III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

jajdaelda
15. led 2010

tanu...jj,to je a já to bohužel neumím efektivně využít 😠

lestep
15. led 2010

ilci- vstáváme ráno kolem 8-8.30 a spinkat chodí mezi 10-11h někdy až kolem poledne. dnes usnul kolem 11.45 spinkal do 14.15. někdy ho budím,aby nespal až do večera. pak vyvádí večer a nechce spinkat.
Holky, musím vás dočíst. nějak nestíhám. 😲

betina
16. led 2010

ahoj holky,

taky nějak nestíhám psát, ale dočítám. holky, každý to naše mimino to má s tím spaním fakt jinak. u nás se přes den spí tak od 13 do 14, někdy 14:30, chodí se spát v 19.45 a vstáváme tak okolo 7, samozřejmě s několika noníma vstáváníma 😠 ted naše sousedka taky dala chlapečka do pokojíčku a je klild a zatím jsem to slyšela od všech mamin, že uložením mimča do vlastního pokoje spí, tak nevím, kdy se na to vrhneme 😀

tanuki
17. led 2010

Beti, zklamu nebo potěším, když napíšu, že já znám i případy, kdy se to tím nevyřešilo 😅 U nás teda taky ne..už jí máme zase zpátky 😀

Lestep, krásná rodinka 🙂

tanuki
17. led 2010

Já už budu muset počkat, až se to vyřeší samo, neb když třeba nějakou chvilku nejdu, začne na mě naprosto zoufalé dítě volat "mámo, dádi" 😢 (to znamená rádi 😔 ) (odmala se všichni tulíme a u toho zpíváme takovou písničku- My se máme rádi, my jsme kamarády, my jsme z jedný vesnice.. a ona to už chápe a i mimo pláč občas spontánně vyznává lásku 😵 přijde, obejme a řekne "dáda" 😵 )

lestep
17. led 2010

beti- taky jsme to několikrát vyzkoušely a řekla bych, že to Ondráškovi prospělo, když spinkal sám. 🙂 holt každý dítě je jiný, jak píše tanuki.

tanuki- díky.jé, to je krásný. 🙂

spetra
17. led 2010

tanuki: jé to je krásné... i když chápu že to situaci s bojem se spaním ztěžuje...
T. spí od cca 19:30 do 7:45, a pak tak od 12:45 do 14:00
jak jsem vám před pár dny psala o tom že T. má nočník jako autíčko tak včera večer zlom sednul si na nočník, tak jsme ho svlíkli a do minuty se vyčural, dnes ráno a před chvilkou to zopakoval... 😕 sám od sebe, prostě když děti chtějí tak to jde a když nechtějí tak máme smůlu...

lestep
17. led 2010

spetra- m yto měli taky ta s tím nočníčkem. nechtěl a najednou zlom a teď mě málem počůra ruce, jak rychle chce čůrat a kakání taky. jak kdy to zvládne.,

jajdaelda
17. led 2010

ahoj holky...tak jsme po skvělém víkendu, i když nebyl na Moravě....prcek byl u babičky,tak jsme si suprově odpočinuli 😉
to počasí je tedy šílené...u nás dneska nafoukáno cca 50cm a napadáno dalších 10cm a ke všemu teď se otepluje a začíná mrholit,tak jsem zvědavá,co z toho ráno bude ☹

spetra,tak to je Tomík šikula... Kuba se do něj občas vyčůrá,a když ho chytím,jak tlačí tak i vykadí, ale spíš preferuje nadzvednutí nad záchod,takže budeme kupovat a zkoušet redukci...a máš pravdu,když se dětem chce,tak umí "zázraky" a když nechtějí,tak s nima nehneme..

ty jo..Ty už jsi skoro v půlce 😎

tanu..to je krásné a roztomilé 🙂

jajdaelda
18. led 2010

tak máme další pokrok...Kuba se naučil lízt na jídelní židli - ne tu svojí,ale klasickou,co je u stolu,takže další obavy,aby nespadl 😖

spetra
18. led 2010

taky mě začíná děsit, kam všude ty děti dosáhnou... ☹
ještě měsíc.... a jsem v půlce... taky už mi začíná být pořádně smutno, že jsem tu stále sama... ☹

jajdaelda
18. led 2010

spetra...my děláme,co se dá 😀

jajdaelda
18. led 2010

jako jsem koukala,jaká to je docela věda,než se podaří otěhotnět..než věda bych to možná nazvala souhra náhod 😉 ...snad lepší otěhotnět neplánovaně 😀

jajdaelda
18. led 2010

holky..poraďte,co s prckem doma,když nemůžeme jít ani ven? Potřebuji nějakou změnu, hračky ho moc už nebaví, knížky chvíli...nejradši dělá to,co nemůže a mě se mu pořád nechce mu něco zakazovat 😔

lestep
18. led 2010

jaja- takj jste si aspoň užily bez malého. to je někdy potřeba. 😉 počasí je pravda různé. u nás to taky najednou nějak pouští a zítra má mrznout. tak co vybrat, že?

nám to doma tak nějak utíká. Vyspinká se, pak se napapá, hrajeme si. lozí všude. těším se, až budeme chodit i dpoledne ven, až se rozjaří.

jajdaelda
18. led 2010

jj,taky se těším,až se bude moc dát ven i dopo...tohle je fakt hrůza...když už nemrzne,tak to zase taje,takže je mokro...a zítra má mrznout,tak se budeme klouzat 😒

ilci
18. led 2010

tak já dnes po obědě 2h lítala po parku, aby se milostpán vyspal před plavčem a stejně spal přes půl hodiny
jak zjistil, že jdeme z herny do šatny, řval a řval
přemýšlela jsem, jestli to nebylo i tím, že minule mu byla zima, moc netopili a dnes byla studená i voda 😠
drkotal zubama i ve vodě

chodníky jsou u nás jeden led, navíc člověk musí koukat, co padá ze střech
dnes k nám dorazilo to sněžení, no jsem z toho kočáru nadřená jak Bulhar 😝

antaris
18. led 2010

prodávam monitor dechu http://www.mimiaukce.cz/aukce.php?id=4707015 jako novy, minimalne pouzivany, zapominala jsem ho vzdycky vypinat kdyz jsem sla kojit.... pak uz jsem ho radeji nezapínala... takze super stav a ma dve desticky.

spetra
18. led 2010

jajda: sem ti to říkala, že je lepší otěhotnět neplánovaně... 😉
nevím T. začala bavit horzně magnetická tabulka... zkuste vařit... nech mýchá a mlátí do hrnců... co já vím... já jsem teď s ním byla týden doma a je to fakt hrůza jsem zvyklá pořád někde lítat, ale zítra už jdeme na kroužky - jupí...

ilci
18. led 2010

tak my spolu vaříme, perem, uklízíme
oblíbené jsou misky a víčka, krásně s něma točí do vrtule
magnety teda dává jen na lednici, tabuli nemáme, ale je v plánu
nebo hrajem na flétnu atd.

lestep
18. led 2010

u nás je v oblibě víčka ze skleniček, skleničky od přesnídávek, taky takový plastový kelímky, co svkládají do sebe, vařečky, misky. prostě vše, co dělám. taky pet láhve, ty jsou v kurzu. 🙂

betina
18. led 2010

jajdi, u nás teda letí hlavně ty knížky a mně z toho hlava kolem 😀 ale jinak spolu vyklízíme myčku, věšíme prdálo , ale co u nás letí je, kdž Verče otevřu skřín s jejím oblečením a otevřu krabici a ona přendává oblečení, vydrží i čtrvrt hodiny 😀

radus78
18. led 2010

u nás se ráno vstane, vysype jedny kostky z krabice, vysype druhé kostky z krabice, vysype kartičky z krabice, vyháže noviny z konferáku, vysype jednu krabici s hračkama, vyháže hračky z druhé krabice, sundá kolíky z radiátoru a vysype je do toho všeho. mění se jen pořadí. Do toho donese magnety z lednice a hodí to mezi ty hračky 😠 Pak si pojezdí s kočárkem, já to průběžně uklízím a ona to zas vytahuje. No a najednou je večer 😀
Dneska chudinka spadla venku na dlažbě. Zrovna tam kde nebyl sníh a má naražené líčko. Má ho trochu nateklé a asi se jí vybarví 😒

jajdaelda
18. led 2010

radu 😀 ,tak nějak to vypadá u nás...ráno se vysypou hračky, kostky, vytahají všechny knížky...pak jde za mnou do kuchyně,tak lítají pokličky, vařečky, krabičky, občas nějaký hrnec...pak vleze pod dřez a lítají igelitky...

jinak taky spolu vaříme, hrozně ho baví tancovat, ale mě to přijde,že se při těhle aktivitách moc neučí
😔 včera se naučil zubit s 😀 učím ho,aby ukázal zoubky a pak řekl A - to až půjdeme k té zubařce,tak aby byl připraven 😀

beti, to se Ti nedivím, Kuba má oblíbené 2 knížky, obrázkové, které už znám nazpaměť....jen mě štve,že ty knížky dneska nic nevydrží,pravda je, že Kuba má docela sílu,ale dřív ty leporela byla taková bytelnější nebo co,že vydržely fakt dost..

radu s tím líčkem mě to mrzí,snad to nebude nic vážného...ono je to venku opravdu o ústa...dneska nám sjíždí sníh ze střechy,doufám,že už spadl všechen,protože sjet v noci,tak mám asi zástavu...

musím zítra do Příbrami,tak z té cesty mám docela obavy,jestli to namrzne 😖

spetra...říkala,říkala,ale já bych ráda opět Váhu 😉 a taky nějak zvládla tu školu 😒

ilci
19. led 2010

tak Mikeš i rád uklízí, pak nacházím v krabici s kuličkama jabka, mezi miskama v šuplíku jeho kalíšky apod.
oblíbené je vysypávat a uklízet kolíčky, to taky dlouho vydrží
a prádlo sundává ze sušáku zásadně mokré 😀

ty knížky už máme taky rozbité ve spojích, dřív to bylo tuším spojované nějakou "látkou", tak se to asi i líp ohýbalo

tanuki
19. led 2010

radu 😀 no jo, teď je myslím ten správný čas učit ty lumpice taky uklízet do krabic!
a do knížek už začíná čmárat 😠 ale sranda je, že už říká "eště" takže včera jsem jela třikrát polámal se mraveneček..ale pak už jsme jí řekla, už ne..a nevsetkala se 😵 jenže už začíná "nakupovat" dala jsem jí v dm ten dětský vozík..tak suverénně šla pro jedny sušenky..OK, pak asi 3krát vzala něco, co jsem nechtěla..vrátili jsme to, ale pak, když jsem platila, to už nešlo koordinovat, tak přibyla2lízátka (které jí nedáváme..) a čokoládička 😀

spetra
19. led 2010

my už máme počmárané zdi i koberec... ☹
tanuki: 😀 tak to je super nákupčí...

jajdaelda
19. led 2010

tanu... Verunka je opravdu šikulka 😉 Kuba pořád nemluví 😔 ale "ještě" umí pěkně znakovat,hlavně při jídle 😀

holky,byla jsem u fyzioterapeuta,no,cejtila jsem se dost blbě - mladej kluk 😀 - já ty špeky, neoholený nohy (nějak jsem zapomněla,že se tam svlíkám do spodního prádla), no prostě děs a hrůza....
říkal mi,že je dost žen,které mají problém podruhé otěhotnět,protože mají po prvním porodu oslabený pánevní dno,tak doufám,že se mezi ně nezařadím,protože já to tedy zpevněný nemám ☹

holky, nezaložíme novou diskuzi na volné diskuzi? Myslím,že náš název přiláká dost nastávajících maminek 😅
pokud nejste proti, dejte vědět,založím ji a dám sem link...

spetra
20. led 2010

jajda: já taky nemám zpevněné pánevní dno, mám ho v dost katastrofálním stavu... ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru