III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

tanuki
13. pro 2008

ahoj, nespím - škrábe mě v krku..
včera jsem poprvé dala Sabíka, vypadá to, že to zabralo 😵 😵 😵 Ta minulá noc byla opravdu příšerná, jsem tak šťastná, že jí je líp. Ještě jsem to chůďátko měla v posteli, ale když jsem teď viděla, že už se nesvíjí a nepláče bolestí, tak jsem jí zas mohla dát spinkat po kójo samotnou.

Já jsem (napůl ze srandy) navrhla manželovi, zda by si po třetím dítěti nenechal podvázat chámovody 😉 že mi přijde dost nefér, abych ještě přes 25let rvala do sebe něco já...protože 25let sexu s kondomem, to by teda taky bylo sci-fi 😉 No a co myslíte..byl z toho v šoku..a vůbec se mu to nelíbilo 😝

jajdaelda
13. pro 2008

tanuki...snad se krk do rána zlepšil....
já jsem malýmu teď dva dny Sábíka nedala a dneska se kroutil jak paragraf a tak jsem mu pomohla a šla z něj pěna ☹ snad to opravdu po těch třech měsících přejde a budou si ty chuděrky schopni pomoc sami.

no jo no, už to tak asi je,že co se týká mimča a věcí s tím spojených, bude to na nás,ženách...

tanu....vy chcete 3 děti 😅 klobouk dolů...

ostatně holky, vy co plánujete druhý...za jak dlouho na tom chcete začít pracovat??

tanuki
13. pro 2008

Jájo, no nevím 😀 tak jako maximálně 😀 Já bych mohla teoreticky po škole 2.= za 3roky nebo přerušit předatestační přípravu (což je dost na prd) nebo po atestaci, což je za dlouououho. Manža má s bráchou 6let rozdíl a už je to moc.. Za ty tři roky by to bylo ideální - navíc bába už bude v důchodu...
Tak já myslím, že máme s Verčou laryngitidu. Já jsem teda naštvaná, ochraptělá 😉 verunka je v pohodě, bez teplot , jen občas suše zakašle.

Pořád si strká ruku do pusy i když je nakrmená, vopice mámina 😉

spetra
13. pro 2008

my jsme začali dávat baby calm, zdá se že funguje trošku líp než sabík...ale musím mu kapky dávat opravdu před každým kojením.... Tomík trpí na prdíky fakt hodně... ☹ taky doufám, že to přejde... dnes jsme tu měli návštěvu... tak zlatého jsem ho ještě neviděla...

a kdy druhé dítě, to řeším pořád a fakt nevím...

jajdaelda
13. pro 2008

no já se přiznám,že jsem dřív chtěla jen jedno,ale co máme prcka,tak jsem docela nahlodaná 😀

radus78
13. pro 2008

spetra, co ti řekl doktor, že máš dělat s tou rýmou?

druhé dítě bych chtěla tak za 3 roky, ale chtěla bych rodit na jaře. Letos jsem ty horka špatně snášela.

betina
13. pro 2008

ahoj holky,

tak verunka má taky hroznou rýmu ☹ léčím ji Nasivinem, ale hlavně ji zkouším kapat do nosíku mateřské mléko, prý to pomáhá, tak uvidíme. Naklonili jsme postýlku, aby nebyla rovně a všude jsem rozvěsila vlhký plenky, jestli to zabere, nevím ☹

tanuki
14. pro 2008

A jak by měly pomáhat vhké pleny? Tak se držte! Určitě to bude brzo dobré. Já musím konečně koupit tu Baby vac. Bylo by to nepříjemné, kdyby nás rýma přepadla takhle o víkendu..

betina
14. pro 2008

tanuki, ty vlhké plínky se dají na topení a odpořováním se zvlhčí vzduch. prckům se tak lépe dýchá

ilci
14. pro 2008

ahoj,
tak my měli včera vítání občánků a pak odpoledne oslavu u nás doma
tož celkem to ušlo

Mikeš samozřejmě při vítání řval, pak jsem si ho hodila na rameno, tak koukal po okolí a už nebrečel
všechna miminka pospávala nebo klidně ležela, jen ten náš rarach chvíli nevydržel v klidu
lidi kolem nás říkali, že to budem pěkněj čertík 😉

jinak sabíka dávám pořád, taky dost trpíme na prdíky
včera večer kolem 21h se zas kroutil a řval a sousedi na nás opět klepali 😠
pak ho to naštěstí přešlo a noc proběhla v klidu

druhé dítě taky řeším, přemýšlela jsem třeba za 2 roky, páč už jsem starší osoba, ale jestli bude Mikeš aktivista, tak nevím, jak bych to zvládala
s tím souvisí taky délka rodičáku, ale asi to vemu na 3roky

jajdaelda
14. pro 2008

no já si právě to druhý neumím představit, jak bych to všechno zvládala...i když manža mi moc pomáhá a určitě by pomáhal i při druhém
Taky mi není dvacet,takže bych to viděla taky tak za dva roky,ale řikám si, že asi bychom si s Kubou neužili tak,jak si plánujeme - cestovat a sportovat od mala a to pak s dalším mimískem by šlo asi hůř ☹
tak malej měl dneska chovací den...dopo spal na manžovi a po obědě řval v sedačce,tak si ho vzala babi a spal na ní asi 2 hoďky...pak krátký kojo a pak zase usnul na manžovi...no a teď po kojo řve jak tur,protože ho nechci chovat..jsou všichni dobráci,když s ním nejsou celej týden....to se to rozmazluje 😠

tanuki
15. pro 2008

Jájo, tak to máme podobné - cestovat a sportovat 🙂 V pátek jsem koupila vozík za kolo 😀 teda kolo není moje silná stránka, obzvlášť ježdění do kopců 😀 ale dají se tam dát i lyžičky..a běžky, to je moje.. Vozík má 9,7kg, je to paráda, když to srovnám s kočárem...ty cesty do kopců mi s ním dávají docela zabrat 😝
Myslím, že ty 3,4roky rozdíl jsou ideální. když ještě menší, děti si jsou blíž, ale já bych to nechtěla, nezvládla. Těhotenství jsem měla bezproblémové, ale i tak jsem potřebovala svůj klid, režim.. nedovedu si představit se při tom starat o batole 😉

Holky, máme spací rekord 5hod a 50min 😉 předcházelo tomu probdělé odpoledne - byla návštěva.. což je v denodenní praxi nereálné. Ale usnula v 8, bez problémů sama..chjo

betina
15. pro 2008

tanuki, tak jsme na tom naprosto stejně. Včera návštěva, verča šla spát v 8 a vzbudila se v 1:30-rekord 😀

radus78
15. pro 2008

tak to my asi máme růstový spurt, či jak se to jmenuje. Jí co 2,5 hodiny a to jí dřív vydrželo i 4,5 😖
Ráno posr... bodyčko, dupačky a mě peřinu a aby toho nebylo málo, tak pak doblila podložku, ručník a komodu s kobercem 😵 Je to holka šikovná

betina
15. pro 2008

radus 😀 😀 asi ti chce nazančit, že takový jemný předvánoční úklid by neškodil 😀

ilci
15. pro 2008

tak my včera uložili v 21:30, furt se kroutil, ve 22h se totálně posral - po 3 dnech nekadění, teklo to taky všude, ale já jsem měla uši nastražené, takže jsme hned převlíkali
ve 22:30 usnul a spal do 4:45, takže máme taky rekord 😀

ilci
15. pro 2008

jinak jsme byli opět v nemocnici na kontrole, žlutej je furt, ale lepší se to, takže teď budem jenom hlídat váhu

radus78
15. pro 2008

beti, nejhorší je, že ta postel byla čerstvě povlečená

jajdaelda
15. pro 2008

tak to byla asi noc rekordů, protože my spali v kuse skoro 5 hodin 😎

radu, tak to my ten spurt máme asi od narození 😀 Malej jí normálně co 2-2,5 hodiny...když ho to chytne, tak i po hodině a půl. Včera jsme ho nakojila v 9 večer z obou, hezky je vysál a v půl desátý usnul, vzbudil se v půl jedenáctý....myslela jsem,že je počůraný či co a on měl hlad 😅 ...tak jsem mu rozmrazila mlíko,protože mi přišlo, že byly prázdný po tom jeho vysátí 😉 Zítra jdeme na převážení,tak jsem zvědavá na tu váhu 😅

spetra
15. pro 2008

tak nám doktorka řekla narýmu tolik netopit, naklonit postýlku a kapky do nosu. My do toho ještě odsáváme odsavačkou na vysavač... hrozně se mu to líbí... 😉 A už je rýma skoro pryč...
Ilči: z nás jsou sousedi taky na mrtvici, pořád ječák... už jsem dostala pěkně vynadáno... no jo ale stejně s tím nic neudělám i tak dělám co můžu a prcka řádně rozmazluju....
jinak já taky přemýšlím o tom druhém dítěti taky v souvislosti s tou rodičovskou.... ☹
tak u nás se jí co hodinu a půl, když vydrrží 2 je to zázrak... ale když si schrupne tak vydrží 5 hodin běžně, ale jak je vzhůru tak by jenom jedl....
teď mi nechce v noci vůbec spát... prostě si chce hrát... uspávám 4 hodiny, pak 4 hodiny spí a pak zase 2 hodiny uspávám... ☹

jajdaelda
15. pro 2008

holky, s těma sousedama to je šílený...bych se na ně vyprdnula....bych se jich zeptala, jestli oni jako neřvali,když byli malí...fakt síla...něco má ten barák do sebe...

spetra..a přes den Ti spí? u nás na uklidnění pomáhá chození a zpívání...nejlíp tedy u taťky....jenže zvykl by si rychle a mě z toho nošení bolí ruce ☹ musím začít posilovat... 😀

tanuki
15. pro 2008

my jdeme ve čtvrtek.
Ti sousedi, to je na zabití..a jak je máte staré holky? důchodci? Copak neměli děti???
Verunka dnes řádně pokadila akorát tatínka 😉 My kadíme skoro pořád, jen přes noc má pauzu a vynahradí nám to ráno velkou smradlavou náloží 🙂)))
Chodíte někdo s prckama plavat? já bych chtěla, ale spojí to 470na 20-30min 😖

jajdaelda
15. pro 2008

tanu...já to plánuji od 3.měsíce...ono je to jen 5 "plavání" a pak cvičení a masáže. A od 6ti měsíců je to plavání. Ale teď přes zimu se trochu bojím nastydnutí... Kolik to stojí netuším

tak jsem koupila Baby calm...zkusíme a uvidíme....

betina
15. pro 2008

jajdi, taky jsme chtěli plavat od 3.měsíce, ale bojím se nachlazení, tak asi počkáme až na jaro.

spetri,ilci, vaše sousedy nechápu, to si jako myslí, že mimina mluví nebo co? kreteni

jajdaelda
15. pro 2008

tak teď čtu svůjpříspěvěk 🙂 mělo to být...5 minut "plavání"...hlava je rychlejší než prsty 🙂

ilci
15. pro 2008

no, oni ty sousedi mají děti, dělají kravál přes den 😀
vedle máme důchodce, ale ti jsou v poho, spíš jsou to lidi ze seousedních pater

u nás vede v uspávání baby vak, tam usne vždy
ale člověk ho položí a má zase oči dokořán .....

plavat taky plánujem, ale spíš na jaře

ilci
15. pro 2008

jajdi, Kubík má dnes malé narozeniny, že?
tak všechno nej 😉

tanuki
15. pro 2008

tak my teď děláme zkoušku pro stav nouze - M. šel s Veru na pár minut ven 😅

jajdaelda
15. pro 2008

ilci...moooc děkujeme 🙂 ani se mi nechce věřit, že to už je dva měsíce...když se nad tím člověk zamyslí,tak v dospěláckém životě dva měsíce jsou "nic". A když si vezmu,jak ten prcek se za dva měsíce vyvinul..to je neskutečný....
chtěla jsem mu koupit nějakou hračku...nakonec z toho byla 2 zavinovací bodýčka 😀 dost praktická věc...

ups...za 4 měsíce bych měla jít do práce 😒

ilci
16. pro 2008

jajdi, jdeš hned po MD do práce, jo? a na částečný nebo plný?
já si to nedovedu představit, i když je fakt, že je to doma docela stereotyp
teď budou aspoň vánoce, ale co pak 😉
navíc člověk přes den nic neudělá, jen jíme a přebalujem a uspáváme 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru