III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

radus78
8. dub 2009

tanu, jsem te s tou pochvalou za krásného králíčka předběhla 😀 😀 Ale je to fakt super.

ilci
9. dub 2009

krásnej králíček 😉
to mě konečně nakoplo, abych taky něco spáchala 😀

ilci
9. dub 2009

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

Krásné jaro začíná,
květy posetá je louka
a opět celá krajina,
voní jako mladá holka.
Snad všem hřejivé sluníčko,
zažene jiskru v oku
a klukům dejte vajíčko,
dědkům pak kapku moku.

Veselé Velikonoce 😀

radus78
9. dub 2009

ilci, ty si šikula. Děkujeme za přáníčko. Mikeš je fakt fešák 😉 🙂

radus78
9. dub 2009

uvidím, jestli mě to taky nakopne 😀

radus78
9. dub 2009

tak jsme po půlroční prohlídce. Váha skoro 7800g míry nevím. Dítě řvalo a sestřička mi to nenapsala do průkazky, tak tam musím zkusit zítra zavolat, ať vím kolik měří 😀 . Ptala jsem se jí jestli je Anička opožděná, dr na ni jukla a řekla mi, že jestli je opožděná, tak její děti byly retardované. Je to prý šikulka. 😀 😀

ilci
9. dub 2009

radu, tak bezva, my jdeme za týden

tanuki
9. dub 2009

kdyby kapku moku, pořádnýho panáka 😀
Radu, to je bezva! Ono je to fakt těžký - na jednu stranu nezanedbat něco a na drhou respektovat, že se každý vyvíjí jinak.. My dnes byli za holkama, co jsme s nima byly na pokoji v porodce..a každá umí něco, co ta druhá ne 😀

spetra
10. dub 2009

ahoj holky, mám nefunkční pc, teď sedím v internetové kavárně... nemám čas vás dočítat... chvi vám popřát jen hezké velikonoce... 😉

jajdaelda
10. dub 2009

ahojky...tak ve středu přišla rodičovská na účet a dneska vyrozumění o přiznání 😀

spetro....to jsme rádi,že jste v pořádku a je to jen nefunkční pc....

taky všem přejeme krásné svátky jara, hodně sluníčka a pohody!

ilci
11. dub 2009

spetro, tak bez PC bych byla jak bez ruky 😀

letos se Velikonoce asi opravdu vydaří, je krásně, na mě teda až moc vedro, ale lepší než být pod sněhem 😀 😀

ilci
11. dub 2009

tak jsem upekla mazanec a kupodivu se povedl, krásně nakynul, než dojde MM, asi půlku sním 😀
chtěla jsem udělat prckovi půldort, ale radši jsme šli ven a teď už jsem utahaná a nechce se mi 😝

radus78
11. dub 2009

ilci, Mikešovi vše nejlepší!!!! 😀 😀 😀 Tak si dej půlku (u nás se tak říká velkému panákovi) 😀

spetro, teď jsem byla od čtvrtka večera bez PC, protože chytil vira a musel se přeinstalovat, no a byla jsem jak bez ruk. To je hrozné jak si na to člověk zvykne 😠

jajdaelda
12. dub 2009

ilci,Mikšíkovi dodatečně vše nejlepší!!!
Velikonoce se letos opravdu vydaří....zítra vyrážíme někam na výlet ....

ilci
12. dub 2009

děkujeme 😉

jsem to počasí zakřikla, je šedivý opar

dneska jedem k našim, zítra taky výlet
už se těším 😵
krásně kvete zlatý déšť, magnolie, stromy

radus78
12. dub 2009

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

holky užijte si výlety, Velikonoce a hlavně to krásné počasí 😵

radus78
13. dub 2009

ahoj holky, jak je po Velikonocích? Nám začala Anička sabotovat kočár. V sobotu 3/4 hodiny řevu než vytuhla v neděli to samé. Podařilo se mi ji uspat až když jsem ji chytla za ruku a houpala s kočárem. Dneska to bylo už jen 15 minut řevu. I v noci se nám to nějak hroutí. Sice jí jen jednou za noc, ale vykřikuje a musím ji uklidnit a dávat dudlíka tak co půl hodiny. Jsem krapet KO 🙄

jajdaelda
13. dub 2009

Ahoj holky...tak Velikonoce byly letos co se týče počasí, fakt luxusní....my byli dneska na Zvíkově a pak zajeli na obídek do Písku...no prostě vydařenej den....Kuba byl hodnej.........to kojení má fakt své výhody....krmila jsem na ochozu Zvíkova 😀
už se těším,až bude Kubík starší a budeme cestovat.....teď, i když je v nosičce,tak je to náročnější
Kuba se pravidelně křikem budí tak po 1,5 hodině co večer usne...někdy stačí dudlík a pustit noční hudbu..někdy musíme chovat...

betina
14. dub 2009

ahoj holky, tak jsme se vrrátily z mini dovolené 😀 bylo to super u mamky a u tchyně, jen malá dostala separační úzkost, tak jsem si s ní užila, mám ruce vytahaný 😀 k nikomu nechtěla a třeba 2-3 dny trvalo, než šla k někomu jinému....

malá hezky baští, ale stává se z ní lump a pěkně vyčuranej, pořád by se tahala, mamka musí dělat blbosti, začala lézt, ale dozadu 😀 , takže ji sháním pod sedačkou 😀

radus, máš už sporták nebo ne? mně malá začala takhle nespáavt v hlbokým, protože chtěla vidět, pořád se jakoby posazovala apod..tak je ted ve sportáku a spát se jí už nechce skoro vůbec, protože nechce o nic přijít 😀 kde jsou ty zimní časy, kdy vytuhla na dvě hodky v kočárku a basta 😀

opozděně ilci přejeme s Verunkou Mikšovi vše nej k půl roku, to to utíká!

ilci
14. dub 2009

děkujeme za přání 😀

ad kočár, jakmile se Mikeš vyspí, tak v něm ječí a nejradši by se nosil a koukal, co je venku
ale snažit se do sedu ho nebere
včera byl v kočáře skoro celý den, napřed spal - to jsme jeli lesem přes kořeny, šutry a on nic
ale k večeru už se vztekal, takže to celkem zvládl
večer ho MM položil na deku pod hrazdičku a to byl celej blaženej 😀

beti, tak už leze? ty jo 😉

betina
14. dub 2009

ilic, jojo, oni budou spát už čím dál tím mín a jen čumákovat 😀 😀
no lezení je takový silný pojem,ona se dostane na všechny čtyři a pak se rukama odrazí, nohy ji ujedou a tím se posouvá dozadu 😀

radus78
14. dub 2009

Beti, my máme kočár čtyřkombinaci. Přestala jsem ji dávat do té vnitřní tašky, protože jí bylo horko a taky jí to bylo docela malé. Možná ji vadí ten prostorkolem sebe, protože dneska jsem ji zabalila do deky, protože tu byla zima a neřvala. Ptala jsem se v poradně, jestli ji můžu zvednout opěrku a dr. mi řekla že ne. Prý až se sama posadí, abych ji nedeformovala páteř.Takže teď budeme dva měsíce řvát v kočáru než se posadí. 😠
Anička si zatím jenom snaží narvat si nohy pod sebe. Lézt naštěstí ještě ne 😀

tanuki
14. dub 2009

ahoj! tak my byli na chalupě.. Za smálo mlíka, protože jsem trochu sportovala 😠 😠 😠
V kočárku už se jí taky nelíbí ☹ nakonec tam usne, ale když je vzhůru, tak se čílí..
Mikešovi hodně zdravíčka do dalších měsíců a Verunce gratulujeme k výraznému pokroku!!! Z naší Verči je obratný kuliferda- natáčí se a doválí sudy kam chce, takže asi jen tak nepoleze - není to třeba 😀

tanuki
14. dub 2009

jo, taky jsme ve fázi, že nás totálně přestávají bavit hračky, které známe. Na návštěvě se chopila dřevěné myšky a nedala jí z ruky 😀 až jí bylo řečeno, že si jí může nechat a spokojeně jsme odešli 😀
Jajdi, co ten pejsek, je to dobré? Chci pořídit něco, kde už bude nějaká trochu činnost.. a zároveň jsem alergická na melodie, když se opakují dokola 😝

radus78
14. dub 2009

tanu, kde jsou ty doby, kdy jsme nevěděli co s mlíkem,že?

konečně jsem se dostala do DM a hledala příkrmy od Alnatury. Tak jsem je nenašla a ani místo, kde by měly být. ☹

betina
14. dub 2009

radus s tím sportákem fakt nevím, taky si myslím, že je brzo, když malá nesedí a ptala jsem se dr. a ona mi řekla, že vzhledem k živelnosti malé at ji tam dám, tak doufám, že nebude mít následky 😠

ilci
14. dub 2009

tak když Mikeš ječí, dávám ho v kočáře na bříško a to je spokojenej, obzvlášť když jde oddělat boudička a může koukat ven

Mikeš se teda jen plazí po břiše a dostane se kam potřebuje (většinou k nějaké zajímavé věci)
přijde mi spíš zručný manuálně, všechno rozebere, baví ho otáčecí zrcátko v koupelně a tak
že má na něco taky nohy - na to ještě nepřišel 😀

ilci
14. dub 2009

a hračky už jsou taky problém
momentálně si hrajem s mým papučem 😀
jako já s ním hýbu a Mikeš kouká, olizovat ho to nenechám 😀

tanuki
15. dub 2009

tak my máme první "vážnou chorobu" ☹ v noci 38.9, po obkladu 38.2 a 1,5hod po paralenovém čípku (půlce) 38,2...super.. nad ránem 39..tak je muž taxikem pro nurofenové čípky. Bratránek měl telotu v neděli, ale je prcek, ještě imunitu od maminky, my jsme v kritickém věku, tak od rána má i srajdu. Asi jí bolí zadeček, dost se zlobí u měření teploty a zavádění čípku

radus78
15. dub 2009

tanu, to je mi líto. A nejsou to zoubky? Zkus koupit místo čípků sirupek. Pokud nezvrací mělo by to být lepší než čípky když má srajdu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru