III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

radus78
9. črc 2009

ten sraz bych přesunula na podzim, tak zkuste navrhovat termíny.

jajdi, ilci, super, že jste si to užili. 😉

jajdaelda
9. črc 2009

holky, musím vám napsat, co se mi dneska stalo ... dala jsem Kubu koupat do vany a posadila ho do sedátka, který jsem normálně zacvakla...chvíli jsem si s ním hrála a pak si uvědomila,že jsem mu zalila vodu na kaši....tak jsem doběhla do kuchyně, namíchala kaši...pořád jsem slyšela,jak cáká, v kuchyni jsem nebyla víc jak 30s, když jsem přicházela ke koupelně,tak slyším ránu, pochopila jsem,že spadl hrníček,kterým Kubu polejvám,tak jsem vkročila do koupelny a krve by se ve mě nedořezal...Kuba v tý vaně stál 😨 Fakt nechápu,protože je v tom sedátku dost narvanej a myslím,že kdyby mu to nešlo,tak se vzteká a to jsem neslyšela a hlavně si myslím,že by mu to trvalo dýl...no ještě teď mi je z toho špatně,když si představím,co se mohlo stát ☹ ...to mě utvrzuje v tom,že děti jsou schopný všeho a na všechno přijdou, ač si myslíme něco jiného ....

radus78
10. črc 2009

jajdi, už nám asi oprvdu skončilo to klidné období...

betina
10. črc 2009

jajdi, jj, to je přesně to, co mi řekla má dr. že vždy se stane něco, když to nejmín čekáme. mně takhle malá spadla před měsícem hlavou dolů z postele. vždycky se vzbudila a začala na mě halekat a jednou se prostě rozhodla, že si sleze sama 😒 takže ji už nikde nenchávám samotnou, spí v postýlce anebo s ní ležím v posteli a na záchod taky chodí se mnou 😀
jajdi, jinak pracuju v reklamce, vymýšlím reklamní kampaně a tvořím marketingové strategie 😀 takže jsem za tuhle práci ráda, protože je časově flecxibilní a můžu dělat i z domu apod...

jajdaelda
10. črc 2009

no a dneska jsem ho našla na 4.schodu...a to si pár vteřinek před tím hezky hrál v hracím koutku 😔 mi fakt šlehne...

holky,převařujete ještě vodu? A používáte pořád kojeneckou?

beti,tak to máš dobrý, když Ti vyšli v práci takhle vstříc a jak to zvládá Veru? A známe nějakou reklamu či kampaň?

tak zatímco tohle píšu, všimla jsem si,že vedle tohoto textového pole je reklama na probiotické kapky,který já jsem kupovala za 640, tak na netu jsou za 335 😠 šmejdi....a furt si budou lékárníci stěžovat, že krachujou....

radus78
10. črc 2009

u vás si aspon ty děti ubližujou sami, ale já měla minulý týden Anika na dece. Ležela a vedle ní stála plná petka. No nepřevrátila jsem to na ni a ten vršek se trefil přesně do čela. Ta řvala až se hory zelenaly. 😖 Pak tam měla modřinku.

spetra
10. črc 2009

jj, já taky chodím s Tomáškem i na záchod.... 😀
u nás se taky zhoršilo pití, ale i tak se to dá...
my teď prázdninujem na Moravě u babičky... se srazem... no nevím... ☹ nějak jsme to propásli... a září říjen už máme teď dost plný... ☹

jajdaelda
11. črc 2009

jj, s tím srazem na podzim nemám problém,ale už se nám tam taky rvou různý akce,takže by to chtělo domluvit termín co nejdřív,ať si to každá blokujeme

jajdaelda
11. črc 2009

Mikešovi vše nejlepší k třičtvrtě roku!!! to je tedy vážně šílený,jak to letí... to když se nám podaří srazit se na podzim,tak můžeme oslavit rok prcků 😀

radus78
11. črc 2009

taky přejeme Mikešovi všechno nejlepší 🙂 Anička posílá pusinku 😉

jajdaelda
11. črc 2009

spetro...jak jde znakování???
Kuba znakuje jedno "slovo" - světlo...to jsem ho ani záměrně neučila, začínali jsme jíst, pít a ještě, ale sám začal pod světlama natahovat k nim ruku,tak jsem mu ukázala znak a už taky hejbe prstíkama 😀 ...není to sice podstatný slovo,ale hezký je, že když se ho zeptám,kde je světlo, tak se tím směrem otočí....a včera,když jsem mu řekla a ukázala znak pro jíst,tak se vydal směr jídelní židlička 😀

jajdaelda
11. črc 2009

to vypadá,že tady začnu trpět samomluvou 😒 😉

ilci
12. črc 2009

děkujeme za přání 🙂

my byli včera u našich, dojeli pražáci, tak se grilovalo a byla v dědině i soutěž hasičů

do toho znakování se musím taky pustit, furt se na to jen chystám

radus78
12. črc 2009

jajdi,to je Kuba šikula. Anik takhle nereaguje asi na nic. Jen když chytnu krabici se sušenkama,tak řekne mňam.

tanuki
12. črc 2009

ahoj, my byli na chalupě..dodatečně hezký čtvrtrok všem 😉

K těm nehodám, já jsem Verču nakopla!!! Myslela jsem, že muže zabim - stěhovali jsme dětskou postýlku, řekla jsem mu "pozor, nevidim V." a on, že mám tu postýlku víc nadzvednout, což jsem udělala, jenže V. byla pod ní a já jí lehce nakopla svým krokem vpřed.

Holky, shodou příliš okolností, začala plakat při koupání! a toto tak milovala. Je to od víkendu, kdy si poprvé stoupla, ale to se nekoupala, byli jsme na chatě u kamarádky...pak byla odstávka teplé vody, pak jsme byli na koupališti a od té doby řve. Stoupá si, když jí šplouchnu, naříká. Včera jsem se sní chtěla vysprchovat, plakala. Nevím, co s tím.

Jajdi, to je hezké s tím znakováním. Já jsem se ještě nějak nerozhodla, zda do toho jít nebo ne

jajdaelda
12. črc 2009

tanu....dala bych tomu čas a pravidelnost...myslím,že se to vrátí do normálu... ˇ

tak s tím znakováním jsem přesvědčená,že dělám dobře...právě teď jsem Kubu po dvouhodinovém spánku půl hodiny konejšila,protože pořád plakal a kroutil se....tak jsem si myslela,že mu je špatně od žaludku,neb dneska fakt jedl strašně moc a na noc měl tak 300ml kaše a hoďku a půl na to vypil obě prsa, ze kterých pil naposledy ve 2:00 hod. ráno,takže toho bylo fakt dost 😅 ..no fakt jsem myslela,že mu je špatně,protože i dost prděl,tak jsem ho slovně přesvědčila (reaguje na "ee",to začne tlačit),aby se vykadil...ale i pak se kroutil....tak mě napadlo mu dál vodu a vypil asi 100ml čisté vody (normálně ji nevypije)...co bych za to dala,kdyby mi ukázal,že chce pít a navzájem jsme se půl hodiny netrápili.. .. ale chce to čas,trpělivost a důslednost,než začnou znakovat..uvidíme,jak si povedeme dál...

radus78
13. črc 2009

tanu, zkus dát jen malinkato vody a nějaké hračky do vany. Třeba to mělo jen blbou teplotu.

s tím znakováním, říkala jsem si, že ji naučím jen pár základních znaků, tak jak píše jajda, abych věděla, že má hlad, žízeň, ale zatím na mě prdí i s jak si veliká, tak ještě chvíli počkám. 🙂

ilci
14. črc 2009

jj, když Mikeš ječí, prvně mu zkouším dát napít
teď mi po rehabce vypil 200ml čaje a doma za 1,5h dalších 200 ml

ilci
14. črc 2009

ty jo, teď jsem klikla na 1.stránku a je to rok, co se diskuze založila 😀

radus78
14. črc 2009

ty jo, co bych dala za to, kdyby mi vypila 100 ml za den 😒

ilci
14. črc 2009

radu, tož před večeří vypil dalších 200ml a večer si dá zase trochu
ale ty kojíš, nebo ne?
už nemám přehled

radus78
14. črc 2009

ilci, kojím, ale jen 3x denně. Jednou v noci, kdy u toho vytuhne, pak kolem 17.h to má jen mlíko aby vydržela do kaše a pak po 19.h zapije kaši. Jinak už ne. Včera jsem opět vyrukovala se šťávičkama. Vypila asi 30 ml a od té doby je zase nechce. tak si sem tam cucne vody. Čajik jsem zkoušela před týdnem a ten nechtěla vůbec. Za 14 dnů jdeme do poradny, tak uvidíme co nám na to řekne

radus78
14. črc 2009

teď jsem odměřovala kolik vypila a za celý den 40ml ☹

tanuki
14. črc 2009

ale počítá se i tekutina v příkrmech, to dělá celkem kolik?
Závidím, že vytuhne u kója, mně tak ve 30% a těch zbylých 70% je hrozný boj! dnes jsem uspávala skoro 2hodiny 😠 😠 😠 ještě do toho sama fňuká.. ale ani jí nemůžu nechat mimo postýlku, protože padá, jak je unavená, prostě super.

Ilči a kolik pije UM? já kojím stále hodně, večerně kaši dělám nemléčnou bez UM-jen z vody, ovoce. říkám si, že je UM zbytečné, když je tolik kojená.. snad se nemýlím 😉

Jajdi, co dlaždičky, u nás hrůza, samozřejmě myčka vede, jsou tam přece ty úžasné lžičky, které se dají olizovat i když na nich nic není 😀

radus78
14. črc 2009

tanu, kolik má v příkrmech nevím.
Taky nevytuhne pokaždé, proto sem tam vstáváme i před pátou. Uspávání nemá smysl, jedině až se víc unaví. Poslední dva dny mi nechce večer usínat. Furt se točí, sedá, stoupá. Mě z ní asi brzo švihne. 😠

tanu a kolikrát za den kojíš?

tanuki
14. črc 2009

jj, je to katastrofa..a to jí máš v postýlce? Tam si mi jen a jen stoupá, takže jí mám v posteli, tam "jen" popolejzá...
Kojení zatím neomezuju, když nejsem, tak si vystačí s jinéma tekutinama (na vodu říká mňam..pak jí mám vykrmit 😝 ) a když jsem, tak krom oběda kojím..jak za mlada 😀 akorát po prokojené noci po ránu nemá žízeň 😠 😠 😠

jajdaelda
15. črc 2009

holky, to jste dobrý,že ještě tak často kojíte....já už většinou jen ráno a večer a pak 1x v noci...ale budu to muset zase obnovit,protože za měsíc jdeme na svatbu a prcek bude spát u maminy,tak aby měla co na noc,protože to, co mám zamražené, už je víc jak 3 měsíce staré ☹ Kaše dávám mléčné, ty nemléčné mi příjdou,že Kubu tolik nenasytí.
Jinak Kuba vypije tak cca 250ml čajíku (od Sunarky zelený bez sacharozy mu fakt šmakuje), mlíko a něco v těch příkrmech,tak tipuju,že tak 500ml denně má...
S usínáním je to stále hrůza i u nás..taky si pořád stoupá a přijde mi,že i když už se mu chce strašně spát,tak jakmile ho položím do postýlky,okamžitě dostane novou energii...a když už je tedy fakt unavený,tak s sebou strašně mele než najde správnou polohu....musíme koupit nějakou tu klimatizaci nebo větrák...včera měl chudák v pokoji 26st 😒 to by se mi asi taky moc spát nechtělo.....

tanu..dlaždičky nic moc ☹ Koupili jsme už koberce,ale pořád jsou to rány,když spadne...mám hlavně strach o hlavičku 😒

tanuki
15. črc 2009

Verča dnes spala nahatá, ačkoliv když jsme se probudila, měla hrozně studený zadek, tak celkově spala mnohem líp 😒
Loučím se, jedeem an chalupu ek kamarádce, bduu muset spáchat ěnjaké mikrobalení - jedu jen já a Veru, vlakem a naíc velkou krosnu má půjčenou babička 😀 to fakt nevim, co zabalim 😉

jajdaelda
15. črc 2009

tanu...tak si to s Veru užijte...

radus78
15. črc 2009

všechno nejlepší Kubíkovi k 3/4 ročku 😉 🙂 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru