III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

spetra
3. bře 2009

tanuki: vše nej... a hlavně zdravou a spící Verunku... 😉 a užij si to....
tě stejně obdivuji, takhle slavit, plesat... a do toho tyhle noci s V. já bych asi odpadla... ☹

tanuki
4. bře 2009

díky 😀
No právě, ty noci se dají zvládat jen když jdu spát tak v 9 😅 takže cokoliv, byť přijdu do půlnoci je hrůza. Včera jsme šli spát ve 22:30 a Veru se vzbudila ve 2:30, 5:30 a 7 😵 teda čekala bych, že bude spát déle, když šla spát tak pozdě.. žeby se moje teorie s pipinkou potvrdila? Jenže..se mi oprudila a včera jsem si dala hroznové víno (někdy jí to neva) ale tentokrát z něj má srajdu 😔 takže větrám a přebaluju a větrám a přebaluju.
Za 4měsíce jsem byla někde večer max 4krát. (i to je oproti některým maminkám ažaž 😀 ) a tento týden je ehm..nabitý - tchýně mě zve dnes do divadla 😕 tak jsem poznamenala, že jsem byla pryč už dost 😀 a ona, že v poho, že to nechají propadnout..cž mi zas přijde líto 😅 muž jít nechce..

jajdaelda
4. bře 2009

Ahoj holky...tak se hlásím,že je už o něco lépe...zatím to stále přičítám práškům, pro které jsem si v pondělí došla..dneska jsem si zatím nevzala,ale už jsem chvli koukala do pc a zaíná mě bolet hlava...píšu po paměti,tak se omlouvám za chyby....

a asi těma práškama bude i to,že Kuba tak hezky spí...na dnešek spal od 20:15-4:30 a pak 4:40-7:30 😉 to by se mi líbilo,kdyby mu to vydrželo,ale shodly jsme se s maminou,že to bude asi těma práškama....což by odpovídalo i tomu,že u ní taky tak hezky spal..

o rodičák jsem si také nezažádala,ale zrovna koukám do žádosti a je tam,že na ten 2letej si musíme požádat nejpozději do konce kalendářního měsíce následujícího po kalendářním měsíci, v němž dítě dosáhlo 22 týdnů a pro tříletou je to nejpozději do konce kalendářního měsíce, v němž dítě dosáhlo 21 měsíců - to asi pak doplácejí zpětně?!?,takže v obou případech snad máme ještě čas.... já půjdu asi do té dvouleté, vzhledem k tomu plánovanému druhému mimi 😀

tanu...taky vše nej, hlavně zdravíčko 😉

jinak Kubulín se začal úspěšně přetáčet na bříško,takže teď už u něj musím pořád být...na jednu stranu mám radost, na druhou si uvědomuji,že už to nikdy nebude klidné miminko 😀 ...a až od nás odjede mamina, tak mu dáme postýlku do svého pokoje a uvidímejaké budou noci 😉

spetra
4. bře 2009

taky uvažuju o tom, že bychom na zkoušku zkusili dát T. posýlku do pokoje...
a

jajdaelda
4. bře 2009

jo a taky už tak týden neustále jakoby něco cucá v pusině,tak nevím,jestli se nebude klubat zoubek...protože k tomu ještě slintá jak bernardýn...

ilci
4. bře 2009

tak u nás naopak spal prcek část noci opět s náma v posteli a pohoda, jen 1x jsem mu dala dudlík a byl krásný klid 😀
takže jsem jakž takž vyspaná a dneska v noci zkusíme opět nechat ho jen v jeho postýlce

mě teda lákala taky ta 2letá RD, ale vzhledem k tomu, že už zaměstnavatele nemám a mimčo by se třeba hned nepovedlo, musela bych na pracák a to se MM nelíbí 😀

tanuki
4. bře 2009

Ilči a Mikeš je přirozeně nebo IVf? jestli to teda není příliš osobní dotaz 😉
Tak držím palce s postýlkama - Veru je už dlouho ve svém pokojíku..a maminka převážně s ní 😀 je tam totiž i postel 200*90 a tudíž se tam dá spát někdy i s tatínkem.
Jojoe, teď už to bude opravdu legrace. verča se mi nedávno překulila na přebalováku a začala shazovat krémy na zem 😠

spetra
4. bře 2009

ilci: pokud nejsi zaměstnaná, nemůžeš si vybrat a máš automaticky 4 letou... teda pokud se to neměnilo 2009... 😅 já myslela že jsi zaměstnaná?
já budu nakonec muset jít asi do 2 leté..... ☹ a budu douat, že se druhé podaří... protože ve 2 letech T. opravdu do práce jít nechci... ☹
tanuki: 😀 takže jste se z ložnice přestěhovali všichni do pokojíku...

ilci
4. bře 2009

no, byla jsem zaměstnaná, ale už nejsem 😀
právě jsem přemýšlela jít i na chvíli do práce, ať nemusím jít na 4 RD, ty peníze taky nic moc - oproti MD výrazný pokles
Mikeš je po IUI, klapl sice první pokus, ale člověk nikdy neví, že 😉

ilci
4. bře 2009

jo, tu 4letou RD jsem myslela na 2. dítě, teď jsem měla PPM, takže si můžu variantu volit
PP mi skončil v průběhu MD

radus78
4. bře 2009

jajdi, A. má něco v pusině furt, včera si tam nacpala i moji bradu, slintá jak bernardýn a zub furt nikde. 😀
Je dobře, že už je ti líp. DOufám, že Ilci s Beti už se taky uzdravujou 😉

Aničce se otáčet vůbec nechce. Ale rehabilitační mi říkal, že to má umět až v 6 měsících, takže máme ještě chvíli čas. Zkouším ji nalákat, že ji dám na bok hračky ať se naláká se otočit a ona se začne vztekat, že na to nedošáhne. 😠

ilci
4. bře 2009

no, kašel je pryč, krk se lepší 😉
snad jsem to zažehnala

spetro a proč budeš muset jít do 2leté?
jinak jsi mě trochu zmátla, radši jsem se ještě jednou koukala a na variantu má vliv braní PPM, ne zaměstnavatel, resp. jeho absence
tak snad mi něco neuniklo 😉

jajdaelda
4. bře 2009

holky, když jste žádaly o ten rodičák - žádaly jste hned od následujícího dne,kdy končila mateřská? Já teď budu ještě čerpat asi 19 dní staré dovolené,tak nevím,od kdy to mám napsat 😒

radus78
4. bře 2009

jajdi, já si žádala hned od dalšího dne a zároveň budu čerpat 24 dnů staré dovolené a dokonce mi ještě vznikl nárok na 25 dnů letošní dovolené,tak tu budu čerpat taky. 😀 Vychází mi to až někdy do května.

jajdaelda
4. bře 2009

taky jsem si řikala,proč to nechávat státu 🙂

no na letošní mi taky vznikl nárok..tak to se budu muset poradit se mzdovce,jak nejlépe na to... mě končí mateřská dneska 🙂

radus78
4. bře 2009

jajdi, a zažádala jsi si o tu dovču? Pokud to nenavazuje hned na mateřskou, tak by ti nevznikl nárok na tu letošní.

jajdaelda
4. bře 2009

jo jo, zažádala, poslala jsem to v pondělí generálnímu e-mailem,neb osobně kvůli nemoci nemůžu...jen mě napadá,že vlastně tím,že začnu od května na částečný úvazek,tak mi vznikne nárok asi jen na poměrnou část...no uvidíme, za 2 týdny se snad do práce dostanu..

jajdaelda
4. bře 2009

v neděli jsem zkoušela dát na noc Kubulínovi kašičku...protože ožužlal obal,který jsem vyhodila,nevěděla jsem,jak to namíchat,takže namísto lžičkou to vypil z láhve 😀 dostal jen 60ml,protože víc jsem neodstříkala...no usnul mi u toho v osm a spal do dvou, což na to malé množství kaše není špatný výsledek...dneska opakujeme..už vím i návod na přípravu,tak uvidíme 😉

tanuki
4. bře 2009

Jájdi, já dávala taky jen 50ml - do toho jednu lžičku. Ale poprvé mi nedošlo (blbka) že mlíko není sunar a že to nemusím ředit vodou...tak to chudák měla 1:1 s vodou a hrozně se šklebila 😀
Ilčo, tak to je vážně neuvěřitelné, že to takhle klaplo napoprvé 🙂

Tak jsem se dnes poprvé vykopala jít cvičit - muž mě přemluvil..a zrovna dnes posunuli začátek místo v 6..v7, tak jsem jela dom 😀 Dilema s večerním divadlem za mě bylo vyřešeno 🙂 Muž mluvil s mamkou, zda ěnkoho nesehnali a že bych teda kdyžtak šla..a do toho mně volal tchán, že divadlo není, pro nemoc jednoho z herců 🙂

betina
4. bře 2009

ahoj holky,

jajdi, ta kaše nám taky trvala, než se veruš naučila a když se naučila se lžičkou, tak ted nám kaše trvá tak půl hodiny, protože veruš se chce krmit sama 😀jinak jsem ráda, že je ti jajdi aspon trochu líp 😉a že je u tebe ještě mamka. u nás byla opět noc katrastrofa, už jsem smířená s tím, že kruhy pod očima budou mít doplnkem asi navždy 😀 nejvíc mě štve, že jak jsem byla nemocná a bylo mi fakt dost blbě, ani jedna babička nemohla přijet, mají moc práce, takže to člověk opravdu musí zvládnout sám, njn, co se dá dělat. 😠

jajdi, ještě že jsi napsala o té dovolené, já na to z lonska zapomněla, že ji ještě mám 😀

ilci, to jsem ráda, že to nachlazení u tebe aspon ustupuje

spetra
4. bře 2009

Ilči: právě kvůli penízkům, tíží nás dost hypotéka... ☹
jsme se dnes s MM dohodli, že jdeme do 2 leté... tzn. že za rok budeme usilovně pracovat na sourozenci... no jsem na sebe zvědavá jak to všechno zvládnu.... 😅 myslím, že školu asi vzdám... 😔
radus: jo bradu... 😀 tu má T. taky mooc rád... 😀 a neotáčí se ani na bok? Mě se T. začal otáčet na boku už dávno a motivovalo ho právě prso... 😉 6. měsíc je průměr a vy do něj ještě nějakou dobu máte - takže vklidu...
o dovolenou jdu hned taky požádat meilíkem... 😉

radus78
4. bře 2009

spetro, moc se jí nechce ani na ten bok, když si lehnu vedle ní tak se trochu snaží, ale když se ji snažím motivovat hračkou, tak na ni prdí jak na placatý kameň. 😠

jajdaelda
5. bře 2009

dobré dopoledne kočky....

tak jsem včera opět zkoušela kašičku...fakt netuším,co dělám blbě, ale píšou,že na 200ml mlíka má přijít 3-3,5 pol.lžíce kaše...tak jsem dala 3 lžíce do 130ml a pořád to bylo tekuté...tedy flaškou to už neprošlo,ale na lžičce to plavalo...nejhorší bylo,že Kubulín měl šílenej hlad,takže jsem nestíhala lžičkou,furt se po tom sápal 😅 ....nakonec jsme skončili u stříkačky...snědl skoro všechno...a spánek? od 20:45 - 5:15 😀 Jenže mě to moc nepomohlo,protože já se budila už od dvou,nejdřív tak nějak ze zvyku a pak bolestí prsou,protože jsem je měla nalitý jak Dolly Buster 😀 a nevěděla, jestli mám jít odstříkat nebo ne....

beti..snad i Tobě už je líp....s těma babičkama je to fakt smůla a věřím,že to naštve.....mě dost pomáhal i manža, fakt je zlatej, jak to zvládal,když jsme byli v nemocnici i pak doma....teď je mu nějak špatně,tak se o něj budu starat zase já 🙂 ...včera jsem to zvládla bez prášků,takže doufám,že to tak už zůstane a dám se do kupy...

spetro...tak my začneme,až bude Kubulínovi rok...ona ta rodičovská je totiž do dvou let dítěte,tak abychom to do října 2010 stihli.....já si původně myslela,že je na 2 roky od doby,kdy se začne pobírat 😒

radu...máte opravdu ještě čas.... v té knížce s tipy pro pohyb s miminkem píšou,jak na přetáčení...škoda,že jdu do práce až za 14 dní, naskenovala bych Ti to....hračka je dobrá motivace, ale oni radí,jak na to s Tvojí pomocí,není to nic světobornýho ani náročnýho......mrknu,jak je to dlouhý a kdyžtak Ti to písnu do IP 😉

ilci
5. bře 2009

no, my byt splatili v létě, navíc jsem dostala slušné odstupné, takže si dovolím říct, že finančně to ujde, ale samozřejmě chce člověk vždycky víc, než má 😉
spíš už koukám po větším bytě, ale tady je to celkem problém
s jedním dítětem se jakžtakž vejdem, ale se dvěma už by to byl mazec

beti, mě když bylo blbě a měla jsem horečky a potřebovala jsem aspoň někoho, kdo by došel s prckem na kyčle, taky nebyli lidi
ale naši jsou v práci a tchánovci byť důchodci, mají bohatý kulturní program
nakonec šel se mnou manža, já se bála prcka nosit, jak se mi motala hlava
a poslat MM samotnýho, tak netrefí 😀

tak kašičku zatím nedávám, ale podle dr. už můžem začít s příkrmama, takže to nechám na příští týden a začnem na prckovi "narozeniny" 😀

jajdaelda
5. bře 2009

ilci...koukala jsem na Mikše, že za měsíc a kousek vyrostl o 5 cm 😕 to je tedy čahoun 😀

já jsem zkoušela dávat Kubovi banán a dužinu hroznovýho vína a hrozně mu to chutnalo 😀 tak doufám,že bude mít apetit i do budoucna....s příkrmama asi začneme tak od poloviny 5.měsíce...

ilci
5. bře 2009

od narození narostl o 15cm
za chvíli mu bude kočár malej 😀

jajdaelda
5. bře 2009

My už máme problém s postýlkou,co má u nás v ložnici...tam mu zbývá tak 5-7 cm 🙂 ,proto ho i zkusíme dát v neděli do své postýlky do pokojíku...jsem na to zvědavá, protože určitě,jak bude mít prostor,tak se bude točit a čekám,že monitor bude řvát každou chvíli...

spetra
5. bře 2009

jajda: já si říkám, že kdyžtak půjdu na neschopenku když se hned nezadaří... stačí když budu těhotná... 😉 chci ten odstup co největší, takže zašnem tak aby se nejdřív narodilo ve 2 letech T.... 😉
ilci: a jak veliký máte byt?
taky mám v plánu začít dávat příkrmy na T. narozeniny... 😉 ale o měsíc dýl.... tak to Mikeš pěkně roste, no má po kom.. 😉

ilci
5. bře 2009

máme 65m, jedna ložnice 8m 😀

radus78
5. bře 2009

ahoj holky,taky na tom nejsme finančně zrovna nejlíp a nejhorší je, že MM bude pracovat jenom do konce března a pak půjde na pracák,pokud se mu nepodaří sehnat práci. ☹ Do toho splácíme byt, potřebujem nové auto a příští rok bysme taky měli řešit větší byt. Ten náš má jen 47m, takže jsem tu dost na těsno. 😒

jajdi, díky moc a nešla by ta knížka vyfotit foťákem? Kdyby to bylo nějaké solidní rozlišení, tak by to třeba šlo přečíst. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru