III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

jajdaelda
3. únor 2009

že by ten příkrm byl tak silnej,že by holky ještě vyspávaly? 😉 😀

ilci,tak ať jsou kyčle ok...v Hořovicích to je taky blázinec,ale jde to tam celkem rychle

tanuki
3. únor 2009

kéž by se Beti konečně vysala.. Já mám aspoň toho muže jako velkou oporu..že je odpo doma..

radus78
3. únor 2009

ahoj holky, tak o nevyspání vím momentálně svoje. Jak jsem si chválila,že Anička jí v noci už jen jednou, tak to zase není pravda. Už asi týden mi celou noc tlačí. Budí se co 2 hodiny, tak si ji vezmu k sobě, dám jí prso, ona se nají, vytuhne u něj a já ji dám do postýlky. Za 2 hoďky je vzhůru jak zase tlačí a tak furt dokola. Akorát, že ve 4 se vzbudila dostala jídlo a jak jsem jí dávala do postýlky, tak se mi vzbudila a usla až o půl sedmé 🙄

radus78
3. únor 2009

spetro, my Vojtovku už cvičíme, ale z jiného důvodu. Cvičíme od 2. tydne a budem minimálně do půl roku, A že by se mi chtělo ji cvičit ještě víc to říct nemůžu 😖

spetra
3. únor 2009

tanuki: to už trvá opravdu dlouho ty noci... ☹
radus: já jsem na to taky zvědavá a docela mě tad už strašíte... že se mimča začínají otáčet....

tanuki
3. únor 2009

Spetro - my se neotáčíme, akorát tu hlavu drží moc hezky. Na boku spí tak, že má za zády a zaděčkem (za hlavou ne) malý naducaný polštář.
A ty noci jí taky nevyhovujou - dopo mi dvakrát kňourala únavou, tak jsme se šly natáhnout... poprvé usla u kója, podruhé hlazením hlavičky+dudlík. Jsem fakt unavená

tanuki
3. únor 2009

Tak Beti pořád nikde a já jsem tak zvědavá 😉

betina
3. únor 2009

ahoj holky,

se omlouvám, ted finišuju něco v práci a porstě nestíhám. takže u nás 20:00, 01:30!!!!!! a pak 6:00, ale nevím,jestli je to kašičkou, každopádně uvidíme dneska 😀 já se mohla hezky vypsat, jenže tady vždycky do noci makám jak idiot, tak mám radost, že jsem makala bez většhío přerušení 😀
dávám kašičku malé po ližičkách a jak jsme ji dala první, tak koukala jak blázen, ale myslím si, že ji chutná (mne teda chutná taky) 😀

spetra
3. únor 2009

beti a jakou kašičku dáváš? Já si říkám, že ve večery když si myslím že mám málo mlíčka tak bych ji zkusila taky... ještě to promyslím...

tanuki
3. únor 2009

hezky 😵 No, já jdu taky do boje - zatím zkusím chlácholit místo nočního kojení.
a mimochodem, dnes odpo v kočárku spala..10minut 😀 😀 😀 když už tak už.. haha, no uvidíme. ale bortí se nám to pěkně

betina
3. únor 2009

tanuki,

tak to mě teda hodně mrzí, protože to je drsný, když se začne bortit režim a anevíš, kde je chyba, jestli nějaká je. ted (poslední 3 noci) se verunka začla budit, protože začala cestovat po postýlce a tak třeba leží napříč a bouchne se o šprušle..takže pořáj je nějaká novinka. horší je, když jsou ty novinky, jak máš ty tanuki... ☹

ilci
4. únor 2009

bety, prcek se taky budí spíš kvůli prdíkům nebo že je vraženej mezi šprušle
takže vstanu, narovnám ho a spí dál
akorát já mám problém usnout, takže byť spal včera od 22 h do 7 h s jedním kojem ve 3, stejně jsem KO
zajetej režim je taky v čudu, snažím se dodržovat aspoň to odpoledne a večer

tanuki
4. únor 2009

Taky jí budí nad ránem prdíky.
Režim nám myslím bortí prababička, která dopoledne kočárkuje..
Dnes v noci jsem kojila 3krát+4krát zpívala, hladila,podala dudlíka 😉

jajdaelda
4. únor 2009

tak prdíky a odkrávání v noci začal u nás být problém...když prcka odpojím od prsu a dám odříhnout, tak se začne tak svíjet a kvlílet tak,že ho musím probudit (stále totiž při tom spí ☹ )a pak si říhne a jde zase do postýlky...a prdíky nad ránem to je to samý....

tak beti, kašička zabrala? já zatím ještě v noci kojit budu, zkusím to až tak od půl roku omezovat....

tak já jdu psát taháka 😅 učení jsem vzdala...no možná se tím tahákem i něco naučím 😀

betina
4. únor 2009

ahoj holky,

tak kojení asi 3x, takže lepší..jenže od 20 do 23:00 prostě šprušle 😀 obecně si ale holky myslím, že je ta kašička naprd 😀 malá sní dohromady 3 lžičky a nemyslím si, že by to bylo tolik....ale nevím, zítra jdeme k dr.tak se zeptám

jajdi, taháky jsem milovala, je fakt pravda, že se tím dá krásně naučit a co se vykouří z hlavy, zůstane na taháku

jajdaelda
4. únor 2009

Tak Kubulín dneska nespal 5,5 hodiny! To jsem ještě nezažila....jenže zabral teď,tak to na nějakou osmou do postýlky můžu zapomenout ☹ Taky se nám ten režim nějak nabourává.....

😠

jajdaelda
4. únor 2009

beti...no na střední jsem se taháků napsala dost 😀 ,ale ve 30ti mi to přijde takový zvláštní...ale mám pro to racionální vysvětlení - kojící matka na plný úvazek a pracující na částečný úvazek,prostě není kdy se učit...hlavně je to o tom,že by bylo fajn hodně načíst,tak bych se naučila asi nejlíp,ale prostě není kdy ☹ v posteli u toho okamžitě usnu 😔 a přes den to nejde...zkoušela jsem jednou předčítat Kubulínovi Manažerskou ekonomii a tak se u toho řezal smíchy,že jsem musela přestat 😀

ilci
4. únor 2009

jajdi, tak Mikeš má naopak dnes spavou
nechci vidět, co bude jako dělat v noci 🙂

tak ať zkoušky dobře dopadnou

spetra
4. únor 2009

jajda: já taky zavedla po x-letech taháky... 😔 T. jsem taky předčítala nějaké skripta, ale bavilo ho to jen když jsem mu přitom koukala do očí, takže jsem je měla nad jeho hlavou a rychle očima přelouskla větu a řekla mu co tam je napsáno... 😀
Tak holky nech se vám režim zpraví, říká se že se po 3 měsíci většinou celý překope, takže se musí stavit znova... ☹ ale teď už by měl vydržet... 😉 U nás musím zaklepat je ten režim k lepšímu, ale bojím se tu cokoliv říct, takže jsem nic nenapsala... 😉

tanuki
4. únor 2009

Jájo, veru byla taky děsně protivná a vytuhla na 15min ve stejnou dobu jako Kuba. To nechci vidět, v kolik usne na spinkání..
Tak u nás na gymplu už jela propracovaná technika - někdo sepsal na počítači tahák, xkrát ho vytisknul vel3 a pak jsme si je lepily na hranaté propisky 😀 a při testu všichni čuměli do strany na tu propisku 😀 by mě zajímalo, zda to vyučující věděli..

Tak hodně štěstí, já jdu zítra taky..opsat se tam něco dá, vyměnit otázka taky..jenže já mám z měnění strach-co když si pak vytáhnu ještě horší 😉

Jedna spolužačka mi říkala, že když je mimi "hodné" na začátku..že se to pak zvrhne a naopak. Zářným příkladem jsme asi já a spetra 😉

betina
4. únor 2009

holky,

tak hodně štěstí u zkoušek!!!!!!

ilci
5. únor 2009

hmmm, tak jsem usnula ve 23h, ve 3 ráno kojo a už jsem nezabrala
taxem vstala v 5 s MM a snídám
to zas bude den 😒

jinak se teda prcek už budil na jídlo až v 5 a jsme zase u té třetí hodiny

jajdaelda
5. únor 2009

ilci...no já na včerejšek nezabrala od čtyř...hlavou se mi honily problémy v práci...tak si řikám,jestli mi to za to stojí 😒 tak to zalom až si Miky zdřímni,jestli Ti zabere přes den

tak Kubulín usnu ve 21:15...pak ve 22:15 kojo, pak ve 4:15 a pak zabral ještě do 7:30, ale k páté se budil prdíkama,tak jsem mu skrčila nohy a uklidnil se a ještě zabral....fakt asi budu muset začít zase dávat Sábíka víc 😕

ilci
5. únor 2009

jsem si šla v 7 zdřímnout 😀
Mikeš spinkal do půl 8, kupodivu jsem zabrala
začali mlátit, buď někde rekonstrují byt nebo začali opravovat vchod do baráku, takže nás to vzbudilo
opět byl v postýlce napříč, asi ho budu přivazovat, protože jaksi jeho délka převyšuje šířku postýlky a mlátí se do hlavy 😅

tanuki
5. únor 2009

ahoj, tak u nás se definitivně zabralo ve 21a kójo v 1:45, po dlouhé době nějaký delší interval 😉 Ale taky si říkám, zda při tom nočním kóju nedat sabíka, ty prdy jí nad ránem hrozně budí, kolikrát i zapláče bolestí ☹

jajdaelda
5. únor 2009

tak u nás asi spaní po každé 1,5hodině skončilo 😒 od 7:30 je Kubulín vzhůru a zabral až u koja v 10:30... 🙄 bolej mě záda jak pes, tedy spíš šíje....

tanu...no Kuba právě u toho přímo kvílí ☹ a při tom spí....no on si pak při tom kojení v 7:30,kdy jsem ho kojila v leže v posteli, prdnul takovým způsobem,že jsem myslela,že to plenka nepobere...musel pod sprchu 😅

jajdaelda
5. únor 2009

aha..no tak jsem si myslela,že bude spát dýl, jak těch svých 45 minut a už je vzhůru ☹

betina
5. únor 2009

holky,

s tím spaním to je fakt síla, u nás ted lepší, takže 20:00, 00:30, 3:30, 6:00, 6:45, 7:30 vstávání

dneska jsme byly u dr. takkže 63,5 cm a 5,89 kila

ilci
5. únor 2009

tož Mikeš zas najel režim 2,5hodiny být vzhůru, pak tak 1-2 hoďky spí a pak jí 😀
to by i ušlo, ale fakt dřív jak v 10 večer nezabere

jdu oblíkat, dnes opět vozí tchánovci, tak vymýšlím fígle, jak prcka zabalit (docela fouká), aby ho zase nerozbalili a nefučelo na něj 😀
oni na něj musí hold pořádně vidět
a jinak se potvrdila moje teorie, že prcek je ospalej, mrčí a pobrekává a oni si myslí, že si s nima povídá 😅
včera tu chvíli hlídala tchýňka, prý jak si krásně povídají a prcek byl už totálně přetaženej, usnul pak za 5sekund ve vaku 😀

kajra
5. únor 2009

Ahoj ilci, upoutala mě Tvoje přezdívka. Jmenuješ se Ilčíková? 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru