III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

spetra
3. led 2009

ilci: u nás se spí taky ve vaku...
my máme od silvestra hrozné noci, budí se snad každou hodinu, takže uspávačka ve vaku několikrát za noc, naštěstí většinou je do 15 minut tuhý, ale aspon cvilku si misí zakřičrt.... dnes se dokonce tatka prvně odstěhoval z ložnice, aby se vyspal do práce..... ☹

Jo holky o učení mi ani nemluvte, ve čtvrtek jdu na zkoušku.... ☹ patří sice mezi ty snažší, ale člověk se na to podívat musí... po těchto nocích jsem úplně hotová, tak myslím, že i kdyby se minutka našla věnuji ji spaní....
bohužel nemám nikoho poblíž kdo by mohl malého vzít poobědě ven... takže čas mám jen tu dobu kdy spí po procházce doma v kočáru (někdy vůbec, někdy i 2 hodiny...) a to většinou udělám základní domací práce.... už 2 dny mám v kuchyni kýbl na podlahu.... jsem ji rozumývala a v tom řev... 😠 Takže to jistí čtení skript při procházce.... 😒

ilci
3. led 2009

my dnes zase měli dobrou noc, prcek jedl ve 21h, usnul po 22h a vzbudil se až ve 4:30, pak v 7h, ale ukecala jsem ho ještě na půl hodinku
hlazení u nás funguje jen pokud je dost ospalý, jinak řve stejně
takže zatím vak, to je jistota 😉

holky, učení nezávidím
mě vozí tchánovci tak 2x týdně, to skočím třeba do knihovny
spánek mě bere až k večeru, když je doma MM, tak toho využívám 🙂

spetra
3. led 2009

holky, jak vaše mimi odpočívá?

tanuki
3. led 2009

my máme dopo a odpo odpočinek, ale prostě se musí ven s kočárkem - takže dopo třeba na poštu..a odpo regulérní procházka 🙂
Já mám zk asi 12., 16., 26. 😝 ty brďo, to jsem na to teda zvědavá ☹ Ale na jednu bduu mít vypracované otázky od spolužačky... Fakt nevím, zda to mám zkoušet s minimálním úsilím=riskovat nebo spíš jít víc na jistotu..jenže víc času je pro mě spíš důvod proč začít později, než se víc učit 😀

Spetro a zkoušela jsi ten balkón? Fakt je to celkem dobrý 🙂

jajdaelda
3. led 2009

ahojky holky...tak koukám,že s usínáním si nemám na co stěžovat....Kubu večer (kol 20.hod.) po kojo dám do postýlky,pustím hudbu a většinou do 10ti minut spí....v noci při prvním kojo(0:30 hod.) taky usne hned, ale při druhém (kolem 5.hod.) už se mu moc spát nechce.... a přes den si většinou i zařve, že chce do postýlky 😅 Jenže spí tak 30-45 minut,pak se vzbudí na jídlo...přijde mi,že má v hlavě budík nastavený na interval 2hodiny...tak ode dneška začínám vědomě prodlužovat interval mezi kojením na 2,5-3 hodiny, protože to takhle není možný....tipuju,že už bude mít k 7mi kilům 😅 Dneska jsem četla v Mamince - jak je tam ten seriál o dvou maminkách - tak jeden klučina měl při porodu 3,54 kg (Kuba 3,88kg) a v 6.měsíci váží 6,066 kg...to měl Kuba ve dvou měsících 😅 Mám pocit,že bude za chvíli jak otesánek...jenže on když dostane hlad,tak fakt řve,jak když ho vraždí 😠

s učením mi nemluvte..taky mám už nějaké zkoušky v lednu a k tomu bych měla začít bakalářku a každé volno využiju spíš na odpočinek

včera navečer mě schvátila střevní chřipajzna,normálně jsem tohle ještě nezažila...teplota 38,3, vy.... jsem se z podoby 😀 a dneska už je to relativně v pohodě...jen před chvílí přišel manža,že na něj něco leze ☹

Spetro...ten balkon vyzkoušej...mě prý mamina měla celou zimu na balkoně od 10 rána do 4 odpoledne a spala jsem jak nemluvně 😉 ..a to máme balkon na rušný silnici...a od tý doby asi nesnáším zimu a usnu jen při tichu 😀

jak Kuba odpočívá? no, my máme najetý asi takový standard - kojení cca 30 min, pak odkrkávání, prdnutí, přebalení...pak ho nechám chvíli trávit na gauči nebo v postýlce, pak si s ním tak 30-45 hraju, povídám, cvičím...mezitím tak jedno-dvě přebalování a asi po hodině a půl začne být nevrlý a békat i když ho chovám,tak ho dám do postýlky a do minuty spí...tak 30 minut, pak kojo, odkrkávání, prdnutí..... a pořád dokola až do večera 😔

spetra
3. led 2009

Holky tak Tomášek spí a zkuste hádat co dělám. Hledám na netu !zaručené rady" jak malého uspat... ☹
jajda: taky jsem na to v té mamince koukala. 😉 My máme tak typuju 6 kg teď. Jinak já taky krmím každé 2 hodiny... Bych s ním jinak nevydržela.... U nás je ten harmonogram v podstatě stejný s tím rozdílem, že když nastane doba kdy je unavený chce se mu spát. Tak prostě nedokáže zaspat a jen řve a řve.... Funguje šátek a kočárek.... ale pořvat před usnutím si musí chviliku vždycky. Jen mě unavuje... Když ho člověk musí pokaždé nosit, vozit... několikrát za den, noc... Přes den ho navíc musím v tom šátku držet, jinak se vzbudí....Já dávám malého pod otevřené okno v korbičce od kočárku... tam hezky spí ale musí před tím být procházka.... Balkon máme pro kočárek nepřístupný....
a jejda, už vstává... 😠

ilci
3. led 2009

tak já tak 20-30min kojím, pak udělám dokrm a dokrmujem 5-50 minut 😀
podle toho, jak se prckovi chce sát
po odříhnutí ho dám do postýlky nebo lehátka, vydrží hodinu, někdy i dýl, to si hraje s hračkama, zpíváme, povídáme, vaříme
jak začne brečet, chce spát, takže následuje vak a nošení nebo houpání, většinou vytuhne brzo
a spát vydrží jak kdy
jinak krmíme 5-6x za den
taky nastala změna na přebalováku, napřed nám tam děsně řvával, teď už se řehtá, tak tam taky blbnem s hračkama 😀

ilci
3. led 2009

jo a v kočáře vydrží jen za jízdy, jak ho tam položím, musím ihned vyrazit, jinak následuje děsný řev
po procházce ho rozbalím a ještě i hoďku tam spí, ale občas se vzbudí hned, jak zavřu dveře od bytu 😀

jajdaelda
4. led 2009

tak jsem se zařekla, že už Kubu vychvalovat nebudu ☹ Když ho pochválím, jak hezky usíná a spí, tak VŽDYCKY ještě ta noc stojí za prd...dneska se budil co 3,5 hodiny a ve tři ráno už prostě nechtěl spát ☹ tak jsem si s ním hrála do půl páté..pak ještě zabral do půl šesté,jenže jsem ho asi vzbudila,jak jsem mlaskala na manžu,aby nechrápal 😠 😀 no a od tý doby se malej kroutí každou chvilku bolestí bříška...a samo mu to vůbec nejde,tak mu pomáhám trubičkou a to lítá...ke všemu i ublinkává,tak doufám,že jsem ho taky nenakazila ☹

betina
4. led 2009

ahoj holky,

jajdi, to je mi líto, hlavně at to nic není a už je jen dobře ☹ taky už zásadně malou nevychvaluju, protože u nás je každý den jiný. jednou spí celkem dobře a druhý den.... 😠
jinak ilci, u nás je taky řev, ještě vždycky musím dostat psa do oblečku, takže pes se vzteká, malá do toho řve a já vylítávám ven celá zpocená 😀

tanuki
4. led 2009

beti, ještě obstarat psa na ven, no to musí být fakt ródeo 😀 Jj, malé je vedro, takže se taky vzteká..výsledek je, že vyběhneme co nejrychleji, já na sebe hodím co potkám a vypadám jak...alespoň jsem si koupila nový kabát, abych to trochu vylepšila 😉

Jájo, no snad bude brzo líp!

Jj, taky už nebudu vychvalovat - teď v noci se mi to vymstilo - šla spát ve 22:30, ale pořád je to nesrovnatelné s tím předtím - prostě už jí snad nebolí večer bříško a dá se s tím operovat..

Přibírá tak normálně, ale fakt má tu celulitídu 😀 mužova sestřenice si toho taky všimla a měla z toho hroznou radost 😀

Jinak já se rozhoupávám k té Manduce - viděla jsem jí u kamarádky, má opravdu výborný bederní pás, takže v tom můžete pohodlně mít i těžkého prcka..a přitom být mobilní. Ve vaku už se jí moc nelíbí..
Tady je kdyžtak odkaz http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=17850313&tab=0

jajdaelda
4. led 2009

tak ta vínová je super...taky se budu muset po něčem kouknout...do vaku jsem malýho nedostala 😠 naštěstí jsem nekupovala nový,tak mě to zas až tak nemrzí..
máme od kámošky půjčenou nosičku od Chicco,ale nějak se v tom malýmu zatím nelíbí...i když píšou,že to je od 2 měsíců,tak tam Kubulín lítá jak péro v gauči 😀
Tanu..to by mě fakt zajímalo,jak na prckovi vypadá celulitida 😉
No, my byli v pátek u babi a ta se úplně zhrozila,když malýho viděla..prý že zase přibral 😔 ...a to ho viděla naposledy před týdnem 😀 Manža už má pro něj nové jméno - Macík 😀

betina
4. led 2009

HOLKY!!

OD 1.1.2009 DO 31.1.2009 VZP VYPLÁCÍ DVOJNÁSOBEK NA VYBRANÉ AKTIVITY-MEZI NĚ PATŘÍ I PLAVÁNÍ A CVIČENÍ S MIMINAMA, našla jsem na netu

http://www.vzp.cz/cms/internet/cz/Klienti/Pripr...

jajdaelda
4. led 2009

Beti...super...škoda,že mám OZP 😉

ilci
4. led 2009

bety, mám sice VZP, ale nevím, na co bych to uplatnila ☹

spetra
4. led 2009

já bych chtěla začít chodit ještě v lednu na plavání... tak třeba to budu moct uplatnit... 🙂
Já budu T. pro jistotu pomlouvat... 😉 Dnešní noc byla ukázková a den taky... A jéje nechval den před večerem... už se začíná v postýlce vrtět... 😠
Bříško se u nás dost zlepšilo....

ilci
4. led 2009

mě říkala kámoška, že je lepší plavání až s větším dítětem, tož zvažuju
taky máme furt rýmu ☹

jajdaelda
4. led 2009

tak mě přišel dneska Kubulín nějak zvláštní...v pozitivním slova smyslu...skoro nebrečel,akorát, když měl bolení bříška a to jsem mu pomohla....pak vždy po kojení cca za 15 minut začal békat a mnout si očička,tak jsme ho vždy položili do postýlky a buď usnul anebo třeba půl hodiny koukal na hračky a povídal si s nima a pak usnul tak na 30 minut... normálně se vzbudí,že mu vadí mokrá plenka 😅 ....a dneska žvatlal a chechtal se celý den...dokonce reagoval i na televizi..posadila jsem si ho na klín a nejdřív na ni koukal jakože co to vůbec je a pak se tak úžasně rozchechtal 😀
a od rána dodržujeme 2,5hodinový rozestup mezi kojo a ani moc neprotestuje 😀

plavat taky uvažuji už od 3.měsíce..ono je to vlastně 5 minut cachtání a pak cvičení a masáže,tak to si říkám,že by se mohl za tu dobu zregenerovat a nebýt rozpařený....rýmu sice Kuba nemá,ale zato když ublinkává,tak mi přijde,že to je hlenovitý ☹ a ublinkává třeba i po hodině po koju...a v určitý poloze slyším,jak to v něm chrčí a tak nevím,jestli je to ten hrtan nebo má něco v krku/na průduškách...si zase řikám,že by měl teplotu

betina
4. led 2009

ilci,

já chci chodit na cvičení miminek s maminkama, dneska jsem byla u kamošky, ta taky chodí (má o 14 dní starího chlapečka) a nemůže si vynachválit. Učí se tam masírovat miminka, cvičení, říkanky apod....takže to plánuju

ilci
4. led 2009

jajdi, položit do postýlky a sám od sebe usnout - to je můj sen 😉
my fakt usnem jen při nošení
prcek si momentálně hraje v lehátku s hračkama a schovává se za plínku

spetra
5. led 2009

jajda: tak to máme stejně s tím blinkáním a chrčením.... jinak blahopřeji k ohodnému Kubíkovi... myslím že 3 měsíce se blíží, takže teď už budeme mít jen hodnoučké miminka?
na cvičení pro miminka bychom měli začít chodit od tohoto pátku.... už se těším, ale zároveň bojím co tam předvede za ječáka...
ilci: to je taky můj sen, no co tak to nějak přetrpíme to nošení
Holky už prckové drží samy hlavičku nebo dokonce dokážou držet hračku?
O nějaké klokance taky uvažuji, příjde mi to sice dost peněz. Ale vak byla super investice, tak myslím že by mohla být i klokanka... Navíc už teď vyžaduje neustále nosení horizontálně zády ke mě.....

jajdaelda
5. led 2009

ilci a spetra: no, já ho nechci zase chválit,aby se to neotočilo o 180st.,ale dneska začínáme taky dobře... a vy se určitě taky brzo dočkáte... 😉

včera jsem ho nakrmila v sedm večer s tím,že mu dám ještě v devět na noc...kolem osmé si začal vyžadovat pozornost,tak jsme si šli hrát na hrací deku a asi po 20minutách si začal mnout očička a vrčet, tak jsem ho dala do postýlky v obýváku,že ho tam udržím do devíti do kojení a najednou koukám,že zabral, tak jsem ho v půl deváté přenesla do postýlky do ložnice a spal až do půl druhé - kojo z jednoho prsu (z druhého odstříkáno 70ml,tak máme zase co zamrazovat 😎 ) a pak spal až do šesti a do půl sedmý se proprděl 😀 ,pak zase kojo, chvíli hraní a teď od půl osmý zase spí.... fakt mě to až zaráží...ne,že bych za to nebyla ráda..doufám,že mu to dneska (a nejen dneska 😀 ) vydrží,musím do zítřka napsat seminárku ☹

Jinak jsem se dneska ráno vyděsila...jak ležel v posteli,tak jsem mu chtěla říct o tom odstříkaným mlíčku a zvedla jsem mu hlavičku oběma rukama a za krkem jsem mu nahmatala bouličku 😕 ...pak když jsem si ho vzala do náruči,tak už jsem ji nenašla..tak ho budu muset prošahávat,snad to nic nebylo..

holky...můžu už na zamrazený mlíko přidat další? Mám zamrazený většinou 120ml, ale to malýmu nestači,chtěla bych tam přilejt tak do 150-160 ..může se to?

Jinak hlavičku drží sám tak na 80%...občas mu ještě ulítne...a nejlepší to je, když ho nechávám odgrgnout a on se na mě napruží a pak mu hlava ulítne na můj nos nebo horní ret a secvakne mi ho ke špičáku...to zase řvu jako tur já 😀
A hračku zatím nedrží...vyndavá si dudlíka a na hrací dece se snaží chňapat po hračkách,nejlíp mu jde chytit tvrdé zrcátko...a v postýlce má takovýho hada-spirálu,tak to občas taky uchopí...je ale úžasné pozorovat,jak se o to snaží 🙂 a jak se mu to den ode dne daří líp a líp

jajdaelda
5. led 2009

jedja...jajda se nějak rozepsala 😉 kdyby mi takhle hezky šla i ta seminárka 😀

spetra
5. led 2009

😀 to jsme na tom stejně.... ve čtvrtek zkouška a co dělám.... 😠 u nás přes den taky pohodička.... tam mu jdu s plyšákem předčítat skripta...

ilci
5. led 2009

tak dudlíka si taky rve z pusy a pak se diví, že ho nemá 😀
hračky visící na hrazdičce u lehátka taky drží a pořád nemůže přijít na to, co má dělat, aby mu ta prostřední příšerka hrála 😀

betina
5. led 2009

ahoj holky,

no tak my k vánocům koupili harzdičku a je to super dárek malá si vydrží hrát i hodinu, což je teda ohromnej úspěch. Všechny hračky z too teda vyrvává, chce se přitáhnout do sedu. Kdžy ji mám na kolenách, sedne si, ale půjdeme na kontrolu s nožičkama a zádičkama, tak se musím zeptat, jestli je všechno v pořádku, zdá se mi to brzo a bojím se, aby se jí něco nestalo.
jinak dnešní noc byla celkem poklidná, 4x vstávání. u nás je hodně sněhu, tak se těším ven, protože jak to uvidí náš čoklík, tak se zblázní radostí, sníh miluje 😀

radus78
5. led 2009

ahoj holky,
tak to nám se to zase točí na opak. Malá nějak víc zlobí. začala strašně zaklánět hlavičku. I když leží na zádech tak jako by chtěla vidět, co je za ní, ale ono tam nic není. Začala sebou strašně mlít u kojení, takže mám problém jí nakojit. ☹ S přibíráním jsme tak možná na spodní hranici normy. Nemám ji kde zvážit a osobní váha mi to neřekne přesně ☹ V noci jedla co 2 hodiny a večer jsme ji nemohli uspat. Doufám, že jí to brzo přejde.😖
Ve čvtvrtek jdeme do poradny na 3 měsíční prohlídku, tak uvidíme co nám doktorka řekne.

radus78
5. led 2009

Jinak hračku už držíme, na hrazdičku zíráme a občas si bouchne, ale do sedu se nám nechce. 😒
Za to koníkujeme jako o život. 😀

jajdaelda
5. led 2009

když koníkuje máma, tak proč by nekoníkovala i Anička, ne? 😀

My jdeme na 3měsíční prohlídku příští úterý,tak jsem taky zvědavá, jestli Kubulín tu váhu nestrhne... 😅

jajdaelda
5. led 2009

holky, začínám mít podezření, že Kubulínovi není dobře ... od včera nevyžaduje pozornost a buď odpočívá v postýlce nebo spinká...od včerejška taky pořádně nekadil, jen prdíky anebo něco málo šlo trubičkou,když jsem mu pomáhala od prdíků..jediný,co vyžaduje je přítomnost,když se probudí.. a dneska jedeme kojo po 3 hodinách a jen z jednoho prsu a žádný protest 😨 , (od noci mám odstříkáno 160 ml ), tak doufám,že to není ovlivněný nějakou chorobou ..ještě mu změřím teplotu...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru