III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

betina
18. črc 2008

no takhle moje kamaádka skončila na kapačkách, kvůli zádům. Tahala takhle kočárek do 3.patra a ruplo jí v zádech, byla na kapačkách. Takže hlavně co nejlehčí kočárek, pokud to lze ☹

tanuki
18. črc 2008

ahoj těhule! Jé, vidím, že s těma chutěma na Mc´D a uzeniny nejsem jediná 😉 ale do 20.tt jsem se krotila a teď kynu a kynu 😉 Nemám bolesti v podbřišku, ale bolí mě poslední dobou pánev, jak po dlouhé jízdě na kole a třísla. Dnes jdu k fyzioterapeutovi, ale obávám se, že už mi nikdo nepomůže a budu to muset vydržet těch pár týdnů ještě. krom bronchitidy v březnu je to můj jediný problém - zvracela jsem jednou za celé těhotenství 😉

tanuki
18. črc 2008

Jo a jen jsem Vám chtěla napsat k oblečkům - my máme teda skoro vše půjčené od kamarádky 😵 ale té se stalo, že se malá narodila v termínu, 47cm, 2,8kg a ta 56tka jí byla opravdu velká, takže pak narychlo dokupovali 50tku. Ale to asi nemá smysl kupovat dopředu... a je třeba to řešit operativně 😎

mila12
18. črc 2008

betina: jééé to nestraš, no já jsem smířená s tím, že půjdu vždycky dvakrát, pak se vrátim jen pro tu konstrukci...ale i tak ty kočárky jsou těžké skoro všechny, chceme x lander.
tanuki - já mám od všech velikostí něco málo a pak se kdyžtak dokoupí co třeba, ale spíše jsme koupili větší.

mikulka
18. črc 2008

milo, a nemůžete ten kočárek nechávat někde dole, třeba ve sklepě, nebo tak? 😕 To je fakt blbý bez výtahu. My teda máme výtah od 1. patra a k němu jedny dlouhé schody. Ale manžel by mi tam možná dal dvě dřeva, že by to šlo po tom. Někdo už to v domě měl. Protože tahat kočárek do 3. patra a děcko k tomu, to se mi nezdá. 😒

betino, to bude dnes tím divným počasím. Já mám taky dny, kdy je mi blbě, vše mě bolí a mám blbou náladu, což přičítám hormonům.

Holky, nějak ve 30-31 tt půjdu na ten na velký screening. Snad bude vše v pořádku, protože mám cukrovku, tak se víc bojím, aby se dítě dobře vyvíjelo.

K těm věcičkám, já kupuju 56 a 62.

betina
18. črc 2008

mikilka: taky kupuju 56 a 62, jen ted, když jsem to nakládala do skříně, jsem zjistila, že mám tak akorát velký prdlajs, takže mě čeká dokupování ☹

eliotka
autor
18. črc 2008

Holky, já taky budu ještě hodně dokupovat. Však máme ještě čas. Větší čísla než 62 asi kupovat nebudu, nebo radši jo? Co vy?

betina
18. črc 2008

no asi ještě koupím nějakou tu 68, ale ne moc kusů

mila12
18. črc 2008

no dole máme sklep, takže tam nechám jedině tu konstrukci, ale je tam dost vlhko, tak nevim...nahoru vezmu malýho i s boudou, jinak nevim, ještě mě napadlo, že když bude dole stát auto na dvorku, tak tu konstrukci hodim do něj, lepší než nahoru.

mě je taky blbě podle počasí, minule jsem si musela koupit mast na nohy, bolely mě hrozně, ted mě to přešlo, jinak mi doktor napsal Magnesium na tvrdnutí břicha, ale obecně mi zatím nic moc není, snad to tak zůstane 🙂

ilci
18. črc 2008

no mě už zas pěkně berou záda
tahání kočárku do 3.patra si fakt nedovedu představit - kočár, dítě, v zimě fusak, pak třeba nějaký nákup,...

mila12
18. črc 2008

no když ho nechám dole, tak ho někdo ukradne, nebo bude překážet u dopisních schránek...to je těžký, asi ho budu nechávat v tom sklepě, té konstrukci by se nic stát nemělo...

betina
18. črc 2008

no myslím si, že snad ta konstrukce tu vlhkost vydrží.

JJ ty záda jsou fakt libovka ☹

mikulka
18. črc 2008

milo, to ho radši nechávejte v tom sklepě, to je fakt blbý.
Taky uvažuju, že koupím radši i něco vel. 68, to je na dítě 4-6 měsíců? Nebo jen 6 měsíců?
Mám taky tři body, které jsou 62-68...
Záda mě braly včera, dnes je to lepší.

ilci
18. črc 2008

já mám dost věcí i 68, na zimu, většinou buď byli akce nebo se mi to líbilo
já mám třeba u některých body a dupek uvedeno 62 1-3m, 68 3-6m, u jiných 62 2-4m, takže to fakt beru jen orientačně 😉

eliotka
autor
18. črc 2008

Holky, a pak se dává body, na to kabátek, na to dupačky a na ven pak navíc ponožky, teplý kabátek či mikina a zabalit do deky? Nebo jsem viděla takové jako vyteplené kabátky až bundy, vypadalo to jak vaťák, tak to dát ještě na ten teplý kabátek? 😕
Mám vyhlídlou moc pěknou mikinku, tak teď nevím, jestli nekoupit už spíš vel. 68, než 62? Když tak se ohrne?

ilci
18. črc 2008

tož záleží na počasí, jsou různé kombinézy nebo můžeš mít zimní bundičku a zateplené kalhoty, pak buď fusak nebo někdo má tu vloženou tašku v kočárku, může sloužit místo fusaku, na to třeba ještě deku
na podzim bude asi stačit ta zavinovačka, přes to třeba deka

tanuki
19. črc 2008

Holky, jdete všechny na ten velký UZ? Mně dělají UZ každou kontrolu- víceméně jen zkontrolují srdeční akci, už ani nepřeměřují...to bylo jen na začátku, nicméně ty opravdu velké - screening v prvním trimestru a ten ve 20.tt jsem byla v centru (Pronatalu), ale teď už nikam objednaná nejsem, tak to asi proběhne normálně u nás na gyndě, to znamená normoš starší přístroj, nějaká extra velká kontrola se nekoná...ale zas když malé už dvakrát kontrolovali celé tělíčko a bylo OK, tak snad...

Ty zateplené bundičky jsou hezké, ale miminka z nich dost rychle vyrostou, musíš pak mít dost velikostí, takže myslím, že deka nebo kombinézka rozumné velikosti se užije.

Ilci, podle čeho ti stanovili druhý termín porodu??? Já mám v průkajdě 8.10. podle PM, ačkoliv jsem jsem od začátku věděla, že je o týden mladší... a na gyn to taky věděli, ale napsali mi tam tohle ☹ Podle těch velkých UZ mi dvakrát vyšlo 11.10. vím, že o nic moc nejde, ale jestli si něco opravdu nepřeju, tak je to vyvolávaný porod, tudíž mě neodpovídající TP štve, páč budu jakoby přenášet... Ale třeba porodím ve 38. tt 😀

mila12
19. črc 2008

ahoj, tanuki, já jdu na UZ ve 31tt do nemocnice, jinak mi můj Dr. dělá taky jen kontrolu srdeční akce přes UZ pokaždé u sebe v ordinaci. Ten první screening byl OK, tak snad bude i tenhle. Já jsem podle průkazky dnes 29+0tt, ale podle tady o týden déle, no a taky jako ty mi řekli, že mimi odpovídá o týden méně, to je zmatek...Druhý termín mi zatím neřekli...
Já mám koupenou zimní kombinézu, takový flaušový overal, je fakt příjemný, teplý, větší, dá se ohrnout na rukávech i místo rukaviček a na nohou taky.

ilci
19. črc 2008

mě furt můj dr. bere TP podle PM, ale podle utz ve 20tt a následně 3D je mimčo tak o týden starší, takže s tím radši počítám
na všechny důležité utz (12tt, 20tt) jsem se objednávala do nemocnice v Olomouci, můj dr. mi utz dělal naposled tak v 9-10tt
na kontrolu jdu až začátkem srpna, to budu 30 + něco a jsem zvědavá, kdo a hlavně kdy mi ten utz bude dělat 😒
má to být snad v rozmezí 30-32tt, tak snad se vejdu 😉

ilci
19. črc 2008

jinak ten 2.termín mi napsali do zprávy pro mého dr., ale mě přijde, že na to nekouká, jen mrkne, že je mimčo OK
já počítám, že se to může třeba změnit i podle těch posledních ultrazvuků a vyšetření před porodem

tanuki
19. črc 2008

Já jdu 4.8., takže také 30+chlup, ty jo... předtím jsem se do Pronatalu objednávala tak 2-3týdny předem, tak teď opravdu asi nic. Každopádně budu volat na gyndu kvůli OGTT, tak se raději zeptám.

ilci
20. črc 2008

můj dr. má teď stejně dovolenou, ale počítám, že mě zas někam na ten utz pošle 😉

eliotka
autor
20. črc 2008

Holky, mně kontrolují čípek a srdeční akci na UZ, také an tom malém. Ale na ty velké chodím jinam. Teď půjdu ve 31 tt.Nevíte, proč se jde předtím na krev? Jdete taky? To je zase něco jako tripple testy či co??? 😕

mila, 29+0 je už 30 týden. To znamená, že 29 tt máš ukončený a začala jsi 30. Jsi první den ve 30 tt. Takže koník to ukazuje dobře. I když někde berou až když je ukončený týden. To znamená, že ti mohou říct, že jsi ve 29, i když jsi 29+0, ale oni to ebrou, že jsi teď ukončila 29.
Teda, asi jsem to napsala dost zmateně.

Kočky, máte také výkyvy nálad? Já jsem někdy plačtivá, vše si hned beru, vše me zraní, jindy v pohodě a vidím vše maximálně optimisticky. Nikdy jsem změny nálad neměla. Co vy?

tanuki
20. črc 2008

teda, tak to začínám být celkem nervózní, že jsem tu asi jediná, kdo na "velký" asi nejde ☹ ale zas na screeningu mi do závěru napsali, ať tam k nim přijdu zas ve 20.tt, ale tam mi pak už do závěru nepsali, ať přijdu ve 30.tt.
Tak třeba to ten náš UZ projednou zvládne, když dokázal změřit CRL, tak třeba změří i délku stehenní kosti a spol.

Eliotko, taková já jsem normálně před menstruací 😀 😀 😀 (co to vlastně je ta menstruace? Už si nevzpomínám 😀 ) ale teď vnímám třeba u filmu hrozné dojetí..dofám, že to přejde 😉

eliotka
autor
20. črc 2008

tanuki, ale některé ty malé UZ dokáží i změřit a tak. Ten ve 30 tt je povinný, takže tobě jej asi udělají přímo v ordinaci. Ale někde to tak fakt dělají. 😉
Já zas nechápu, proč jdu zase na krev, jestli jsou to jako zase triple testy? Ty jsem totiž odmítla, tak teď bych na ně nechtěla.

Taková jsem nebyla ani před MS, ty nápady mám až teď. 😕

tanuki
21. črc 2008

Eliot, změřit délku umí, ale že by uměl i obsah kruhu/oválu, aby se z toho vypočítal hrudníček, hlavička a nakonec váhu, to jsem teda opravdu zvědavá 😅 A nemůže to být jen krevní obraz? Kvůli případné anémii... neslyšela jsem (a to se v tom trochu pohybuju), že by se ještě nějaká genetika brala po 16.tt. HIV a protilátky ti už brali?

ilci
21. črc 2008

eliotko, mě sestra taky říkala, že udělá kontrolní odběry, takže klídek 😉
tanuki, zatím nejsi jediná, kdo nemá termín na utz, mě se dr. vyjádří až za 14dní, kdy mám poradnu

betina
21. črc 2008

ahoj holky,

no tak j mám jít příští týden na velký UTZ (to budu 30.týden). Nic mi teda o krvi neříkali, ale vzhledem k tomu, že jdu ještě v pátek na běžnou kontrolu, tk uvidíme.JInak jsem ted volala své Dr, abycchy se kní objednala a sestry říkaly, že je na mateřské. Tak to teda čumím, kde nosila to břicho, protože jsem si ádnýho nevšimla a jsem ted taková jako celkem zklamaná, že jsu zase za někým jiným, ted když už se pomalinku blížím do cíle 🙂

hezký den holky!

eliotka
autor
21. črc 2008

tanuki, no jo, to mi vše brali. Tak asi fakt jen kontrolní odběr. I když, že jsem anemická, to vím, a beru železo - teda spíš beru neberu, furt na to zapomínám 😕
Ale neboj, oni vědí, co dělají, když tě nepozvali na velký UZ, asi fakt stačí tenhle.

betinko, taky jdu př. týden na velký UZ. Bojím se, kvůli té mé cukrovce, to děti více přibírají, nebo naopak méně a může být také nerovnost mezi růstem těla a růstem orgánů 🙄 . Ale snad to bdue v pořádku.

Holky, mně začaly posl. dobou bolet kyčle. A to mám dost širokou pánev teda. Znáte to taky?

eliotka
autor
21. črc 2008

Holky, ještě jsem se cás chtěla zeptat, jestli s mimčem mluvíte, jestli mu třeba čtete a tak?
Já totiž moc ne, hladím ho, teda bříško, to jo, občas něco řeknu, ale spíš zřídka...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru