III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

tanuki
14. říj 2008

já u Apolináře. Bylo to hrozné dilema se rozhodnout 😉
No jsem děsně zvědavá na váhový odhad a na hlavičku - vypadalo to, že bude docela maličká-hlavička. A já mám úzkoupánev, takže jsem si říkala, že to ta příroda dobře zařídila 😉 ale když teď přenáším, tak těžko říci.
Poslíčci už přešli, ale trvali asi 6hodin, tak jsem si říkala, jestli nakonec nepojedeme do porodnice. Takový porod bych brala - kontrakce v poho bolestivé a mezi nimi úplně v poho 😀

vrana
14. říj 2008

To se na jednu stranu máš, já posly vůbec nezažila, tak ani nevím co mám čekat 😲

tanuki
14. říj 2008

hlavně ty pauzy jsou super, že to nebolí pořád...
V Krči dělá PA mamky spolužačka z gymplu, je moc milá 😉 jmenuje se Naďa a dál nevím..

vrana
14. říj 2008

Já tam zažila na kurzech jen PA Ilonu a Věru, obě moc fajn.

jajdaelda
14. říj 2008

tanuki...koukam,ze mate taky uzasnej system jako tady v Horovicich...moje dr.ma na tehulky vzdy jeden den v tydnu...

tanuki
14. říj 2008

u Apolináře je spousta studentek a studentů 😉 na monitoru jednou vypomáhala nádherná černoška, tipla bych to na Jižní Ameriku, bylo by fajn jí mít u porodu - mně rodila PA černoška, ale z Afriky, jmenovala se Rama 🙂

spetra
14. říj 2008

noi holky, já jdu aspoň uklidit nádobí... se ani nedivím, že se mu nechce ven, když od 10:00 jen ležím a žeru lipánky... 😅

tanuki
14. říj 2008

Spetruš, tak kolik z 5ti jich padlo? 😀 Oni je teď měli v Bille v akci, ne?
Jájo, no škoda, že člověk není objednaný na určitý čas, u nás se hrozně vyplatí jít na monitor co nejdřív ráno...

jajdaelda
14. říj 2008

tak to na dobrisi prave dr. objednava tehu na ct a ma i monitor

tak ja k obedu mela veprovy platek s ryzi,bez omacky,neb to byla ta sama co posledni 2 dny..a odpo jsme zasli s manzou na kavicku a medovnik...kaslu na dietu,kdyz od zitrka na jidlo asi myslenky mit nebudu,tak jsem si chtela jeste pochutnat 😉.... v 7 rano nastup ;-/

tanuki
14. říj 2008

Jájo, snad ta preindukce zabere a s těma tvýma krásnýma kontrakcema to už pak bude rychlovka!

jajdaelda
14. říj 2008

tak ted tady nekdo rodil na poschodi...tedy asi to na nekoho akorat prislo nebo co,to je tedy optimistickej den 😉

spetra
14. říj 2008

no tanuki: všechny 😔 sem sice nic jiného nejedla, ale i tak... byla jsem jen tady u nás v samošce...
holky, si představte že MM kamarád měli termín cca 4.10., minulé úterý měli jít na vyvolání, kvůli velikosti mimča... pak jim řekli, nech příjdou ve čtvrtek.... a nakonec že mají nějak špatně vypočítaný termín... tak že nastoupí na vyvolání včera.... ona leží v nemocnici... a nic se neděje... a zítra se bude uvažovat o tom zda ji půstí domů nebo co... pro změnu se jim zdá mimčo malé....... tomu říkám bordel a to ještě k tomu je sestřička v té nemocnici... 😠

spetra
14. říj 2008

jajdo: držím palce, nech tozabere tak jak má... 😉

tanuki
14. říj 2008

tak my se loučíme a přejeme všem (potermínovým) divokou, porodem rušenou noc 😉

jajdaelda
14. říj 2008

Spetra...dekuji 😉
to je docela sila....vzdyt rikam,ze se nedokazou dva doktori na jednom oddeleni....ale proc zbytecne stresuji 😠
tanuki....dobrou a pokud se zitra neozvu,tak vsem drzim pesti a doufam,ze se tady brzy vsechny sejdeme s mirama a vahama a jen samymi pozitivnimi zazitky a pocity

betina
14. říj 2008

jajdi,

moc na tebe zítra budu myslet. Až už mám všechno co nejdřív za sebou a s tím medovníkem jsi udělala moc dobře 😀 nacpi si pupasa, jak to jen jde. Jsem si nemyslela, že to řeknu, ale se mi po tom velkým pupíku teď stýská.
Jajdi, takže ještě jednou hodně štěstí!!!!držím pěstičky

jajdaelda
14. říj 2008

Jeee beti...mooc dekujiii...doufam,ze mala vam dela jen radost a uzivas si to...vidis,ja rikala,ze se nam bude po brisku styskat 😉

baji
14. říj 2008

jajdo, držím moc palečky na zítra 😉

baji
15. říj 2008

ahojky vespolek, tak na mě úplněk nezafungoval, spala jsem celou noc jak mimino 😝

tanuki
15. říj 2008

u nás zas akorát proplakané ráno..ale pomalu se už teda smiřuju 😔
Došlo mlíko a pečivo, vyrazím na nákup a využiju toho ke koupi Lipánka 😀

už by se tu pomalu mohla ukázat Ilča 😉
Jája už má piluli v sobě, tak snad to zabírá

vrana
15. říj 2008

Dobré ráno, tak u nás úplně způsobil taky akorát to, že jsem chrněla celou noc a nebyla ani čůrat. Víc ani ťuk. 😖

baji
15. říj 2008

jj, lipánci, vy mi holky děláte chutě, no já si tu dopřávám aspoň nízkotučný bílý tvaroh s osminkou jabka 😝 parádní snídaně, co 😝

tanuki
15. říj 2008

my měli zatím akorát na pečivu dietní tvarohovou pomazánku s cibulí a pažitkou, která nám holka už nějak odchází... 😠
Hm, to bude zajímavé - na jednu stranu si dopřávat po porodu, na druhou stranu hubnout 😀

vrana
15. říj 2008

my snídáme houstičku s máslem a kakao 😀 když nemyslet na porod, tak se aspoň dobře najíst 😵

baji
15. říj 2008

no já hubnu teď,takže pak si budu dopřávat 😝 😀 teda co prdíky dovolí, takže doufám, že bude malá odolná a nebudu muset jen starý pečivo 😉

vrana
15. říj 2008

víš že PA říkala, že je to hodně o pohybu mimča, tak uvidíme, přece se nencháme terorizovat tím že budeme jíst jenom starej chleba, musíme to holt nejřív vyzkoušet a pak se uvidí 😉

baji
15. říj 2008

mňami kakao, to jsem v těhu milovala 😉 já už se tak těším, až budu moct zas normálně jíst... 😝

baji
15. říj 2008

přesně tak, budeme terorizovat mrňouse cvičením a ležením na bříšku 😝

vrana
15. říj 2008

a to jsi nemohla ani ten gravimilk? chuťově to není jako pravý kakao, ale není to úplně špatný..

spetra
15. říj 2008

Ahojky, tak nám na porod taky úplněk nefungoval.. 😠 Ale spát jsme nemohli ani já ani manžel.... 😠 A to jsem si říkala, poslední klidná noc... 😠 že si ji vychutnám...
Taky jsem usínala s tím, že snad Ilča se dnes ukáže... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru