III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

ilci
16. únor 2009

já se s toho našeho čertíka pominu
má na hrazdičce zavěšený červený parník
pravidelně ho vytáhne z té umělohmotné spony, mrští ním přes půl pokoje a teď koukám, že už odstranil i tu sponku
za chvíli rozebere celou hrazdičku 😀

tanuki
16. únor 2009

ahoj, u nás taky buzení áhod, bojím, že tomu kašička nepomlže, že je to prostě něco hlubšího 😝
Včera jsem balila pár novouševských věcí kamarádce a nemohla jsem uvěřit, že to Verunce někdy bylo 😉

betina
16. únor 2009

ilci, holky, tady v Brně máme jden obchůdek, mají tam podle mě hodně levný věci na miminka a dá se vybrat, dá se objednat i přes net www.anicka.cz, tak mrkněte, asi taky něco objednám, tady furt sěnží, tak se autem bojím ☹

betina
16. únor 2009

holky, blbá otázka...MM mi koupil k obědu šišky s mákem, může se ten mák, když kojím?

tanuki, zkus ji dát do té zavindy, aby měla pocit bezpečí a ještě tu kaši, zkus to, za to nic nedáš a uvidíš ☹

ilci
16. únor 2009

beti, já teda jedla makový koláč, upřímně mě to ani nenapadlo, že by se nemělo

tu taky sněží jak na vánoce

na odkaz mrknu
ne že bych mu nechtěla něco pořídít, ale je v tom měsíc a mě je to líto peněz 😀 😀

jajdaelda
16. únor 2009

ahoj holky, tak u mě stále 38 teplota a zimnice ☹
Z malýho od rána teče žlutá voda,tak jsme zajeli k dr.,prý to je asi virové ode mě ☹ tak budu dávat mrkvový vývar...to jsem na to zvědavá
jinak má 7,73 kg 😅 a 66cm,takže 68 začnu pomalu také vyřazovat 🙂
jinak jsem koupila taky nemléčnou rýžovou kaši,tak až bude v pořádku,tak to zkusím....
jinak dr.zkoušela Kubu chytat za ručičky a on si chtěl sednout...tak jsem se s ní o tom bavila a ona,že určitě ho přitahovat nemáme 😅

radus78
16. únor 2009

beti, že bych Aničce koupila něco na anicce? 😉
o víkendu jsem potkala jednu paní a řešili jsme spaní dětí. Říkala mi, že se v 6 měsících vrátili k zavinovačce, takže na tom asi něco bude. 😠

radus78
16. únor 2009

jajdi,tak to máte teda macka 😀 , snad vás ta viroza brzo přejde. Moje ségra byla s tím malým co bude mít 5 týdnů přes víkend v nemocnici, strašně chrčel, tak mu dali antibiotika. Asi je toho teď moc. A ode dneška nejsou v nemocnici návštěvy kvůli chřipce.

radus78
16. únor 2009

jajdi, včera jsem zapomněla Kubovi popřát, tak opožděně všechno nej...... 😀

ilci
16. únor 2009

taky přeju Kubulínovi opožděně vše nej 😉
Mikeš má taky cca těch 66cm, ale váží teda míň, tak těch 7kg (vážíme se spolu na váze)
snad budete oba brzo zdraví
u nás zatím dobré, rýmu máme už od podzimu, to už ani neřeším

betina
16. únor 2009

jajdi, přidávám se s gratulací a s přáním, at se co nejdříve vykurýrujete!!! je to hrůza tohle počasí, až bude jaro, to bude parádička, včera jsem si zkusmo předělal kočárek na sporták a tak se zasnila, až se vyjede s ním 😀 hlavně, až bude ta těžká korba pryč, i když na druhou stranu asi bude nostalgie. a to setjný s kojením, furt nadávám a říkám si, že v půl roce bych chtěkla přestávat s kojením, ale pak to asi jen tak nepůjde, i kvůli mně 😀

spetra
16. únor 2009

Ahojky, tak jsme doma z víkendu...
Jajdi: a kdy máš ukončit školu?
Koukám, že jste se pěkně rozjeli s těma druhýma dětma.... 😀 já jsem taky chtěla dřív druhé dítě tak abych si mohla vzít 2 letou rodičovskou, ale po narození T. jsem si to pomalu ale jistě začala rozmýšlet...
Já bych chtěla mimi na jaře, takže teď má představa je ve 2,5 letech T. 😉
Já jsem hrozná co se týče nakupování, především pro T. Prostě se v tom vyžívám, i když vím, že u nás jedna velikost vydrží jen 6 týdnů... ☹
Na sporták a sluníčko se taky moc těším, ale když T. ještě stále nedrží ani hlavičku, takže sezení je opravdu moooc v nedohlednu..
Já bych chtěla kojit tak do roka...
Tak se hlavně všichni brzo uzdravte...
Jinak ze spánkem mi ani nemluvte... ☹ T. v prvních 2 měsících se budil většinou 2x za noc, ve 3. měsíci jednou za noc, půlku 4 měsíce 2x za noc a teď posledních 10 dní 4-7 za noc... 😠
Navíc je teď protivný i přes den, očkování na něj dolehlo až další den, je pěkně protivný a má bulku u vpichu...

tanuki
16. únor 2009

ahoj, Jajdi, tak se brzo uzdravte!!!
Spetro, co škola?
Tak u nás jsem nesehnala kojeneckou vodu 😠 tak jsem pro ní vyslala bábu a ta přinesla info, že tamní lékárnice kašičku nedoporučuje, spíš by volila mlíko. že některá střeva to blbě snáší. Jenže ona to mlíko prostě nevypije, i když ho mám já v prsou. 😠 😠 😠

betina
16. únor 2009

tanuki, záleží na tobě s tou kašičkou..každý ti řekne něco jinýho a každý dítě ti bude reagovat jinak. prostě se řídím podle malé a té kašička chutná a to je hlavní. ale je to o vyzkoušení

radus78
16. únor 2009

tanu, mě řekla dr. ať dáváme kaši. Být tebou tak počkám, až půjdeš k pediatrovi a domluv se s ním. My dáváme rýžovou mléčnou od Nestlé a šmakuje jí. Ta je taky bez cukru. Mám i nemléčnou od Hami, ale tu dávám, jen když se mi podaří odstříkat dost mlíka. Což je výjimečně. Na ní jsem nenašla, jestli je tam přidaný cukr, ale myslím si, že ne.

tanuki
16. únor 2009

To jsme také chtěla, ale jdeme "až" 23. a já už nějak nemůžu 🙂 Volala jsem kvůli tomu ještě kamarádce lékárnici, ta mi řekla, ať to zkusím.
tak jsem to asi neměla ředit..a dát jen s mým mlíčkem. Nechutnalo jí to, šklebila se, což mě rozesmívalo a ona se pak hlasitě chechtala, což zatím moc často nedělá, takže to byl úžasný zážitek🙂 No, ale pár lžiček asi dostala, tak uvidíme.
Toš dobrou 😠 matky 😉

betina
16. únor 2009

tanuki,

chce to vytrvalost, verunka prvně, jak jsem ji dávala kašičku, tak ji prskala, pak ji nechala vytéct z pusiny 😀 a ted už zblajzne 50ml

ilci
17. únor 2009

dobré ráno

tak dnešní noc dobrá, jen se 1x vzbudil na dudlík, pak ve 4h kojo, ale při uspávání řval asi 20minut ve vaku
asi byl přetaženej

u nás je jak na vánoce, sníh, bílé stromy
asi vemu foťák na vycházku a skočíme se vyfotit do parku 😀

ilci
17. únor 2009

holky, chodíte teď s mimčama po supermarketech?
já se tomu kvůli chřipkám snažím vyhýbat, ale tchánovci s ním rajzujou po obchodech a to se mi nelíbí
jenže tchýně má jediný správný názor na všechno (bývalá učitelka a ředitelka školy)
no a malej dneska začal kašlat 😒

radus78
17. únor 2009

ilci,malá taky začala kašlat, tak jsem jí namazala tymiánovou mastí a uvidíme.
Taky je u nás bílo, chodníky neprohrnuté, no paráda. 😠

spetra
17. únor 2009

ilci: já chodím po obchodech s malým, snažím se sice ted ve chřipkách míň ale stejně chodím... Nechodím teda na hodiny so spm, ale na chvilku do nějakých větších potravin jo...
já bych snad kašle T. ani npoznala on tak nějak pokašlává od malinka... ☹
tanuki: jsme z blbnuté dnešním trendem kojení.... tem dětem se z kašičky nic nestane... 😉 jen je to o našem přesvědčení do půl roku nic.. ☹ takže to nelámej přes koleno... 😉
na zkoušku jdu zítra a zkus hádat kolik toho umím... ☹
noc úžasná.... jedno kojení... a jinak klid, jé to byla krása...

ilci
17. únor 2009

spetro, tak držím palce, ať zkoušku zvládneš 😉

tanuki
17. únor 2009

já jsem se rozhodla, že dokud se nesrovná spaní, tak na zk chodit nebudu.. je to takový koloběh.nemám na to čas, neumim to, jsem nervózní a tím se V. zhorší.

nnnnnnngm

Toť pozdrav od Verunky 😉 Klavír je teda asi zábavnější než klávesnice 😉

U nás noc taky lepší - né budění po hodině, ale po dvou 😝 x xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxg

ilci
17. únor 2009

děkujeme za pozdrav 😉

Mikeš zas včera bojkotoval kojo a radši koukal na Sama doma 😀
prostě byl celej uchvácenej z Geislerky
nebo že by z její dcery? 😀 😀

jajdaelda
17. únor 2009

Ahoj holky...děkujeme za přáníčko..

jsem tu jen na skok...už nemám 38teploty,ale 39 ☹ tak jsem byla u dr. a prý nějaká viroza...jenže mě bolí i ledviny... ☹
Včerejší premiéra mrkvičky se nenesla zrovna v optimálním duchu...moc to Kubovi nešmakovalo a měl to všude,protože flaškou to neproteklo,tak jsme museli lžičkou...pokřtili jsme první bryndák 😀 Tak jsem mu to dneska rozmixovala co se dalo, přisladila a dávám mu to stříkačkou a panečku to mu šmakuje....jen ta mrkev začala působit,takže teď to kadění z něj musím dolovat ...a asi mrkev nadýmá,protože šíleně prdí 😅

spetra...bakalářku bych měla dělat letos, ale odložila jsem si to na příští rok...pokud to vyjde, měla bych být těhu 😉 a to nevím,jak těhu a ještě s prckem se budu učit 😀 no jsem životní optimista...

jinak tu mojí virozu jsem chytla právě asi v supermarketu, protože jsem minulý týden nikde jinde nebyla...mám pocit, že to kojo prcka dost posiluje.....

souhlasím se spetrou,že dneska je trend kojit do půl roku...asi bych se řídila tím,co je nejlepší pro nás oba..

spetra
17. únor 2009

jajda: tak to teda klobouk dolů... těhotná, malé dítě a do toho škola... tak to bych si netroufla ani pomyslet... když si vzpomenu jak jsem byla unavená jako těhotná a do toho ještě prcek který začíná běhat, to mi příjde až až a ne tak ještě škola... 😲 já sice dělala Bc. státnice v 5. měsíci a bylo to v pohodě... ale s prací jsem to už nezvládala..
Verunko: moc děkujem za pozdrav...
a já se jdu učit... ☹

jajdaelda
17. únor 2009

spetra...to si maluju...realita může být jiná...pokud budu těhu,tak do práce budu chodit tak max. do 4-5.měsíce a možná ani to ne...to že první těhu bylo suprové neznamená,že druhé bude taky takové...a třeba si to ještě rozmyslím....výhoda je, že téma na seminárku už mám a mohu na ní začít pracovat (ha ha, se chci vidět) 😀 no a pak už se naučit "jen" 50 otázek 😀 😀 budu spolíhat na to,že budu těhotná a dají mi to 🙂 Ba ne...neplánuji....uvidíme,až jak to půjde....

taky děkujeme za pozdrav...Kubulí právě spí,jinak by taky něco poslal 😀

tanuki
17. únor 2009

tak my chtě nechtě razíme výchovu styku s bacily ☹ Celkem dost v dopravních prostředcích, občas kojení ve škole= v nemocnici 😅 a zatím proběhl jen jednodenní průjem.

My máme poděděno

ilci
17. únor 2009

jajdi, tak ty máš teda plány 😀

ilci
18. únor 2009

dobré ráno
dnes noc super, sice po 1h pobrekával, ale za chvilku se uklidnil sám a vzbudil se až ve 4:10 na krmení
nechci to zakřiknout, ale snad se vracíme do normálu 😉

jen večer opět hysterák, asi byl opět přetaženej
čekám sociálku každým dnem 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru