III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

ilci
6. pro 2008

spetro, kdyby nebyli lidi v čekárně, tak to klidně té sestře řeknu 😉 😀
naše mamka už cukroví nepeče, jen koupí pár kousků a tchýňka má některé druhy nic moc - oni jsou přes zdravou výživu
přinejhorším udělám nějaké nepečené, to mi nebude vadit, když mě prcek v půli práce "odvolá" 😉

tanuki
6. pro 2008

Mikuláš je opravdu krásné jméno 😉
My dnes vyrážíme na oslavu narozenin (3min autem od báby), tak budu dojíždět kojit a můžeme tam být libovolně dlouho. No jsem na to zvědavá 🙂

jajdaelda
7. pro 2008

ilci...dodatečně Mikimu vše nejlepší 😉

tanuki....byla jsi to Ty, kdo tady psal,,že měl zánět prsu? Co Ti pomohlo? Malej měl včera nějakej hlad,tak jsem ho přikládala co skoro hodinu a začaly se mi nalejvat prsa a to jedno tvrdne a dost bolí ☹ tak nevím, jestli dávat obklady nebo co s tím..
...jaká byla oslava?

ilci
7. pro 2008

jajdo, zánět jsem měla já, zatvrdliny, prso červené i s teplotou přes 38,5
mě pomáhá rozmasírovat to před kojením v horké sprše, kojit, kojit, kojit, co Kubík nevypije, je potřeba odsát
taky jsem si dávala obklady ze slivovice, prý pomáhá i tvaroh
já jsem si jedno vyléčila a za pár dní mě chytlo druhé, ale to jsem naštěstí chytla v začátku a snad už je to dobrý

tanuki
7. pro 2008

já taky 😉 zánět to asi nebyl, protože to by trvalo déle a jen tak by se to nerozehnalo. To mimčo přeci jen vysaje o dost lépe než odsávačka, takže já jsem zvolila taktiku odsávání dravého a Verču na zatvrdlé... Taky jsem nahřívala před..a občas ten kus tvarohu po kojení. Někdo u toh horečky nemá, já je taky měla, takže když lezly nad 38, dala jsem si Paralen. A ještě mi bylo porazeno, že na odsání zátky, která se tam udělala a to mlíčko je tam díky ní zatvdlé...je nejlepší kojící poloha, aby bylo mímo bradičkou směrem k té začervenalé oblasti (nebo té hmatné hrudce)

Oslala byla fajn - jela jsem jednou kojit, pak jsem šla spát v1, ve 2se vzbudila malá a ve 4mě vzbudil muž, který to velmi přehnal...se všemi důsledky 😠 tak jsem si říkala, jak se k němu mám ráno chovat..že to od něj není moc hezký, když i bez něj ty přerušované kojící noci nejsou nic extra na odpočinek 😉 Ale ještě když mu bylo blbě, tak začal po sobě uklízet, tak si to vyžehlil.
Já měla za celý večer jednoho malého svařáka..

ilci
7. pro 2008

tanuki, no vida, to jsem ani nezaregistrovala, že jsi měla taky něco jako zánět
já s tím byla radši i u dr., protože se mě ty teploty držely, tak jestli můžu brát ten paralen dýl
polohy na kojení taky střídám, ale Mikeš je línej a tak mu to saní obecně moc nejde

tanuki
7. pro 2008

Tak Verunka se začala rozčilovat, tak jsem jí šoupla do vaku a je klid 😉 Psala jsem Vám, že se mnou šla v pátek ve vaku na přednášku 😀
Ilči, to máš fajn dr., že ti hned nešoupla antibiotika..já se bála, že by mi je pro jistotu dali.. Já nevím, proč šude píšou (i v odborných zdrojích), že teploty musí být hned zánět, že u prostého zatvrdnutí nemohou být horečky.a já přitom znám tolik lidí, co mělo horečky ze zatvrdnutí. Taky to zarudnutí u prostého zatvrdntí je takové ohraničené na segment- trojúhelníček s vrcholem k bradavce.. u zánětu se rozlejzá
Stejně je Mikeš šikula, že střídá prso a lahvičku

ilci
7. pro 2008

mě dr. právě říkal, že antibiotika v krajním případě
ta bolest se dá vydržet, i když ležet na boku se nedalo, ale při teplotě jsem nefunkční 😠

u nás byl vak taky výhodná investice
já s ním taky chodím po baráku - paneláku 😉

jajdaelda
7. pro 2008

díky holky za rady...tak už jsem zkusila chlazení, bramboru a teď je na řadě tvaroh...bolest se vydržet dá (do kontrakcí to má daleko 😀 ),ale jak se mi už kojení začínalo líbit,tak teď se "děsím" chvíle, kdy se malej probudí....teploty nemám a flek je velikosti pinpongového míčku a snad se to nerozleze... 😠

tanuki...a jak se Veru líbilo na přednášce? Mě čeká škola v půlce ledna, tak se mnou do Brna pojede manža...jen si nějak neumím představit, že uprostřed testu řeknu lektorovi,že jdu kojit 😅

holky tak jsem na jedné diskuzi našla,že Oskarce se narodil Ondrášek, 4,5 kg a 55 cm. A pamatujete lestep? Také se tady párkrát ukázala....tak dnes se jí narodil také Ondrášek - o 4 týdny dříve - 3,1 kg a 49 cm (no vydržet do termínu,tak je to asi hezkej macík 😉 )

dneska jsem zažila další krásnou chvilku....Kubu hlídala babi a když jsem se vrátila a vzala si ho,že ho nakojím, a začala jsem na něj mluvit,tak normálně zavýskal a začal se smát,jak mě poznal po hlase...krása...manža to okomentoval slovy - "bodejť by nevejskal, když mu přišla mlíkárna" 😀 (babi ho totiž akorát chvíli před tím krmila lahví"...

spetra
7. pro 2008

tanuki: já jsem si říkala, že půjdu na zkoušku s malým ve vaku 😉 doufám že mi to pomůže.... jedna profesorka mi napsala, když jsem se jí omlouvala za absence, že malého můžu vzít sebou ke zkoušce, tak toho využiju... 😉
jajda: já byla takhle ve škole jednou s manželem a chystám se zase v pátek... prostě jsem kojila preventivně vždy před testem....
Ty jo Lenka má už Ondráška... no to blahopřeju a oni se těšili na první mimčo v novém roce... 😉
Mě bolí dost v krku... tak snad to nějak rozdýchám a malý to nechytne... ☹

tanuki
7. pro 2008

Spetro, neboj, nechytne! a už se učíš, jo? Já teď musím bezpodmínečně začít...
Ony ty mimča mnohdy jakoby vědí, proč se narodit dřív 🙂 Tak ještě Hlavinka 😉 Stejně je to super, že jsme to všechny zmákly!!!
Tak chirurgie Verunku nebere 😉 spinkala a když se začala probouzet, nacpala jsem jí dudlíka a spinkala dál. No, být doma bez vaku, tak je vzhůru! Tento týden jí asi budu částečně brát zas, neb mi krachlo hlídání. Zatím jsem jen jednou odcházela dřív s tím, že musím jít krmit. Ale co, že jo? Mrňouse hladového nenechá sebevětší morous prof.. tak uvidíme.
Spolužácí z ní byli paf 🙂 a hrozně mi pomáhali - brali mi věci (kabát atd), nabízeli čokoládu 😉 a toto ani nebyl můj kruh..

ilci
8. pro 2008

holky, to vás stejně obdivuju, že ještě zvládáte školu
mě by to nevycházelo ani časově, občas se nestíhám ani najíst, a ani by se mi nechtělo, bo už su líná 😀

jinak prcek toho v noci opět moc nenaspal

jajdaelda
8. pro 2008

tak tvaroh zřejmě zabral 😉
já se ne a ne k učení dokopat...do zítra mám odevzdat téma bakalářky a zatím nic nemám ☹

ilci
8. pro 2008

jajdi, Kubulín je krásně okatej
taky se mu v kyblíku líbí?
jak ho MM vytahuje ven, tak to je vždycky řev neskutečnej

jajdaelda
8. pro 2008

ilci...líbí...nejdřív jsem ho koupala ve vaničce a to řval jak protrženej...do kyblíku jsem se ho bála dát,jak mu nedržela hlavička,tak sebou bincal a jednou si i lokl vody 😅 byl docela překvapenej,že to nechutná jako mlíko 😀
a teď už ji docela drží,tak už jsem si i jistější...a užíváme si to...myslím,že pro prcky to musí být lepší pocit, když jsou skoro celým tělíčkem v teplé vodě...taky vždycky brečí,když ho vytahuju...i když naposledy se asi dobře vyspal, tak nebrečel vůbec, až se na nás taťka přišel podívat,co se děje 😉

spetra
8. pro 2008

tanuki: MM je doma, tak jsem ho vyhnala že se musím učit a koukej co dělám... 😠 ale je pravda, že přitom odesílám něco do školy... jeden zápočtový test už jsem úspěšně napsala... v pátek píšu další a měla bych jít i na zkoušku.... no nevím... ☹
ilči: já taky nestíhám občas ani jíst - učím se většinou na porcházce - učivo na kočárku a já do toho čučím...

ilci
8. pro 2008

jj, malej si taky jednou lokl a koukal vyjeveně
my jsme vaničku nezkoušeli, jedem v kyblíku od začátku

spetro, tak ať to zkouškový máš brzo za sebou

my jsme byli dnes na dětském na kontrole, byl tam zrovna primář
tak malej se mu celkem líbil, ale neřekl nám výsledky moči z pátku, vzpomněla jsem si až venku
jinak přibral 220g za 4dny, což je slušné a máme tak v režimu pokračovat - dokrmuju UM
za týden další kontrola, snad si na tu moč vzpomenu

tanuki
8. pro 2008

220g to je paráda ne? My máme stále 200g týdně a jsme chválené..
Jojo, s jídlem je to bída.. Doháním to večer - klasika, to nejhorší, co může člověk udělat.
Verunka se jednou tátovi vysmýkla a taky si lokla 😉 překvapení veliké. Stejně to jsou chudáci, že je čekají ty neosolené rozmixované zeleninky 😅

Spetro, tak to jsi šikula! Já asi do Vánoc zkusím jednu zkoušku, ale nevím, zda mě na ten termín vezme..

ilci
8. pro 2008

no, my jednou přiberem 250g za týden a pak třeba 150g za 14dní, takže docela výkyvy
teď ho fakt dopuju tím nutrilonem a vypije v klídku 70
akorát se nám snížila frekvence krmení, kojila jsem tak 9x denně a teď je to tak 6x
takže zase se to trochu srovná tímhle

tož příkrmama jsme si taky prošli, já prý baštila krupici od 2 měsíců

tanuki
8. pro 2008

jojo, no nevím, jak na to teď přišli, že až od 6.měs.. UM příkrmy od 4. měs, no vy jste tak mezi, takže jak od 5.? 😀

radus78
8. pro 2008

teda holky já vás obdivuju, že se zvládáte ještě učit. 😨

Holky vy co jste krmily z flašky, neodmítalo vám mimčo pak prso?

jajdaelda
8. pro 2008

tak jsem si po devíti měsících zacvičila - dala jsem si na trenažéru 5km a jsem splavená jak kůň 😝 Asi to ještě potrvá,než se mi vrátí nějaká kondička ....teď si jenom řikám, jestli ten endorfin, nebo co se to vyplavuje při fyzické zátěži, neovlivní mlíko, abychom pak neměli nějaké superhyperaktivní baby 😀

Radu...já to tedy zatím zvládám jenom ústně 😀 k učení jsem se ještě nedostala nebo spíš na to nemám náladu...
já tedy krmím s flašky jen příležitostně a zatím problém nebyl

jajdaelda
8. pro 2008

Tak Kubulín dneska spí od půl jedenáctý, s dvěma přestávkami na jídlo...a už zase zabírá...tak to jsem zvědavá na dnešní noc 😨

ilci
8. pro 2008

jajdo, mě spal od 11 do 15:45 a to jedl naposled v půl 10
jenže já usnula taky, takže nebyl nikdo, kdo by ho vzbudil a nakrmil 😅
jinak mě prso neodmítá, klidně kojíme i hodinu a pak si dá dokrm z flašky
akorát začínáme mít problém pravá - levá strana, furt inklinuje k pravé 😒

jajdaelda
8. pro 2008

Jíst až po 6ti hodinách???? 😕 Tak já kojím co dvě hodiny,max 3 hoďky.... 😅

tanuki
8. pro 2008

téda, to bych brala 🙂 verunka spala tatínkovi ve vaku 8-10, mně se pak trochu cukala 😉 Chjo, škoda, že tam není kde přebalovat..tak jsem aspoň šla do studentského koutku, kde jsem nasadila brouka do hlavy prvačkám - koukaly na mě dost nevěřícně a pak se ptaly, zda sjem taky studentka 😀
Ta moje je teď naopak extrémně hladová - sotva dokojíme, tak normálně jako vždy, začne si strkat pěstičky do pusinky 😅

ilci
8. pro 2008

když jsem jen kojila, vydržel tak 2hodiny a málo jsme přibírali
teď ho dokrmuju UM, vydrží tak 3-4 hodiny, tohle byla vyjímka 😉

radus78
8. pro 2008

já sice nevím jak přibíráme (do poradny jdeme až v lednu a doma ho nemám jak zvážit), ale jíme už skoro vždy minimálně po 3 hodinách. Vydrží už i 4 hodky a už se nám podařilo i po 5,5 hodinách.Někdy se ale stane, že chce už po 2,5 hodinách. Horší je, že přes den vydrží dýl než v noci. V noci je to tak po těch 3 hoďkách. 😠
Ale zdá se mi, že moc neroste. No uvidíme, co nám řeknou v tom lednu.

ilci
9. pro 2008

radus,
my díky tomu, že jsme málo přibírali, chodíme na převážení co týden, mám dětskou u baráku, tak to neva
mě roste na délku, další dupajdy a bodýčka jsou krátký, na šířku máme rezervy dost 😉

radus78
9. pro 2008

ilci,
právěže se mi zdá, že do délky moc neroste. Ještě furt máme velikost 56. Když jsme byli v poradně ve třech týdnech tak měla o 5,5 cm víc než při narození a za další měsíc měla víc jen o 1cm. 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru