v leže v noci se snažím co nejvíc omezit.... Dnes v noci jsme usnuli při kojení v křesle... ale fakt tuze.... ani nevím jestli jsem kojila 5 minut nebo půl hodiny.... vzbudila jsem se po 50 minutách a malý byl taky úplně tuhý... nešel ani vzbudit.... tak jsme šli spát do postele...
Mě to kojení hrozně uspává... i když se cítím fit tak jakmile kojím usínám i uprostřed dne... ☹

tanuki
28. říj 2008

tak to je asi normální 😀 když vidím, jak cumlá, je spkojená a zavírá očíčka, tak taky usínám 😠
Fenykla piju s medem a je to fajn, ale asi taky tím, že mi bylinky nevadí. V těhu jsem nepila zelený, černý jsem moc enpila nikdy, ovocný se snažím kupovat nearomatizovaný nebarvený a došel...prostě mi toho moc nezbývá a tak teď piju, dojčacie čaj z DM 🙂 (fenykl, anýz a ještě něco) nebo vyloženě fenykl zalitý horkou vodou

betina
28. říj 2008

hoky,
chtěla jsem se ještě zeptat, zda některá pijete slabý kafe? já totiž v těhotenství pila dvě kafe za den a ted nepiju žádný, ale teda hodně mi to chybí. Mám ale strach si to kafčo dát, kdyby pak malá nespala

spetra
28. říj 2008

stává se vám, že mimčo chce pořád jíst, třeba 2 hodiny? a když ho odstavíte řev dokud znova nedostane?

betina
28. říj 2008

spetri, stává se mi to a někdy dost často. Ona mi jakoby u prsu usne, jenže jakmile s ní pohnu anebo jí dám do postýlky řev a chce znova-není dopitá.

jajdaelda
28. říj 2008

beti, já jsem si dala jedno, když byly malýmu asi 3 dny a nespal celou noc..otázka je, jestli to bylo po tom kafi nebo měl prdíky...

speta...jo jo, to se mi stává.dost často...malýmu řikám, že je to náš savec....on tedy po odstavení neřve, ale furt hledá prso 😅 a saje, co mu přijde do cesty, svoje prstíky, moje rameno apod... 😀

tanuki
28. říj 2008

😀 😀 😀 to jsme na tom stejně 😀 už u toho pomalu usne a když jí odstavím, tak začne chrochtat, otvírat pusu, vystrkovat jazyk a všechno ožužlávat - takže např. teď jsem s pauzama kojila od 19:30 do teď. Říkám si, že je ještě malá (navíc ty její kukadla..ach jo, snad jí nakonec nerozmazlím 😉 ), tak jo, ale až bude starší, tak jí asi nechám řvát, protože takovéhle ucucávání 😠 kolik práce mi dá jí odříhnout a pak jedeme nanovo..

ilci
29. říj 2008

tak koukám, že některý kojíte taky dlouho, my minimálně tu hodinu
ale dr. mi říkala, že max 30minut a pak dokrmit, protože malej toho asi díky žloutence moc nevycucne, jak je slabej a zbytečně ho to unavuje
takže nakojím, dokrmím, uspávám, odstříkávám mlíko pro další dokrmení a za chvíli to začíná zas 😀
MM teď říkal, že se nediví, že mi ten den tak rychle utíká
jinak jdem zítra na převážení malého, snad už konečně přibral, teď to do něho musím futrovat horem spodem 😉

jajdaelda
29. říj 2008

tanuki...tak hodinu a půl to je drsný 😅 To bych nevydržela...my max. taky tak těch 30 min. a pak to má místo dudlíku a usne u toho...

Tak s tím necháním řvát už jsem začala, protože už v porodnici jsem zjistila, že malej si vynucuje pozornost....tak občas mu dám ruku na mačkání, ale jinak ho nechám vyřvat...v noci je to docela drsný, ale mám pocit, že intervaly se zkracují, když pozná, že nikdo nezareaguje...naopak, mazlím se s ním, když je hodný...

taky jdeme zítra na kontrolu...oba..prcek kvůli žloutence - snad mu to trošku ustoupilo, i když je pořád žlutej jak vietnamčík ☹ , a já kvůli játrům...

tanuki
29. říj 2008

to zas ne v kuse.. 😅 ale za tu hoďku a půl to bylo třikrát.. 😠 já mám problém s tím střídáním prsou - v porodnici mi řekli, že zatím stále střídat a kdy už na střídačku je jedno, že to poznám - hm, tak to asi nepoznám 😠 nicméně ona cumlá jedno, já pak chci prso vyměnit, odtrhnu jí a ona se mezitím unaví a na to druhé už neotvírá zobáček. Kdybych jí bývala nechala jen u toho prvního, tak třeba saje dýl a vyhneme se tomu koloběhu, kdy za chvíli začne zas otvírat.. Dýl jak 20min jsme zatím nekojili.

Tak to bude zítra kontrolový den -my jdeme taky na kontrolu - k pediatričce a já asi k praktičce, už mě ten kašel štve a muž mě straší (před rokem a půl jsem měla zápal plic..)

jajdaelda
29. říj 2008

tak to bych měla strach, že mi to malej vrátí....já dávám jenom z jednoho..taky mám občas problém poznat, ze kterýho to předtím bylo 😅 , nějak se mi rychle nalejvají..........zatím to malýmu stačí z jednoho...docela by mě zajímalo, kolik tak vypije...

tanuki...budeš to mít lepší pro jistotu si k dr. zajít, že to nebude nic vážnějšího či nakažlivýho...manža teď taky prskal 2 dny a potil to ze sebe, tak doufám,že malej nic nechytne....

tanuki
29. říj 2008

všude píšou, že z jednoho, my jsme v porodnici kojili max 10min a vždy z obou- pokud mimča nevytuhla. tak já nevím, zítra se zeptám pediatričky, jak s prsama 🙂

Když já mám pocit, že mi Dr. se mnou nepomůže - na viráka se nic nebere a antibiotika se mi nechtějí - když ani nemám teplotu. ale na krev bych si celkem zašla, což praktici úplně nepraktikují, asi budu muset požádat nějakého "známého" 😠

radus78
29. říj 2008

ahoj holky,
mě taky v porodnici usnula vždycky před vystřídáním prsu, tak mi sestra řekla ať kojím jen z jednoho, že stačí kojit z obou tak první 3 dny než se vytvoří mlíko. Teď kojím max 20 minut z jednoho a pak dostane dudlíka.
Dneska jsem si stoupla na váhu a 4 týdny po porodu mám o 2 kila míň než před těhotenstvím 😀 To bude asi tím, jak mě malá nenechá najíst a zároveň mě vysává 😅

ilci
29. říj 2008

holky, máte odsávačku?
jakou značku?

spetra
29. říj 2008

já odsávačku nepoužívám, ale taky si hodlám nějakou koupit na dobu kdy budu ve škole....
Tomášek se většinou jednou denně nemůže dojíst a opravdu kojím 2 hodiny, sice s přestávkama, ale myslím že tak hodku a půl to dá.... když mu nechci dát řve jak tur a pořád otvírá pusu a vše žužlá....

tanuki
29. říj 2008

já mám medelu harmony - myslím, že je dobré mít tu dvoufázovou = tahle / avent isis naturally. opravdu mi přijde, že je to podobné sání..
Ilci a jakou máte lahvičku? taky bych kvůli škole potřebovala..ale muž nechce riskovat a povídal cosi o krmení lžičkou 😠

spetra
30. říj 2008

tanuki: a jak dlouho ti trvá odstávní s tou odsávačkou a nebolí tě z toho ruce?

helcah
30. říj 2008

moc děkuju za gratulace. Adélka se narodila 23.10. v 1:59. Tanuki v jaký kartě ses to o sobě dočetla? To by mě teda zajímalo co tam budu mít za blábol já, jsem se při vyšetření PA posouvala po posteli kam až to šlo...A epidural je fakt skvělej, jediná nevýhoda je, že ho dávaj až při nálezu na 3 prsty a to já jsem měla až po 15hod v porodnici. Ale pokud do toho půjdu příště tak už ho chci automaticky.

helcah
30. říj 2008

beti - a to kafe Ti chybí kvůli chuti nebo myslíš že Ti chybí ten kofein? Prodávají instantní i turka bez kofeinu. Ten turek nevím, ale instantní chutná normálně.

ilci
30. říj 2008

já měla půjčenou od Medely mini elektric
ale přišlo mi, že má malej tah, občas jakoby blbl motorek
takže jsem uvažovala o ruční - konkrétně o té harmony
krmím klasickou lahvičkou, co jsem měla u sterilizátoru, ale měla bych stříkačkou 😵
lahvička kazí sání

teď mám půjčenou balonkovou
tož chytá mě křeč do ruky

jinak jsme dneska byli na převážení, Mikeš přibral za týden 260g, tak jsem ráda
akorát dr. když slyšela, jak to vedu, říkala, že to tempo dlouho nevydržím, že vpodstatě jen krmím a nemám na nic jiného čas
a to netuší, že jen kojení mi zabere se vztekáním a usínáním hodinu 😝
ale žloutenka je na ústupu, malej je míň ospalej a vyžaduje víc pozornosti
tak snad se zlepší i to kojení

tanuki
30. říj 2008

Helčo - normálně jsem šla poslední den na sesternu, že se chci kouknout do své dokumentace 🙂 a sestra říkala, že na to mám samozřejmě nárok, ale že u mě musí někdo stát!?!? a ona že teď nemá čas, tak ať přijdu za chvíli. Pak na mě koukali někteří trochu divně- asi na to nejsou moc zvyklí 😀 ale mě to tak rychle uteklo(i když to bylo dlouhé!), že jsem chtěla vidět, jakže vlastně ten čas běžel a jak jsem se otvírala.

Ilči gratulace k odžloutávání 🙂 a co ta swing? Já koupila tuhle použitou už předem - nechtělo se mi dávat 1200, když nebylo jasné, zda ji užiju a zda spíš pak nekoupím elektrickou 😒 No, je to nuda, ale když si u toho čtu koníka 😉 tak jsem kvůli Vám měřila a z dost nalitého prsa mi trvala 40ítka 7minut. ruce střídám.

Verunka přibrala 250g a prý nemám kojit po méně jak 2hod 😅 to bude teda řvaní 😔 Po návštěvě od Dr. se strašně poblila po kojení - letělo to i nosem 😢 tak jsem to pak zkusila ještě jednou a zas..pak mě napadlo, že možná jsou ty prsa moc nalitý a moc to cáká, tak jsem nejdřív odstříkala, pak trochu nakojila a zatím ezvracela.Doufám, že se to moc nebude opakovat. Chudinka, byla tak vykulená

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru