III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

tanuki
22. lis 2009

gratulujeme ke kontrole 🙂
my jsme na chalupě, je tu krásně, ale musíme se začít pořádně učit- čeká nás ta státnice ☹ Pořád bych spala.. Doufám, že to nic neznamená...
Vánoce se letos ponesou v duchu ponožek 🙂 koupíme každému nějaké sportovní..páč mě fakt nenapadá lepší dárek za levno (což je letos dohoda) ponožek má každý pořád málo 😀

radus78
25. lis 2009

ilci, já mám někdy pocit, že Anička by nejradši nechodila ven vůbec 😠

Tak jsme nějací marodní. Začla Anička, tu už to přechází, ale teď to mám já a manža. Naštěstí jen nachlazení a bez teplot, ale to odsávání nosu je fakt očistec.

jajdaelda
26. lis 2009

tak Kuba by nejraději pořád navlíkal čepičku...furt chodí k věšáku a znakuje čepku...i třeba v osm večer 😀

radu,doufám,že už jste na tom lépe.... na rýmu nám rychle pomohly kapky Pamykon nebo tak nějak,ale jsou na předpis a antibiotický...když jen odsáváme,tak to je tak na 3 týdny :( a ke všemu mi přijde,že se mu tím nosík dráždí..

za chvilku jedeme za kámoškou...má 3měsíčního klučíka - ten jak byl na operaci se srdíčkem,tak už se na ně moc těším....zase další miminko 😉

spetra
26. lis 2009

jé.... a co Kubík umí všechno znakovat? Já to flákám... T. příjde ke dveřím a řekne nebo zamává pápá...
T. má rýmu skoro pořád, 2 dny ji nemá a 2 dny má.... ☹

betina
26. lis 2009

ahoj holky,

spetri,moc gratuluju k dalšímu těhu a moc ti přeju, aby vše probíhalo tak,jak má, aby ti nebylo špatně atd...prostě at jsi v těhu jako máma spokojená 😀

holky, nějak nám to tady zkomírá, tak musíme přidat. u nás ☹ , Verča má ted špatný spaní, jak měla o víkendu ty teploty ze zubů, tak ty polevily, ale je pořád protivná, v noci poplakává a vstávám k ní tak po půl hodinách a dělá to třetí noc a jsem už fakt hotová. jinak pořád vymýšlím, co malé vařit, prostě je hrozně vybíravá 😀 dneska jsem ji dělala krůtu s kaší a dobrý. jinak má jet zítra na víkend k babičce, no uvidíme, protože se z ní stal ted hrpzný mamánek a chce být jen u mě a nechce být ani u tatínka, tak uvidíme, jak pořídí babička. dneska mi není moc dobře a nevím, jestli z té únavy, ale bojím se, že na mě něco leze, tak popíjím čajíky s medem, no snad to bude dobrý.

v úterý jsem byla na gyndě po roce a dopadla snad dobře, taky jsem se ptala na možné další těhu a prý po císaři je rok OK a klidně můžeme a v ten moment se ze mě staly asi dvě rozpolcené osobnosti, prostě nevím...na jednu stranu ano chtěla bych mít další miminko, ale....Verunka je čertík a nevím, jak bych těhu s ní zvládala, protožew ji furt nosím atd...ani noci ještě nejsou dobrý, takže bych se ani nevyspala, taky se bojím, aby byloo druhé miminko v pořádku, ted možná víc, jak při prvním těhu, taky jsem (a to jsem si nemyslela) se začala bát porodu-nechápu a další...teprve ted dáváme třeba malou na víkend k babičce a "užíváme si" a představa, že zase rok kojím a ten vyčerpávající koolotoč...prostě nevím a jsem z toho smutná.

hiolky, tak to byl můj slovní průjem 😀 😀

spetra
26. lis 2009

beti: tak jsi mě hned odhlalila... 😀 díky za gratulace
Tomášek je taky čertík, noci nespí taky celou noc, ale musím říct že jsem ráda že spí 2x přes den sice po hodince, ale hrozně mi to pomůže vždycky si lehnu s ním.... navíc je spokojený i když u něj jen ležím a třeba něco povídám, ještě mu nemusím vysvětlovat, proč nebude tamto....
Tomáška nikam nedáváme, mám ho celé dny na krku.... bude to záhul, ale pár měsíců a bude to dobrý....
jo toho aby mimčo bylo ok, se teď taky hrozně bojím... u T. jsem to vůbec neřešila... teď jsem si probrečela týden kdy to vypadalo na zamlklé těhotenství, ale nakonec je to ok, tak jsme moc rádi.....

ilci
26. lis 2009

peťo, gratulka k těhu 😉

beti, mám asi podobné pocity jako ty, pokud budu zdravotně OK, asi se příští rok pustíme do sourozence, ale představa, že budu opět absolvovat to samé a navíc už jeden čertík na krku .....
jako musím zaklepat, posledních 14dní je přes den snesitelnej, ani moc neječí, jen se vzteká, když mu něco zakážu nebo tak

jajdaelda
27. lis 2009

spetra....téééédy 😀 vy jste byli nedočkaví a nepočkali na nás 😀 😀 Moc blahopřeji a hlavně,že je vše v pořádku a ať prcek pořádně roste...

beti a ilci,jako ta představa,že když už se v noci konečně zase vyspím,tak že maraton kojení,přebalování,kojení, odříhávání,přebalování atd...začne znovat,tak ta mě moc neláká,ale prostě to k tomu patří ... Kuba je zatím milionovej a tak se uklidňuji tím,že budu mít i druhé těhu v pohdě a i druhé dítko bude takový skvělý 😀 ... a asi kdybych čekala dýl,tak bych možná i zpohodlněla a pak by se mi do toho zrealizování chtělo míň a míň....takže my to už necháváme osudu 😉

jajdaelda
27. lis 2009

holky,tak co začít od nového roku? 😉
To už bychom byly 3, mohla by se přidat ještě Tanu 😉 a Lestepcin Ondrášek by určitě chtěl taky sourozence 😀

mi už asi při pátku hrabe....

co plánujete na víkend?

betina
27. lis 2009

jajdi, jo asi to chce pořádnou odvahu, no já bych mimi chtěla moc, ale nevím, proč jsem ted dostala takový blok. taky, i když je to asi trapnej aurgument, se bojím, abych zase nenabrala 25 kilo, trvalo mi celý rok, než jsem dostala dolů těch 18 kilo a představa, že zase nebaeru tolik a ještě k té vyšší váze ☹ ale hlavně, jak mi bylo celý těhu blbě a problila jsem se pomalu až na porodní sál, bojím se a přitom jsem mimi taky chtěla a brzo...asi k tomu přidává i fakt, že ted moc zase nespíme, za noc si tak 10x vstanu a nevím, jak bych to ještě dělala s miminkem...navíc kdyby byla nějaká pomoc blíž, ale 100 km je dost, ach jo, nevím, co to se mnou je 😒

spetra
27. lis 2009

jj, Lestep taky už pomalu plánujíí... 😉
já se nevypím v noci s T. ještě teď, takže to rovnou spojím... 😉
pomoc máme 300 km, radši nad tím nepřemýšlím jinak by druhé dítě nebylo nikdy

betina
27. lis 2009

spetri, fakt máš můj obdiv a moc ti přeji, at všechno hezky zvládáš!!

jajdaelda
27. lis 2009

beti....ta váha mi taky někde vzadu straší..ale vzpomeň si na knížku,co jsi mi doporučila 😉 co se myšlenek týče 🙂 ...škoda,že nebydlíme někde poblíž, mohly bychom mít všechny 2 děti, vzájemně si hlídat a taky chodit cvičit 😀
já si prostě nepohodový těhu nepřipouštím, vím,že otěhotním v lednu 😀 ,takže budeme mít další Váhu...manža se mi směje,jak to mám hezky naplánovaný 😀 😀

beti a co malá v noci potřebuje,že se budí??

Peťo, máš pravdu,že takhle člověk nemůže uvažovat...zrovna včera jsem se o tom s manžou bavila a taky mu řekla,že při představě,že bychom měli zažít s druhým mimi to co s Kubou,tak do toho druhýho nejdu...ale právě mě to vybičovalo ještě víc, postavit se tomu a zabojovat...jak řikáš,druhý mimi by nebylo,poddat se těmhle myšlenkám

betina
27. lis 2009

jajdi, já vím, hned zítra si tu knížku jdu koupit, protože jsem tu svoji půjčila mamce a mám ted hooodně děpkatý období, takže to připčítám taky tomu. no přemýšlela jsem taky, že kdyby někdy něco, tak v lednu začít, abysme měli další váhu 😀 , ale ono to nemusí jít taky tak rychle jako poprvé, to byl spíš zázrak-a už zase depkuju...Jajdi, kadopádně jsem moc ráda za to, jaký máš postoj!

jajdaelda
27. lis 2009

beti..nemusí to jít tak rychle,ale může 😉 a já si tělo prostě tak naprogramovala 😀 ..doufám,že do toho nevlítne nic nečekanýho,pak tedy až v únoru, štír taky není k zahození 🙂
a ten postoj? ...Částečně za to vděčím Tobě 😉
holky..pojďte taky do toho,budeme se vzájemně podporovat..sice na dálku,ale zvládneme to 😉

Ty jo,jsem nikdy nečekala,že budu punktovat někoho do druhýho těhotenství a zvlášť tedy nééé sebe 😀

radus78
27. lis 2009

no vy jste se dneska rozjely 🙂

Petruš, veliká gratulace 😉

jajdi, my půjdeme do druhého až budou Aničce tak 2 roky. Snad se nám podaří do té doby vyřešit nějak bydlení a pokud ne a půjdem do toho druhého,tak budeme muset nějak předelat byt 😖

ilci
28. lis 2009

jo, tak já se s Mikšem sice už vyspím líp, ale pořád je to buzení 2x na mlíko + dudlík nebo ještě zařve jen tak a já jsem hned vzhůru a pak třeba 2h nezaberu
zase přes den už je to lepší, už neječí jen tak bez příčiny (podle mě), ale třeba se jen vzteká, když mu něco zakážu a tak, takže vím důvod 😀

jinak co se týká bydlení, plánuju do budoucna větší byt, klidně bych se stěhovala hned, ale v Přerově se nestaví a co se mi líbilo v Olomouci, tak měl MM námitky proti lokalitě
ale zase třeba terasa 40m 😀
tož s jedním svištěm se vejdem, ale jako ložnice má 12m, pokojík 8m, už teď jsme tu nafest 😝

spetra
28. lis 2009

mi máme taky pidi pokoje (ale možná o 1 m větší 🙂 ) , palanda to jistí, ale jsem rádi i za to, musíme být i tak ten byt budeme splácet ještě 29 let... ☹

lestep
28. lis 2009

beti- to je dobře, že kontrola dopadla dobře. taky se tam chystám. hm, napadají mě úplně stejný věci jako tebe. říkám si, kdy do toho jít. My právě chceme začít na podzim za rok bourat a stavět baráček. Říkám si, kdy bude ta nejvhodnější doba na mimi. těžko říct. zase si říkám, že čím bude malej starší, tím člověk zpohodlní a bude to ještě horší, toť moje úvaha.
měla jsem pohodový těhu, porod sice dlouhej, ale šestinedělí bylo v pohodě, malej netrplě na prdíky, byl hodnej, pěkně spinkal, v noci nekojím od 4 měs, to spinká celou noc, hůře tedy spal kolem 9-10 měs, teď taky někdy, ale v noci se vzbudí max. 1x, takže co bych chtěla, že?

beti- myslím, že to je normální reakce.

tanuki
28. lis 2009

jéé, to jsou novinky 😀 moc gratuluju, první trim budeš mít brzo za sebou a snad strachy opadnou!!!
Holky, já teď taky 2 týdny uvažuju o mimi a rozseklo se to teď-dorazila MS 😀 tak asi hormony..a taky..byly jsme pár dní s bratrancem a je to prostě krásné...nechci o to Verunku připravit! Navíc jsem se bavila s jednou dr, která do třiceti zůstala doma se 3ma dětma😉 tak mě to celkem inspirovalo, že je to asi to, co chci. Ale vidím to na snažení až po létě, až bude mít M. práci a uvidíme, jak na tom budeme finančně a navíc snad budu mít polovinu státnic..
Tak mi držte palce, moc se neučíme- do 2hodin jsme na praxi, odpo se věnujeme Verunce a pak odpadneme

spetra
28. lis 2009

tanuki: držíme palečky neboj, to zvládnete... 😉

jajdaelda
1. pro 2009

tak holky a je tu prosinec a za měsíc nový rok 😔 a nové začátky 😀

Kubovi začíná červenat spodní víčko u oka a já se bojím,aby neměl ječné zrno 😢 tak nevím,jestli s ním vyrazit k dr. ...nějak se mi nechce riskovat,že tam něco chytne...chjooooo

spetra
1. pro 2009

jajda: to je fakt blbý jít do orodinace mezi nemocné děti, zkus tam zavolat...
my se před chvilkou vrátili z Mikulášské besídky, bylo to hezký ale jsem hrozně utahaná... ☹ čerti T. nic neříkali, vůbec nezájem, Mikuláš se mu líbil, pořád za ním chodil až do doby než jsem chtěla aby se s ním vyfotil... 😠

tanuki
1. pro 2009

jajdi, už na to myslíš každý den? Já pomalu jo 😠 a přitom to teď opravdu ještě nejde 😉 V. to má taky, ale úplně se jí to nero

jajdaelda
1. pro 2009

tak jsme se vrátili od dr.,nakonec jsme jeli rovnou k očařce...tak prý ještě že jsme přišli včas (konečně taky někdy 😉 ), že je to ucpaný nějaký kanálek a u dětí se to zanítí velmi rychle a kdyby se to rozjelo,tak se tam udělá zánět a zapouzdří se to....no,každopádně dostal nějaký antibiot.kapky s hormonama na 7 dní 5x denně,tak snad to zabere....

tanu...jsem trochu mimo...na co jestli myslím každý den?? Myslíš na těhu?

Právě jsem z místních novin zjistila,že ve vedlejší vesnici je cvičení pro maminky s dětma, tak zkusím přemluvit kámošku a chtěla bych se tam jet podívat,co a jak...rpotože fakt se mi nechce být s ním pořád doma..

spetra
2. pro 2009

jajda: určitě běžte cvičit, je to super, i když ted mě to zmáhá... ☹ ale stějně jsem moc ráda že chodíme.....
manžel říkal, že je to jen vytahování peněz, než tam šel jednou s T. sám, došel hrozně nadšený... a ted by si nejraději bral každou st volno aby s ním mohl cvičit.... 😀

tanuki
2. pro 2009

jajdi, jojo, na mimi 😅
No mně přijde, že teď v. hrozně žere pohybové hry. Tancujeme mazurku - Verunka řekne bába a už se mně chytá 😀 a jedeme Měla babka 4jabka.. taky kolokolo mlýnský..
Ale s jídlem je to teď ještě horší než předtím. Jsme spolu nejmíň co kdy..každý den 8-14je u sousedky ☹ dokonce jsem jí včera koupila čokoládu, aby se trochu spravila ☹

jajdaelda
2. pro 2009

tanu...no přiznám se, že na to někde v pozadí myslím...zrovna dneska jsem si říkala,že za měsíc a půl budu těhu 😀 (já to vážně mám hezky naplánovaný 😀 ))

holky, Kuba zabral,tak jsem zabalila dárka....jéžiš já se tak těším na Štedrý večer, na ty jeho kukadla...jen jsem si to představila,už jsem řvala 😀 ... tak jsem se na Vánoce už fakt dlouho netěšila...jen tady budeme mít tchýni,tak z toho jsem trochu na rozpacích,ale nějak to musím hodit za hlavu a užít si to

jajdaelda
2. pro 2009

tak ty pohybové hry zkusím taky...Kuba by pořád jenom blbnul...

Tanu...a to jsi ve škole? Nebo jste ještě s manžou na té praxi? Tak snad se Veru brzo rozjí.

Tak jsem někam založila dárek pro manžu a nemůžu ho najít 😅

spetra
2. pro 2009

jajda: když tomu tak věříš tak se to stane a my budem držet palečky, taky v tom nechci být už sama... 😀
já T. naučila kolo mlýnské dělat samého... si taky potřebuju odpočinout... 😉
a co dostane manžel?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru