III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

ilci
4. dub 2009

taxem si říkala, proč je to v centru samej policajt, lítá vrtulník nad městem a on zas byl pochod ultrapravicových radikálů 😅
ještě že má člověk ten internet 😉

tanuki
4. dub 2009

ahoj, tak já jsem taky nemocná 😒 aspoň bez teplot. a venku je tak krásně ☹
Dnes jsem verču měřila krejčovským metrem a vyšlo mi 69-70! a to váží tak 6,75kg 😅 no, ale to je domácí měření.. V pondělí má mít prevenar, ale ještě to není 6ti měsíční kontrola, tak asi měřit nebude, ale o zvážení jí asi poprosím.
Krém asi speciální kupovat nebudu, jen něco kvalitního - mám doma hodně vysoko faktorový La Roche Posssey (nejsem si jistá, jak se to píše 😀 ) a ještě jedna dobrá značka, doporučená od kožařky, ehm..jak to jen je 😅 jo, Daylong

radus78
4. dub 2009

tanu, nám ji měří a váží vždycky.I když jdeme jen na očkování. Tak se uzdravuj.

ilci, mě Anik spala v kočáru hodinu, ale jinak to dnešní spaní stojí za prd. Ted zrovna spí. to jsem zvědavá kdy půjde spát. V kočáru měla na sobě jen body a dupačky. Přes sebe měla deku a byla ve vnitřní tašce, co máme v kočárku.A samozdřejmě měla čepku. Když jsem ji doma vyndala,tak byla úplně zpocená. Myslím si, že jí musel být hrozný hic. 😒

tanuki
4. dub 2009

jj, u nás dnes kočárkovala bába, prý ostatní kočárky řvaly - děti v čapkách..fakt jim bylo vedro. Verča měla triko s dl.rukávem, šaty, punčošky bez deky, jen takové to připínací cosi na kočárku, jak je přes tělo a nohy 😀 Fakt nevím, ajk to popsat 😀

ilci
4. dub 2009

tanu, tak se uzdravuj

já to připínací cosi nakonec taky odepla, přišlo mi, že je mu pod tím vedro, ale řval furt

betina
4. dub 2009

no holky, ani vám nebudu psát, jak jsem měa blbka navlíklou dneska Veruš já, bodýčku mikinu, punčošky a gatata 😠 se furt bojím, že jí bude zima ☹

jinak jsem dnesk nasadila spoták a bylo to fajn 😀 lehký najednou 😀

taky je tady fotečka z dnešního vítání občánků

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

tanu, at jsi co nejdřív zdravá, kyž je tak krásně ☹ a jajdi ty na sebe dávej pozor!!!! at už mám od teplot a nemocí pokoj!

jedu ted k mamce na týden, ale určitě se na net dostanu 😀 opatrujte se holky

radus78
5. dub 2009

beti, teda to je ale fešanda. Taky už budu muset někdy nasadit šatičky co máme, ať to trochu vynosí. 🙂
tanu to připínací cosi jsem tam měla taky, dneska už budu chytřejší, pokud se nezkazí počasí. 😉

tanuki
5. dub 2009

Beti, moc Vám to sekne 🙂 ta mašlička na hlavu, se mi moc líbí, ale byli jsme v HM, měli tam dvoje a oboje nám přišly, že by jí tlačily, tak že jí ušijeme..haha..samozřejmě k tomu ještě nedošlo.
Právě peču chleba s nutrilonem 😀 tak uvidíme. jsem teprve začátečník, navíc s pekárnou...
Dnes v noci sjem kojila dvakrát 😵 😵 😵 v 1 a v 5 (to jsem se jí ještě chvíli snažila udyndat, ale sunula se mi neomylně k prsu, a já myslela, že jsou zas tak 2nebo3hodiny, a pak kouknu na mobil a ono bylo 5:15 😵 tak jsem jí dala.. a dnes je od rána úplně k sežrání, odpočatá, spokojená. čímpak to? Večer dostala kaši ze Sunaru, s trochou banánu 😉 moc jí to chutnalo, ale snědla tak 50ml, víc ne.

Jinak u mě ty nemoci, jsou hlavně z nevyspání, takže když si odpočinu, je mi hned líp. Načepám energii, tělo zabojuje..

Jak dlouho chcete kojit?

radus78
5. dub 2009

Tanu, já dávám mléčnou kaši od Nestlé a ze začátku jsem ji dělala 60ml teď už jí dělám 80ml a je po tom schopná spát i celou noc.Ještě to teda zapije mlíčkem z prsu 🙂 (někdy i z obou)
Kojit jsem původně chtěla do roka,ale nevím, jestli to ještě nezměním.

Tak zdatně odpočívej ať jsi fit. 🙂

tanuki
5. dub 2009

díky 🙂 jj, kaše z mého mléka tak nepomáhá jako kaše z UM 😉 tak alespoň ho využiju na Verču a ne na tu meltu a pečení. Mimochodem, chleba je dobroučký 😀
Haha, tak jsem dělala rychlonákup v DM, dopadlo to hrozně - v "brambory a fenykl" je i dýně a chutná to velmi hnusně. A pak jsem pořídila "brambory se špenátem" kde je i plnotučné mléko a smetana 🙄 tak příště zas jen něco mrkvového 😠
Kdepak máme Spetru?? jsem zěvdavá, jak se jim spinká..

ilci
5. dub 2009

tanuk, brambory s fenyklem prckovi jedou, ten špenát mám doma taky 😠
navíc v některých Hami i je lepek, fakt na palici

jsme po celodenním výletě v terénu, prcek odpočatý, my utahaní 😀
ale opět začíná kašlat 😠

tanuki
5. dub 2009

☹ tak snad se ten kašel uklidní!
No tak lepek, to je úplně na zabití! ještě jak je to pidipísmem.. Ten špenát bude fajn, ale až tak za několik měsíců. 😠
Dítě se dnes naučilo říkat nenenenene, vypadá u toho jak kachna- nakrčené čelo, pusa jak zobák 😀 😀

Zjišťovala jsem toho meningokoka. Možná jste ve zprávách postřehly - hlavní dva kmeny jsou B a C, proti B očkování není, proti C existuje. Ty závažné případy, onemocní děti nejčastěji okolo 4,5ti let, bohužel tím B..a pak náctiletí tím C. Ale o tom se těď prý jedná, že by do budoucna bylo plošné očkování 15tiletých proti C.

jajdaelda
5. dub 2009

Ahoj holky...tak se hlásím, že jsem snad už jakžtakž v pořádku...průběh úplně stejný jako minule - 2 dny horečky 39-40 😖 (tentokráte jsem za obě noci normálně propotila i peřinu a prsty jsem ráno měla takové zkrabatělé,jako když je máte dlouho ve vodě) a dneska sotva 36 a točí se mi hlava.....minule jsem byla akorát po punkci,tak doufám,že tentokráte už to nějak odezní...

akorát tady někdo psal, že si to s Kubou předáváme....tak to asi tak bude...protože od dnešního odpoledne je rozmrzelý, pořád hejká,ale tak úplně jinak...manža si myslí,že to jsou zuby, že prý ho i vidí 😀 .... já tedy nevidím nic..... teplotu má nějakých 37,3...tak mu ji zkusím v noci přeměřit...pravda je, že pohrdal i kaší,dostala jsem to do něj "násilím" a téměř hned usnul, ani jsme nezvládli koupání....tak buď to bude opravdu zoubek anebo doznívání toho mého prášku na nervy,ale ten jsem si vzala ráno a ke všemu nemám ani moc mlíka,tak fakt nevím... ☹ Doufám,že se dá brzo do kupy, ve středu by nás mělo čekat plavání...

ten lepek myslíte v tom špenátu s bramborem od Hami? Jak ho je tam míň jak 20mg na 100g? Tak ten máme doma taky 😀 A od kolikátého měsíce můžou mimi lepek?

na sluníčko jsem koupila olejíček Altermed, ale včera jsem na to koukala, že to je až od jednoho roku 😅 ... zkusím to prďolovi namazat troškou a uvidíme.....

jajdaelda
5. dub 2009

ilci...tak ať kašel přejde.....já zkusila ten Hedelix a mám pocit,že to ustoupilo..

radu...to se tedy máš, že po 80ml kaše Ti spí malá až do rána....to já dávám už standardně 150ml pak před spaním to většinou ještě zapíjí mlíčkem a stejně se v noci budí 😠

Já kojit taky chtěla do roka, ale uvidíme... a taky hlavně, jak to budu zvládat,až bude mít zuby 😉

Jsem zjistila, že už mu dávám standardně dopolední svačinu (banán, jablko).....dneska Kuba snědl téměř celej banán 😅 až mě zamrazilo, když jsem si to uvědomila...ale ten bobek pak 😀 pěkně tuhej a i celkem voňavej, ne jako po Zahradní zelenině 😀 😀

jajdaelda
5. dub 2009

mám zase samomluvu 😀

holky...my fakt máme štěstí....chtěli jsme si s manžou koupit k Vánocům TV a DVD...tak si manža něco vybral od LG a prý počkáme po Vánocích, že budou slevy...no a čekal a čekal, a když u jsem ho před měsícem k tomu dokopala, tak jsme zjisitili, že ten typ TV se už nevyrábí....tak jsme si vybrali jinou - Samsung - sice dražší ale fakt super obraz - v Datartu nám řekli,že to je celkem novinka...tak to manža sháněl přes známýho, který dělá Samsungy a ten mu na to řekl, že to už je starý typ a že se doprodává v prodejnách typu Datart, Electroworld atd. 😀

No a když Kuba nosil plínky Happy 3, tak v Makru vždycky měli velikosti Newborn, 2, 4 atd....Teď má Kuba už 4 a manža mi akorát volá z Makra, že mají pouze č. 3 a č. 5 😀 😀 tomu už se fakt musím smát....

ještě že nemáme na záhonku trpaslíka 😀

jajdaelda
5. dub 2009

tanu...koukám, že používáš Nutrilon na 100 různýc způsobů 😀

jajdaelda
5. dub 2009

Jsem dopadla....dojídám přesnídávku po Kubovi....už tady fakt skoro nic nemáme a na vajíčka chuť nemám 😀

ilci
5. dub 2009

holky, jen vás teď čtu , nestíhám reagovat 😀

tanuki
5. dub 2009

Tak já jsem jí dnes vůbec nemohla uspat! jsem zvědavá, jaká bude noc. Kaše jsem se snažila dát víc než včera..
Jajdi, jestli ty nemáš malárii 😉

Lepek až po 6.měsíci, heeej, to už vlastěn skoro jsme 😀 ale vy už papáte piškotky, ne?

radus78
5. dub 2009

tak já teď uspala prcka. jsem z toho úplně vyřízená 🙄 Jdu do hajan.
My už snad lepek můžem, kdž už máme půl roku.

s tim opalovákem. Přišla mi nová Maminka a tam je napsané, že děti do 1 roku by se tím neměli mazat 😒

jajdi ty ses teda rozjela... 😀 😀 😀

jajdaelda
6. dub 2009

Tanu.....no, s pár exotama jsem se už potkala 😀

piškoty jsem chtěla dávat,ale bezlepkový neměli,tak zatím ne a i po tom 6. měsíci budu dávat raději chvíli bezlepkový....

radu...tak Maminku taky Mám,ale zatím jsem ji nepřečetla celou....no,tak v červenci prckové budou mít už nějakých 9 měsíců,tak snad trošku mazat budeme...anebo bude pořád ve stínu,ale to se při kočárkování nedá...

radu, to víš.....pár dní bez vás a píšu romány 😀 😀

ilci
6. dub 2009

tak já chtěla kojit tak půl roku, páč mě dr. na začátku strašila, že to nevydrží a skojením brzo přestanem 😀
prcek měl tu žloutenku a já musela odstříkávat a dokrmovat a bylo to náročné
jak začnem teď ovoce, tak budu kojit jen 2x denně, stejně musím dokrmovat UM, takže se asi na to postupně vykašlu, uvidím

děti by se sice do 1roku neměli mazat, někde zase píšou do 6měsíců, ale byť je prcek namazaný, v kočáře, za plínkou a chodíme stínem, stejně má růžové tvářičky, to jarní slunko je nejhorší

o tom lepku jsem slyšela, že i později, kolem roku, tak si pak člověk má vybrat

hedelix dávám zatím 2dny, tak uvidím
snad zas nebude chrčet 😠

tanuki
6. dub 2009

s tím lepkem se neví..oficiální stanovisko :moc brzo je blbě, moc pozdě je blbě 😝
Tak jsem ráno odložila dítě do ohrádky, šla do koupelny, vrátím se a dítě v puse lžičku, co se tam nějak zakutálela po večení kaši 😕 a to jsem si myslela, že tam je v bezpečí..

jajdaelda
6. dub 2009

tanu,jakou máte ohrádku???

tanuki
6. dub 2009

veeelkou 🙂 je trochu vyvýšená.. na kolečkách. Zabírá velký kus obýváku 😀 145*135cm 😀 no, možná by stačila ta 120*120, ale já chtěla velkou, ať se tam může rozvalovat, když už tam musí být..

radus78
6. dub 2009

já se chystám, že nějaký ten opalovák určo koupím. Dneska jdeme na rehabku, tak snad mi Anička dovolí se stavit do lékárny.

Ilci, Mikešovi se evidentně na výletě líbilo 😀
My byli včera poprvé v zahrádce. Jen Anik už pak nechtěla být v kočáru, tak jsem ji domů nesla na rukách.

radus78
6. dub 2009

jajdi, jakou dáváš kašičku?

jajdaelda
6. dub 2009

tanu a je to nějaká značka? Já totiž uvažuju,že ji budeme muset také koupit...deka na zemi začíná být malá a hlavně nemůžu moc odejít

radu...od Hippu na dobrou noc s jablkem a fenyklem

ilci
6. dub 2009

jajdi, na tu jsem dneska koukala
my měli od Hippu tu První kaše, teď máme Nestle a nějak nejsem spokojená, ten Hipp byl lepší

jajdaelda
6. dub 2009

ilci...malýmu moc chutná (ale ono mu zatím moc chutná všechno 😀 ), ale ten efekt, který by asi kaše na dobrou noc měla mít, prostě nemá ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru