III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

jajdaelda
4. led 2010

hm...tak u nás na Yamahu až od února a to ještě možná ☹ ...tak to do té doby budu muset něco najít,protože se doma zblázním....

to řikám pořád,že Morava je plodná 😀 ... a to tam chcete jet na srazík 😉 😀

lestep
4. led 2010

tanu- kámoška má endomtriozu. zažily si teda dost, než se jim malý podařil a teď asi ani jen tak rychle do druhýho nepůjdou. ☹

holky, tak já zatím čekám, kdy potvora dorazí. 🙂 minulý měsíc, jsem to měla taky opožděně.

ilci
4. led 2010

jo, tak bouchání čímkoli o cokoli by mu šlo
koukám na net a hledám ceník
nějak jsem to nenašla ....

radus78
4. led 2010

holky a už jste si vybraly místo na ten srazík. Jinak hlasuju pro duben, květen je u nás asi pasé.

lestep
4. led 2010

jaja- já na Moravě bydlím a je tady krásně. 🙂 ty něco hledáš na práci?

ilci
4. led 2010

jajdi, počkej, za chvíli tu budou těhu nevolnosti a budeš ráda, že máte volnější režim 😉

jajdaelda
4. led 2010

lestep....třeba nedorazí 😉
jak to myslíš,jestli hledám práci? Nehledám nic,jen jsem téměř přestala dělat svoji normální práci (ještě tam v lednu párkrát půjdu)

ilci...jj,to máš asi pravdu,ale přeci jen, chtěla bych,aby měl Kuba nějaký pohyb a byl mezi dětma....už aby ta zima skončila ...

ilci
4. led 2010

jj, v únoru ať je klidně jaro 😀
mě hlavně deptá to oblíkání, honím prcka po bytě a trvá nám to věčnost ...

jajdaelda
4. led 2010

ilci...asi tak nějak...taky to máme vždycky na dlouho a oba jsme pak zpocení...Kuba z toho, jak je nabalenej a mrská s sebou a já z toho,jak s ním zápasím

spetra
4. led 2010

manžel vždycky říkal beru si moravačku, tak to bude v pohodě ta bude rychle plodná... 😀
ilci: my platili 1300,-- (jedna hodina za 100,- Kč) + nějaké zápisné do Yamaha školy, které se platí jen jednou za jedno dítě asi 150,-- a pak si ještě můžeš koupit sešit a CD s písničkama - tj.¨300,---
jajda: já i když mi bylo nejhůř tak jsem byla ráda že máme cvíčo a yamahu, i když jsem pak zbytek dne byla nepoužitelná....
o oblékání ani nemluvte a snad nehorší je přebalování... 😠

ilci
4. led 2010

tak Mikeš mi občas zdrhne s pos.. zadkem do peřin
přebaluju u nás na posteli
ale už mi při oblíkání - když je v dobrém rozmaru - aspoň podává svoje oblečení 😀

spetro, a odkud ty pocházíš? možná už jsem se ptala 😅
tak ta cena při srovnání s plaváním ujde
co by člověk pro ty děti neudělal 😉

crawler
4. led 2010

ahoj - jen úplně mimo - nakoukla jsem sem, páč se mi 3.trim. blíží a tady jedna netěhotná, jedna ve 14tt a jinak snažilky - to mě dost pobavilo ;-D, ale nutno podotknout, že jsem se nedívala na předchozí stránky ;-DDD

ilci
4. led 2010

crawler, my to tu táhnem od III.trimestru furt dál 😉

spetra
4. led 2010

Uherský Brod,
holky už mi roste břicho... ☹ a těhu kalhoty nemůžu najít, asi jsou taky na Moravě... ☹
crawlwer: doufáme že se zase brzo do III. trimestru dostaeme tak zůstáváme... 😀

jajdaelda
4. led 2010

crawler 😀

no asi bychom požádat admin o přesun do volného pokecu a přejmenovat to...myslím,že sem zabloudí víc maminek 😉

tanuki
4. led 2010

teda ta bomboniéra mě tu dost dráždí, absolutně se jí nedá odolat 😉 každý bombón je skvost 😀
ilči, takže vy už jdete taky do toho? 😕 😵 Já když vidim, jak to dítě miluje děti... 😉
Naše první (nevyadřené a neplánované) početí bylo z Moravského krasu..spousta burčáku :-/ 😉 Verunka je z Prahy 8 😀

radus78
4. led 2010

Tanu, u mě by ta bonboniéra už padla za vlast 😀
U nás stále platí, že snažení až budou Anikovi 2 roky. 😉

jajdaelda
4. led 2010

radu..to je ale za chvíli...chtělo by to předpřípravu 😉

tedy,jako nemít mrchu,tak si řikám,že jsem těhu...to co do sebe dneska tláskám,to je fakt síla 😠 a to jsem chtěla zhubnout do ledna...chybí mi pořád 2 kila 😒

Kuba je tedy z domova,ale na Moravě byl pořádně zapitej v 2tt 😀

tanuki
4. led 2010

radu, to budeme mít podobně snad 😉 jajdi, to jsem mužovi říkala dnes ráno, jestli není těhu - měl bombónek a zajedl ho kyselou okurkou

spetra
5. led 2010

jajda: bacha já to teď taky dostala, ale bylo to slabší a kratší tak jsem přece jen testla a těhotná jsem byla.... 😉

lestep
5. led 2010

jaja- taky jsem si říkala, že bysme se mohli přesunout jinak. Chodím ještě na jednu diskuzi, ty jsi tam myslím taky několikrát přišla- 3trimestr, pokec co a jak, tak jsme se přesunuly do volné diskuze.

septra- jako že jsi krvá¨cela teď v 14tt?

Hm, tak já bych potřebovala tak 3kg, ale nahoru. Nemůžu přibrat i když žeru, teda s prominutím všechno. 🙂

spetra
5. led 2010

ne ve 2 tt
to ti mnohé závidíme....

ilci
6. led 2010

ufff, to zas byla noc
jsem tajně doufala, že se to po roce zlepší a nic
MM uspával od půl 8 do půl 10, Mikeš ječel
pak jsem nastoupila já, dala si ho k nám do postele, ale chvíli se mi smál a koukal, co mám pod peřinou a pak opět vztek, do všeho mlátil, do mě, hlavou o zeď (takže pak o to víc řval, když ho to bolelo)
nakonec jsem ho v 11h uspala v náručí
spal 2h v kuse a zbytek zase pořvával, v 6h opět nástup ke mě do postele a teď si tam chrní a já si tu dávám kafe 😀
tak nevím, jestli to může být zubama, páč přes den je to roztomilé dítko (abych to nezakřikla)

ilci
6. led 2010

tanu, jestli jsi myslela, jestli jdeme do sourozence, tak fakt ještě ne
kdyby Mikeš už slušně spal, tak bych o tom začala uvažovat, ale takhle to oddaluju
ale zase mě tlačí věk, tak by to už chtělo letos "zadělat"
... ale fakt se mi ještě nechce 😀

já teda shodila při kojení, měla jsem o 6kg míň než před těhu, ale teď už zase pomalu nabírám

jajdaelda
6. led 2010

ilci...tak to ho asi něco trápí ☹

jajdaelda
6. led 2010

jinak my do toho takhle brzy jdeme taky hlavně kvůli našemu věku 😒

jajdaelda
6. led 2010

holky moravský,nezapadly jste nám? Včera hlásili,že má napadnout až 30cm sněhu 😅

jajdaelda
6. led 2010

hm...tak máme taky dobrej začátek dne 😀 dala jsem Kubu na nočník,pořád dělal "Eee",tak jsem ho posadila a jen se vyčůral...tak jsem mu dala odnést počůranou plenku z noci do koše a on se najednou mezi kuchyní a jídelnou zasekl a vykadil se 😅 ...naštěstí to bylo relativně tuhý 😀 😀 😀 Si půjdu asi vsadit 😀

ilci
6. led 2010

jajdi 😀

tož říkám si, že kdyby ho něco moc trápilo, bude protivka i přes den, fakt nevím
jako zuby mu rostou furt, tak uvažuju, jestli to může být i něco jiného
ale teď už chrní ty 2h a je klid 😉

u nás furt sněží, ale zatím se to dá
ovšem chodníky už jsou zase zapadané, jestli to tak půjde dál, asi se dneska na prochajdu vykašlu
pamatuju si, jak jsem loni zápasila s kočárem v závějích

spetra
6. led 2010

ilci: pokud je přes den zlatý, pořád si něco nevyvstekává tak bych řekla že ho opravdu ěco trápí, prostě jak je klid tak si tu bolest uvědomí... v noci třeba zuby prý bolejí mnohem víc...
jajda: no pěkný... T. pořád nechápe co po nem chci s nočníkem, nevím jak už mu to vysvětlit, pořád si do toho sedá i snohama a těšíse že ho budu vozit.... ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru