III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

tanuki
19. srp 2008

Eli, jojo, prostě matračka... žádná houpací síť a tak 🙂 však to zvládneme a miminka si ohlídáme 😉

spetra
19. srp 2008

taky si myslím, že stašé zamotat ručník, plenku

ilci
20. srp 2008

ale jsou to dneska různé vymoženosti a blbinky, co 😀
mamka vžf´dycky kouká, co se dá dneska pořídit 😀

eliotka
autor
20. srp 2008

My máme matraci molitan s kokosem, ta je tvrdá dost. Jo, máma taky kouká, co vše už existuje za blbůstky. 😕
Holky, jakou kupujete odsávačku? Já bych chtěla na vysavač a byla mi doporučena odsávačka Baby vak Arianna.

ilci
20. srp 2008

myslíš na rýmu? mám taky na vysavač a asi to bude ta samá

eliotka
autor
20. srp 2008

Ano, na rýmu 🙂 Tak jsem ji objednala. 😉

betina
20. srp 2008

ahoj holky,

tak jsem se vrátila od Dr.z kontroly. Čípek se nám zase podloužil, ted je to 36 mm, takže dobrý zpráva, klidový režim ale musím dodržovat dál. Jinak jsme byli znova na UTZ, tak malá je pořád hlavičkou nahoru a pan doktor říkal, že bude menší miminko-ted má ve 34.týdnu 1741g, takže se narodí maximálně do 3 kg, ale prý spíš tak 2,50. takže všechny oblečky, jak jsem nakoupila malý, se budou hodit. Hlavně, že je zdravá a že si s tím bzrkým příchodem na svět snad dá ještě čas.

Hezký den!!!!

spetra
20. srp 2008

beti: to jsou dobré zprávy... já se narodila taky 2500 a brzy jsem to až moc dohnala... ☹
Odsávačku ještě nemám... a zatím ani nevím jakou...

tanuki
20. srp 2008

ahoj holky, odsávačku určitě na vysavač, mám to z nejpovolanějších zdrojů... Taky jí ještě nemáme - nevím, zda jí kupovat dopředu nebo až bude rýmička je nějaká šance že žádná nebude? 😉 )

Beti, tak to je super, že klidový režim přináší své ovoce! Pak budeme moc porovnávat, kolik nám odhadovali a kolik přesně měli 😀
Kamarádce se před 2týdny narodila holčička, donošená 😵 takže super - zastavovali jí porod ve 32.tt!

betina
20. srp 2008

no tak to je nádherný!!!!!!

tanuki a co tahle děláš s tím naším klidovým režimem, myslím tím, že celý den ležíš nebo jakou máš náplň dne?

ilci
20. srp 2008

beti, tak bezva zprávička
mě furt připadá, že je mimčo napříč, tož uvidím na nějakém dalším utz

tanuki
20. srp 2008

já se kvůli placentě v podstatě jen ještě víc vyhýbám cigaretovému kouři, jinak nic. Dokonce mě objednala an další kontrolu až za 3týdny! Režim mám teď teda naprosto neklidový - chodím spát o půlnoci, vstávám v 6, pak jdu na praxi, pak se občas natáhnu odpo, je to teď docela náročné...Ještě týden a pak zas bude klidněji (teď jsem byla 3týdny na chatě a odpočívala a odpočívala - myslela jsem si, že ej to těhotenstvím, ta únava, ale dost dobře to může být anémií 😅 )

Beti, ty jsi odkud?

betina
20. srp 2008

jsem z rousínova u brna,

no tak to jsi mazák. Já byla z toho minulýho týdne tak vyplašená, že jsem fakt zalehla a ležela s nohama nahoře, jen na záchod jsem chodila.
Na druhou stranu mám pocit, že mi z toho dost hrabe 🙂

eliotka
autor
20. srp 2008

Beti, tak to he super zpráva 😀

Holky, v čem budete prát? Já byla rozhodnutí pro lovelu, ale četla jsem diskuse a prý nevypere skvrny a ještě někdy udělá žluté mapy. Tak uvažuju o prášku batole. Co vy?

tanuki
20. srp 2008

Beti, no mě nikdo neříkal o klidovém režimu..prostě mi jen tenkrát Dr. oznámila, že bych mohla rodit ve 35., vzhledem k placentě. jenže se s tím nedá nic dělat, jen důsledně sledovat tlak... Glykemickou křivku mi ztratili, snad jí pošlou z laborky znova, já bych na ten test znovu nerada! A jak ti vlastně měří ten čípek???

Eli, já koupila teď tu 1,5l lovelu a uvidím. Batole je také bez fosfátů?
Představte si, že jsem měla na jednom oblečku od kamarádky světle žluté skvrny (vybrala jsem ho, pokud se to vypere jakko druhou vrstvu na cestu z porodnice) - moc se mi líbí, takže abych si to pojistila, dala jsem to odmočit do trošky normálního prášku (asi jsem měla použíz Bonux a né ariel, ten je přeci dost silný) a co se nestalo? Ačkoliv je obleček bílý s obrázky, vevnitř je kapuca vínová a ta vínová mi pustila ☹ Takže žluté fleky zmizely a pro změnu jsou tam vínové.

chiwule
20. srp 2008

beti, to jsou super zprávy, gratuluju! však se malá může otočit, do porodu ještě času dost 😉
tanuki, já mám také malou napříč - hlavičku vlevo dole a tělíčko-prdku mi vždycky vyboulí napravo od pupíku a kopání cítím nad středem břicha 🙂 ale když šlo tehdy do tuhého, byla předpisově nachystaná ve vchodu hlavičkou dolů 😒
já to s tím ležením - klidovým režimem moc nepřeháním ani to nepodceňuju - prostě když jsem unavená, proležím klidně celý den, když je mi dobře, sedím u pc a pracuju, občas jdu ven nebo ke známým na návštěvu co bydlí kousek. Nebo na poštu busem 3 stanice a pak 3 stanice zpátky... Musím říct, že od té doby, co beru Utrogestan je břicho mnohem klidnější a bolesti taky necítím. Asi mám fakt hodně akční miminko a dráždivou dělohu 😎
jinak já budu prát v mém speciálním prášku co mám kvůli alergii a pak případně v Lovele, ta mi taky nevadila. Hlavně se prý nemají dávat aviváže...

chiwule
20. srp 2008

hrozně legrační mi přijde, když má malá škytku - to mi nadskakuje celé bříško v pravidelných intervalech 😀 máte to taky některá tak?
a jsem hrozně zvědavá, jak vyrostla až půjdu zas na kontrolu. Minule měla ve 29tt 1,2 kg, o kolik může přibrat za 3 týdny? jinak ti bety trošku závidím, že nejste žádní obři, ta naše potvůrka bude asi pěknej kousek 🙄 😵 bude se ti líp rodit...

ilci
20. srp 2008

taky jsem slyšela, že Lovela všechno nevypere, asi to bude tím, že je míň agresivní
ještě je prý dobré Mimino nebo tak nějak

eliotka
autor
20. srp 2008

Prý je ještě dobrý pr. prášek batole. A prý sypací prášek lovela moc nevypere, ale lovela balsám jo, tak možná koupím rovnou ten balsám.

ilci
20. srp 2008

tak myslím, že až přejdeme na příkrmy, tak hlavně skvrny od mrkve budeme řešit radikálněji 😀 😀

tanuki
20. srp 2008

pak je další alternativa - prát v normálním a nechat dvakrát vymáchat - na tu mrkev by to mohlo být fajn 😀

To škytání my nemáme nebo to nepoznám ☹ občas se v břiše děje něco pravidelného - třeba teď. Mohlo by to být ono - cítím to v půlce zádíček

eliotka
autor
20. srp 2008

Škytání míváme docela často, to se pak břicho tak zvláštně chvěje při pravidelných intervalech 🙂
Mně říkala dr., že někdy jsou děti větší po těho vitamínech, ale kdo ví.

To batole nevím, jestli je bez fosfátů právě. Asi půjdu spíš do té lovely, ale asi spíš gelu.

ilci
20. srp 2008

já teda škytavku nepoznám, mě se vždycky najednou udělá děsná boule, pak mi cestuje okolo pupku a pak zmizí 😀
a já té bouli domlouvám, že to bolí, tak ať tak neřádí

ilci
20. srp 2008

jo a ta Lovela - je lepší klasická nebo color? já právě na té balsam nenašla, jestli je na všechno, i barevné (bílé skoro nemám)

jajdaelda
20. srp 2008

beti, tak to je super zpráva
odsávačku mám taky doporučenou na vysavač, zatím ji nevlastníme, ale určitě pořídím
Lovelu jsem koupila tekutou, jestli balsam, to netuším a zatím color, ale na bílé prádlo taky pořídím, protože hlavně dupaček mám dost bílých.
Jinak škytavku má malej poslední dva dny, hlavně v práci po obědě nevím, jestli mu nechutná nebo chce přidat 😉
Zítra jdeme na kontrolu, tak jsem zvěědavá, v jaký poloze bude

eliotka
autor
20. srp 2008

Do sekce Výbava jsem dala nové téma a tam radili Lovela Balsam:
http://www.drogerie-matous.cz/p2643-lovela-balsam/
Ještě jsem se tam ptala, zda je i na barevné prádlo. Ale vypadalo to, že jo, že se tím pere vše. Jinak by to asi bylo na nic, když dětské prádlo je barevné.

spetra
20. srp 2008

ilci, já mám taky někdy pocit že mimi je napříč, ale dle utrazvuku je hlavičkou dolů 😉
Já koupila tu lovelu - tekutou a existuje na bílé i barevné... asi na skvrny vyloženě nebude, ale jako mimi se moc neušpiní a pak když to bude v poho přejdem na klasiku
já taky škytavku nepoznám....

jajdaelda
21. srp 2008

tak jsem se vrátila od dr. Mám sice nízkej tlak a nedostatek železa (na což v tomhle období upozorňují,ale myslela jsem, že ho do sebe dostávám přirozenou cestou dost), ale hlavní je, že je Kubík hlavičkou dolů - a to i bez cvičení. Tak snad už takhle vydrží 😅

chiwule
21. srp 2008

jajdo, i tak jsou to dobré zprávy 🙂 lepší nízký tlak než vysoký a železo se dá snadno doplnit ve stravě nebo vitamíny 😉

betina
21. srp 2008

ahoj hoky,

jajdaelda, gratuluju k dobrým zprávám!!!!! kubík je šikovnje, hezky to pochopil 🙂

jinak já koupila na praní Lovelu a už mám skoro všechno vypraný a musím říct, že jsem moc spokojená, jelikož to vypralo i někajé skrvnky na obelčení, které mám pro malou jako obnošené. Jen je člověk zvyklý, že jeho prádlo hodně voní (při používání aviváže) a tady ta vůně není tek výrazná. Ale to nevadí, hlavně, aby se po tom mimísci neosypali ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru