III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

tanuki
7. čer 2009

Jajdi, já mám taky studijně nabito ☹

S tím vařením to vypadá hůř než je. já mám teda problém do Verči narvat víc než 100g a vařit budu asi na 2dny. Dnes byl králík s bramborama a kedlubnou. Opravdu to chutnalo dobře i bez soli! Ale V. po 4.lžíci začala blobnout a zbytek byl boj ☹ Večer bude ovesná kaše s třešněma-našla jsem si, že je můžou.

Mám pocit, že jsem Ilči ještě nedávno zahlédla v diskuzi toho jejich olomouckéhu CARu

radus78
7. čer 2009

rehos, Maruška je fakt šikulka.

tanu, dej vědět co golfáče.
Taky sem tam vařím, ale asi začnu víc. Nějak ty skleničky lezou do peněz 😠 Uvařím toho vždycky víc a pak si to nacpu do skleniček od příkrmů a dám do mražáku. Jenom brambor vařím čerstvý 😉

Třeba je Ilci jen někde na dovči 😉

ilci
7. čer 2009

ahoj, no jo, my se včera vrátili z dovči a teprve teď jsem vás dočetla 😉

u nás už je s kojením útrum, Mikeš nechce, takže mám přehled o těch tekutinách, jak jste probírali - 500ml UM, 200-300 ml čaje
čaj teda musím dochucovat šťávičkama nebo přesnídávkou 😀
to jsem dělala na dovči, páč šťávičky došly a průduškovej čaj mu nejel

golfky zatím nemáme, uvidím jak se sporťákem
zatím se pomalu loučím s hlubokou korbou, fakt už nám to dítě trčí ven 😀

spetra
7. čer 2009

já včera dala třešně taky a T. se mohl zbláznit... 😉

ilci
7. čer 2009

já jsem dávala lepek zatím jen sem tam, vždycky zapomenu koupit nějakou kaši s lepkem

tanuki
7. čer 2009

tý jo, Mikeš se odstavil sám 😅 Já namočím ovesné vločky, pak ej povařím a rozmixuju, je to rychlé, levné a bez přidaných srágor 😀
kurňa, já tu vysedávám místo abych se učila 😔 nebo spala 😕 jdu spát 😀

jajdaelda
7. čer 2009

tanu...s těmi vločkami to je super nápad...

ty třešně dáváte čerstvé? a jen tu dužinu?

ilci...kdepak jste se dovolenkovali? 😉

ilci
7. čer 2009

jajdi, v Jeseníkách na Ostružné a chodili jsme na túry

radus78
8. čer 2009

ahojky, tak teď dva dny po sobě jsme vstávaly v 5 ráno 😠 Mě z té naší madam asi švihne. Nevím jestli je to úplňkem, zubama nebo tím,že furt tlačí. Chudinka se furt nemůže vykadit.Vždycky po usilovném tlačení vytlačí jen takový bobek. ☹

ilci, takže jsi vydovolenkovaná 😉

spetra
8. čer 2009

jj, jen tu dužninu, měly by se vařit, ale já je nevařila

tanuki
8. čer 2009

ahoj🙂 jako bez šlupky? tak to V. měla vařené se šlupkou..
Tak kočárek odrazil. Barva něco mezi ofiko obrázkem (světlejší je) a fotkám na mmb (tam je to moc vyblité). Zatím moc zkušenosti nemám, na prochajdě byl taťka zvyklý na chariota, tak jen říkal, že Veru víc drncá 😀 Nákupní košík by tam asi ani nemuseli být -D je takový velmi fórový, nic moc se tam asi nevleze. Ty 3tis i s madlem mi přijdou jako taková max cena. Samozřejmě, narazit na tak super akci jako měla Baeti, tak jdu do toho ABC 😀

jajdaelda
8. čer 2009

ilci...tak to jste se pomněli 😉 Taky už se těším,až vyrazíme v červci na Moravu....

radu...a zkoušela jsi dát nějaké "projímadlo"? Nám pomáhá vynechat banán, rýži a mrkev...a zoubky prorážejí?

ha,už se vidím,jak loupu slupku z třešní...to je dřív sním 😀 ...dneska jsme dostali domácí jahody,tak přemýšlím,jestli je Kubíkovi dát....bez semínek - co myslíte?
K večeři jsem uvařila ty vločky..díky za super tip...dala jsem mu je s banánem a zředila mlíkem...no, snědl toho docela dost,ale asi ho začaly trápit zase zoubky (začíná se klubat 4. 😔 ) a ten 3. se pořád klube....má i teplotu,takže očkování ve čtvrtek asi padá..

tak jste mě s těmi golfkami nahlodaly 😀 ...asi je zkusím už taky vzít,až vyrazíme na nákupy...

radus78
8. čer 2009

jajdi, máme druhý zub 😀
Dneska jsem to z ní 2x dolovala teploměrem, fakt úpně tuhý. Ale pak už to vypadalo řidší,tak uvidíme zítra. Banán ji už taky radši nedávám.

tanuki
8. čer 2009

radu, co zkusit švestkovou přesnídávku od hippu?
My dnes měli první lepkové hovínko 🙂 no krásné 😵 😵 😵 akorát tak tuhé 😵 obvykle je to totiž hrozná kejda..

U nás to byla velká zkouška imunity- lepek, jahoda i se semínkama naráz a do toho kašel 😅 🤐

rehos
9. čer 2009

Ahojky,tak my už jsme jahody zkusily a v pohodě i třešně 😉 Jinak Maru už má ty dva zuby krásně celé vyrostlé,viz fotka v albu 🙂 a dalších několik se stále nemůže proříznout ☹ celkem je jich pod dásní vidět pět ale nemůžou se asi domluvit který poleze první 😀 Se stolicí teda problém nemáme,po ničem a často jí míváme spíš v nočníku tak jsem ráda 😵

ilci
9. čer 2009

my zubiska žádný 😀
já jahody dávat nebudu, páč sama jsem se z nich kdysi osypala a je to alergen, tak letos nebudu pokoušet
mamka už nám vozí zeleninu ze zahrádky, tak vařím m domácí, i brambory
a chystám se na jahodové knedlíky, už nekojím, tak to z mlíka prcek nedostane

už všechny používáte golfky nebo sporťák?
my furt hlubokou korbu, ale čouhá z ní

my zas razíme v srpnu do příbrami a furt plánuju i Prahu, že bych oblažila bráchu naší návštěvou

radus78
9. čer 2009

tanu, dávám jí frutapuru švestka-jabko. Hipp u nás neměli. Dneska to už měla trošku lepší. Včeera dostala špenát s brambory. Psalali v letáčku, že změkčuje stolici. Akorát bylo poznat, že měla špenát 😀 .

ilci, taky zatím jezdíme v hluboké korbě, ty golfky chci hlavně na cestování. Chtěla bych ji tam dávat až se posadí, ale nevím, kdy to bude. Nějak jí to furt nejde.

betina
9. čer 2009

ahoj holky,

tak u nás se klube zoubek a včerejší noc katastrofa, celkem asi 5 hodin spánku 😖

golfky už máme asi měsíc, ale využívám je jen když jezdím autem ako takové popostrčidlo 😀 jinak na kočárkování užívám sporták, Verunka už leze a stoupá si, v hluboké korbě bych ji neudržela 😖už ani ted nechce jezdit kočárkem a spíš ten čas trávíme na pískovišti, kde jsou kamínky a tam si leze.

spetra
9. čer 2009

jj, lici: jezdíme ve sporťáku na břiše... s korbičky mi vyskakoval...
jé beti vy už chodíte na pískoviště... 😉

ilci
10. čer 2009

beti, ty jo, pískoviště 😀
Mikeš teprve zjišťuje, že má kolena

ilci
10. čer 2009

já jsem včera zjistila, že sporťák je sice o něco delší, ale zase užší než hluboká korba
tam by se mu na břiše moc nelíbilo, kor jak ho přikurtuju 😀

jajdaelda
10. čer 2009

ilci..taky zatím jezdíme ve sporťáku...ono tady v našem terénu to moc ani v golfkách nejde....tašku jsme už vyndali,sice by se do ní ještě Kuba složil, ale už by tam neměl vůbec místo a hlavně ta taška hřeje,tak už byl občas dost zpocený...

tak to vypadá,že se Kuba rozpil....chutná mu jak ten čajík od Sunarky,tak ty zředěný šťávičky...ještě občas zkusím mu to proložit čistou vodou 😉

beti...zkuste gelík...já jím Kubíkovi namažu před spaním dásničky a musím zaťukat, je v noci klid....

Kuba na 4 prostě nechce, takže nemůžu s ním ani na to pískoviště ani ven

má nový koníček - vyléz někam,kde se může držet a pak se pustit nejlépe oběma rukama ☹

jajdaelda
10. čer 2009

tak jsem vyzkoušela ty golfky...no,do města si to umím představit, ale fakt na těch našich cestách nic moc....

radus78
10. čer 2009

jajdi a jak ti dopadla ta zkouška?

jajdaelda
10. čer 2009

radu...jestli myslíš tu,na kterou jsem čekala do pondělí, tak tu jsem udělala....tak do Brna pojedu příští týden jen kvůli těm dvěma...zítra hlídá tchýně,tak budu psát práci a učit se 😠

radus78
10. čer 2009

jajdi, přesně tu . Tak gratulujeme. 😉

mmmmmmmmmmmmmmy h cg nng m h H

radus78
10. čer 2009

I Anička 😀

ilci
11. čer 2009

jajdi, gratulka

na mě zase cosi leze, mám výšenou teplotu, průdušky bolí fest
tak přemýšlím, že bych skočila k obvoďačce, pro jistotu, akorát dneska ordinuje v sousedním městečku, tak mě třeba veme

jajdaelda
11. čer 2009

holky...děkuji za gratulaci...

ilci...tak ať se Ti to nerozjede v nic velkýho a jsi brzy fit..... a Mikimu vše nejlepší!!!!

Tak náš syn se rozhodl, že když se probudí,tak mi bude chodit naproti 😀 ... ve 4 mě vzbudilo takový mrmlání,tak jsem se šla mrknout a on Kubík stojí v posteli a tlemí se na celej pokoj 😀 tak jsem ho nakrmila, naštěstí ještě usnul..no a ráno v 7 opět 😉 .... včera se postavil na 4 a dokonce udělal asi 4 "kroky"...tak si říkám,že ještě není nic ztracenýho.. 😀

holky, poraďte co k obědu...fakt mě nebaví si vyvařovat....včera jsem si dala píct do trouby brambory a pak k tomu přihodila papriku a zakusovala to cottage sýrem....a zkusila jsem dát Kubčovi tu pečenou bramboru a snědl skoro celou 😅 a to byl po nakojení z obou 😅 ...snědl mámu, snědl tátu, snědl dědka s babkou, snědl kočku i psa 😀 😀

ilci
11. čer 2009

jajdi, díky 😉

já dělala tento týden koprovku a jahodový knedlíky, dneska jsem neměla na nic chuť

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru