III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

chiwule
13. srp 2008

holky, když to tak čtu, tak je dneska fakt den blbec ☹

spetra
13. srp 2008

milo: to je fakt drsný.... drž se...

tanuki
13. srp 2008

ahoj těhule! jak to tak čtu, tak bychom mohly přejmenovat téma na něco jako "snažíme se donosit miminka co nejdál ve 3. trimestru" 😠 😠 😠 Tak Vám moc držím palce, aby to na příští kontrole dopadlo lépe!

Spetro a kolik jsi měla tlak?

Oskarko, koukala jsem do alba, taky chodíte na velké UZ k Břešťákovi 😉 Je moc fajn. Mít tak takového profíka u porodu...

spetra
13. srp 2008

141/90 prý je to hraniční, s tou bílkovinou v kombinaci to ale není dobré...

tanuki
13. srp 2008

a dělali ti už jaterní testy z krve? Jojo, bílkovina je problém, ale ten tlak zatím není tak hrozný. Zkoušela sis ho měřit, někde jinde? Je to dobré pro objektivitu...
Já mám skoro vždycky hraniční tlak, ale je to zatím jen psychické 😅 raději jsem si teď koupila tlakoměr (nebyl nejlevnější, ale nechám ho pak mamče...) a raději se přeměřuju relativně pravidelně sama doma...aby ze mě nedělali hypertonika, když nejsem. Ale po té poslední kontrole, kde mě strašili s placentou, budu u nich mít tlak asi o dost vyšší než doposud 😠

chiwule
14. srp 2008

ahoj holky doufám, že dneska ten den bude o trochu lepší než včera...

oskarko, jak jsi to udělala, že i na další velké UTZ chodíš dál k Břešťákovi? Mě se poštěstil jen screening ve 12tt, pak už jen u mé DR. A ta nemá moc kvalitní vybavení, není na tom vůbec nic vidět... Dá se k němu nějak individuálně objednat nebo tě k němu posílá tvůj gyndař?

tanuki
14. srp 2008

chiwule, moje gynn třeba úplně každého posílá na velký ve 20.tt (Břešťák, gennet nebo Podolí), na 1.screening jen někoho a na ten ve 30. jsme tam šli, protože podle taktéž né moc kvalitního UZ v ordinaci mé Dr. tam vyšly špatně některé hodnoty... ale když je vše OK, tak neposílají.

Dělají Vám to CTG? Mně zatím nikdy...

jajdaelda
14. srp 2008

Ahoj holky...
mě ho zatím dělali jednou před týdnem a to mimořádně,když jsem u dr. byla kvůli divným pohybům prcka. Jinak jsem se ptala sestřičky a oni ho dělají, pokud je vše v pořádku, až tak od 37.-38. týdne...Příští týden budu ve 33. a jdu na kontrolu, tak uvidíme...

eliotka
autor
14. srp 2008

Ahoj holky,

UZ je povinný ty 3 za těho. A to by se mělo jít tam, kde na to mají specializaci a kvalitní přístroje. Ale jestli se to dodržuje, to nevím. 😕 U nás naštěstí jo. 😉

tanuki a co je CTG, monitor? Ten se u nás dělá snad od 37 tt.

spetra
14. srp 2008

nějaké testy mi dělali před 3 týdny, tak nevím jestli je to ono - mám jen málo železa.
Dnes mě ale volala sestřička, že by mě doktor rád dnes viděl... dnes už byl tlak v pořádku, mimi taky... tak snad je to v pohodě... ještě mi děkoval, že jsem přišla, že měl o mě strach...tak jsem ráda, včera jsem z toho byla dost nervozní... tak holky nech máte dnes taky hezký den... 😉

tanuki
14. srp 2008

Tak to je super, třeba to byla kombinace dohry té infekce a také nervozity 🙂 Teď si zas můžeš hezky těhulkovat...

To CTG by měl být monitor na kontrakce, ale i ozvy miminka..asi to teda většinou dělají až v porodnici..

ilci
14. srp 2008

mě dělali KTG při velkém utz ve 30tt u mého dr.
ovšem prckovi se nelíbilo, že ležím na zádech a dělal pěkné kotrmelce, vždycky jsem se lekla, jak přístroj pískl, aby to zaznamenal 😀

chiwule
14. srp 2008

mám dojem, že CTG se dělá opravdu jen v nemocnici při příjmu k porodu - ať přirozenému, vyvolanému nebo císařem - a nebo pokud hospitalizují s rizikovým těhu před termínem porodu. Alespoň tak to fungovalo za mého pobytu u Apolináře 🙂

eliotka
autor
14. srp 2008

Tak u nás se chodí na monitor povinně v rámci poradny. Ale asi právě až tak 14 dní před porodem. To je ale asi proto, že 14 dní před porodem se stejně už musí už chodit do vybrané porodky, že jo?

Holky, když mimčo ponesete z porodky, tak ho dáte do rychlozavinovačky a do autosedačky, nebo do fusaku a autosedačky? Objevila jsem totiž hezkou rychlozavinovačku, fleece. Ale nevím, jestli to není zbytečné? My ještě fusak do kočárku nemáme, tak nevím, zda se dá dát zároveň do kočáru i do sedačky?

rehos
14. srp 2008

Eliotko super fusak 3v1 od Emitexu je jak do kočárku tak po odepnutí jedné části i do autosedačky,je krásně teploučký,protialergický a prý se ani nedělají žmolky,vnitřek je fleece

rehos
14. srp 2008

CHiw pěkné bříško 😉

eliotka
autor
14. srp 2008

Díky za tip, rehos 🙂 Jdu juknout.

eliotka
autor
14. srp 2008

rehos, a ten fusak je i na větší zimu? Asi jo, viď?

Jaké číslo kombinézy kupujete? Nevím, jestli se děcko dá do kombinézy a ještě do fusaku? Nebo kombinéza a deka či mikina a fusak? 😕

smardik
14. srp 2008

eliotka kombinézu mi holky říkali ideálně 3-6

rehos
14. srp 2008

Eliotko je i do velké zimy 😉

chiwule
14. srp 2008

rehos, díky, a to už ho mám zas o notný kus větší 😉 jen nezvládám z nového foťáku dát fotky do pc ☹

s tou kombinézkou by mě to taky zajímalo - jestli koupit rovnou na 3měsíce - 6 měsíců, když se malá narodí ideálně v říjnu a nebo mít jednu záložní menší na 0-3 měsíce a pak dokoupit podle velikosti miminka ?

rehos
14. srp 2008

Chiw já radši kupuju větší velikosti,radši to ohrnu než aby nám to nebylo.Taky mi doktor říká že malá bude dost velká 😀

chiwule
14. srp 2008

mě taky vyhrožují, že jestli vše zůstane stabilizované jak je, tak spíš ještě budu přenášet a malá bude taky dost velká 😀 podle grafů vývoje, co mi dělali na posledním UTZ v nemocnici, když jí donosím do 40tt tak bude mít tak 3,8kg 😨

rehos
14. srp 2008

No já mám počítat taky kolem čtyř kil a po podrobnějším průzkumu jsme zjistili že všechny holky měly čtyři nebo i přes čtyři kila 😒

rehos
14. srp 2008

Myslím holky v rodině 😉

betina
14. srp 2008

holky,

ono teba se podívejte do rubriky porod...tam je podrubrika, kolik byl odhad mimi a kolik reál a ve skutečnosti se většinou dost seknou 🙂
prostě stejně se ti naši drobci-obříci budou muset nějak narodit 🙂 já si vžydcky říkám, že nás snad doktoři nenechají zbytečně trpět

tanuki
14. srp 2008

tak ta naše prďola se drží na 50.percentilu, takže ve 40.tt by měla být tříkilová...No když si teď vezmu, že vážila před týdnem 1,6kg...jenže plus mínus půl kg 😀 😀 😀 tak nevím nevím...ale břicho není žádný obr, tak třeba jo. Měříme s dítětem přes nevětší část břicha 97cm 😀

eliotka
autor
14. srp 2008

Holky, a když kombinéza od 3 měs., tak do té doby co? Nebo dávat do té větší? Nebo je to tak, že dávat mikinku či svetřík a do fusaku?

tanuki, a myslíš, že se to dá podle percentilu určit? My měli 47, prý průměr, jak má být. Nevém, zda se dá vypočítat i konečná váha? 😕

spetra
14. srp 2008

já mám i fusak i tu rachlozavinovačku od emitxu do autosedačky.... fusak hodlám používat při velké zimě, při menší tu zavinovačku i do kočárku...

tanuki
14. srp 2008

Eliot, já myslím, že jo.... u narozených dětí to funguje, takže předpokládám, že i u těch nenarozených! My se plus mínus podle dvou měření držíme stále na tom 50., to je v podstatě jako ten 47. percentil, obvykle, když se nic neděje, tak v tom pokračují...a podle tabulek vycházejí ty tři kg. Tak jsem opravdu zvědavá, jestli nám to vyjde.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru