III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

chiwule
26. srp 2008

jj beti, přesně tak, potřebujeme ještě trochu dopéct 🙂 mimochodem nechápu, proč se dřív říkalo, že je lepší, aby se mimi narodilo předčasně v 7. měsíci než předčasně v 8. měsíci 😕
jinak já stejně budu s malou pracovat pořád, pracuju sama na sebe, takže nějaká 3letá rodičovská pro mě nemá smysl. kšeft musí jet dál 🙂
a příští rok ještě potřebuju dodělat státnice, letos už jsem to nestihla díky rizikovému těhu.
malou do jeslí dávat nechci, to si raději vezmu někoho na hlídání domů, navíc když pracuju z domova. I když bůhví jak to bude - dobré hlídání se shání těžko a jesle nebo školka stejnětak...

jajdaelda
26. srp 2008

ilči...mám domluveno, že se vrátím na 3 dny v týdnu. Máme naštěstí obě babičky,mojí maminu určitě budu "využívat",jak jen to půjde, ona se už moc těší. Minimálně dva dny v týdnu bude hlídat a ten třetí buď také nebo do jeslí. Zkoušela jsem tam už volat a neměl by to být problém. Takhle malé tam asi moc nemají. Přikláním se spíš k babičkám, ale jak řikáte, uvidíme,jak to půjde. Za půl roku se může cokoli změnit. Do toho mě taky čeká bakalářka, takže uvidíme, možná si to všechno maluji moc růžově. A od ledna 2010 by šel na částečný úvazek manža...

spetra
26. srp 2008

já taky nevím proč má být lepší 7. než 8. měsíc...
no to je dost - mimčo, škola, práce - jste šikulky... držím palce 😉

chiwule
26. srp 2008

no není to zas tak růžové, jak jsem si to malovala. Jsem si říkala, že to vše zvládnu a jen tak mimochodem k tomu všemu budu mít miminko - a ono to není tak jednoduché a jednoznačné. Když se podívám zpětně, už bych asi nezačala studovat, pokud bych byla těhotná...ještě že mi zbývají jen závěrečné zkoušky, že už mám předměty uzavřené...soukromé podníkání, studium a domácnost se těžko kloubí dohromady...
a taky jsem si uvědomila, že nechci přijít o ty chvíle, které utečou hrozně rychle, když je miminko malé... první úsměv, krůčky, slovíčka... a vrátit se nedá nic 😕

tanuki
26. srp 2008

Tak vy jste tu také studující těhulky 😎 Jojo, bude to zajímavé, ale ono to nikdy není lehké mít mimčo. Nám zbývají s manželem 2roky na VŠ, on předpokládám dodělá včas a já jak to půjde.
Musím říci, že se na to těším - neznám totiž moc maminek, které by byly 100% spokojené na mateřské. Samozřejmě své děti nadevše milují, ale 24hod 7dní v týdnu je prostě doooost. Takže si myslím, že bude fajn se trochu odreagovat ve škole a pak se zbytek dne a víkendy věnovat bobečkovi. Ale prostě mu vše přizpůsobíme, podle toho, jak bude spolupracovat 😀

chiwule
27. srp 2008

tanuki, taky se chystám ještě ve studiu pokračovat, ale dám si teď trochu oddych, až malá odroste - za rok touhle dobou 🙂 zhruba v té době předpokládám budu potřebovat i jiné vytížení mysli, než jen starost o dítě 😵
a jakpak se dnes po ránu máte? nějaké novinky a kontroly?

ilci
27. srp 2008

dobré ráno
tak u nás si mí rodiče plánují, jak budou mít prcka na víkendy a tchánovci si ho chtějí taky užít - spíš přes týden, takže budu ráda, když na mě taky dojde řada 😀 😀
holky, to studujute dálkově, ne?
sestřenice si při mimču dodělává denní VŠ a malá je věčně někde na hlídání, o víkendech se zase učí
a to dělá pedák, takže nic těžkého (aspoň já si myslím)

spetra
27. srp 2008

no právě, já dělala taky dřív machra (před otěhotněním, už jen za to těhotenství jsem se hrozně změnila, tak se bojím co až se narodí 🙂, že bych při mimi zvládla třeba i tu práci, dnes už beru i tu školu s rezervou, sice tam nastupuji v říjnu, ale když to nepůjde tak nepůjde.... S mimčem to bude utíkat určitě hrozně rychle a ani se nenadechneme a budou velcí a pak co.... ☹ práce i škol si můžeme užít do sytosti ještě dlohých let ale miminek asi 10 mít nebudeme ☹
Ilči: já studuji dálkově. Neboj ono to s tím hlídáním zas tak horký nebude a ty si odpočineš.
Já mám babičku 300 km daleko ☹ a dědu 50 km daleko a známe "na hlídání" v okolí nic. Ale myslím, že to nějak vyřešíme.
Teď mi volal manžel, že se domluvil na opravu blatníků na autě, ale že si neuvědomil že bych třeba mohla rodit. Prý mě tak kdyžtak hodí kamionem. 🙂 Tak mu říkám nech nestraší, že ještě ne, ještě máme 6 týdnů čas. 😉

jajdaelda
27. srp 2008

dobré ranko
ilci...ano dálkově...při plném pracovním nasazení by se to ani nedalo...plánovali jsme mimi až po ukončení třeťáku, ale přišlo dřív 😉 Samo, jsme za to rádi. Vzhledem k tomu,že jsem docela líná se něco učit a fakt se musím kopat, tak jsem si řekla, že to nebudu odkládat na pozdější věk, kdy přibudaou další povinnosti, že si zažádám ve třeťáku o individuální studium a když to půjde, budu od ledna jezdit jednou měsíčně (s babičkou a prckem) na přednášky a když ne, tak to o rok odložím...nebudu nic lámat přes koleno. Naštěstí těch předmětů ve třeťáku už není tolik, zato otázek na baklářku docela dost 😅 Uvidíme...

ilci
27. srp 2008

tak tchánovci bydlí naproti a teď šli oba do důchodu 😉
a naši bydlí 6km na vesnici
vzhledem k tomu, že mají velkou zahradu, stejně tam budem s prckem od jara asi pobývat, co v bytě

spetra
27. srp 2008

jajda: tak to jsme na tom podobně, my taky plánovali mimi až po ukončení třetáku, no nějak to nevyšlo 😉 ale už teď jsem za to nejšťastnější... já teda ten 3. dělala letos a zdárně ho dokončila... takže se mi to vlastně i povedlo...

chiwule
27. srp 2008

jj, já taky studuju dálkově, ale díky hospitalizaci v nemocnici jsem jaksi nestihla odevzdat bakuli a naučit se na závěrečky 😒 termíny jsou už teď v září... takže jsem si tenhle poslední krok odložila na příští rok v květnu. To už bude malé 3/4 roku, snad to nějak zvládnu. Ale studovat chci dál, i když uvidíme, co bude za rok... nejpozději po 2 letech chceme dalšího prcka - máme mražáčky a taky už nejsem nejmladší, takže možná že další studium bude až za mnohem delší dobu 😉
jinak jedny rodiče máme 130km a druhé 100km, pružné hlídání tedy nepřipadá v úvahu...

spetra
27. srp 2008

určitě to všechno zvládnem - jsme šikulky 😉 maximálně nám to bude trvat trochu dýl...

chiwule
27. srp 2008

jo to máš pravdu, ženský toho zvládnou a vydrží mnohem víc než chlapi 🙂

ilci
27. srp 2008

tož já už taky nejsem nejmladší a do studia by se mi nechtělo, fakt vás obdivuju 😀
mě už to poslední rok na VŠ fakt nebavilo 😀

chiwule
27. srp 2008

ilci, jen mezi náma - mě to teď taky vůůůůbec nebaví 😉 😵 ale věřím tomu, že až mi zas otrne, do nějakého studia se vrhnu 🙂

ilci
27. srp 2008

zas člověk se aspoň udržuje psychicky ve formě
já pozoruju, že u mě je těhu demence fakt docela patrná 😀
což teprve s mimčem, to bude mazec

spetra
27. srp 2008

ilci: no jo když už tu vysokou máš, to se ti kecá 🙂 mě to taky nijak zvlášť nebaví, ale jde mi o titul a jak píšeš uplně nezblbnout s mimčem. Já sama nemám žádnou vůli, takže bych bez nucení zkoušek nedělala lautr nic.... ☹
Kolik vám je vy zrovna ne nejmladší? 🙂

betina
27. srp 2008

ahoj holky,

takže jsou tady samý aktvní maminy, teda alespon plánovalky 🙂 no já sekla s VŠ po 4 letech kvůli práci 😠 zpětně bych se jaksi nakopala do oněch míst, ale prostě jsem to tak cítila. Ráda bych si teda školu dodělala, ale jinou, takže budu začínat od nuly, ale znova opakuji..nic si nemaluju, uvidím, jaká bude ralita.
jinak vám poopíši čerstvý zážitek z dnešní noci
☹ včera večer jsem měla bolesti takoví slabé MS, tak jsem si vzala magnézko a šla spát, bolesti mě vzbudily o půl 4 a musím říct, že MS bolesti jako vyšité s přídavkem bolesti zad, myslela jsem, že je to tady...pak to přešlo, ale tenhle stav trval zhruba 2 hodiny. Ráno jsem byla objednaná do poradny, myslela jsem, že mě doktorka pošle do nemocnice...a....nález stejný jako vždycky, jen mi zvětšila dávky magnézka takže beru 3-3-4 😠 každipádně jsem už fakt jelen, proože nevím, co to bylo a dr.říkala, že prostě jen pracuje děloha...pane bože byla to síla ☹
jinak pro uklidnění, dnes jsem 34+1 a dr.říkala, že i kdyby to přišlo, už nebudou zřejmě ani píchat kortikoidy na dozrání plic, že by si pobyla nějaký den v inkubátoru, ale že by vývojově už žádný problém být neměl, takže mě tím uklidnila.
tolik z dnešního dne 🙂

spetra
27. srp 2008

beti: to je mi líto, že už máš takové bolesti. Dobrá správa ale je, že už nemusíš mít tak velký strach o prcka. 😉

ilci
27. srp 2008

já měla v noci taky jakési bolení, jako bych si namohla břišní svaly a spolka velký balvan
naštěstí je to teď po magnézku lepší, ale nemohla jsem ani moc chodit
počítám, že to taky byla asi děloha, prcek se hýbe v normě, tak snad je to OK
spetro, kristovy roky 😉

chiwule
27. srp 2008

holky víte co je divný - že jak jsem byla otevřená a zkrácený čípek, tak mě to skoro nebolelo, jsem měla pocit, že je to spíš zácpa než bolesti doprovázející porod. Jestli to takhle budu mít i pak při porodu, tak to bude paráda 😅 no ale asi nejspíš ne - malá bude taky o dost větší, bude víc tlačit...
beti, to máš super, že už máš malou "dopečenou", gratulace! ono asi děloha začíná v tomhle období ještě víc pracovat, uvolňují se pánevní svaly aby se nám tam ti naši prckové vešli... jsem myslela, že ty kortikoidy se dávají jen mamince aby se víc urychlylo dozrání plic miminka v bříšku, nenapadlo mě, že je můžou dávat i předčasně narozenému miminku, ale je to logický...
já jsem tak zvědavá na pátek, hlavně jestli je pořád pro výstup zavřeno, protože teď máme frmol se stěhováním a v sobotu se stěhujeme! Manža vyhrožuje, že mě nechá zavřít k Apolináři na těch pár dní, jestli se nebudu hlídat 🙂
jinak spetro, já už mám víc než Kristus 😉 🙂 sice jen o rok, ale pro pozdější těhu se počítá vše jako přitěžující okolnost 😵

jajdaelda
27. srp 2008

beti...tak snad už je vše mnohem lepší...myslím, že teď mimískové budou o sobě dávat vědět dost často.
Kuba dneska s sebou tak strašně rychle 3x za sebou škubnul a pak se dvě hodiny ani nepohnul,že jsem měla docela obavy, co se stalo...naštěstí teď po večeři už s sebou mele standardně,tak jsem uklidněná. Jinak spodek byl včera v pohodě, dneska mám od rána pocit, že se opět rozskočím..už i v práci mi říkají,že se zvláštně kolíbám 😅
spetro...2 dny před termínem 31, takže mimi bude dáreček 😉
každopádně už i já díky tý trojce na začátku jsem riziková 😅

spetra
27. srp 2008

myslím, že dnes je častější mít při porodu 3 na začátku než 2... 😉 já si ještě před 2 lety říkala snad to první mimčo zvládnu do 30 a ejhle podařilo se mnohem dřív.... mě je 26...

pajmis
27. srp 2008

Ahoj holky..koukám, že ste tady všechny v pokročilém stadiu těhu... mohli byste mě poradit?? Sice se to netýká tématu, ale potřebovala bych vědět, když sem ted na neschopence a budu přecházet na mateřskou dovolenou, tak v kterém tydnu se chodí na MD a hlavně, kdy mám o to zažádat?? Není už pozdě na zažádání?? Jak dlouho to trvá vyřídit?? A kam mám vůbec jít požádat o MD??? Slyšela sem že prej někam na úřad nebo na sociálku...ale já budu dostávat mateřskou od zaměstnavatele půl roku... tak fakt nevím... poradíte mi prosím??? Chtěla bych v tom mít jasno.... děkuji vám moc 😉

ilci
27. srp 2008

pajmis, na MD se chodí 6-8 týdnů před termínem, pokud jsi na PN, chodí se 6týdnů před termínem porodu a žádanku pro zaměstnavatele ti dá tvůj lékař
jen to podepíšeš a odevzdáš v práci
takže pokud jsi ve 26tt, máš ještě dost času 😉

spetra
27. srp 2008

pajmis: přesně jak říká Ilči

betina
27. srp 2008

njn, každá máme nějak ty bolístky jinak...každopádně si říkám, že asi jak budou miminka těžší, tak nás asi bude bolet víc věci. A budeme rády, že se dovalímě do postele, kde stejně neusneme 🙂

tanuki
27. srp 2008

No tak to jsem tu asi jediná, kdo studuje na denním, ale moc mě to baví a manžel studuje to samé, takže se můžeme učit spolu. A školu mám asi 5min od bytu. Budu mít individuál a uvidíme. zatím se mi s mimčem v bříšku studovalo velmi dobře, dokonce to i poprvé vypadá na stipendium 😀 Ale je to teda děsné chodit na zkoušky né s cílem "udělat" ale dostat jedničku 😠 faktys zbytečný stressss, ale 10 000by se hodilo 😉

Ty pohyby jsou čím dál výraznější, chudáci moje žebra 🙂
Beti, já teď mám mírné MS bolesti cca 3krát denně poslední 3dny. Mám teda hrozné tempo a může to být přetažením. Ne vždy je u toho tvrdá děloha. Tak já opravdu nevím, co to je. Ty poslíčky si představuju jinak!?

spetra
28. srp 2008

Dobré ránko, já zatím poslíčky nepoznala... Dnes v noci jsem se vzbudila a mokré kalhotky.... to víte šok... snad to není plodová voda... tak jsem si vzala vložku a šla spát... z toho jsem samozřejmě nemohla usnout... a do rána naštěstí nic... tak mě napadá, že to mohlo být z čípku který mám na mykozu....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru