III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

jajdaelda
22. bře 2009

radu, copak malou trápí??? 😨 Tak přeji,ať je dnešní noc lepší...

dneska jsme byli v Hypernově,mají tam akci na Hami příkrmy a přesnídávky, tak jsem nakoupila zásoby...mají trvanlivost až do 2010/11,tak se to určitě neztratí 😉
Jnak Kuba stále vstává v těch svých 0:00, 3:00 a 5:00 a ani kaše na noc nepomáhá,tak zkusím zítra dávát přes den z obou prsou....zase jsem četla v knížce,že v tomhle věku už je schopné spát celou noc ...fakt jsme tady nějaký zvláštní vzorek miminek 😒

ilci...a když se Mikeš vzbudí ne na jídlo, co s ním děláš?

betina
22. bře 2009

jajdi, asi ano, ale na druhou stranu jsem, myslím, ještě neslyšela o miminku, které by celou noc spalo ve svém okolí. je pravda, že některé spí líp a některé hůř, ale celou noc ani jedno 😠 náš malý terorista usnul v 8 a zatím se neprobudila. jak byla včerejší noc hrozná, tak přes den spala 2,5 hodiny v kočárku a nebyla ke vzbuzení 😀
jajdi, tak ta cena je supr, když já se furt bojím jí to jídlo kupovat ☹ , i když ji sama vařím asi větší patláky 😀

jajdaelda
23. bře 2009

beti...no já "bohužel" ano....kámošce spí cca od 21:00 do 7-7:30, max. se probudí tak kolem 5.na kojo
beti...no já jsem taky spíš zastánce vlastního vaření,ale říkala jsem si,že na ty první příkrmy nebudu vařit každý den jednu mrkev či brambor,abych mu dala 1-2 lžičky...pak až jedno kojo úplně nahradíme příkrmem,tak mu to budu vařit sama...no a nebo když budou hlídat babičky,tak se to taky určitě hodí...

Jinak Kubulín se naučil pištět 😅 ,takže doma máme fakt veselo...píská,když se mu něco líbí, píská,když se mu něco nelíbí 😀

ilci
23. bře 2009

kamarádce spí mimčo od začátku od 19h do 8-9h a teď už bez jídla, prcek má cca 8měsíců
vždycky mě tak akorát provokuje 😀

prcek usnul po 22h, vzbudil se až ve 3h, tak jsem nakojila, v půl 6 ho probral tatínek, který vstával do práce a v 6h už Mikeš usoudil, že dost bylo spánku a chtěl vstávat
půl hodiny jsem ho ukecávala, ale nedal si říct 😀 😀

jajdi, když se budí ne na jídlo, dám dudlík a většinou musím nosit, třeba 5minut, nebo aspoň houpat na rukách

na ten just jsem koukala, pokud to nebude někde v lékárně, budu kontaktovat tu paní, co jsem taky našla na stránkách, bydlí kousek od nás
ta mastička by měla stát kolem 300Kč, že? aspoň jsem to našla na netu
jinak Mikeš kašle výrazně méně, ale chrčí pořád, hlavně po jídle
takže i vojtovku cvičím méně, ať se zbytečně nezadýchává

ilci
23. bře 2009

ty příkrmy - já vždycky studuju složení, protože třeba zrovna Hami dává i další věci, které nejsou v názvu - např. ve skleničce Mrkev a brambor je trošku porku a tak
asi to není nic tragického, ale mě to trochu vadí, i to, že zahušťují rýžovou moučkou apod.
Hipp má zase v něčem sůl
takže od Hami toho mám jen pár, spíš mám z DM Alnaturu, ta má být i bio, pak jsem nakoupila i nějaké ovocné
vařit se chystám taky, zatím asi z mražené zeleniny, až bude čerstvá domácí, tak pak z ní
ale hodně dětem chutnají víc skleničky než domácí strava 😀 😀

spetra
23. bře 2009

beti: nám pokojíček trochu pomohl, jeden den spí krásně (2x vbuzení na kojo) a druhý den katastrofa... v ložnici to byla katastrofa pořád.... teď jsme u babičky, tak spíme spolu a ještě před pokojem je plynový kotel který dělá randál, tak to může být tím.. i když první noc když jsme tu spali tak spal v pohodě...
já se na sporták moc těším, ale samozřejmě počkám než bude T. sedět....

spetra
23. bře 2009

co znám já tak celou noc spí jen některé mimča, které nejsou kojené ale na UM
jj, je potřeba číst sloužení těch skleniček, vařit se mi moc nechce ale budu to střídat právě z toho důvodu aby pak neodmítal domácí stravu...

jajdaelda
23. bře 2009

ilci...taky jsem koukala,že tam je porek a hrašek...ale v tom malém množství to snad fakt nebude problém..dle mého lepší než právě ta sůl....a ta rýže mi nevadí, protože zahušťuje stolici...

holky a musí se dávat čerstvě vařené nebo se může dát do ledničky a použít druhý den?

tak já jsem dneska četla, že do půl roku by se měla mimča v noci krmit a po půl roce to noční krmení omezovat...a taky,že kaše by neměla být poslední jídlo večer, že je sytá...tak ji zkusím dát dneska v 5-6 večer a pak už jen kojo...

holky, nebojte...my to všechny vychytáme a za chvíli budeme mít taky celounocspící 😀 miminka

ilci
23. bře 2009

jajdi, tak já stolici hustit nepotřebuju, v pátek vytlačil tuhý bobek 😒
doufám, že nebude mít zácpu, už dva dny se kroutí

jajdaelda
23. bře 2009

úplně tuhý??? Kuba má tužší po té kaši,ale pořád to teče 😅

radus78
23. bře 2009

jajdi, byla jenom přetažená a vykřikovala mi ze spaní a strašně sebou mlela.
Dnešní noc už byla v pohodě. Vzbudila se po 4. hodině na jídlo a pak spala do cca půl sedmé. V 7 se najedla, usla u toho a spala do 9. Akorát asi zase dostáváme rýmu 😒
Ilci, já platila za tymián 330Kč.
Jajdi, četla jsem si, že to co uvaříš, máš dát do tvořítek na led, nechat zmrznout a pak vyklopit do sáčku a nechat v mrazáku. Vždycky pak rozmrazíš jenom to co prcek sní. 😉

ilci
23. bře 2009

jajdi, fakt úplně tuhý bobek, dospěláckej
takže já spíš potřebuju ředit 😀 😀

tanuki
23. bře 2009

ahoj holky, včera jsem sem psala, pak se to neodeslalo a neměla jsem sílu to psát znova. Asi na mě něco leze, cítím se blbě. Včera Veru dostala večer zas (podruhé) trochu nutrilonu, buzení ve 22, 1:30, 4:30 a vstávaly jsme po dlouhé době v 7, obvykle vstáváme v 6:15 😀 ale jak vstáváme všichni, tak to neberu ttragicky, jen o víkendu bych si někdy ráda přispala!
Verča je přes den výborná, tak si říkám, že člověk nemůže mít všechno 🙂 Jen..už jsem se tak 7měsíců nevyspala, tak bych někdy ráda 😀

ilci
23. bře 2009

tanu, taky jsem včera říkala MM, že jsem se půl roku pořádně nevyspala 😀
dneska vstával už v 6h, normálně to bývá o 1-2h později a měl celý den nějaký rozhrkaný, nemohl furt zabrat na spaní, chtěl se nosit

jajdaelda
23. bře 2009

no o spaní mi nemluvte...dneska jsem vzhůru od 4:45 😠 A nejlepší je manža, když se mě ráno zeptá,co se děje, že nemluvím a tvářím se jak vyvoraná myš ....už skoro půl roku mu říkám,že se nic neděje, jen jsem se nevyspala 😀

tanu, tak se nadopuj přírodníma vitamínama,ať jsi brzo fit...

radu, s tím zamrazením to je super tip 😉

tanuki
23. bře 2009

no ti manžové..jednou se ten můj staral o Veru půl z těch vstávání, co mám já..a byl totáááálně KO 😀 no, já to mám dvojnásobné a úplně každou noc 😀 😀 😀 Vaši manžové pracují, kdežto, ten můj.. 😉
Jsem si teď s Veru zdřímly, docela mi to pomohlo.

Jajdi, s těma komerčníma stránkama o autosedačkách jsem myslela- samé obchodní..

Beti, jak se Verunce líbí manduca a jakou máte barvu?

V sobotu jsem viděla u kamarádka deuter kid comfort III a vypadalo to nádherně 😅 tak jsem odma jukla, kolipa že to stojí, ehm..no uvidíme 😉

ilci
23. bře 2009

jsem si teď byla lehnout a jal jsem přetažená, stejně nezaberu 😠

mrazit do tvořítek každou složku jídla zvlášť - krom brambor, ty se nemrazí a pak jen kombinovat po libosti

tanuki
23. bře 2009

jé, já se tak těším na to krmení, Verča to bere jako hroznou křivdu, když mi něco dáváme do pusy a ona má na nás jen koukat. No, ale zas když jí to nebude chutnat..což se jí nebudu divit - nemastné, neslané..

spetra
23. bře 2009

mě kolegyně z práce říkala ještě když jsem byla těhotná, že mít dítě znamená se už nikdy pořádně nevyspat...
s těma tvořítkama super typ díky... 😉

betina
23. bře 2009

spteri, tak to tvé kolegyni věřím 😀 svatá pravda

betina
23. bře 2009

tanuki,

jinak manduca, zatím v ní byla veruš jen 2x a žádnej moc velkej úspěch 😀 , ale musí si zvykat, porotže na jaře v ní bde často.m áme takovkou béžovo-šedou. já chtěla limitovanou edici, takový žlutý kytičky, moc pěkný, jenže MM prskal, že to nosit nebude 😀

ilci
24. bře 2009

já mám zatím na nošení takové nosítko s konstrukcí, až bude teda sám sedět

já občas ty příkrmy aspoň olíznu, jak to chutná
mrkev je dobrá i tak, ale třeba květák je nic moc
i prcek protestoval, tak jsem mu musela do druhé půlky květáku opět zamíchat mrkev 😀
pak to konečně jedl bez protestů
akorát teda zásoby mrkve rychle dojdou - takovým tempem

betina
24. bře 2009

ilci a po květáku ho nebolí bříško? ty jo, já myslela, že je prdlavej 😀 my jsme zatím na mrkvi a bramboru, samotnou mrkev nechce 😀

ilci
24. bře 2009

oni to údajně dělají jen z těch růžiček a ty by neměly být prdlavé
takže nakonec Verunka papá?
to je bezva

jajdaelda
24. bře 2009

holky, taky už se těším na příkrmy 😉
Tak Kubulín byl včera jen na koju, žádná kaše a vzbudil se o půl jedenácté a cítím,že nějak divně smrdí,tak jsem ho rozbalila a najednou to z něj teklo ☹ žlutozelený a řídký ☹ a fakt to tedy smrdělo...pak se mu očividně ulevilo,ale ráno opět plná plenka a teď při koju zase ☹ tak nevím,jestli mám zavolat dr. anebo zkusit tu mrkev....

ilci a masíčko už jste zkoušeli?

Kubulín se začíná přetáčet na záda, takže včera skončil asi 4x na dlažbě 😀

jajdaelda
24. bře 2009

taky máte tak hnusné počasí?? Tady je neskutečnej vichr...a včera v noci fičelo, do toho se přihnal déšť, kterej přešel v hustý sněžení a do toho se blejskalo a občas i zahřmělo 😒 fakt jarní počasí...ale o víkendu má být 13-17, tak jsem na to zvědavá 😉

betina
24. bře 2009

jajdi, jojo, to pořád slibujou oteplení a prd, prd. jajdi a nechceš zkusit dát do té mrkve trochu rýže? ona by měla stavět, ale nevím, jak jste na tom s příkrmama a když se ti to nebude zdát, tak bych zavolala dr.od toho tady je 😀

jajdaelda
24. bře 2009

no, už jsem jí volala, protože má teplotu a usnul mi na dece na zemi,což udělal zatím jen jednou a to když nespal 3 hodiny,takže mu asi fakt není dobře...nechám ho prospat a pak jedeme

s tím počasím máš beti pravdu, pořád něco slibujou a pořád to je hnus,ale já věřím,že to léto snad alespoň chvíli bude...

holky, čas se mění teď v sobotu? To jsem zvědavá,jak nám to naruší spací režim 😒

betina
24. bře 2009

jajdi,

na ten režim jsem taky zvědavá, když už aspon něco funguje, tak se to zase změní 😠

s tou teplotou, tak to raději běžte, já ti chtěla napsat, že tu zelenou srajdu měla Veruš asi 3x, ale vždycky to tak po 2-3 dnech přešlo, ale teplotu asi neměla, jsem jí neměřila ☹

radus78
24. bře 2009

Ahoj holky, u nás počasí ještě ujde, ale ono to k nám dorazí... 😠
Taky jsem zvědavá jak na nás dolehne změna času, ale aspoň bude ráno dýl tma. Anička když vidí, že je světlo tak chce vstávat a pak řve, že je nevyspaná.

ilci, jajdi, jak jste dopadli u doktora??

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru