III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

tanuki
16. zář 2008

no, to je pravda, že to dost lidí zkouší opakovaně 😀 jsi šikula 😉

baji
16. zář 2008

díky😉
no uvidíme jak to půjde dál, bohužel asi nebude moc hlídání, jedna babička je daleko a druhá nevím, jestli bude hlídací

tanuki
16. zář 2008

báji a kde bydlíš, že bychom si hlídaly navzájem 😀 😀 😀 U nás je to také na prd - akorát mamča učitelka v práci vyškemrala, že jí sestavili rozvrh tak, že učí v úterý jen jednu hodinu, sice od 10, ale říkala, že když jí tu hoďku bude někdo kočárkovat...a jednou za měsíc má školení, zrovna v inkriminovaný den (takže vedení to hezky vymyslelo, aby je to moc nebolelo a naopak jim to i pomohlo 😉 ) ale tam si prý ostatní berou miminka s sebou 😀 Já mám akorát výhodu, že mám školu 10min, takže kdyby mi tam malou někdo přivezl na kojení... ALE, co jsem tak viděla u kamarádek, tak je to psychicky dost náročné "opustit" miminko, nechat někomu na hlídání.

baji
16. zář 2008

takže taky studentka 😉 a co děláš za školu a kolik ti toho ještě chybí?
my se teď budeme stěhovat do uhříněvse...
ty jsi na denním studiu?
já mám sice kombi, ale dělají nám soustředění jen 2x za semestr a jinak máme chodit s denňákama, když nám to vyjde... no vidím to, že v ZS se teď dostavím asi až ke zkouškám 😝 než uteče šestinedělí, bude pomalu konec semestru 😉

tanuki
16. zář 2008

já dělám všeobecné lékařství, takže studium totálně denní - každé dopoledne, zkoušky průběžně 😝 takže jsem opravdu zvědavá 😉 bude záležet, jak budou tolerantní vyučující a samozřejmě Verunka 😀 Nedělám si iluze,ale na rok přerušovat nebudu. Zbývají mi 2roky. Dřív bych mimčo teda nechtěla, ale teď už to snad nějak dodělám..Nicméně teď v červnu rodila nějaká prvačka od nás 😅

ilci
16. zář 2008

tak denní musí být docela záhul 😉
holky, ať to zvládnete

jinak mě dneska teda bolí břicho, to je mazec
snad to do zítra přejde .....

ilci
17. zář 2008

tak jak při středě? 😉
mě už je líp, tak snad to bude dobré, jen jsem nějaká nachlazená
asi jsem to chytla od MM, v práci jim netopí, tak se nachladil

radus78
17. zář 2008

tak to jsme na tom Ilci úplně stejně. MM včera přišel a pomalu nesundal kapesník od obličeje. Já už mám taky pocit, že na mě něco leze 😒

betina
17. zář 2008

ahoj holky,

tak dnes alespon neprší. Ilci, tak co tvrdnutí, vyspala ses v noci?

včera jsem byla na předporodním kurzu a ukazovali jsme si vázání šátků apod..naše PA přišla s novinkou jakoby šátku, ale je to spíše vak pro miminka-český výrobce. Byli jsme s MM úplně nadšení, protože je to tak jednoduchý, že to zvládneme i my a tím pádem se nám vyřešil problém s venčením pejska. Stčím malou do toho vaku a utíkám na procházku. Mimochodme taky ta cena je moc příjemná. Posílám dokaz, tak se kdyžtak mrkněte http://www.koalababy.cz/

ilci
17. zář 2008

beti, tvrdnutí pak přestalo, asi pomohla i sprcha a další várka magnezia, jen prcek byl furt čilej
dneska je to dobrý, zatím

o tom šátku jsem taky uvažovala, kdyby prcek potřeboval nosit, třeba doma
venku přes zimu asi ne
uvidím ještě podle situace

spetra
17. zář 2008

ahojky, já taky čekám co za povahu prcek bude, šátek koupím kdyžtak později...
holky musíme se džet ať nerodíme s chřipkou... ☹

betina
17. zář 2008

ilci a kolik toho magnézka bereš?

jajdaelda
17. zář 2008

Ahoj holky...koukám,že máme nějakou vzájemnou symbiozu. Manžel je od včerejška taky nějakej nachcípanej...to je ten překotnej skok počasí. Včera se u nás teplota nepřehoupla přes 6 stupňů ☹
Tak jsem spala v pokoji pro hosty a skoro jsem se nevyspala, protože tam je šíleně tvrdá matrace. Normálně by mi nevadila, ba naopak, ale jak si nemohu lehnout na záda, tak jsem musela spát jen na bocích a jsem jak, kdyby mě mlátili holí.
Podobný vak jsem kupovala kámošce a nemůže si ho vynachválit, že jí nebolejí od toho záda. A je snad až do roka věku dítěte, jen se nějak poupraví. Pravda je, že než jsme přišly na to,jak se tam mimi nandavá, tak to byla docela sranda 😀 😅

jajdaelda
17. zář 2008

A včera jsem koupila koš na plenky...když jsem nad tím tak večer přemýšlela,tak možná zbytečnost, ale musela jsem si to sama před sebou nějak obhájit, tak jsem si řekla, že nebudu muset v noci běhat s plenkou a prckem po baráku, abych ji vyhodila.. 😉

ilci
17. zář 2008

beti, mám to jíst podle potřeby, max. 6tablet denně - mají 51mg
takže většinou jím tak 2-3, ale jak mi břicho víc tuhne nebo mě chytají křeče do noh, dám si víc

betina
17. zář 2008

ilci,

to se teda divím. Mně dr říkala, že magnézko ne od ukončeného 36 týdne, ale u tebe to asi bude spíš kvůli těm křečím v nohou, na druhou stranu mně teda břicho tak netrvdne jako tobě ☹ ale doktoři ví, co dělají.

eliotka
autor
17. zář 2008

Ahoj holky,

mně včera vyděsili ve zprávách s tou epidemií žloutenky, fuj. Snad když si budeme mýt poctivě ruce, bude to ok.

Já mám na mimčo půjčenou takovu krosničku na břicho, tak jsem si říkala, že na rychlý nákup bych ho do ni dala. Ale zase jak v zimě? To by musel být v kombinéze a jako pod kabátem... Protože přes kabát bych to asi nenavlíkla. Jak to budete dělat vy se šátkem? 😕

ilci
17. zář 2008

tak když mě to dr. posvětil, beru to
já na křeče v nohách trpím i tak, taky si dávám to rozpustné magézko i na bolest hlavy a migrény, to mi dost pomáhá
takže asi celkově ho mám nějak míň a nevadí to

já teď koukám v obchodech, tak se tam vejdu s kočárkem, někde je ten přístup děsnej
máme u baráku dost supermarketů, tak to snad nějak půjde

tanuki
17. zář 2008

Ahoj holky, no ochladilo se šíleně, já řeším, co si budu brát na sebe ☹ opravdu je to krize. Obléknu akorát svou goretexovou bundu, jenže tak nafest, že pod ní nic moc teplého..a sama o sobě teplá není. Opravdu nevím..

Předevčírem jsem konečně zařídila pediatričku, dnes musím najít ten oddací list 😀 Včera jsem vynechala maliník 😅

eliotka
autor
17. zář 2008

Holky, taky řeším, co na sebe, hlavně na cestu do porodky. Těho kalhoty mi jsou už jen jedny, ale když by mi ještě víc vyrostlo břicho, už mi nebudou. Tak to nevím ale, v čem bych pak šla. Ještě mám takový teplý šaty, ale zase, cpát se do teplých punčocháčů... Nevím, jestli se to dá s kontrakcema zvládnout?
Myslíte, že nám břicha ještě vyrostou?

tanuki
17. zář 2008

mně břicho už 2týdny nějak neroste..tak přemýšlím spíš, zda je vše OK, zda malá roste ☹

tanuki
17. zář 2008

včera se mě praktička ptala, zda jsem v 7.nebo 8. měsíci 😀

ilci
17. zář 2008

tanuki, mám tu samou zkušenost u pediatra 😉

mě pupek narostli za poslední 3týdny o 1cm a přibrala jsem 0,5kg, takže uvidíme

jinak ad pálení žáhy, už fakt nejím rajčata a mám klid
ale mám na ně děsnou chuť 😝

jajdaelda
17. zář 2008

tak já mám jen jedny kalhoty, ještě mají nějakou vůli,tak snad je za ten měsíc obléknu. I když mi každej řiká, že mám malý bříško,tak doufám, že je prcek velikostně OK a že už moc nevyrostu, cítím se jak plejtvák obecný 😅 Jen doufám, že za měsíc nebude sněžit, protože to fakt nevím, do čeho bych se vlezla...
mě zase napadla jiná otázka - nosíte některá kontaktní čočky? Nevím, zda si je na porod nechat...pokud to zvládnu tedy ještě při kontrakcích řešit 😉

betina
17. zář 2008

tanuki,

mně břicho roste asi nejvíc těd, ale já to mám fakt nějak všechno opačně 😀 a teda nepřibírám, jak říkám, jsem anomál, hlavně mi začíná klesat a to dost viditelně, takže čekám, v pátek jdu zase na monior, uvidíme.

ilci, tak rajčata na to pálení jsem taky slyšela, takže už jsem je vyřadila jo a ten Gaviscon gel je opravdu balzám na žaludek. 😀 😀

tanuki
17. zář 2008

no já mám jedny až dvoje kalhoty, ale ty jedny jsou světlounké, takže za pár dní nošení mám konečky nohavic jako totální čuně, takže v tom bych do porodnice nerada 😀

MNě pálí žáha výhradně po domácích koláčích- asi ten kypřící prášek?

betina
17. zář 2008

jinak oblečení...mám už jen jedny těhotenský rifle, který mě tlačí už v pase, takže cestu do proodnice budu muset přetrpět a doufám, že se třeba za dva týdny do nch ještě vejdu..jinak byl jela v elastákách, jinou možnost nemám 🙂

ilci
17. zář 2008

jajda, čočky se nedoporučují, kdyby náhodou něco a musela jsi třeba na operaci nebo tak
stejně pak při vlastním porodu máš oči zavřené
já jdu s brýlema, mě v těhu nějak čočky ani nedělaly dobře na oči

beti, už ti klesá? já to ani nepoznám, ale připadá mi stejné

tanuki
17. zář 2008

Jojo, to jsem si také říkala - vezmu si elasťáky, k tomu kozačky a budu hrozně IN 😀

marci
17. zář 2008

jajda čočky řeším taky - neumím si to bez nich představit. Asi tam v nich přijedu a pak je dle potřeby vyndám - ale nevím no 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru