III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

ilci
18. únor 2009

jo, chtěla jsem se zeptat, co cvičíte taky vojtovku - brečí vám děti?
mě Mikeš vůbec, nekouká sice nadšeně, ale za chvíli už zkoumá, co mám pod trikem a kouká, kde je co zajímavého 😀

radus78
18. únor 2009

ilci, mě většinou brečí. Když nebrečí, tak bývá něco špatně a nereaguje tak jak má. Ale někdy se mi taky stalo, že ani nehlesla a čuměla na mě jestli jsem normální.
Jinak sice jsme měli super noc, ale to ráno... A. má rýmu a drsně kašle. Doufám, že to brzo přejde ☹

ilci
18. únor 2009

radus, tak ať je Anička brzo fit
tož cvičím blbě, ale rehabilitační říkala, že lepší blbě než vůbec

radus78
18. únor 2009

ilci, a kdy jdete na to rehabko znova? my chodili ze začátku nebo když jsme dělali nový cvik tak i co druhý den, aby nás zkontroloval.

tanuki
18. únor 2009

tak u nás supr noc v nedohlednu 😉
Ale nechali jsme hodinu plakat. 30min já, 30min muž..a když tam byl on, byla klidnější. Holt cítí mlíčko ☹ Dnes jsem se v jedné knize dočetla, že má v noci utěšovat taťka, že se má celou noc utěšovat a vůbec nedat napít..a zkusit to tak 2noci.. Tak to asi zkusíme, že jí dám naposledy před půlnocí, pak už ne. Efekt to teda dnes trochu mělo, kdykoliv pak pila, tak krásně sosala! žádné ospalé opilé ucucávání 😉

Téda holky, tak ať se všichni prckové brzo uzdraví!!

ilci
18. únor 2009

radus, chodíme 1x týdně

taky jsem to četla, že má utěšovat jiný člen rodiny než máma

jajdaelda
18. únor 2009

mmmmm

jajdaelda
18. únor 2009

ahoj holky..tak mám za sebou asi nejhorší den a noc...včera se mi teploty vyšplhaly na 40° ☹ hicovala jsem jak wafky a fakt mi bylo ouvej...dneska mi asi už zabraly antibiotika,tak se pohubuji mez 37-39 😠 (nechápu,co hodinu jiná teplota),ale už mi není takovej hic...zato mě začala šíleně třeštit hlava,respektive nemohu prudší pohyby,předklánět se,protože je to bolest,jako když mě někdo mlátí sekerou 😅 a tuhne mi šíje,takže se nemůžu otáčet ☹
Prcík měl dneska akorát zvýšenou teplotu,tak jsem mu dala na noc Nurofen a snad bude v pořádku...mrkev zabrala,ale musela jsem to z něj dolovat teploměrem,protože to bylo docela tuhý...

Dneska přišla nosička...vypadá velmi solidně, manža si jí pochvaluje a prcík v ní byl očividně spokojený, dodám fotečky...jen mi tráky přišly docela krátký,protože na obrázku je má paní až někam ke kříži a manža je měl sotva do třetiny zad,ale nevadilo mu to...no a pak jsem přišla,čím to asi je...on je to totiž italský výrobek a italove jsou prcci 😀

jajdaelda
18. únor 2009

ten můj první příspěvek ignorujte.. 😉 nešla mi přidat odpověď,tak jsem zkoušela,jestli to je délkou příspěvku...očividně ano 😵 🤐 😵 😵 🤐 😵 🤐 😀 😀 (nemám opět horečku - momentálně jen 38,ale už mi asi hrabe 😉 😀

jajdaelda
18. únor 2009

Začetla jsem se do knížky 100 tipu pro hry s děťátkem a jsou tam zatím docela zajímavé informace, budu postupně referovat....každopádně mi i tahle knížka potvrdila,že mimi se nemá dávat do sedu (ani podkládat polštáři apod.),dokud si samo nesedne...

Tak pokud by měl utěšovat v noci manža,tak to by se musel Kuba pořádně rozeřvat 😀 ,aby ho vzbudil....naštěstí se nám to v noci nestává, po koju ulehne a spí (ťuk, ťuk, ťuk 😉 )

A o tom utěšování a nočním nekojení jsem také četla,ale že až po 6. měsíci, tak nevím....

jajdaelda
19. únor 2009

čaute kočuleny 😉
tak jsem dneska vyzkoušela dneska nosičku a je super...těch 8 kilo není v zádech vůbec znát a je užasný, když prcek usne na hrudi...fakt je mu to asi příjemný,jak slyší srdce...

nebudu tady dneska trpět samomluvou?

jajdaelda
19. únor 2009

a dodatečně Tomáškovi od Spetry a Verunce od Tanu vše nejlepší!!!! Ať je pátý měsíc plný nových zážitků 😉

ilci
19. únor 2009

jajdi, hlavně že je líp
mě dnes opět chytá migréna a to jdem na vojtovku, to bude super den
navíc svítí slunko, což v tomhle stavu moc nevítám

ilci
19. únor 2009

tož nějaké hry bych s prckem uvítala, už ho ta hrazdička nudí 😀
já taky koukala v knihkupectví na knížky, ale měli tam spíš pro větší děti, tak od roka

radus78
19. únor 2009

ahojky, my dnes měli hroznou noc. A. nemohla v noci dýchat a tak řvala. Je úplně drsně nachcípaná. Sice jsme ji podložili postýlku, ale jak jsem jí tam položila, tak začala řvát, takže spala se mnou v posteli. Musela jsem jí držet celou dobu aspoň za ruku, jinak byl řev.MM si šel radši lehnout do obyváku, aby vůbec vydržel v práci. ☹

na netu jsem našla knížku Hry pro maminky s dětmi. Jsou tam prý hry vhodné od narození. Až nám bude líp tak se po ní zkusím podívat v nějakém knihkupectví.

tanuki
19. únor 2009

Radu, to je hrůza, tak alespoň, že s tebou je klidnější.. Teď to teda řádí.
jajdi, vy si taky užíváte ☹ Taky jsem si koupila tu knížku, cos na ní sem házela odkaz a musím říci, že většinu z těch cviků děláme - máme tu totiž od báby časopis od Dr. Kocha, kterého tam tak často citují.

Ilči a zkoušeli jste nafukovací balón? Verča si s ním ohromně vyhraje. Má ho na provázku, ten je zavěšený na háku od kolotoče přidělaném na židli. Koch říká 25-30cm průměr balónu 😉

tanuki
19. únor 2009

jo a děkujeme za přání 😉
No u nás byla dnes rekordní noc - 19:45- 2:20, pak 4:45 (to bych vynechala 😀 ) 6:30..ale pak spánek až do 9:20..ale spinkala s tatínkem, já byla ve škole... celkem změna po buzení po hodině 😀 Jo a ani večer neměla kašičku.. Ten večer jsem si s ní hrála a noc předtím jsme jí nechali hodinu plakat..pak samozřejmě dostala mlíčko. To nekojení hrotit nebudeme, ale ráda bych kojila 1-2krát a rozhodně ne víc!

betina
19. únor 2009

ahoj holky,
ted jsem trochu nestíhala a měla jsem tady tchyni

jajdi, to je mi líto, že takhle stonáš,si nedokážu představit takhle hicovat a starat se ještě o malou, to teda klobouk dolů. hlavně at už nemáš žádnou teplotu a je ti dobře! a taky kubík at je v pořádku.

radusk, to mě moc mrzí, ty noci,. ale byla jsem na srazu s maminkama a ty říkaly, že v půl roce se to prý opravdu láme obráceně. takže od půl roku se bude spát celou noc!

dneska šla k dr.malou převážit, se mi zdálo, že malá míň pije. tak máme 6100g, takže přibírá jen 100g za týden, což je spodní hranice. jenže po tom, co se ji verunka 3x přetočila a pak ji sebrala stetoskop dr řekla, že se ani nediví, že nemá čas přibrat, řekla mi, že ty kaše na noc jsou ok a tak jí od zítřka ještě dopoledne přidám tak 3 lžičky mrkvičky apod...tak uvidíme. jinak prý děti mají mít do půl roku jednonásobek své novorozenecké váhy... 😀

betina
19. únor 2009

jajdi a ještě s tím sezením...že se děti nemají přitahovat ani dávat dosedu. jenže co teda ty krosničky? tam přece děti neleží, ale sedí a už třeba chvliku po narození? je mi jasný, že to není asi ideální, jenže u nás je to pohroma. ležení na zádech absolutně nic a na bříško se pak vztekáme, jediný, kdy je v pohodě, je v polosedu a když si sama z tioho polosedu sedne, tak je celá uřechtaná 😀 pro ni bude nejlepší až bude sama sedět, bude mít nad vším přehled a kontrolu 😀

ilci
19. únor 2009

no prcek začíná flákat spaní přes den
na procházce dá jen půl hodinku
samozřejmě byl ospalý a celé odpoledne jen mrčel a brečel, taxem uspávala od 14h až do 18h, to konečně zabral 😝

jinak na vojtovce prcek vůbec nebrečel, rehabka říkala - je v 7.měsíci - že by tak hodné dítě chtěla 😀

tanu, balonek zkusím
prcek začal demontovat hrazdičku a když jsem zjistila, že se těma plastovýma hračkama mlátí do obličeje (a oka), tak ty snadno odnímatelné už tam nedávám

beti, malá se už přetáčí ze zad na bříško?

rehos
19. únor 2009

Ahojky,nakukuju co u vašich miminek nového?

rehos
19. únor 2009

Naše Marunka už týden stojí na čtyřech a houpe se,párkrát se jí povedlo se na těch čtyřech posunout dopředu,hodí tělem a na nožkách se přisune,taky se točí dokola a to dost rychle.No už ji nenajdu tam kde ji položím.Je hrozně akční,chvíli neposedí ani nepoleží v klidu,pořád mele rukama i nohama.vejská a povídá si až neskutečně nahlas.Dneska je nám už pět měsíců přesně 😉

jajdaelda
19. únor 2009

ahoj holky,tak z toho vseho se vyklubal nabeh na zanet mozkovych blan :( Jsem v nemocnici. Az bude lip,ozvu se. Preji klidne noci vsem.

betina
19. únor 2009

ježišmarja jajdi!!!!! moc přejeme brzké udravení, kde jsi k tomu přišla? hodně odpočívej, moc mě to mrzí ☹

betina
19. únor 2009

rehos, gratuluju ke krásným 5 měsícům! Marunka je teda šikulka!

ilci, malá se přetáčí asi 3 týdny,ale dělá u toho hroznej vyrvál 😀

tak jsem ted zase v háji ☹ kamoška mi psala, že výživová poradkyně ji řekla, že do 6.měsíce nemají děti vyvinutá střeva a tak že žádné příkrmy ☹ samo že ani kaše, tak já fakt nevím, se už z toho asi zblázním nebo co ☹

rehos
19. únor 2009

beti to je nějaký divný ne?pro koho by asi ty příkrmy byly?dělají se od čtvrtého měsíce pro děti které je vyžadují

betina
19. únor 2009

ty já už tomu fakt nerozumím, se furt bojím, že něco udělám špatně ☹

jajdaelda
20. únor 2009

beti,moc dekuji za pranicko... v takovyhle chvilich si clovek opet uvedomuje,jakb je zdravi dulezite a ze neni samozrejme...
Kde jsem k tomu prisla nevim...pry to muze byt od klistete nebo virove. V mem pripade asi to druhe. Rano jsem volala mamine,ze ta bolest hlavy je hrozna (pricitala jsem to antibiotikum,protoze to tam psali). No ale mamine se jako zdr.sestre nezdalo,ze mi tak silene litaji behem dne teploty,tak me poslala k dr. Ta mi na to rekla,ze si mysli,ze to nic neni,ale pro muj kid me posle na neurologii ... no a odsud me poslali na lumbaku na odebrani mozkomisniho moku) a z toho to za 10 minut zjistili .... ale jsem vdecna mamine..

jajdaelda
20. únor 2009

a s tim krmenim,taky mi to prije zvastni,protoze ty kase jsou uz od 4.mesice. Deti nemaji vyvinuta streva do 1 roku na kravske mleko...asi jsem to tady uz psala,ale kamoska kojila oba svy kluky 3 tydny,pak buli na UM a od 4.m jim postupne davala uz normalni jidlo...take uz bastili i rajskous knedlikem 😉

Omouvam se za chyby,pisu z telefonu

jajdaelda
20. únor 2009

nejvic ze vseho mi je lito Kuby...od rana by u tchyne,coz by nebylo hrozny,ale byli ta i dva synovci a urcite to byl rachot....tchyne nevi,co ma s nim delat,kdy zacne brecet...no,pak Kuba cestoval k moji mamine...pak me sli navstivit,s tim,ze tady zustane,ale vzhledem k tomu'e nesmim zvedat vubec hlavu,tak by ho musela zaopatrovat sestra a ja bych asi byla z toho nervozni,tak spi s manzou u moji maminy..do toho jsem byla na rtg plic,dostvam jina antb a nejaky kapacky proti bolesti hlavy a patere....ale pry to prckovi nevadi...tak doufam,zze se z toho brzy vzpamatuje...a ze neztratim mliko.....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru