III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

betina
6. bře 2009

jajdi, co ta moučka na tvářičkách znamená?

my byli ted venku a je tam tak hnusně, celá jsem promokla, super a mrnous začíná nějak pšikat a pokuckávat, takže jestli to chuděrka chytla ode mě, tak se máme na co těšit ☹

to je teda na víkend oslav, to koukám!

ilci
6. bře 2009

Mikeš spal po rehabce 3 hodiny a taky jedl naposled před 9h 😉
ale už je po jídle a zase řádí na dece

Mikeš má ve tvářičce opět jakoby potničky nebo malé vyrážky, ale dr na to nic neříkala

radus78
6. bře 2009

ahojky, tak jsme byly dneska na vojtovce a momentálně nemusíme cvičit, říkal, že tu nožičku má krásně volnou, ale že by to měl vidět ještě ortoped a tam jdeme až za měsíc.

Zrovna dneska jsem s mámou řešila židličku. Mě se líbí dřevěná, která pak jde rozložit na židličku se stolečkem, ale zase nejde polohovat. Takže zatím budeme papkat asi v autosedačce nebo v křesílku 🙂

Tomášům přejem všechno nejlepší!!! 😀 😀

betina
6. bře 2009

radus, prosím tě, co jsi dávala Aničce na kašel, jak měla ted nedávno? děkuju. já mažu tymiánkem, ale asi to moc nepomáhá

radus78
6. bře 2009

beti, dávala jsem sirup Hedelix, ale prý je dobrý i Mucosolvan pro děti. Tymián nám taky nepomáhal. ☹

jajdaelda
6. bře 2009

beti...je to defacto plíseň ☹ mívá ji dost kojených miminek...někdo se toho nemůže zbavit celé kojení,někdy pomáhá genciálka.....bývá bílý jazýček a někdy právě se to dostane i do tvářiček zevnitř....měly by se furt sterilizovat dudlíky, láhvičky, prát hračky ☹...tak doufám,že se nám to nerozjede...

Tomíkům vše nej nej nej 😉

ilci
6. bře 2009

jsem dostala kytku k MDŽ
napřed jsem marně přemýšlela, proč MM koupil kytku 😀

jajdi, jj, má to v jeden den
narodil se o něco dřív a tchýně říkala, že se nedívala do kalendáře, kdy má vlastně Tomáš svátek

Mikeš má suchej kašel a na to máme Sinecod
zatím po 2dnech užívání pozoruju mírné zlepšení

jinak dudlík a klobouček na kojo i lahve sterilizuju furt, hračky taky furt peru nebo omývám

spetra
6. bře 2009

holky, dnes nám laktační poradkyně na cvičení říkala, že čím je kaše řidší tím líp pro dítě na trávení...

jajdaelda
6. bře 2009

spetra...tak to je dobrá zpráva 😀 akorát tekutá se fakt dává blbě lžičkou 😒

tanuki
7. bře 2009

ahoj§ dnes jsem tu první 😕 😀
Kvasinky na jazýčku teda máme pořád 😠 po genciánce se to zlepší, ale vrací se to.
V noci kojím pořád 😅 už jsem rezignovala, normálně jí mám v posteli..sice jsem jí tuto noc nechala asi půl hoďky plakat, ale dokud nedostane prso, nic nepomáhá. To bych chtěla vidět, co by dělala, kdybych jí už nemohla kojit?!?! Tchánovci chtěli vzít V. ukázat její prababičce (je na tom blbě)..tak jsem jela taky. No, opět překvapili 😠 V. usnula v autě a tchýně říkala, že bychom jí tam mohli nechat, ať se prospí 😠 😠 😠

spetra
7. bře 2009

nechat a autě? 😖 to jsou nápady.... ☹

radus78
7. bře 2009

tanu,oni někteří hold nepřemýšlí. 😖
Anička sice v noci spí v postýlce, ale ráno si ji dám k sobě a spíme dál. 😀 Někdy usne hned, někdy třeba až za hodinu, ale většinou ještě usne.
Koumala jsem tu její prcku a myslím, že jsme to snad zachránili před zarostením. Ale bylo to za 5 minut 12 😅

betina
7. bře 2009

ahoj holky,

tak jsem se vrátila od tchánovců, noc hrůza, řevem se vysílel a usnula o půlnoci a pak se budila až do rána ☹ jinak se nám totálně rozjela rýma a kašel a to tak, že jsem musela nasadit Mucosolvan a Nasivin a zítra, pokud to nebude lepší, tak pojedeme na pohotovost. ☹

jajdaelda
8. bře 2009

ahoj holky...

beti, držte se a hlavně ať jste brzo fit...

tanu...to je docela síla s tou tchyňou 😠

tak holky,dneska bude mít Kubulín premiéru ve svém pokojíku.....dala jsem ho tam spát už teď,aby si zvykl na prostředí...dneska se budil opět v půl jedné a v pět...jenže mezi 3 a 4 se svíjel prdíkama...nasazuji opět Sábíka

a při neděli přišla skvělá zpráva...psal mi můj nejlepší kámoš,že jsou těhotný 😀 ...moc jim to přeju...pořád se strachovali,že jim to nepůjde...

spetra
8. bře 2009

jejda beti chudák Verunka... ☹ už je líp, nebo jste to bez pohotovosti nezvládli?
tak náš T. dnes na veletrhu u jedněch plyšáků začal tak výskat, že jsme neodolali a koupili mu ho 😉 jinak jsme mu nakoupili už nádobíčko, čepičku atd.
T. po první noci v pokojíčku - místo 4 vzhůru byl 5x... ach jo... ☹ tak snad bude dnes max. 3x 😉

jajdaelda
9. bře 2009

dobré ranko....

no tak...nám se první noc v pokojíku taky moc nevyvedla - vzhůru ve 23:30, 3:00-4:00 😖 , 5:00-6:20 😖 a pak v 8:00...jenže asi to byl tím,že měl bolení bříška...včera snědl dost banánu a nemohl to vykadit, a je nafouknutej...normálně z něj šel tuhej bobek 😅

no,tak dneska bude jen mlíčko a kašička a snad se to upraví....

beti...je už trošku lépe?

betina
9. bře 2009

ahoj holky, tak včera to bylo lepší a dneska zase horší, tak jsme byly u dr. tak je to rýma, která se jí dostala do horních cest dýchacích a od toho to hrozný chrčení ☹ ale měly by zabrat přírodní léky, jako ten mořskej sprejík apod..tak uvidíme, ale MM byl ráno nějakej špatněj, tak si myslím, že se mi vrátí domů. je to sranda, sama jsem to přechodila a ted mi lehne celej zbytek rodiny, tak zase kolem nich...njn, to je úděl nás matek 😀

tanu, takže jsi byla s veletrhem spokojená? to je dobřě

jajdi a jak je manželovi, vyležel to přes víkend? jinak taky přemýšlím o přesunutí do pokojíčku, uvidíme

ilci
9. bře 2009

holky, tak už máte děti v pokojíčkách, jo?
já bych musela napřed z pokojíku něco vystěhovat, aby se vešla postýlka, má jen 8m 😀
ale okno přes celou stěnu a ještě balkon
kdo tyhle baráky vymýšlel ....

Mikeš má kašel lepší, jinak jsem taky plánovala návštěvu dr.
tak snad nebude třeba

beti, tak ať se ti rodinka uzdraví

spetra
9. bře 2009

tak druhá noc v pokojíčku docela úspešná, vzbudil se jen 2x 😉 To už tady dlouho nebylo....

radus78
9. bře 2009

beti, podložila si Verunce postýlku? Já ji podložila knížkama tak 15cm, aby měla hlavu výš. Líp se jim pak dýchá. 😉

tanuki
9. bře 2009

ahoj holky, beti, já tě teda obdivuju, že máš ještě sílu být milá atd 🙂
Jajdi, banán??? mě tu něco uniklo! Vy už takhle úplně přikrmujete 😕
Ilči, přesně, Veru má sice 12m, ale jedna stěna okno+topení+stoupačky od topení, další stěna 2 vestavěné skříně (staré)😠 a my máme v ložnici jen jednu skříň..brala bych to úplně naopak - v ložnici je hlavně ta postel..tam by to nevadilo. Takhle v dětském nemůžu dát pořádně nábytek. A prohodit to nechci - kvůli balkonu

jajdaelda
9. bře 2009

tanu...nepřikrmujeme...jen jsem ten banan zkusila dát Kubulovi no a on mu strašně šmakoval 😉

betina
9. bře 2009

radus, jj podloženo máme,ale oni ty noci jsou naštěstí stejně hrozný jako bez rýmy 😀

tanu, milá nejsem, hlavně MM by popovídal 😀 ale ve čtvrtek jdu večer ven s holkama, na 2 hodky, ale jdu po 8 měsících, se na to klepu jak čuník před porážkou 😀

jajdaelda
9. bře 2009

beti...Ti závidím...taky bych někam vyrazila..

máme tichou domácnost ☹ ....

betina
9. bře 2009

jajdi, jak to? pokud o tom chceš mluvit... ☹

ilci
9. bře 2009

jajdi, to je blbý
a tobě už je líp? nebo jsi ještě na práškách?

já chci ve středu začít s mrkví, kojím částečně, tak už můžem

jajdaelda
9. bře 2009

já se cítím už dobře a to je právě ten kámen úrazu....manžovi vadí,že už bych chtěla jet s malým do města...prý že mi už otrnulo....prý,že mi zabaví klíčky od auta 😠 ...on měl celý víkend nějakou rejpavou....což o to,já si udělat srandu ze sebe umím, ale v tomhle případě to přehnal...šlo spíš o to,jak to řekl a ke všemu před mojí maminou...no,nějak to neumím rozdejchat a přejít 🙄 ....ke všemu jsme oba zabejčení,takže nevím,kdo ten krok první udělá....jenže mě takovýhle stavy deptaj....

ilci...tak to držím pěstičky,ať Mikšovi šmakuje....a budeš vařit domácí???

spetra...a neřikala ta poradkyně,kolik té kašičky takhle velký míma můžou??

ilci
9. bře 2009

tak u nás dělá první krok vždycky MM
ale je fakt, že se vlastně nehádáme, já se akorát občas vytočím a on se mi omlouvá 😀 😀
dřív jsem bývala vznětlivější, ale on je takovej kliďas, takže mě to vedle něho skoro přešlo

ze začátku budu dávat skleničky, domácí zelenina už je nic moc a ta kupovaná mě nepřijde zdravotně pro mimčo dobrá
pak budu vařit, až bude domácí, ev. mražená a Mikeš toho víc sní 😉

radus78
9. bře 2009

beti, hned bych taky někam šla, ale momentálně nějak není s kým 😒

jajdi, u nás to vždycky nějak přejde samo, tak doufám, že to brzo vyřešíte.

dneska jsem Aničku vážila jako každé pondělí a přibrala si za týden jen 30 g. Minulý týden to přitom bylo 200g. Tak nevím, hlady neřve a tváří se spokojeně. Jenom jestli neznamená to, že všechno hryže, že má ještě hlad. 😔

jajdaelda
10. bře 2009

dobré ranko,

radu,jenže při tom "přecházení" já mám pocit,že to ve mě zůstává...já sipotřebuju o tom popovídat...no uvidíme...není to zas taková tragédie...jen mě psychicky ničí,jak kolem sebe chodíme mlčky a povídáme si jen to nejnutnější ☹

ilci...taky se moc nehádáme...právě o to je to pak horší,protože já s tím neumím "pracovat"...já totiž měla téměř vždy bezkonfliktní vztahy...

tak včera Kuba snědl 120mlkaše a ješte vypil dost z prsa,tak jsem si říkala,že bude hezky a dlouho spát...šel do hajan v 19:45 ve 22:00 šílenej řev a kroutil se u toho,tak jsem myslela, že ho bolí bříško, tak jsem ho chovala,zpívala a nic ☹ ,tak jsem mu dala prso...celý ho vypil a usnul 😅 no a pak ještě ve 2 a v 5:30....tedy holky, obdivuju vás,co vás mimi budí po hodině...já jsem takhle mrtvá 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru