III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

tanuki
6. pro 2009

Jé lesep, tak vy už taky 1rok, toto letí 🙂 tak všechno nejlepší! BTW, ty jsi ale tintítko 😉

lestep
6. pro 2009

tanu-díky.jo, jo.jsme tady nejmladší. 🙂

spetra
6. pro 2009

já letos nakoupila 80% dárků taky přes internet....

spetra
6. pro 2009

lestep: já mám fotku od fotgrafa v roce a sedím tam na stole a pořád přemýšlím jak mě tam mohli posadit, s T. by to nebylo vůbec možné.. Ondrášek koukám že tak sedí... i když je trošku přidržován... já kdyby tam T. přilepila sekundovým lepidlem, tak stejně než bylikne foták tak je na zemi... 😕

jajdaelda
7. pro 2009

vše nejlepší Ondráškovi k dnešním narozeninám!!! 🙂 Krásný a určitě výborný dortík...
koukala jsem,že Ondra je ostříhaný - byl u holiče nebo jsi stříhala sam? Už jsem to taky řešila,že by Kuba potřeboval ostřihat,ale asi to necháme na jaro,pokud mu to nepoleze moc do očí

holky, perete ještě v prostředcích pro děti??

my jsme byli včera u kámošů,se kterými jedeme na hory - mají 2,5letého klučinu a skvěle si s Kubou vyhráli,až jsme s manžou čučeli 😕 ,skoro jsme o nich nevěděli....jo a ta kámoška je těhotná - no já prostě musím otěhotnět i kdybych nechtěla,tolik miminek a těhulek okolo mě,že ten "bacil" se mi nemůže vyhnout 😀

spetra
7. pro 2009

jajda: neperu, už asi 2, 3 měsíce, dokonce používám aviváž, ale dětskou... a ted se mi občas povede i nevyžehlit... 😅

ilci
7. pro 2009

Ondráškovi všechno nejlepší 🙂

jajdi, já už neperu dlouho, aviváž nepoužívám ani pro nás, páč MM má dost věcí, kde se používat nemá a taky se občas nestihne vyžehlit 😀

stříhat nemáme zatím co, i když už mu to podrůstá a houstně

ilci
7. pro 2009

jinak - já bych taky dárky nakoupila přes net, ale nevím co, tak doufám, že mě v obchodě něco napadne 😀
MM už mám z krku, tchánovce taky, ale naši a brácha se švagrovkou - to je oříšek
navíc má švagrovka 24.12. narozeniny, chci jí koupit teploměr na víno a označovače skleniče nebo něco podobného
ovšem tím mám z krku narozky a vánoce zase nic 😀

tanuki
7. pro 2009

Ilči, označovače na skleničky jsem kupovala kamarádce - každý, kdo je viděl se do nich zamiloval - takové přísavky s abstraktníma pidipostavičkama, ve mně teda evokují nezmary 😀

Jaji a ona teda bude lyžovat těhu? Já bych se v tom začátku teď už asi taky nebála. Dost se na sebe zlobim, že jsem za ty poslední 2roky dělala fakt h...

jajdaelda
7. pro 2009

no právě mě dochází Lovela a už jsem si říkala,že bych mohla prát v normoš gelu...Kuba nštěstí zatím na níc reakci neměl.

tanu...jj,bude lyžovat těhu...no já naopak bych byla asi teď opatrnější..a zrovna lyžovačka mi přijde dost nebezpečná...můžeš lyžovat sebelíp,ale nikdy nevíš, kterej magor do tebe nalítne..no ale je to její volba...ale říkala,že bude jezdit spíš se mnou (rozuměj, spíš pomalu 😀 )

no já toho taky moc nedělala a už to asi za ty dva měsíce nedoženu 😖,ale říkám si,že v druhém těhu se s Kubou fakt nudit asi nebudu 🙂

lestep
7. pro 2009

🙂 spetra- taky bych nakupovala přes net, ale musím počkat, až dojou nějaký penízk\y. teď jsme toho fakticky hodně utratily. mazec. on malej sice seděl, ale pořád vyndával to čísílko z dortu.

Děkujeme za gratulace všem. 🙂
jaja- byly jsem před 2 týdny u holiče. všichni. tak jsme se ptala mý kadeřnice, jestli ho ostříhá. ostříhala ho za 30 kč. ofinku, i boky, lezlo mu to přes ouška. pěkně mu to houstne. neboj, bacil těhulkování se tě nevyhne. 🙂 používám lovelu tekutou i prášek, ale aviváž ne. koupily jsme 6kg persil sensitive za dobor cenu, tak to použím pro všechny a nemusím přemýšlet, zda tam mám ondráškovi věcičky.

tanuki- jak vypadají ty označovače na sklenice?

jajdaelda
7. pro 2009

spetra....jak to zvládáš Ty s Tomíkem?

JJ,o tom Persilu sensitive jsem taky přemýšlela,vyřešilo by se tím vše....

ilci
7. pro 2009
lestep
7. pro 2009

ilci- jé to je super, to jsem nikdy neviděla?

holky, kdo ještě kojíte? můžu se zeptat, jak řešíte dopolední jídlo? já ráno 2x kojím, pak sváča, pak ve 12h oběd, ve 14 h kojení, v 15-16 h svačina, v 18 h kaše a v 20 h kojení. chtěla bych to druhé kojení ráno něčím nahradit. Přijde mě, že už mu to moc nevyhovuje a staší mu to první kojení, pak už by něco pojedl. zase mu toho nechci moc dávat, protože v 10 h dávám plnou misku - třeba kuskus, polentu, pohankové vločky, ovesné vločky, jáhly aj s ovocem, takže toho má hodně.

radus78
7. pro 2009

Jé Ondráškovi všechno nejlepší k ročku 😵 😵 😵

Jajdi, já v Persili senzitiv tekutém peru od začátku.Peru v tom i svoje věci a spokojenost 😉

radus78
7. pro 2009

Lestep, myslím, že tady kojí už jen Tanuki. Já taky vůbec nevím co jí dávat na jídlo. Připadá mi, že na všechno dělá jen hlavou nenene ☹ Ona by tak nejradši baštila furt jen pečené kuře 😠 Dneska mě poslala do háje s bramborem, brokolicí a čočkou ☹ Jogurt nechce ani vidět, ale Brumíka našla zabaleného a žvýkala ho i s obalem...
Přesnidávku občas sní, chleba sní trochu. Ovoce tak max jabka a banán, ale z toho se mi zase nemůže vykadit. Ach jo ☹ A to ještě nedávno tak pěkně baštila. Jediné co si dává celkem bez keců je kaše a UM.

radus78
7. pro 2009

Lestep, počítám dobře, že Ondrášek jí 8x denně? Zkus mu dát ráno třeba jen trochu přesnidávky.

spetra
7. pro 2009

označovaše na skleničky... to jsou mi věci, o tom jsem nikdy neslyšela... 😅
jajda: zvládám protože musím, ubrala jsem tak o 200% procent, už tolik nelítám jako dřív.... nemám na nic sílu.... ale dá se to už je mi aspn o trochu líp od žaludku, aspolň některý den...
lestep: my problémy s jídlem "nemáme", sní skoro všechno, T. by zase jedl pořád, pohádka o Otesánkovi na něj sedí... 😅 co trochu jogurtu, nebo třeba ovoce?
doma se ho snažím krotit a jí vlatně 7x denně, ale když je někde a vidí jídlo tak je to neštěstí.... včera jsme byli u prababičky a za 2 hodiny co tam byl snědl: polévku(2naběračky), těstoviny s kuřetem, 2 a půl rohlíku, 3 chlebíčky.... a přitom není tlustoušek, má tak 10 kg, ale je pravda že celý den lítá ani minutu neposedí, tak to asi vyběhá....

jajdaelda
7. pro 2009

spetra.... a já si myslela,že máme jedlíka 😀 😀

ilci
7. pro 2009

tak u nás to poslední týden jde s jídlem z kopce a to fakt nebyl nikdy problém
musím vynechávat dopolední svačinu, aby snědl aspoň něco k obědu

lestep
7. pro 2009

radus- jo já ho dvakrát ráno kojím, pak má sváču, pak oběd, pak znova kojení, pak sváču, pak kaši, pak koení.

spetra- jogurt dávám odpoledne každý den a ovoce má pak ve svačince, takže nevím. spíš jsem si myslela vyzkoušet nějaké to mlíčko. nechci mu pořád dávat sušenky a piškoty nebo pečivo. my máme taky otesánka. je to něco. jedl by pořád.

tanuki
8. pro 2009

ty jo, takovou sváču, to by Veru neobědvala 😀 já kojím taky ráno dvakrát. Zas aby ti po UM moc netloustl. Co prostě jen čaj? 😀

Ilči, to jsou přesně oni!!!! Kousek od Náměstí Míru jsem je koupila za 160, kdybys chtěla, pošlu detailnější adresu. Lestep, ještě se dělají taková jakoby pidi "U" na nohu skleničky na víno, různé barvy, jistě to má smysl, ale není to tak roztomilé. Tohle mi přijde bezva, když se sejde víc lidí a pak řeší "která je moje sklenička?"...

ilci
8. pro 2009

tanu, pokud máš adresu, sem s ní 😉
asi to koupím i našim, už fakt nevím, co furt vymýšlet

dítko si ráno v půl 5 usmyslilo, že chce vstávat
no trvalo mi do 6h, než jsme zase usnuli a vstával v půl 10 😀
nechci vidět, kdy odpoledne usne

tanuki
8. pro 2009

Ilči, snad jich tam budou mít víc, já tenkrát brala poslední, ale už měla objednané další, ale zas ty Vánoce..
http://www.mapy.cz/#mm=ZP@sa=s@st=s@ssq=náměstí...
Slezská ulice a je to na opačnéstraně ulici než je ten městský soud, snad jak tam píšou na tom rohu "21" ale myslím, že v sobotu otevřeno nemají, jedete už v pátek?

ilci
8. pro 2009

tanu, díky, jedem už v pátek

jajdaelda
9. pro 2009

ty značkovače jsou super 🙂

tak máme zbaleno, za chvíli vezu prcka k babičce...jak jsem si ještě v těhu uměla představit být i týden bez něj,tak teď z těch 4 dnů mám divnej pocit 😔

odjíždíme zítra ve dvě ráno 😖 a ke všemu mám ještě dneska večeři s lidma z práce...to asi ani nepůjdu spát 😀
mějte se tady hezky, pořádně pište,ať mám co číst...

ilci, vy si užijte víkend v Praze,ať pořídíte to,co chcete 😉

spetra
9. pro 2009

jajda: a ještě chodíš do práce nebo už ne? hezky si to na horách užijte a přivezte miminko.... 😉

ilci
9. pro 2009

dnes jsem se dozvěděla, že máme na plavču ve skupině (6 mamin) 2 těhule, čekají to v květnu 😀

spetra
9. pro 2009

no super a mají stejně staré děti jako my? je jich docela dost těch těhulek .... po druhé těhotné... a taky mám kolem sebe co to vypadá na páreček... 😉

tanuki
10. pro 2009

Spetro, máš už růžové brýle jo 😉 a necháte si to říct?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru