III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

spetra
24. zář 2009

ilci: zítra jde manžel k zubaři, tak tam půjdeme s ním a zeptáme se jestli T. veme nebo se má normálně objednat.... 😉 předběžně o něm ví, že tam bude chodit...
jajda: oční?

ilci
24. zář 2009

tak MM zubařka je jen pro dopělé, moje nevím, ale k ní bych malýho nedala, je to sadistka 😀

jajdaelda
24. zář 2009

spetra, lestep...ne ne, k očnímu se nechodí povinně, ale vzhledem k tomu,že mám astigmatismus a vidím blbě na dálku,tak to chci raději podchytit dřív..

betina
24. zář 2009

jajdi, myslela jsi 2-3 dny nebo týdny? Jajdi, prosím tě a jak to chodí, když tam chceš být s Kubíkem v nemocnici? jste na jednom pokoji neno jak? nebo se za to připlácí? kdybysme museli do nemocnice, tak jim tam nenechám Verunku samotnou, ale nevím, jak to chodí.
Jajdi, hlavně at se to bříško Kubíkovi pěkně hojí!!!!!!!!

lestep
24. zář 2009

jaja- tak to jo. ať vám vše dobře dopadne.
spetra- já byla u zubařky a ptala se jestli by mohla malýho taky prohlídnout a založit kartu a ona mě řekla, ať se objednáme, že ho vezme. nechápu, že na něj nemohla kouknout, vše zapsat a takhle se zase objednávat. no mazec. 😲

tanuki
24. zář 2009

jjdi, to snad není možný ☹ doufám, že ne pro letošek, ale na budoucích tak 50let..pro kubu zdravotní klid!!!

spetra
24. zář 2009

tak máme šanci že rodičovskou a mateřskou nesníží, jen porodné... 😉

jajdaelda
24. zář 2009

beti...myslela jsem 2-3 dny bychom měli být na normální lůžkové chirurgii...dneska nám dr. řekla,že v sobotu začneme pomalu zkoušet čajík a na JIPce budeme,dokud bude mít ještě nitrožilní výživu,což myslím tak 2 dny,než se rozjedou střeva no a pak na té normální lůžkové chirurgii...tak doufám,že příští středu,čtvrtek nás pustí...
jinak jsme na stejném pokoji,ale to jen díky tomu,že tady není jiná maminka,jinak bych musela na ubytovnu,domů anebo spát v křesle...po minulé zkušenosti jsem taky Kubčovi slíbila,že už ho v noci nenechám v nemocnici a taky jsem si tady tu postel vydupala 😉 Vím,že to je JIPka,ale já prostě u syna v noci budu,když mě potřebuje,i kdybych měla spát vestoje 😀 I když první noc spal na kojenecké JIPCe a tam byli 4 mimča na pokoji,a tam nespí žádná maminka,takže jsem jela domů,ale to byl ještě pod narkozou,takže tu noc prospal....Neplatíme nic extra,jen těch 60 Kč za noc.

lestep...no to je docela zarážející,že když už jste tam byli,tak vás neprohlídla 😖

radus78
24. zář 2009

moje zubařka děti vůbec nebere. Budu muset nějakého zubáka najít. 😒

betina
24. zář 2009

jajdi,

to je dobře, že sis to vydupala a zachovala bych se stejně. někde v diskuzi jsem četla, jak se sestry starají o miminka, ale samozřejmě, že se nedají házet všechny do jednoho pytle, jen prostě cizím lidem nevěřím. Tak at se Kubíček hezky rozpapá a můžete jít domů!

spetra
25. zář 2009

tak Tomášek má kontrolu u zubařky v roce za sebou... 😉 moc se mu tam líbilo 😀 a dostal i obrázek....

jajdaelda
25. zář 2009

spetra...to je tedy šikulka...

holky, máme vedle na pokoji 4letou hysteru...to je fakt šílený...dostane záchvat, když jí jdou píchat, když jí dávají čaj, když jí jdou měřit tlak, když se má vyčůrta...no prostě,když má udělat cokoli....děs a hrůza...v noci řvala v půl noci, o půl třetí -to vzbudila i Kubu 😠 a v šest...kdyby brečela bolestí,tak ani neceknu,ale takhle hystericky kvůli všemu...musím se držet,abych tý mámě něco neřekla...vyhrožuje ji tím,že jí nebude číst pohádku 😒 ,že přijde sestřička a píchne jí - no pak nemá holka řvát,sotva se sestra objeví ve dveřích...a to tady budou prej dýl než my 😠 a dneska asi dají někoho k nám na pokoj,tak to jsem fakt zvědavá...chjo...už aby nás přeložili...s čajem začneme asi až v neděli ☹ ale super zpráva je,že Kubča už nemá teplotu a usmívá se...bojovníček náš...

lestep
25. zář 2009

jaja- taky mě ta dr. naštvala, ale půjdeme tam jindy. co se dá dělat. Co vy, jak se daří?myslím na vás a držím pěstičky. 🙂

spetra
26. zář 2009

musím se pochválit T. včera ušel najednou sám asi metr.... a hádejte za čím?..... za malou ženskou.... 😉

jajdaelda
26. zář 2009

spetra...no super..to je tedy šikulka 🙂 tak máme prvního běhajícího??

tak u nás noc celkem dobrý...jen se Kuba probudil v pět a až do osmi jsem ho musela chovat,protože je dneska nějakej rozmrzelej......jinak s čajíkem začneme až zítra,ale pak,pokud bude vše oki,tak za 2-3 nás přeloží....
jako nevím proč,ale vždycky jsme v nemocnici,když je venku krásně :(

jajdaelda
27. zář 2009

ahoj holky,tak máme prvních 40ml čaje v sobě a zatím Kubík drží....

Holky, dneska mi sestřička řikala,že tohle, co měl Kuba, je celkem dost častý -mají tak 5-6 případů měsíčně 😒 ,že o tom moc rodičů neví,jaké jsou příznaky a že to opravdu bývá velmi často po nějaké infekční chorobě. Ale prý v takovém stádiu,jako byl Kuba,ještě žádný dítě neviděla ☹
Takže posílám dál,abyste věděly,že něco takového existuje...mě by totiž ani ve snu nenapadlo,že tenké střevo se může vtáhnout do tlustého..prý za to můžou právě ty zvětšené uzliny 😒

spetra
27. zář 2009

šikulka Kubík, tak nech je už vše v pohodě...

lestep
27. zář 2009

spetra- kubík je šikula. 🙂
jaja a tvůj Kubík taky. 🙂

tanuki
27. zář 2009

tak já vím o tom, že to existuje, ale rozeznat, zda se mimi kroutí od zaražených prdů nebo něčeho jiného je fakt oříšek ☹
Verunka od Beti už taky běhá, ne? a naše už taky 🙂

jajdaelda
27. zář 2009

no holky...to jako fakt běhají bez podpory?? No tedy zírám a blahopřeji...

tanu...no, mě mohlo trknout to,že byl docela apatický,což při větrech nebývá...

spetra
28. zář 2009

jajda: stejně tě obdivuju, mě dělá problém zjistit že má obyč rýmu... ☹

tanuki
28. zář 2009

jajdi, už je to za Váma a dopadlo to dobře 🙂 tenké střevo časem nahradí funkci tlustého a bude úplně dobře 🙂

Verunka od července trénovala stoj bez opory a za měsíc a půl se rozešla 😀 a hodně se snaží mluvit, ale za to jí a spí bídně 😉

spetra
28. zář 2009

tak to je Verunka moc šikovná a co povídá?

radus78
28. zář 2009

holky vy máte ty děti šikovný 😵 Anička teprve trénuje stoj bez opory a mluvení jí moc nejde,ale to bude asi tím, že má v puse furt dudlík. 😒

tanuki
28. zář 2009

už se nám asi třikrát stalo, že když jsme jí nevyhověli, tak se anštvala a zuřivě nás kousla ☹ jestli z ní vyroste zuřivka vztekavá, to se zblázníme. ☹
No nevím, zda Vám tu mám psát, co říká.. aby Vám to nebylo líto 🙂 ale vím, že víte, že to do životu vůbec nic neznamená, takže se můžu pochlubit🙂 : máma, táta, bába, děda, dá, nene, gaga, brm (pití)..to hezky, a pak pár slov, co občas pomotá- mimi, dudu, bota, teta.

Na spinkání teď zkouším jeden recept- k pití UM s ovesnýma vločkama (rozvař/nebobtnalýma), banán, med. A zlepšení je..!

Uf, zítra jdu poprvé do školy a hned od 7mi ráno.. no jsem zvědavá, jak zvládne Veru hlídání 😨

jajdaelda
28. zář 2009

no tedy, vy máte šikulky!!! 😉
Kuba se pouští akorát když má něco zajímavýho v ručce,jinak stále s oporou,ale já to neřeším,až se rozchodí,tak se rozchodí...ještě se v životě naběhá 😀 jinak říká táta a tady v nemocnici se naučil říkat teta 😉 protože každá sestřička je pro něj hodná teta..je to tady miláček a sestřičky mu půjčují pomalu vše,na co si ukáže 😀
Jinak dneska zlepšení o 100% - směje se od rána, udrží čaj a snesl i mlíko,akorát se rozčiluje,že mu dávají jen po 100 ml 😀 ,zítra snad už zkusíme kašovitou stravu a snad nás přeloží,protože já jsem totálně vyfluslá...vůbec se tu nevyspím a včera,když už jsem si řekla,že půjdu spát ve 22 hod.,tak ve 22:30 přivezli příjem k nám na pokoj i s maminkou,takže jsem složila postel a spala v křesle 😒 do toho asi 20x vzbuzená alarmem z přístrojů nebo sestrami,že šly podávat léky...no a dneska to samý v křesle..nohy mám oteklý snad víc než při těhu ☹ Ale co by člověk nevydržel pro ty naše prcky,hlavně,že se to lepší...

betina
28. zář 2009

jajdi, si šikulka, takže Kubík má být po kom šikulka 😀
dneska jsem psala kamarádce, rodila před 14 dny bohužel ve 36.týdnu a ted psala, že malý je v inkubátoru a že možná zítra ho uvidí, že ho nemá u sebe. nevím, jak jí pomoct, psala že je psychicky na dně, ale že chce být sama a já bych opravdu ráda pomohla, protože nelepší je se vybuleta taky nevím, co se Matínkovi stalo, že je ted v inkubátoru ☹ tak mě to moc mrzí. holky, ty miminka jsou takový zázrak a zdraví všech ještě větší.

jinak holky, my ještě nechodíme, chodí jen okolo nábytku a sama teda stojí, ale ještě nechodí 😀

tanuki
29. zář 2009

Jajdi, kdybyses potřebovala vysprchovat nebo něco, tak napiš!

ilci
29. zář 2009

tak jsme zpět z rehabky, dítě usnulo, snad mu to aspoň 2h vydrží

rehabka dobrá, dělala rozbor, že se malej zase o něco zlepšil
jinak říkala, že jde do stoje správným způsobem a teď je hodně důležitá chůze do boku, že nepospíchat s chůzí do předu
rodiče s tím prý moc pospíchají a hlavně nevodit dítě za ruce, ažpůjde, tak půjde
jinak je prý na kluka vývojově v normě 😀

jajdi, si to fakt užíváte, docela tě obdivuje, takhle spát - nespát, to se to pak všechno hůř snáší, když je člověk nevyspanej

lestep
29. zář 2009

tanuki- dobře zvládni školní den. 🙂

jaja- drž se a vydrž to tam. Už brzy budete na klasickým pokoji.

Betina- ten maličký od kamarádky to určitě zvládne. Já jsem rodila 35+5. Ondrášek byl také 5 dní v inkubátororu. Vše jsme zvládli. příští týden mu bude 10 měs. krásně leze, stoupá, říká táta a máma, papá krásně s pinká celou noc. Takže určitě bude malej zdravej a vše zvládne. Držíme pěstičky.Brzy už bude mít maličkého u sebe.Je to strašný pocit každé aminky. nemít dítě hned u sebe. Vím, sama jsem si to prožila. Chodila jsem za malým každé 3h, nosila mlíčko, naštěstí jsem o ně nepřišla a za 5 dní po porodu jsme teprve zkoušeli kojení. a kojím dodnes. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru