III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

ilci
8. led 2009

jednak bradavky a prcek má nějak blbě dolní ret, jinak se nepřisaje
já odstříkávala mlíko cca 1,5měsíce, vypil tak 50ml po kojení, ale málo přibíral, kvůli tomu jsme skončili na UM
asi ho nemám tak výživný

ilci
8. led 2009

na druhou stranu se u koja většinou uklidní, takže jsem ráda, že ještě kojíme 😀

radus78
8. led 2009

já mám vlastně jen vyzkoušet, jestli má po kojení ještě hlad. Taky si myslím, že ho mám málo výživný. Asi to bude tou stravou. Nějak se nestíhám najíst a večer vždycky zjistím, že jsem vůbec nepila.

radus78
8. led 2009

my teď uspáváme jedině kojením. Je to malá mrška. Nechce večer usnout a řve, že je unavená. Zkoušíme kde co všechno až zabere kojení. Asi si ji solidně rozmazlím. 🙂

ilci
8. led 2009

tak třeba se to časem upraví
mě v noci u koja usne za 5minut, jak dám do postýlky, řev a uklidní se až po flašce
ale ty dlouhé 3 minuty, než mu to nachystám 😀

stravu taky flákám, na ovoce ani zeleninu nějak nemám chuť, ani maso mi moc nejede
a jak jsem v poho vypila 4 litra denně, tak teď max. litr

radus78
8. led 2009

ty to máš za 3 minuty? Když jsem si to četla, tak jen než to ohřeju trvá dýl...

ilci
8. led 2009

já mám převařenou vodu do zásoby, tu ohřeju
ty 3 minuty jsem střelila od boku 😉

jajdaelda
8. led 2009

holky, s tou váhou jsem fakt zaskočená....vím,že to je individuální,ale psala mi kolegyně, že její malej měl ve 4 měsících 6kg - to měl Kuba ve dvou 😅

tak já krmila z obou prsou asi od 3.týdne do neděle...Kuba po jednom řval, tak ho uspokojilo až to druhý 😉 a dodneška, pokud ho odpojím sama,tak se vzteká, musí se odpojit sám 😵 Když kojíme po 3 hodinách,tak musím odstříkávát....zatím nemá problém prso x flaška
teď mu stačí jedno,ale je to jen díky tý delší pauze, protože po 3 hodinách odsaju odsávačkou 100 ml,takže on si určitě vytáhne sám víc...

jinak s pitím jsem taky na štíru 😨

spetra
9. led 2009

my budeme mít vánoční stromek asi do léta 😀 nic není tak zajímavé... opadává už jak blázen, ale nevím jak jinach by se toho našeho prcka na chvilku zbavila...
jajda: vím že je ti líto, ýe to je malý otesánek a není to tako6vé to malinké miminlo, ale budme rádi, lepší žrouti než aby nechtěli jíst, to je pak potíž.... snad dr. nebude nic namítat...
my rosteme v 6. týdenních intervalech.... v 6. týdnech jsem musela vyřadir 56, dnes ve 12. týdnech 62. Ze dne na den je mu hromada věcí malá...
S tím jídlem, fakt nevím... Já teda obecně nemám asi moc mlíka. Vložky do podprsenky jsem nemusela nosit nikdy.... Odsávačkou se mi povede odsát, akorát když malý z prsa víc jak 4 hodiny z něj nepije a to taky většinou není žádná sláva.... Přes den kojím cca za 2 hodiny. V noci vydrží i 9 hodin. Večer mám prsa podle mě dost prázdná a taky se většinou po chvilce kojení začne vstekat. Zkiušela jsem mu 2-ktát dávat z flašky, jednou vypil 30, jednou 10. A pak chrápal až do rána. Tak nevím co to předvádí, proč se vzteká u prsa - většinou večer... A prdy už to taky nejsou...

ilci
9. led 2009

my nosíme vel. 74 a i trika a body 6-9 měsíců
a jak jsem si libovala, že vydrží do 4h do rána, tak opět se začíná budit mezi 1-2h
a teď si klidně u koja usnul, tak rychle snídám

venku opět kosa -14, snad se oteplí

betina
9. led 2009

spetri,

mlůžeš mít dost mlíka anemusí ti téct. malá mi hezky přibývala a taky mi z prsou neteklo, ale horší je, když jsou měkká, taky se mi to stalo ☹

jinak nevím, co si mám myslet.opět se mi přes noc nalily prsa, ale tak moc, že nemám šanci, aby to malá vypila. vypije tak max.do půlky a už se vzteká, jenže se bojím odsávat, aby se mi tolik mlíka netvořilo ☹

tanuki
9. led 2009

tak to jsem ráda, že nejsem jediná bídačka s pitným režimem, u mě je to opravdu zoufalé..
Zrovna jsem dnes vytřiďovala nejmenší velikost - 😀 opravdu mi to trvalo 😉

Holky já se picnu- zas to vypadá na prdíky, ale prostě to, co nám šlo se podělalo a naopak - usíná večer slušně, dopoledne usne sama - když začne zívat, dostane dudlíka, položím do postýlky, odejdu..usne.. Ale ty noci
😢 Zas jsme se dnes budili pořád a hlavně i vždy vyžaduje mlíko..a když ho nedostane, tak se strašně těžko utišuje. Přes den by nejradši jedla po hodině a půl, ale když se zabaví, vydrží to dýl. Každopádně ta noc hrozná. Já jsem překvapivě v pohodě, to jsem zvědavá, kdy to na mě padne.

Beti, to je těžký rozhodnutí. Mimochodem švagrová má teď taky zatvrdlo s horečkou, zhruba ve stejné době po porodu jak jsem měla já 😔 Já teda když ten pitný režim dodržím, tak mám taky hrozně nalito..a když se v noci budí a přikládám..tak pak samozřejmě taky. Ale nezatvrdává to. Prostě pak ucítím takové pnutí a když kouknu, tryská to. Manžel se mi hrozně směje. Snažím se to pak zachytit..jenže jak na potvoru téměř nikdy zrovna nemám nic vysterilizovaného a přijde to vniveč

ilci
10. led 2009

včera byl prcek nějakej rozhrkanej, furt se chtěl nosit a kojit
snad to bude dneska lepší, už od noci děsně prdí 😅

radus78
10. led 2009

nám se taky nějak vrátily prdíky. Od 3 hod. do půl páté v noci malá tlačila a kňourala, pak se zvalila durch. Až pak jsme mohli spát. Příkrm jsme ještě nezkoušeli. Chtěla jsem jí ho dát na noc, ale nechtěla ani druhé prso, tak jsem ho nedělala. 🙂

jajdaelda
10. led 2009

holky,koukám,že to máme s prckama nějak sladěný...Kubulín taky prdí jak o život 😀
Chtěla jsem se zeptat,jestli ti vaši prckové taky tak vejskaj? Kuba když má radost,tak vejská,až se sám sebe leká 😀 a pak vejská ještě víc,protože se mu to líbí...

ilci
10. led 2009

občas zaječí radostí a lekne se taky, ale spíš radši vykládá
a hrozně rád pozoruje taťku, mamka existuje hlavně jako zdroj potravy 😀

tanuki
10. led 2009

Tak dnes jsme byli na běžkách a Verunka už 3hodiny spí 😵 jak enní venku, tak si odpo zdřímne jen na chvilku..
Verunka se leká když někdo nahlas zakašle- už dvakrát se dokonce rozbrečela, když táta zakašlal.
Dneska mě úplně šokovala - byla v lehátku, tak jsem jí dvakrát za sebou zvedla za ručičky do sedu- má z toho hroznou radost..a když se zas vracela, tak chvíli držela- nechtěla si lehnout..a pak se dvakrát sama zvedla hrudník+hlavička o dobrých 30°. No máme se asi na co těšit- muž prý taky hrozně brzo stál a chodil a zlobil 😀

tanuki
10. led 2009

Představte si, co se mi stalo - včera jsem se rozhodla objednat tu manducu.. a od minule jí zdražili o 300Kč 🙄
Jo a včera jsem dávala Sabíka..a noc byla super 😉

betina
10. led 2009

ahoj holky, tanuki taky lyžovačka dneska 😀 já teda sjezudovkovala, ale mám z toho radost, MM asi menší, musel jezdit s kočárkem 😀 verunka dnes měla hrozný bolení bříška, skoro jsem plakala s ní, ale už je to dobrý.
Ta manduca to je fakt super, taky jsem ji chtěla objednat ☹

tanuki
11. led 2009

Beti, nakonec jsem jí objednala tady
http://www.babysatky.cz/index.php?page=shop.bro... Pani je moc hodná a doprodává co má za původní cenu (chtěli jsme teda černou..ale dala nám vybrat mezi tou petrolejovou a červenou..nebo doobjednání černé o ty 300dražší) tak to kdyžtak taky zkus tady.. Já ten obchod vůbec neznala, ale byla tu jedna známá a její známá tam pracovala před mateřskou 🙂

spetra
11. led 2009

Ahojky... a já o manduce uvažovala taky... ale chtěla jse mu ji koupit až v únoru, teď jste ě nahlodali jestli ji neobědnat... ale já nevím jestli se to bude malému líbit... nejradši se nosí zády k mamince a to u nosítek bohužel nejde... klokanek se dost bojím kvůli zádům... tak jsem si říkala, že bych to první někde vyzkoušela co na to malý bude říkat. Holky a ten prevenar je potřeba vyzvednout tu očkovací látku v lékárně asi co? Doktorka ji mít nejspíš nebude, co? My byli včera na plese... prvně bez prcka, ale po půl noci se probudil, ale to jsme byli zrovna na cestě domů.... Ale to lyžování vám stejně závidím... 😉
Beti: já docela ty prsa měkká mám... ☹ tak nevím... no co zdá se že přibírá...

tanuki
11. led 2009

Beti a vy máte sjezdovku blízko?
Já se taky trochu děsim, že jí bude dráždit potenciální mlíko...

betina
11. led 2009

tanuki,

moc děkuju za tip! kouknu se a uvidím, ale je taky pravda, že malou nosím zády k sobě a musím ji všechno vykládat, co děláme apod...
tanuki, sjezdovka je tady od nás asi 45 minut a je tam i přebalovací místnost tak je to fajn

leze na mě bacil, bolí mě v krku a začíná mi být blbě, to by mě zajímalo, co budeme dělat, jestli lehnu ☹

ilci
11. led 2009

MM chodil teď denně běžkovat, ale já lyže nemusím
já se těším, až budem s prckem bobovat 😀

tanuki
11. led 2009

Beti, tak to máte fakt super 😉 Já se asi na sjezdovky zas nedostanu.. Muž je snowboarďák, takže jet někam na víkend nechce..mu to nestačí.. než si zvyknou kolena a tak (to já neznám, "jela" jsem akorát jednou a skončila na pár dní v nemocnici s otřesem mozku 😅 )
Ilci, na bobování se taky těším 🙂
Kamarádka mi psala, že si mám zvyknout nosit dítě na zádech (v manduce), že je to fakt super.

jajdaelda
11. led 2009

ilci...vše nej Mikšíkovi 😉

jajdaelda
11. led 2009

tanu...koukala jsem na fotečky a ten přívěs na lyžích je super...to by se manžovi taky líbilo 😀

ilci
12. led 2009

jajdi, dík

tanu, fakt je ten vozík super

radus78
12. led 2009

Ahoj holky,
vzhledem k tomu, že se mi Aničce nechce dávat UM, tak to zkoušíme víc rozkojit. Je to pěkná pakárna. Malá se podle mě špatně přisaje a kvůli tomu míň přibírá. Nedokáže asi to prso vypít úplně. Když jsem jí dala druhé, tak se přejedla a půlku vyzvracela. Od té doby má pořád hlad, protože mám pocit, že se mi ty prsa vůbec nestačí naplnit. Taky je mám úplně měkká. ☹ Když dopije, tak mi ale pořád nějaké mlíko v prsu zůstává. Zkoušela jsem to odsát odsávačkou, ale spíš se s tím trápím. Říkala jsem MM, že dneska je to naposled co ji trápím, jestli se to nezlepší, dostane UM.

radus78
12. led 2009

ilci, taky blahopřejem, tři měsíce završené 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru