III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

radus78
6. zář 2008

spetra
to jo, doktor mi říkal, že kdybych vydržela ještě aspoň týden tak by to bylo super. Vzhledem k tomu, že čípek mám ještě dost dlouhý, tak doufám, že vydržím

eliotka
autor
6. zář 2008

radus, tak hlavně se šetři a odpočívej.

Já měla také 2 těho kalhoty, z toho jedny mi jsou nepříjmené už delší dobu, jak je přechod mezi normální látkou a tou pružnou, tak ten přechod mi vadil.
Džíny, které mám (těho) doufám, že budu moct mít, až půjdu rodit, ale nevím, nevím. Kdyby ne, nevím, v čem bych šla rodit.

Holky, už máme kočárek, i složený 🙂 Myslíte, že se do té korbičky dává nějaké prostěradlo, nebo stačí plena?

spetra
6. zář 2008

existuje i prostěradlo, já asi budu dávat plenu

ilci
7. zář 2008

eliotko, taky budu dávat jen plenu

spetra
7. zář 2008

tak jsme se včera praštili přes kapsu a objednali chůvičky...

betina
7. zář 2008

ahoj holky,

tak vás zdravím. Spetri, my asi chůvičky kupovat nebudeme, jeliokž máme byt,tak jsem si řekla, že snad malou uslyším a tak jsme se s MM domluvili, že jako jedinou "vymoženost" pořídíme monitor dechu. Ale uvidíme v praxi.

Jdu se zatím s vámi rozloučit, zítra nastupuju do té nemocnice. MM mi udělal moc hezký víkend, užívali jsme si, jelikož je to možná naposledy s bříškem ☹
jakmile to bude za náma a vrátím (e) se domů, písnu vám čerstvé zážitky.

Hoky, držte se, buďte na sebe a tudíž na svá miminka opatrné a ať všechno jde tak, jak má.

Mějte se moc hezky papa

tanuki
7. zář 2008

Betinko, držím palečky, ať to všechno v pohodě proběhne. Zas to ber tak, že se ti Verunka bude lépe rodit, když bude drobná 😉 a hlavně jí velmi brzy budeš moci chovat, tulit, kojit a opusinkovávat 😵

tanuki
7. zář 2008

Tak jsem Vás dočetla - jsme jinak v bytečku - ale včera jsme byli u známých na zahrádce u bazénku, bylo to bezva.

Radus, ty jsi určitě teď vzdělaná, jak je to s tím tvrdnutím - jde o to, že se zhoršuje přívod krve k mimču nebo že by se z toho mohly rozjet kontrakce a porod?

My chůvičku máme - dostali jsme ke svatbě vysílačky, které mají i funkci chůvičky..ale zatím jsme to nezkoušeli, tak nevím, zda to opravdu funguje 😅

ilci
7. zář 2008

beti, tak držíme pěstičky, ať je všechno jak má být

jinak máme malý byt, takže chůvičky neplánujem

eliotka
autor
7. zář 2008

Beti, drž se, dobře to dopadne. papa a dej vědět, co a jak. 🙂

tanuki, každá kontrakce mimču na chviličku ubere kyslík, myslím. A tvrdnutí je asi kontrakce? 😕

spetra
7. zář 2008

Beti: držím palce.... to je super, že jste si udělali hezký víkend, ted se na to hezky vyspi...
My máme 3+1, ale já jsempřes hluchá, neslyším přes místnosti ani zvonit telefon... ☹ A myslím že u rodičů je taky využijeme...

jajdaelda
7. zář 2008

beti, držím pěstičky, ať je vše v pohodě...dej o sobě vědět...

spetra
8. zář 2008

Ahojky holky, už některá chodíte na prohlídky do porodnice, máte sepsaný porodopis? A co monitor už ho máte některá za sebou?

spetra
8. zář 2008

ještě jsem se chtěla zeptat, co kupujete jako výbavičku z lékárny?

eliotka
autor
8. zář 2008

Ahoj holky,

v lékárně jsem koupila líh (na pupík), buničité čtvrece (je to takový veliký balík), olivový olej (na tělíčko), Bepanthen na zadeček (ten máme mít do porodnice), jednorázové podložky na přebalovák (budu nosit k dr. a když nebudeme přebalovat na přebalováku). Dobrá je prý taky indulona, modrá, na suchou kůži ve vláskách, ale tu zatím kupovat nebudu.

Monitor je snad až od 38 tt.

ilci
8. zář 2008

spetro, ještě chodím teda ke svému dr., ale porodopis sepsaný mám, ač teda neplánovaně
šla jsem jen v pátek na gyndu na návštěvu a než jsem se rozkoukala, seděla jsem v ordinaci a sepisovala 😀
prostě mě s tím břuchem odchytli 😀
nevím, jaké monitory dělají v porodce, ale mě v poradně poslední 2 návštěvy kontrolují na monitoru srdeční ozvy a stahy dělohy, vždycky tam ležím skoro půl hodiny

z lékárny mám akorát bepanten, buničinu, ještě chci líh na pupík a to je zatím všechno
nějaké mastičky na zadek koupím až po porodu

ilci
8. zář 2008

ty podložky mám z drogerie, beru i sebou do porodky

ilci
8. zář 2008

eliotko, kolik ten olej stojí a kolik ho je?
já počkám až po porodu, jak na tom mimčo bude

spetra
8. zář 2008

to je dobrý, že si tě odchytli... 😉 já jdu ještě zítra ke svému doktorovi a od příště už do porodnice, tak jsem zvědavá...

ilci
8. zář 2008

no, já okouněla u lůžkové části na té gyndě a přemýšlela, kde je zvonek, když je na dveřích kulička a šla kolem osoba v bílém plášti a prý jestli jdu sepsat porodopis (dělají to v pondělí a pátek od 13h a jak jsem pochopila jenom do 14h a bylo skoro 14h)
tak jsem řekla, že teda třeba jo 😀 😀
a bylo to
ještě jsem se pak musela v tom vedru táhnout s prenatal boxem 😀

spetra
8. zář 2008

u nás se musí objednávat prý týden dopředu...

ada80
8. zář 2008

holky jestli vám můžu poradit kupte si líh, borovou vodu,zásyp a mastičku Aviril,na zadeček Rybilku je proti opruzeninám, a na třísílka Infadolan.Na koupání používáme Weledu/měli jsme ji i v porodnici/

eliotka
autor
8. zář 2008

Já nevím, kolik ten oliv. olej stál... Je to taková malá lahvička. Nechtěla jsem kupvat větší, kdyby mělo mímo alergii.
A ten porodopis je jako karta, kde se píší údaje nemoce, alergie, průběh těho?

ilci
8. zář 2008

no, já si myslím, že jsem na to taky vyzrála, protože přede mnou byla jen jedna těhule, takže mě během 3minut vzali
ale jestli tam čekala od 13h, tak v tom vedru fakt nic moc

spetra
8. zář 2008

ta weleda to je tuhé mýdlo nebo co? y borová voda je na co dobrá? 😅

ilci
8. zář 2008

ada, vidíš, ještě borová voda, ale to nechám na později, určitě to má omezenou exp.dobu

ten porodopis píšou do PC, je to skoro stejné jako u sepsání údajů do těhu průkazky, jen navíc je ten průběh porodu
pak jsem obdržela kopu papírů, souhlas se jménem, s hospitalizací, jakou chci po porodu PA, atd.

ilci
8. zář 2008

oprava, průběh těhu, ne porodu 😀 😀

ada80
8. zář 2008

borová voda je dobrá,když má mimčo zalepená očička.Weleda je olejová koupel pro miminka s měsíčkem lékařským.Ještě používají johnson ale po tom se prý děti osypávají tak musíte vyzkoušet co komu bude vyhovovat. 😉

eliotka
autor
8. zář 2008

Ahoj Ado, a na co borovou vodu, na vytírání oček? Prosím tě, a zásyp a mastičku Aviril na co? Já myslela, že vše budu mazat tím Bepanthenem... 😕

Na koupání jsem koupila mýdlo SemaMed.

ilci
8. zář 2008

nám na kurzu říkali, aspoň první měsíc omývat jen vodou, max. ten olejíček do koupele, samo bez parfemace
zásyp mám z drogerky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru