III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

jajdaelda
12. říj 2008

Ahojky,tak ja prispeju svoji nemocnicni troskou do mlyna,kdyz se bavite o jidle. K obedu byla svickova,jen me dali nejakou omacku neidentifikovatelne chuti. Tak jsem snedla jen maso,to bylo dobry a zajedla to jogurtem ze vcera a rohlikem. A k veceri 8ks veky a žerve, a k druhe veceri 4ks veky a 2 platky sunky 😉 Jeste,ze prijel manza.

Jinak jsem se ptala,kolik je na sestinedeli miminek,tak pry 7 a luzek je asi 20. Takze dalsi motivace pro Kubu,ze budeme sami na pokoji 😀

tanuki
12. říj 2008

stejně se mi zdá, že ti dost často dávají masíčko - když dieta na játra je hlavně o omezení tuků, především živočišných... máti měla špatný játra, když ležela na infekčním s encefalitidou a boreliozou a jedla pořad rýži, brambory, mrkev..

jajdaelda
12. říj 2008

Me se zase zda,ze mi davaji moc bilyho peciva. To maso bylo hovezi a uplne libovy, ale zarazi me,ze jim nevadi,ze tomhle stadiu tehu hubnu 😒

tanuki
12. říj 2008

myslíš "veku tukovou" 😠

mila12
12. říj 2008

mě by asi vadila ta veka, pořád dokola....já byla v nemocnici jen jednou, to jsme měli zase pořád brambory a dušenou mrkev, snad každý den, to byl děs 😝

jajdaelda
12. říj 2008

tanuki ...jj,presne tu,uz jsme si delaly se spolubydlici srandu,ze bych z tech vek uz mohla udelat chlebicky pro cely oddeleni 😀

Holky,muze neco znamet pichani smerem k podbrisku? Je to,jakoby me prospikovali grilovaci jehlou. Ale bylo to,kdyz jsem delsi dobu sedela anebo kdyz vstanu.

jajdaelda
12. říj 2008

mila....ja tu veku suchou nepozru,takze si k tomu davam rohlik anebo celozrnny dalamanek,co mi vozi manza...

spetra
12. říj 2008

tanuki: 😀 to je dobré s tou tchýní...
jajda: to nevím...

tanuki
12. říj 2008

jajo, a co z ní dělat kuličky a střílet je po někom? 😀

Kdepak máme Vránu? 😎

jajdaelda
12. říj 2008

tanuki...to neni vubec spatny napad...treba zitra rano po uklizecce,az prijde zase ve ctvrt na sest a zacne tady mlatit dverma a zidlema 😀

jajdaelda
12. říj 2008

Holky - rodicky- chtela jsem se zeptat,jestli vam sestoupilo pred porodem brisko a jestli jste to poznaly?

spetra
12. říj 2008

jajda: koukám, že příznaky hledáš ve velkém 😉 no jo zítra je 13.

jajdaelda
12. říj 2008

Tak Kuba ma za sebou treti saunu a pravda je,ze ted se mu to asi moc nelibilo,neb normalne se budi az po sprse,ted radil uz v ni. 😅

vrana
12. říj 2008

Ahojda holky, jsme byli u tchánovců. Jsem to s těma výčitkama myslela tak, že mi posledně dr. říkala že mám málo jíst, že malá bude velká a já fakt nechci pětikiláčka, jenže teď se omezit prostě neumím.. ☹

No a před chvílí jsem měla zase depku, málem jsem bulela. Jsem si říkala, když mi posledně naměřili vysokej tlak (140/90), tak že si ho změřim v klidu u tchánovců, páč mají tlakoměr. No a měla jsem 150/100. NA neděli večer fakt nic moc. Jediný co si říkám, že asi hraje roli, je že jsem před tím měla dva hrnky černého čaje... No nicméně zítra ráno jdu na odběr krve, tak se sester zeptám, jestli by mě mohly pro jistotu změřit, protože zrovna tlak ke konci zanedbat, to může být pěknej průser...

spetra
12. říj 2008

vrana: to si určitě nech změřit pro klid duše

vrana
12. říj 2008

spetra nechám, docela mě to rozhodilo...

jajda: kája taky v horký vaně vyvádí. Nevím jestli proto že se jí to líbí, nebo naopak. Každopádně ven ji to ještě nevyhnalo ☹

spetra
12. říj 2008

náš prcek na horkou sprchu vůbec nereaguje....
já mám poci že mi odešel kousek hlenové zátky, jestli je to ona....

vrana
12. říj 2008

ty se máš 😵

jajdaelda
12. říj 2008

spetra...jj,uz jsem zblbla pul nemocnice 😉

vrana... Te uklidnim,kdyz to druhy cislo je pod 100,tak je to dobry. A poku maji tchanovci digitalni,tak ten nemeri dobre. Neco o tom vim 😉 .... spolubydlici meri kazdy dve hodiny a jak ji to lita,tak pouzivaji oba typy a ten digi se lisi od toho,co maji pripojeny k monitoru...

vrana
12. říj 2008

jj digi mají, ten druhý tlak byl 101.. je divný že v nemocnici jim vždycky vadilo, když jsem měla 90. Tak nevím. No radši si to nechám přeměřit. Za nějaké potíže to nestojí a odpustím si teď na konci černý čaj... ☹

jajdaelda
12. říj 2008

spetra...a s krvi nebo cista?

baji
12. říj 2008

ahojky holky, tak to vám závidím, ty mlsoty, mě je poslední dobou nějak blivno... 😖

vrana
12. říj 2008

baji buď ráda, aspoň malá nemá z čeho jíst. Bůhví kolik ta naše bude mít...

baji
12. říj 2008

no já toho moc nesním a ještě to vyhazuju, má teda pěknou dietu....

tanuki
12. říj 2008

na nás to určitě s tou teplou vodou nezabere - když teplá voda dříve nebo později spolehlivě rozežene poslíky...
ráni, tak držím palec, aby to byl jen dnešní tlakový excess

baji
12. říj 2008

no já se taky chystám od zítřka na vyhánění, přeci jen bych radši, kdyby to začlo spontánně... takže jaký jsou ty babský rady? sex, horká vana, schody, okna, červené víno?

spetra
12. říj 2008

no špiním po tom vyšetření celý den, takže s krví....
mě teda taky není nic moc, klasické jídlo nejím - po tom je mi divně, ale smetanové jogurtíky, sladkosti a ovoce jo 😅

tanuki
12. říj 2008

tak my jdeme načít lahvinku 🙂
Spetro - já to měla ve čtvrtek po vyšetření - přesně to odpovídalo popisu - nažloutlý hlen s nitkami krve, ale celkově toho nakonec nebylo moc..

mila12
12. říj 2008

Vrana: ten tlak si nech přeměřit, uvidíš, my máme doma taky digi a měří tlak jinak než u doktora, tak nevim, no, alespon budeš mít jistotu
Já dneska vytřela chodbu v bytovce, dala horkou sprchu, vyměnila povlečení v posteli a nic...tak fakt už nevim, jak malýho popohnat 😖

spetra
12. říj 2008

dřepy, hadr (co vrana už jsi ho zkoušela?)....
jajda: kdyby náhodou dostanu povolení na 13....? 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru